Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  GeForce 8800 GT/GTX (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Konflikt


Konflikt
addikt

Egykét találgatás megjelenés elött 2 hónappal:

Unified Shader Architecture
Support FP16 HDR+MSAA
Support GDDR4 memories
Close to 700M transistors (G71 - 278M / G70 - 302M)
New AA mode : VCAA
Core clock scalable up to 1.5GHz
Shader Performance : 2x Pixel / 12x Vertex over G71
8 TCPs & 128 stream processors
Much more efficient than traditional architecture
384-bit memory interface (256-bit+128-bit)
768MB memory size (512MB+256MB)

There will be two models at launch:
- GeForce 8800GTX : 7 TCPs chip, 384-bit memory interface, hybrid water/fan cooler, water cooling for overclocking. US$649 ~140K
- GeForce 8800GT : 6 TCPs chip, 320-bit memory interface, fan cooler. US$449-499 ~ 105K

Érdekes lesz ;)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#2) Winner_hun válasza Konflikt (#1) üzenetére


Winner_hun
félisten

azigen, 768 mega memória, de nem értem. SLI-nél lehet összekötni 256 és 512 megás példányokat?
Ja és ezek az infók honnan vannak? Link?:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3) Konflikt válasza Winner_hun (#2) üzenetére


Konflikt
addikt

[link] nem egy ismert portál az igaz :)
hogy valósitják meg? jókérdés. ezek csak találgatások csupán még

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#4) yoogie válasza Konflikt (#1) üzenetére


yoogie
aktív tag

Akkor elvileg ez már dx10-es kari, ha jól veszem ki?

(#5) attika80 válasza yoogie (#4) üzenetére


attika80
aktív tag

Jol veszed ki. Dx10 VGA

[Szerkesztve]

(#6) NoLF válasza Konflikt (#1) üzenetére


NoLF
addikt

lassan a vga veszi át a cpu szerepét és a cpu lesz a vga ha ez így megy tovább... következő már 4 magos gpu lesz :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#7) attika80 válasza NoLF (#6) üzenetére


attika80
aktív tag

Azert lassuk be ez meg eleg kodos info. A 7900 gtx nek is a 3/4-lett igaz:D

(#8) Joco válasza attika80 (#7) üzenetére


Joco
aktív tag

Ami főleg olyan megosztásban para, hogy tényleg volt benne vertex shader, csak nem annyi, amennyit mondtak :DDD

Ami érdekes, az a két memória, két külön buszon, az mire lesz? Meg egy unified shadernél, honnan veszi a g71-hez vett arányokat? Ha meg már veszi miért jó, hogy vertexben erősebb ennyivel? Őszintén szólva picit mondjuk valami nagyot érzésem van, amit kicsit megalapozva érzek az 1500 core-al, ami akárhogy is nézzük, több mint 100%os növekedés az elöző generációhoz képest :U

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

(#9) DigitXT válasza NoLF (#6) üzenetére


DigitXT
félisten

A GPU-k már most egy nagyságrenddel erősebbek a CPU-knál, ráadásul gyorsabban is fejlődnek, viszont nem általános célú procik, szóval azért mindent nem lehetne rájuk bízni.;)

(#10) #gab_ válasza Konflikt (#1) üzenetére


#gab_
őstag

700M transistors
Core clock scalable up to 1.5GHz
pff :U

(#11) DigitXT válasza Joco (#8) üzenetére


DigitXT
félisten

több mint 100%os növekedés az elöző generációhoz képest
Ja, az érdekes lenne, pláne, hogy mennyivel nagyobb komplexitású chip: LOL.:DDD Már csak azért is vicces, mert eddig sem a órajelfrekiben volt (és nem is lesz) az erő - bár 5-600 MHz már nem kevés -, hanem a nagyfokú párhuzamosságban.

(#12) attika80 válasza Joco (#8) üzenetére


attika80
aktív tag

Oszinten szolva nekem is ugyanolyan erzesem van mint neked. Bar majd nemsokara kiderul. De ha ennek is igaz a 3/4-e mar az is brutalis:):) Szoval kivancsian varom mi sul ki ebbol:)

(#13) Joco


Joco
aktív tag

Mondjuk a legnagyobb lol azért még mindig az a hibrid vízhűtés :DDD

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

(#14) zsulboy


zsulboy
senior tag

Jónak tünik,kérdés mi lesz ebből majd valoság! :DDD

(#15) attika80 válasza zsulboy (#14) üzenetére


attika80
aktív tag

Valoszinunek tartom, hogy a dx10 valosag lesz::D:D A tobbiben mar ennyire nem vagyok biztos. Legalabbis nem tennem ra a fejem:D

(#16) yoogie válasza attika80 (#5) üzenetére


yoogie
aktív tag

Kösz a választ!

(#17) PPSH


PPSH
őstag

hat azert gyerekek az a 700M tranzisztor nem lesz keves :DDD meg a GPU core is 1.5 GHZ eleg durva lesz :D foleg ha lesz benne 32 pixel futoszalag akkor mar eleg magas lesz a pixel fill rate-je :Y

Cort Z40(EMG 81+85)+Marshall MA100H+Marshall M412A 300W

(#18) Loretto


Loretto
veterán

Kváncsi leszek az ati mit talál ki karácsonyra (ha az nv tartja a magát).

Soirée...

(#20) attika80


attika80
aktív tag

Volt mar ra pelda, hogy semmit nem tudott lepni az ati. Bar forditva is mielott megkoveznenek a kijelentesemert:)

(#21) Joco válasza Loretto (#18) üzenetére


Joco
aktív tag

Csaló :P

attika: ha megfigyeled/tanultál közgázt, fej-fej mellett haladnak. Így lehet maximalizálni az eladásokat és a profitot. Ez pedig erről szól, nem másról. Az ember alapvető vonásait használják ki. Most pl. a kiváncsiságod :DDD

[Szerkesztve]

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

(#22) Dare2Live válasza PPSH (#17) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nincs olyan isten, hogy 700m tranzisztorra 1.5ghz lesz....

ezt tuti kamu

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#23) Joco válasza Dare2Live (#22) üzenetére


Joco
aktív tag

Írd mellé, hogy 2006-ban, mert évek múlva lehet, hogy mókás lesz olvasnod ;)

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

(#24) tomika111


tomika111
tag

Remélem ati is kiad valami pofásat
x2000-es szériát :DDD

You'll never walk alone

(#25) yoogie válasza Loretto (#18) üzenetére


yoogie
aktív tag

Inkább mit talál ki az amd. :U :DDD

(#26) #gab_ válasza Loretto (#18) üzenetére


#gab_
őstag

sztem karácsonyra 80nm DX9el

(#27) #gab_


#gab_
őstag

ez a 700m tranyo 1.5GHZs gpuval és 2* pixel 12* vertex teljesítmény egy vicc ;]

(#28) PPSH válasza #gab_ (#27) üzenetére


PPSH
őstag

igen en is annak tartom ;] egy csoppet nagy elorelepes lenne :Y de majd kiderul mit hoznak ossze a sracok :R

Cort Z40(EMG 81+85)+Marshall MA100H+Marshall M412A 300W

(#29) #gab_ válasza #gab_ (#27) üzenetére


#gab_
őstag

hát sztem a 2* pixel shader teljesítmény kevés :Y

(#30) Konflikt válasza #gab_ (#29) üzenetére


Konflikt
addikt

nem ez a fontos, lesz elég egységes shader :)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#31) Konflikt


Konflikt
addikt

és ehhez a 700milla tranzisztorhoz mekkora fogyasztás, és hőleadás fog társulni? az sem lesz piskóta....

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#32) rocket


rocket
nagyúr

Van mar g80-rol szolo topic [link] ;)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#33) Misa


Misa
csendes tag

Szerintem úgy valósul meg, hogy már ez is duálmagos! Sztem egyben van egy fejlesztett 7900-es mag + egy fizikai gyorsító. Erre utalhat a kétféle memória, és sávszélesség.

[Szerkesztve]

(#34) Komplikato válasza Misa (#33) üzenetére


Komplikato
veterán

Azt gondolod, hogy azért 384 bites a ram, mert GPGPU üzemmódba leválaszt egy 128 bites részt?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#35) Joco válasza Komplikato (#34) üzenetére


Joco
aktív tag

Ha elolvasod eleve úgy írja, hogy 256+128.

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

(#36) Tomi 16


Tomi 16
őstag

Na jólvan.
Akkor már tök föl nekem vásárolni 7900GT-ét vagy még érdemes. :U
Mert sorban jönnek ki a kareszok. :DDD :DDD

(#37) LittleG válasza Misa (#33) üzenetére


LittleG
tag

Ez az egyetlen ertelmes magyarazat memoriabusz kerdesre, az uj asus alaplap pedig csak erositi ezt variaciot. De a tobbi specifikacio annyira komolytalanna teszi a dolgot, hogy ebben is ketelkedem.

(#38) he7edik.


he7edik.
addikt

csak nekem van olyan érzésem hogy ez egy ''barkácsolt'' kártya?
700M tranyó :Y
Értelmét nyeri a 600W-os táp

Égő szöveg a flém vázon

(#39) tomika111 válasza he7edik. (#38) üzenetére


tomika111
tag

bizony ám :Y

You'll never walk alone

(#40) gerjus


gerjus
aktív tag

Az osszes hir a neten az egyetlen VR zoneos cikkre epul amit aztan gyorsan le is szedtek ...

nagyon nem tunnek realisnak az adatok nekem sem , :(

Never trust a computer you can't throw out of the window! - http://www.flickriver.com/photos/gerjus/

(#41) Petya25


Petya25
addikt

A HWSW már tud valamit:

[link]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#42) ynsane


ynsane
csendes tag

az a 8800GT nem GT lesz, hanem GTS! ;)

(#43) Sárpac válasza he7edik. (#38) üzenetére


Sárpac
nagyúr

SLIben még a 800watt is kevés:
[link]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#44) Foxi válasza Sárpac (#43) üzenetére


Foxi
senior tag

De ez még csak a gyári ajánlás:) Remélhetőleg ugyanúgy túlbiztosított mint ahogy eddig is volt. Viszont ha tényleg ekkora fogyasztása lesz akkor a tápgyártók lebukhatnak, hogy 700-800W-ot legfeljebb a matrica bír el a tápon ;]

(#45) várnarancs válasza DigitXT (#11) üzenetére


várnarancs
addikt

Ehhez csak azt tudom hozzáfűzni, hogy a 5900ultránál is ezt ígréték, és nézd meg mi lett belőle:DD

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#46) Dassler


Dassler
őstag

[link]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#47) kicsivocsok


kicsivocsok
csendes tag

Szerintem ezek a képek kamuk, ugyanis nézzétek meg a matricákat, egyiken kicsit el van csúszva, meg a hologrammos matricának más színt kéne mutatnia más szögből :\

meg érdekes módon az én asus 7950gt-m doboza egy az egyben így néz ki, szal sztem csak átírták a feliratot (persze ghost recon-t adnak a 8800gtx-hez pf..)

ugyhogy még mindig sok a találgatás :)

(#48) LittleG


LittleG
tag

Alle Infos sind zusammengefasst aus dem PCGH Special 'Geforce 8800' Ausgabe 12/2006 S54ff

Hier ein paar Facts:
- 681mio Transen
- neue ROPs mit FP32 + MSAA
- 128 Steam Prozzies mit 1350Mhz (1 Skalar pro Takt) = 518,4GFLOP/s
- WUAF
- besseres Dynamic Branching
- besseres Eraly Z

Streaming Proc.:
Bisher konnten GPUs (Verktorprozzies) einen RGBA Wert auf einemal berechnen. Da aber nicht immer vier Vektoren benötigt werden müssen die ALUs nicht mehr 3:1 oder 2:2 aufgeteilt werden. Somit steigert die die effizeinz. Ein skalar ist im Prinzip ein einkanaliger Vektor. Der Shader-Compiler hat somit einen einfacheren Job.
Die 128 Streaming Proc. sind aus gründen der Cacheverwaltung zu 16ALUs zusammengefasst. Jede dieser ALUs kann pro Takt eine MADD und eine MUL ausführen.
Wenn man die reine MADD Leistung vergleicht kommt man auf 345,6GLOP/s

Textureinheiten:
Acht Bilineare Textureinheiten sind integriert. Allerdings nur 4 Textur Address Proc. pro Gruppe. Insgesamt können daher 64 bi-Texel pro Takt berechnet werden, aber nur 32 adressiert. Die restlichen TMUs können per Koordinaten Offset zusätzlkiche Daten samplen, wenn wenigstens eine Dimension mit der ersten übereinstimmt (z.B. 2:1 Bi-AF).
TMUs haben eine eigene Adresseinheit, es muß nicht mehr der Pixel-Shader verwendet werden. -> TMU Latenz entschärft.

ROPs:
Es gibt 6 ROP Cluster, jeder Cluster ist mit 64bit bei 900Mhz angebunden. Somit die 384bit.
Bei der GTS ist es ein Cluster weniger. Je ROP vier Pixel mit Farb- und Texturinfo.
Z-und Stencil-Ops weiter getuned.

AA:
Es wir 4/8/16 MSAA geben.
Neu ist zuschaltbares 'Coverage Sampling AA'. Dies ist ein Kopressionsverfahren, welches aber nicht immer Kompatibelsein soll. Die 16 Zufällig verteilten Subpixel verden auf den Bedekungsgrad als Booleanwert (Wahr/Falsch) gespeichert. Das ergebnis wird auf 4x oder 8x MSAA Kompromiert.

(#49) Dassler


Dassler
őstag

amúgy elméletileg most novemberbe jönnek ezek?

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#50) donsergiooo


donsergiooo
senior tag

Jó topik!
Nah vajon kiváncsi lennék kinek lesz ilyen! ..és mi tud!

A lényeg nekem csak 7800gs van! De az is jó egy darabig még! Beszarás lenne, ha félévnél tovább nem bírná ki! Amúgy a Gothic3 elég szarul ment! :D

ASUS P5QL, Q6600 (3400mhz), CM HyperTX , 8GB Ram (1060mhz), Ati 4850 512MB, Samsung 750GB + 2x500GB + 120GB HDD, LG DVD-RW, ASUS 550W táp, BENQ 22" TFT (1680x1050)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  GeForce 8800 GT/GTX (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.