Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Geforce 4 ti 4200 milyen márkát? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) barzo


barzo
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket várom,hogy milyem márkájú kártyát vegyek.Főleg olcsóbb kártya érdekelne.Én Abit-ot néztem ki.Ezzel kapcsolatban várnám a gyakorlati tapasztalatokat,de más ötletet is szívesen fogadok.Érdemes-e a 128 Megásat venni,vagy elég a 64.Ati 9500-on is gondolkozom de elég borsos az ára.
A hozzászólásokat előre is köszönöm.

(#2) LukE válasza barzo (#1) üzenetére


LukE
veterán

128 megához: általában lassabb ramok vannak rajta, mint a64 megás kártyákon (kivétel a direkt tuning kártyákat, de azok meg drágák) pl. haver felhúzta sajátját 500MHZ-re, enyém alapból ment 513on. UT2003 1024*768 minden(tényleg) maxon + némi AA, és a 64 megás kártya simán vitte az első 5-6 meccset, és csak azután kellett visszavenni valami miatt, lehet, hogy nem is a videorammal volt baj, de mát vagy 1 hónapja nem játszottam vele. Szóval elég, vagy legalábbis olcsóért nem lessz olyan gyors, hogy érjen is valamit az a 128 mega. Persze csak SZVSZ.

Ja, szerintem olvasd el a hasonló topikokat, személyes tapasztalatom csak a sajátommal volt.

ATI 9500 jódolog, főleg, ha 9700-zá alakítható példánnyal fut össze az ember, csak tényleg drága.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#3) ricsik


ricsik
őstag

ha lassabbak is a 128 megások, azt érdemes venni, ha nem akarod lecserélni 1 éven belül. nekem a sof2 vagy nem is tudom melyik gama már azt irta ki hogy kevés a 64 mega ram, mikor minden very highben volt 1024x32- ben, és beszaggatott mint a ló, mind ez sima highben szakított, tehát szerencsétlen nem tudta betölteni a dolgait 64 megában...nekem most msi 128 megás van.
a legédekesebb, hogy ez 445 mhz n megy a 64 megás 513 mhz jéhez képest és a 3d markban mégis gyorsabb volt minimálisan...
ha sokat szánsz rá asus delux, mert gyárilag gyorsabbak a ramok, de nekem az msi is bevált, abitot nem ajánlok.

(#4) TitiRii


TitiRii
senior tag

parasztvakítás..
bőven elég a mai leg csúcsabb gaméknak is a 64 mb és a gef4 ti 4200
csak hogy mennyen apiac. ezért nem optimalizálják anyira, hogy vedd meg az uj kártyát.. :(((
legjobb péda ut2003
a legutolso 2 csds beta is szaggatott a gépemen, öcsémén minimumban elindult kisöcsémén meg totál meghalt
kijött a full
és lás csodát az ami nálam normálban szagatott is mindenel maxon 1280*1024 32 bitten 60-70fps között ingadozik
öcsémnél(1.1 duron gef2 mx 400 64mb 1024*768 ban high és normál opciok vegyesen és megy.
kisöcsém gépn low és normál opciok vegyesen 800*600 ban megy!!25 fps körül
433 celeron 128mb ram és gef2 32mb vel(nem mx400 csak mx)
és semmi grafika beli külömbség nincs a beta meg a full között...
sof olyan trágya a garfikája.. szöglet minden semmi extra nincs benne.. mégis akkora gép ignye van..
pont emiatt...
de pl bf1942 néha kicsit beszaggat, föleg ha sok ai van a pályán(aik elégé terhelik a procit) ha lan vann akkor 20 embernél se szaggatot be.
én szentül hiszek ebben és néha néha beigazolodik az álításom..
az hogy 70 vagy 90 vagy 150 nekem mindegy..
akárki akár mit mond. hogy 100 fps felett igy meg ugy megváltozik a játék életszerűsége.. én nem látok külömbséget 30 és 70 között a 25 körüliek már azért láthatóan lassabak..
de pl ha monitorom 85hz megy akkor a 100 fps minek? 1* nem birja megjelenízeni mivel lssaban frisit képet mint ahogy a játék...
szbsz elég a 64 mb
abit jó választás
nekem is az van
föleg az ujabbak. azok már 3.3 samsung ramokal is fel vannak vértezve
tuningal az enyém 300/600 ig ment, inentől kéne rá extra hűtő..(250/500 az alap)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#5) LukE válasza TitiRii (#4) üzenetére


LukE
veterán

Valami olyasmi. Főleg, hogyha most veszel egy lassabb 128 megás kártyát, mégha el is férne benne rengeteg textúra, nem fogja bírni a ram sávszélessége, meg ki tudja, milyen gépbe kerül, lehet, hogy a proci is kevés lenne neki.

ricsik: UT2003 minden maxon (be is szólt, hogy 'Holy shit!') ment, sof2-t is maxon, némi AA-val végnyomtam, szóval szerintem valami más lehetett a baj nálad.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#6) VOid


VOid
tag

Hát én nemrég vettem egy Leadtek winfast gef4ti4200 128mb ddr 8xagp videkártyát , ennek a ramjai 128mbos ellenére 514mhz-en futnak :]

(#7) emvy


emvy
nagyúr

Na, az én abitomnak mindegy mennyin fut, úgyis hibázik. :)

while (!sleep) sheep++;

(#8) LukE válasza VOid (#6) üzenetére


LukE
veterán

default, vagy annyi a vége? nem teljesen mind1. Kultúrált 64-es kártyák azért 600 környékén/fölött is mennek.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#9) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Tsao!

Nekem egy Innovision Tornado GeForce4 Ti4200 64 megás kártyám 2002. június 26.!!!!! óta bizony. Semmi gixer sincsa vele. Én még anno 46500-ért vettem:(( Nem tuningolom, mert nem éri meg azt a pár zázalékot az a mínusz 4 év élettartam.

(#10) LordX válasza LukE (#8) üzenetére


LordX
veterán

A 4200-8X kártyákon a memória default 512-n megy, akár 64, akár 128 ramja van...

(#11) LukE


LukE
veterán

Alvin_ti4200: -4 év? A hány évtizedbőll?:D Egyébként nehéz már olyan kártyát találni, ami 290-300-at ne bírná gyári hűtéssel. A ram frekvencia azért függ a moduloktól is, de általában arra is rá lehet húzni gond nélkül vagy 10-15%-ot. Ja, és nem kell mindíg húzni, nekem most 200/486on megy, mert így kevésbé fűt.

LordX: az összes gyártó ilyen kártyáinak? Mert a 4x-es verziókra több lassú memóriát raktak.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#12) LordX válasza LukE (#11) üzenetére


LordX
veterán

Ez a hivatalos ajánlás...

(#13) barzo


barzo
csendes tag

A Gép : AMD Thunderbird 1 GHz 266fsb
Epox 8kta3+
384 mega sd ram (133)
GeForce 2 Mx 400
Tudom hogy a kártya nem lessz kihajtva,de nem akarok 1év múlva ismét kártyát cserélni elég lessz a gépet.Köszönöm az eddigi hozzászólásokat.
Még 1 kérdés: nekem 1 nemtudommilyen 300W-os tápom van az elég lessz a konfighoz?

(#14) LordX válasza barzo (#13) üzenetére


LordX
veterán

Elég

(#15) VOid válasza LukE (#8) üzenetére


VOid
tag

luke ez default amikor beraktam a gépbe ez volt alapba felraktam a winfoxot ott is rányomtam a defaultra és nem változtak az értékek megnéztem a vidikártya tulajdonságainál hogy véletlen nem e egy 64mb-os kártya került hozzám de nem ott volt tisztán hogy 128mb... Szal ez kellemes csalódás volt :] Most 2 lehetőség van vagy ezen a videókártyán véletlenül magasbab az órajel ami sztem nem valószinű ,vagy a 8x agp változatokon már télleg megemelték az órajelet ezt tartom valószínűbbnek. A Kártyát tuningolni meg nem próbáltam de 300 ponttal nyom csak kevesebbet mint egy leadtek gef4ti4400 ugy hogy picivel alacsonyabb órajelen van :] Szal megérte.

(#16) Gaskin


Gaskin
aktív tag

Melyiket?? Nekem Abit van. De már bánom, hogy nem a CLUB3D-t vettem mert ugyanazért a pénzért lenne egy analog video bemenetem is (VIVO). Ami most jól jönne.

(#17) Ürgülfütty válasza barzo (#1) üzenetére


Ürgülfütty
tag

Én az MSI GeForce 4 Ti4200-at vagy egy Built-by-Ati R9500-ast ajánlok...és akkor egy jóideig nem kell videokártyára költened.

(#18) keoni


keoni
tag

Hali!
pár vidikártya közt vacilálok, ezek:
MSI GeForce4 Ti4200 128MB DDR TV/DVI 8xAGP
Inno3D GeForce4 Ti4200 128MB DDR/Tv In-Out/8xAGP
Club3D GeForce4 Ti 4200 128MB 8X AGP
!!!Játékra!!! lenne elsõsorban, és fingom sincs hogy a 64-128 között mi a különbség, azt kivéve hogy gyorsabbak a 64-esek. Megéri a 128-as? Szóval melyiket ajánlanátok, és miért? csumi, keo
u.i.: az ''azér mer ócsóbb'' kommentektől kíméljetek! :DD

(#19) LukE válasza keoni (#18) üzenetére


LukE
veterán

128 szerintem felesleges, aminek majd kell annyi ram, ahoz a GPU nem lessz elég(akkora felbontáshoz). Csak jobban melegszik. Meg ugyan olyan sebességű rammal többe kerül.

Albatron, Club3D, Gainward GoldenSample.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#20) PeliScan válasza keoni (#18) üzenetére


PeliScan
addikt

Pedig tényleg, 'ócsóbb és jobb' a 64. Én is gondolkodtam ezen, de lebeszéltek a 128ról, teljesen jogosan. Majd 2 év múlva kellhet, persze gyorsabb kártyákhoz. :)

(#21) keoni válasza PeliScan (#20) üzenetére


keoni
tag

tnx neked is és Luke-nak is.
És ha 64-es akkor milyen márka? Elsődleges szempont a játék, tnx.
üdv

(#22) keoni válasza LukE (#19) üzenetére


keoni
tag

okéoké megint én nem látok a szememtől csakhát korán van már megint :)
Albatron - nemigen hallottam róla - de ez nem lehet szempont az én esetemben
Club 3D - valami XP-t meg Gamers' Edition -t emelegettek ebből a márkából
Gainward GS - mindenki a legütősebbnek tartja

Az XP-ről és Gamers' Edition-ról vki tud többet???
tnx

(#23) LukE válasza keoni (#22) üzenetére


LukE
veterán

Gainward volt az, amitől nyáron akadtam ki, mikor mondat csóka, hogy 3.3-as ramokkal vette 38-ért. Ja, hogy az Németországban volt:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#24) LukE válasza keoni (#21) üzenetére


LukE
veterán

te meg kerülj egy ilyen :)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#25) keoni válasza LukE (#23) üzenetére


keoni
tag

ez az albatron elég ütősnek tűnik, csakhát nemsok helyen láttam ahol kapható :(((
1 helyen - pcdirect.hu. Ha tucc még vmi tippet mekköszönöm. Az a yutani gyerek vajon honnan szedte a c3D gamers' edition-jét??? Érdekelne, mer hasonlóan ''gyenge'' lehet mit az albatron. üdv

(#26) LukE válasza keoni (#25) üzenetére


LukE
veterán

albatron: Hertánál alaplapok vannak, esetleg mailt nekik. G3-akat, meg láttam több helyen is(google), mailt nekik is:)

Yutani meg asszem valakitől innen szerezte, de a leg1szerűbb [L]mailto:yutani@interware.hu[/L]:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#27) deepwell válasza keoni (#25) üzenetére


deepwell
aktív tag

:) a yutani gyerek tolem vette a club3Dt :) amugy Ti4600 os nyakon figyel a kicsike, termeszetesen BGA 3,3 ns es ramokkal ... az enyem 310/702 megy szemet es fagyas nelkul !

Framerate is LIFE !

(#28) deepwell válasza deepwell (#27) üzenetére


deepwell
aktív tag

jah es egy 2.0@3.3 as P4 el parositva 15000 pontot dob 3DMARK 2001SE ben defaulton ! :)

Framerate is LIFE !

(#29) keoni válasza deepwell (#28) üzenetére


keoni
tag

hmmm ez mind szép és jó...és te hol vetted mielőtt yutani megvette tőled???
(yutaninak dobtam mailt még tegnap, azóta nem válaszolt.) :P

(#30) keoni


keoni
tag

Ja és még vmi, mindenhol ezt az ''XP''-t látom Club 3D geforce4 után, a cég honlapján viszont nincs ilyen elnevezésű termék:
???XP = GAMER EDITION??? üdv

(#31) Pacák válasza keoni (#30) üzenetére


Pacák
senior tag

A Club3D XP-s karija egy Ti4200 GPU+Ti4600 nyák. Kib@szott nagy és tuningra készült...:D

Nuclear launch detected

(#32) keoni válasza Pacák (#31) üzenetére


keoni
tag

hmmm az is ütős lehet, és nemtod véletlen hogy ez (XP) megegyezik-e a GAMER EDITION-nel? üdv

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Geforce 4 ti 4200 milyen márkát? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.