Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  GeForce 7600 GS topic - Archívum 1. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Csapi007


Csapi007
veterán

7600 GS
Mint azt már olvashattátok a Prohardver hasábjain, megjelent a 7600 GT kisöccse a 7600 GS sokkal felhasználóbarátabb áron.
A GeForce 7600 GS mintegy 178 milliónyi tranzisztora 5 vertex shader, 12 pixelfutószalag és 8 ROP egység kialakítására adott lehetőséget. A 90 nm-es csíkszélességgel gyártott lapka órajele 400 MHz, a mellé társított 128 bites, 256 MB kapacitású DDR2 memória ugyancsak 400 MHz-en fut. A 129–149 dolláros áron (30 000 Ft) piacra kerülő videokártya teljesítményét tekintve az ATI Radeon X1600 XT-jét hivatott túlszárnyalni, vagyis a GeForce 6600 GT utódjának tekinthető. A GeForce 7600 GS támogatja a PureVideo funkciót, ideértve a H.264 tömörítésű anyagok feldolgozásának segítését is, és SLI konfigurációban is alkalmazható.

[link]

Ezt a topic-ot azoknak hoztam létre akik nem engedhetnek meg maguknak 7600 GT szintű és árú kártyákat.
Jó fórumozást!

Csapi

Mivel sokan kértek képeket a 7600GST-ről itt van pár:
[link] fekete NYÁK 1.4ns infineon ramok
[link]zöld NYÁK 1.2ns samsung
[link]zöld NYÁK 1.2ns samsung

eastsider

"Csak úgy mondom"

(#2) várnarancs válasza Csapi007 (#1) üzenetére


várnarancs
addikt

Bazz, már ilyen is van! Asszem most abba hagyom örökre a gépezést:DD

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#3) AusWolf válasza Csapi007 (#1) üzenetére


AusWolf
őstag

Azért 256 bites memó belekerülhetett volna. :U

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#4) Csapi007 válasza várnarancs (#2) üzenetére


Csapi007
veterán

De jó ötlet, mert 6600 GT és 7600 GT közt árban szakadék van. Akik nem tehetik meg hogy 7600 GT-t vesznek azoknak ez a kártya jó válaszáts lehet.

"Csak úgy mondom"

(#5) Csapi007 válasza AusWolf (#3) üzenetére


Csapi007
veterán

Igen, megköszönnénk. De 7600 GT-ben is csak 128 bit-es van. :O

[Szerkesztve]

"Csak úgy mondom"

(#6) Retekegér válasza AusWolf (#3) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

A 7600GT-n sem 256 bitesek a memók. NVidiáék emelt órajelekkel és plusz pipelineokkal ellnsúlyozzák ezt :)

<< Heimdal >>

(#7) Retekegér válasza Csapi007 (#4) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Vagy várnak fél évet, míg lemegy az ára :D

<< Heimdal >>

(#8) Csapi007 válasza Retekegér (#6) üzenetére


Csapi007
veterán

Bár én nem tudom hogyan csinálják ezeket a csodákat, de szerintem nem lene nagy dolog 256 bit-es memóriabuszt rakni bele. Javítsatok ki ha nem így van, mert nem vagyok biztos benne.

"Csak úgy mondom"

(#9) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

az lenne a kérdésem, hogy ezek mik :''PureVideo funkciót, ideértve a H.264'' éshogy ezeket a 6600 széria támogatja e?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#10) Csapi007 válasza Dare2Live (#9) üzenetére


Csapi007
veterán

Pontosan nem tudom mik ezek, de 6600-ban nem hinném hogy lennének.

"Csak úgy mondom"

(#11) Dare2Live válasza Csapi007 (#10) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nem tudom meg nem hinném.....

ez ilyen hozzászólás növelős hozzászólás? (pont mint a #11es? :DDD)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#12) Brae válasza Csapi007 (#1) üzenetére


Brae
őstag

Számokba kifejezve mennyi ez a felhasználóbarát ár?

(#13) faster válasza Csapi007 (#8) üzenetére


faster
nagyúr

Valószínűleg a G73-on 128 bites adatbusz van, úgyhogy ezzel sosem fognak 256 bites VGA-t csinálni.
Ami az adatbusz szélességét illeti: Az biztos, hogy így nekik olcsóbb.

(#14) Csapi007 válasza Brae (#12) üzenetére


Csapi007
veterán

Már írtam. 129-149 dollár, 28 000 - 32 000 Ft. Szerintem ez manapság már megfizethető.

"Csak úgy mondom"

(#15) Alvin_ti4200 válasza Csapi007 (#14) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

34-39 ezer forintnak is jó lesz az. Elfelejtetted az itthoni 20%-os ÁFA-t hozzáadni:U

(#16) LittleG válasza Dare2Live (#9) üzenetére


LittleG
tag

A Hd anyagok dekódolásának egy részét átveszi a gpu. Elvileg a 6-os is képes rá, de fizetni kell érte, hogy akár a 6-os akár a 7-es szériánál működjön.

[Szerkesztve]

(#17) Szabesz


Szabesz
őstag

Remélem méltó utód lesz majd :)

¯\_(ツ)_/¯

(#18) Csapi007 válasza Alvin_ti4200 (#15) üzenetére


Csapi007
veterán

Igen, azt el. :B

"Csak úgy mondom"

(#19) muxi-muxi


muxi-muxi
senior tag

Tűkön ülve várom a tesztet, és remélem hogy lesz benne némi tuningpotenciál... Azért álmaimban (ha épp' nem lóg a bilibe a kezem) 7600GT-t látok...

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#20) Csapi007 válasza muxi-muxi (#19) üzenetére


Csapi007
veterán

Itt a várva várt teszt: [link]

"Csak úgy mondom"

(#21) Dare2Live válasza LittleG (#16) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

kösz letöltöttem már megis oldottam :DDD, hogy feltelepüljön/regisztrált legyen márcsak használni nemtudom semmivel. :DDD

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#22) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Sziasztok!
Én is remélem, hogy lesz benne tuningpotenciál, de azt még jobban remélem, hogy nem lesz rá rossz hatással a passzív hűtő (bár én azt mondom, hogy mindent meg lehet oldani, csak egy kis leleményesség kell hozzá, no meg néhány, a fiókban porosodó alkatrész).
Szerintetek mennyi lesz a teljesítménye, ha a 6600GT-t vesszük 100 százaléknak?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#23) Csapi007 válasza elfelejtette (#22) üzenetére


Csapi007
veterán

Láttam már róla képet aktív hűtéssel is . 115-120 % lehet az eredménye a 6600GT-hez képest.

"Csak úgy mondom"

(#24) KisApám


KisApám
addikt

A kérdés:
mit tudhat két ilyen kártya SLI-ben???
Bár ha az árukat összeadom, inkább egy 7600 GT.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#25) Yutani válasza Csapi007 (#20) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ebből a tesztből világosan látszik, hogy a 6600GT-hez képest mit jelent az alacsonyabb órajel de +4 pp, valamint az alacsonyabb memóriaórajel (200MHz-cel lassabb mint a 6600GT memóriája).
A végeredmény az, hogy szűrők nélkül a 7600GS gyorsabb a 6600GT-nél, azonban a legtöbb esetben a szűrők bekapcsolása esetén az alacsonyabb memória-sávszélességnek köszönhetően a 7600GS a 6600GT mögött végez.

#tarcsad

(#26) Thom! válasza Csapi007 (#20) üzenetére


Thom!
veterán

az a teszt rakás huppákolás volt

[link]

[Szerkesztve]

(#27) Thom!


Thom!
veterán

http://hkepc.com/hwdb/gf7600gs-1.htm

(#28) Thom!


Thom!
veterán

(#29) g4dg3t


g4dg3t
senior tag

XFX 7600GS Extreme Edition 500MHz / 900MHz $143 @ newegg.com
...barati :)

(#30) Csapi007 válasza Thom! (#28) üzenetére


Csapi007
veterán

Jó teszt. :R

"Csak úgy mondom"

(#31) Csapi007


Csapi007
veterán

Remélem újabb ForceWare-ekkel gyorsulni fog a kártya.

"Csak úgy mondom"

(#32) Thom! válasza Csapi007 (#31) üzenetére


Thom!
veterán

nem hinném

én csak specifikus optimalizásról beszélnék

(#33) Csapi007


Csapi007
veterán

Mivan? Má senki sem ír ebbe a topic-ba??? :O

"Csak úgy mondom"

(#34) lolee válasza Csapi007 (#33) üzenetére


lolee
tag

De ír ;]

Itt vannak ventis 7600gs képek
[link]

az az innocska nem is tűnik oly rosznak

[Szerkesztve]

Aki sokat lát, az keveset ért... (The man who wasn't there )

(#35) lolee


lolee
tag

7600gs tesztek


[link]

[link]

Aki sokat lát, az keveset ért... (The man who wasn't there )

(#36) uzsz válasza Csapi007 (#1) üzenetére


uzsz
senior tag

Ezt nem lenen célszerű összevonni a 7600/7600GT topikokkal?

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#37) Csapi007


Csapi007
veterán

Lehet...
Azt se tudtam hogy lehet ilyet :F

"Csak úgy mondom"

(#38) Csapi007


Csapi007
veterán

:Y UP :Y

"Csak úgy mondom"

(#39) VargaI


VargaI
senior tag

hi van már vkinek ilyen karija?most láttam, hogy vivos 7600 GS 33e Ft :R, csak jönne már sima verzió is 30 körül vagy az alatt :DDD

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#40) hyperspace


hyperspace
őstag

ha en egy olyan ember helyeben lennek aki kinezte a 7600gs-t, inkabb gondolkodnek egy kicsit es gyujtenek meg kicsit a gtre...

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#41) VargaI válasza hyperspace (#40) üzenetére


VargaI
senior tag

nekem pl személyszerint nincsen +15-20 e Ft-om GT-re, meg azt én már sokallom is egy VGA-ra, én épp ezt a 30e Ft-ot tartom reális árnak egy VGA-ért, és szerintem sokan vannak ezzel így másik is

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#42) hyperspace válasza VargaI (#41) üzenetére


hyperspace
őstag

jaja latom a konfigodon, mondjuk nekem is 6600gtm van
lehet kapni aktiv hutessel is GSt?

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#43) Thom! válasza VargaI (#39) üzenetére


Thom!
veterán

milyen és hol lehet kapni?

mert MSi 38K

(#44) VargaI válasza hyperspace (#42) üzenetére


VargaI
senior tag

pl inno-én is van hűtő, gyakorlatilag ugyanaz a borda csak raktak bele egy kis ventiti is :(, én szerintem mostanában beruházok egyre(7600Gs-re), nekem amúgy tökmind1, mert a mostani 6600-asom alatt is egy GT silentblade megy 6 V-on :), én azokat a sűvítő sz@rokat nem viselem el :(

Thom: pü ment

[Szerkesztve]

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#45) AusWolf


AusWolf
őstag

Átnézegettem 1-2 dolgot csak úgy kíváncsiságból. Az a véleményem, hogy nem egy ultragagyi kártya, az ára se rossz, de ami zavarna, ha ilyet akarnék venni: 1. Az alacsony memó-sávszélesség, 2. A passzív hűtés. (ami mondjuk megoldható, de az 1. probléma piszkálná a csőröm)

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#46) VargaI válasza hyperspace (#42) üzenetére


VargaI
senior tag

na hírtelen ezeket találtam:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

az elsőnek meg az utolsónak nem tetszik a hűtése nem hűti a ramokat, meg kicsi a borda is :(, nekem ez tetszik pl:
[link]

egy gyárilag húzott, bár nem értem kinek éri meg ez a plussz árat, simán mindenki megtudja így húzni:
[link]

AusWolf 45#-re az 2. fentebb megválaszoltam, 1. ebben az árkategóriában akkor is ez a bestbuy és nem is várok el egy ilyen karitól 4xAA-t meg 16x AF-t, a 7600GT már lényegesen drágább (mondjuk 30-40%,de ennyivel töbebt is tud)





[Szerkesztve]

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#47) D.Orion válasza uzsz (#36) üzenetére


D.Orion
veterán

Hát meg lehetne csinálni, mert sztem bőven elférne benne. Most csináltam meg a 7600/7600GT topiknak az első hszét. Már csak a modikra vár a feladat, hogy beszúrják oda. Ha valaki ír egy hszt a 7600GS-ről is összefoglaló szinten akkor sztem simán mehet a két kártya együtt. A 7600GS az X1600Pro ellenfele a 7600GT meg az X1600XT ellenje, sztem megférnénk mi egymás mellett.

(#48) VargaI válasza D.Orion (#47) üzenetére


VargaI
senior tag

csak sajna még kevés 7600GS van, így szerintem egy kicsit még várni kellene (típusok-aktív/passszív hűtés, tapasztalatok, tuningpotenciál stb), azt akkor tényleg lehetne írni egy hsz-t meg akár össze is lehetne vonni a két topicot, mert pl 7600-as ugye nincs is :) és akkor ilyen lehetne: 7600GS/7600GT :DDD

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#49) D.Orion válasza VargaI (#48) üzenetére


D.Orion
veterán

A 7600GT összesítést én ár megcsináltam, ott diszeleg az első hsz-ben. Egyébként 7600GT sincs olyan sok. Eddig asszem 3-5 embernek van MSI 7600GT-je azt ennyit. Még mi is csak a teszteket bámuljuk, nah meg az árlistákat.

Szerk.: Most nem példálozok a Dunával meg a darabszámmal.

[Szerkesztve]

(#50) Totis


Totis
aktív tag

Sziasztok!

Azt esetleg tudja valaki, hogy egy 6600nonGT-hez képest a teljesítményfelvétele mekkora ennek a kártyának? Köszi!

Üdv:
Totis

ASUS 1015BX, Nexus 7 (2nd), Nokia Lumia 735, Nintendo Wii, Netgear Stora

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  GeForce 7600 GS topic - Archívum 1. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.