Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Geforce 2 ti-re passziv hűtő (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) GuMipOkE


GuMipOkE
senior tag

Halee!

Milyen passziv hűtőt tudtok ajánlani egy Asus Geforcer 2 Ti deluxe-ra, a Zalman ZM80C-HP -t leszámitva. :DDD

Elég rá egy nagyobb méretű Northbirdge hűtő? (mondjuk egy Zalman ZM-NB47J vagy egy Zalman ZM-NB32J)

Előre is köszi!

(#2) zsoltee10 válasza GuMipOkE (#1) üzenetére


zsoltee10
addikt

Egy 32-es Zalman elég rá. nekem a 2mx-en, ennél jóval kisebb borda van passzívan, és még húzni is lehet. Ráadásul a 32-eshez jár ragasztó is, tehát gond egy szál se. De ha van kedved barkácsolni, akkor a 32-es borda helyett rátehetsz valami nagyobb bordát a Zalman ragasztójával, mint én. nekem a 8500, ha nincs húzva, simán elmegy passzívan is. Én egy wbk68 bordát heggesztettem rá.:
[L]http://kep.tar.hu/zsoltee10/index.phtml?aid=27593160[/L]

(#3) Alvin_ti4200 válasza GuMipOkE (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

[L]http://www.zalman.co.kr/english/product/zm80a-hp.htm[/L] - 6.100 bruttó

(#4) zsoltee10 válasza Alvin_ti4200 (#3) üzenetére


zsoltee10
addikt

minek ilyen drága hűtő gf2-re? :F drágább a hűtő mint vga...

(#5) Alvin_ti4200 válasza zsoltee10 (#4) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Csak ötlet vot.

(#6) anaqer


anaqer
veterán

Ha ez már a Ti sorozatból van ( 0.15u ), vagy nagyon jó a ház szelőzése, akkor szerintem még az ötvenes is elég, és gondolom az olcsób...:

[L]http://www.zalman.co.kr/english/product/zm50-hp.htm[/L]

De a legolcsóbb tényleg az, ha Zsoltee mintájára elfekvő készletből keresel egy régi P1 / Celeron hűtőt és azt rakod rá ( mondjuk ez elég sok PCI slotot elvesz... ). Rögzítéshez viszont inkább csavarokat ajánlanék...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#7) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hát én gef2mx ráraktam a celeron 400 cpu hűtőt nagyon hangos...szal vissza cseréltem inkább

(#8) anaqer válasza ToBeY (#7) üzenetére


anaqer
veterán

PASSIVE = NO FAN = NO NOISE

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#9) zsoltee10 válasza ToBeY (#7) üzenetére


zsoltee10
addikt

Ha levetted volna a ventit, nem lett volna hangos. :P

(#10) GuMipOkE


GuMipOkE
senior tag

Köszi a tippeket!

Nincs rá sok pénzem és mindenképpen passziv hűtőt szeretnék, ezért asszem megfogadom Zsoltee tanácsát, és vezek egy egyszerű bordát. Mondjuk a Zalman ZM-NB47J -t, mert az talán valamennyivel nagyobb, mint a 32-es. Ez kb 1e Ft, és tök kussba van.

Remélem elég neki... :U



(#11) ToBeY


ToBeY
nagyúr

zont lett volna egy kox darabom mer tuti elfüstölt volna gef2-m:) vagy is a bátyámé nem a sajátommal szórakoztam:DD

(#12) Zoller34 válasza zsoltee10 (#9) üzenetére


Zoller34
aktív tag

így van egy ilyen globalwin borda venti nélkül is ütős darab videókártyára

Vodafone Smart Mini & Alcatel OT-991, Akg K321, Sennheiser MX-375, Sennheiser mx-365, Sennheiser HD201

(#13) zsoltee10 válasza GuMipOkE (#10) üzenetére


zsoltee10
addikt

a 47-hez nem jár ragasztó, van lyuk a bordának a nyákon?

(#14) anaqer válasza ToBeY (#11) üzenetére


anaqer
veterán

zont ez meg ''tuti'' marhaság

Egy GF2MX kb. 4W hőt termel, tehát majdhogynem borda nélkül is járathatod...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#15) GuMipOkE válasza zsoltee10 (#13) üzenetére


GuMipOkE
senior tag

Persze hogy van. Mondjuk mérges is lennék, ha egy Asus Gef.2Ti Deluxe-on nem lenne lyuk... ;]

Amúgy a gyári hűtő is azokon van felfogatva. Jelenleg a vidikari a leghangosabb az egész config-ban (pedig azért nem is csap olyan nagy zajt). Ezen kivül a Zalman CNPS7000A-AlCu ventije forog 1300-at, és még kevesebbet a 350W CODEGEN táp 12cm-es ventije.

Most ha ez passziv lesz, akkor már csak a vizhűtéses, vagy Heat pipe-os rendszer lehet halkabb.

(#16) ToBeY válasza anaqer (#14) üzenetére


ToBeY
nagyúr

a zont=viszont csak már nem tudok írni:B

(#17) ToBeY


ToBeY
nagyúr

és egy Gef3 Ti 200 mennyi hőt termel?nekem megy Ti500 tesztelve van 1,5 nfs-l semmi hiba nem volt:)

(#18) GuMipOkE válasza anaqer (#14) üzenetére


GuMipOkE
senior tag

Sztem is ez egy marhaság. A Gef.2MX-eket alapból egy kicsi passziv hűtővel adják. Ha bármilyen nagyobb felülettel rendelkező bordát ráragaszt valaki jól, akkor csak jobb lehet a hűtése.

A dilemmám azon volt, hogy mennyivel termel több hőt egy Gef.2Ti, mint egy Gef.2MX.

(#19) anaqer válasza GuMipOkE (#18) üzenetére


anaqer
veterán

Ehh... úgy látszik elég reménytelen dolog GPU-k fogyasztási adatait előbányászni... :(

Indulj ki abból, hogy GF2Titaniumban kétszer annyi pipeline van, kb 1.5x nagyobb órajelen, de 0.18 helyett 0.15 mikronos csíkszélességgel...szóval olyan 12-14 watt körül lehet a höleadása. Összehasonlítás kedvéért egy 333-as Celeronra az Intel 20W-os maximumot adott meg.
Szóval egy jól megtervezett borda egy jól szellőző házban szerintem még simán elviszi a GF2Titaniumot is.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#20) GuMipOkE válasza anaqer (#19) üzenetére


GuMipOkE
senior tag

Nnna.

Találtam 1 adatot:
[L]http://www.womengamers.com/hardware/geforce2_1.html[/L]

A fenti oldal szerint a Geforce 2 GTS, amelyik 0.18 micron-os csíkszélességgel készült, 10W-ot disszipál el.

No akkor a Ti biztos, hogy valamivel kevesebbet a kisebb csíkszélesség miatt.
Ezért valszeg egy jobb borda elég is rá...

(#21) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Azt azért ne felejtsétek el hogy a gyári bordákkal a Ti-k általában kurvaforróak szoktak lenni.Biztos hogy egy NB bordával passzívban el fog menni?:U

(#22) Zoller34 válasza _Volkovy_ (#21) üzenetére


Zoller34
aktív tag

egy jobb rezes bordával lehet
Spire 5R057B3 RackSper II™ például venti nélkül is elmegy .
Nekem volt Inno Geforce 2Ti , az nem melegedett

Vodafone Smart Mini & Alcatel OT-991, Akg K321, Sennheiser MX-375, Sennheiser mx-365, Sennheiser HD201

(#23) anaqer válasza GuMipOkE (#20) üzenetére


anaqer
veterán

Nagyszerű! De azt ne felejtsd el, hogy a Ti órajele 250MHz, a GTSé meg csak 200MHz... persze underclockolni mindíg lehet, csak kérdés, hogy manapság bevállalja-e valaki egy GF2 _lassítását_... :F

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#24) _Volkovy_ válasza Zoller34 (#22) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

jaja..

(#25) GuMipOkE


GuMipOkE
senior tag

Nos, én a fent említett Zalman ZM-NB47J-re gondoltam.
[L]http://www.mistral.hu/uj/images/valid/3328_0.gif[/L]

Igy néz ki a kártyám a gyári hűtővel, ami most rajta van:
[L]http://www.asus.com/products/vga/v7700ti/v7700ti_l.jpg[/L]

Azt mondjátok, hogy nem lesz elég rá az a borda? :F



(#26) GuMipOkE válasza GuMipOkE (#25) üzenetére


GuMipOkE
senior tag

hm?

(#27) Loha válasza GuMipOkE (#1) üzenetére


Loha
veterán

Nekem egy Matrox G200-ről leszedett passzív hűtő megteszi a GF2 GTS-en.

(#28) Zoller34 válasza GuMipOkE (#26) üzenetére


Zoller34
aktív tag

lehet , alu bordából nagyot kellene rárakni , talán rezes borda jó lenne

Vodafone Smart Mini & Alcatel OT-991, Akg K321, Sennheiser MX-375, Sennheiser mx-365, Sennheiser HD201

(#29) Loha


Loha
veterán

Az alaplapi hűtőbordáknak máshogy van a felfogatása... azok nem fognak passzolni...

(#30) GuMipOkE


GuMipOkE
senior tag

Akkor még gondolkozok egy kicsit, meg nézelődök.
Kicsit elbizonytalanodtam... :U

(#31) kamikaze boci válasza GuMipOkE (#30) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Lehet venni bordát folyóméterben színesfém szaküzletekben. Nézz körül, olcsóbb, tapasztalatból mondom. Nem kell belőle nagy ügyet csinálni.. Valamelyik nap bütyköltem a gf2-esemet, és véletlenül elfelejtettem visszadugni a venti csatlakozóját. A család warkraftozott egyet, mire észrevettem. Még forró se volt igazán.

egyéb állatfajták

(#32) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Nalam mondjuk a Gef2MX400 alapjaraton igencsak forrni kezdett, nyaron 650 athlonnal egy hazban meg a kepe is szemetelt neha, ha lejjebb vettem abbahagyta.

Ellenben a gef2tiom most atomhideg, igaz ez csak VX, tehat 200/200. :)

(#33) GuMipOkE


GuMipOkE
senior tag

Most már kezd kicsit nagyon csapágyas lenni a venti rajta, ugyhogy sürgősen teszek rá egy bordát. Próba cseresznye...

(#34) fzr1000 válasza GuMipOkE (#33) üzenetére


fzr1000
tag

szerintem sem füstöl el olyan könnyen a GF2 Ti... nekem még éppen a nyáron beragadt a ventije, észre sem vettem egy ideig, csak amikor procicsere miatt belenyúltam a gépbe...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Geforce 2 ti-re passziv hűtő (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.