Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gdf akreditáció visszavonása? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Satan-Claus


Satan-Claus
senior tag

Most hallottam egy évfolyamtársamtól, hogy az oktatási miniszter állítólag a GDF akreditációjának visszavonását fontolgatja. Az egyik esetben 5 évre visszamenőleg visszavonnák a kiadott diplomákat, egy másik eshetőség szerint szeptembertől nem adna ki új diplomát az iskola. Nem tudom, hogy ez most egy hülye pletyka, vagy van valós alapja, mert elég kínos lenne a dolog , ha pont most a suli vége előtt néhány hónappal derülne ki, hogy nem kapok diplomát, csak felsőfokú oklevelet. :(

Ez azért is kellemetlen lenne, mivel így elesnék egy olyan másoddiploma megszerzésétől, amit már jegyeznek...

Mivel tudom, hogy sok itt a GDF-es, ezért szertném megtudni, hogy ti hallottatok-e valamit.

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#2) CsendPenge válasza Satan-Claus (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Minisztérium honlapját már nézted?

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#3) Satan-Claus válasza CsendPenge (#2) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Még nem. Van ott valami?

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#4) Satan-Claus


Satan-Claus
senior tag

Megnézetem, és nem találtam eddig semmit. Még egy gagyi keresőjük sincs... Persze az, hogy nem kürtölik világgá a honlapon, attól még lehet valós a dolog.

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#5) Don Vittorio válasza Satan-Claus (#4) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Holnap megkérdezem a megfelelő helyen.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#6) Satan-Claus válasza Don Vittorio (#5) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Köszönöm. Bár ha nincs hír, az jó hír. :)

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#7) petakpa1 válasza Satan-Claus (#1) üzenetére


petakpa1
őstag

A diplomavisszavonás abszurd! adott, megszerzett jogot nem szokás csak úgy utólag visszavonni.
Az újak kiadásának korlátozása elvileg lehetséges, de szvsz nem valószínű: itt debrecenben is évek óta vacillálnak a jogászképzéssel, de időlegesen minidg meg és meghosszabbítják az engedélyt.

persze ezek csak általánosságok, konkrétan semmit se tudok az ügyről

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#8) Satan-Claus


Satan-Claus
senior tag

Don, megtudtál valami okosat a témával kapcsolatban?

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#9) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Erre én is kíváncsi vagyok. Helyzet?

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#10) Den válasza petakpa1 (#7) üzenetére


Den
veterán

''A diplomavisszavonás abszurd! adott, megszerzett jogot nem szokás csak úgy utólag visszavonni.''


szokás nem szokás 90-es évek elején volt ilyen.

www.simson4t.hu

(#11) Sikló


Sikló
tag

Nos senkit nem akarok megbántani, és akinek nem inge, ne vegye magára, de én támogatom az oktatásügyi miniszter döntését! Csak nem 5 évre vissza, hanem minden kiadott diplomára!
Most komolyan. Én kb 10-15 embert ismerek aki oda jár. És huuuuuuu! Nagyon gáz mind! Pedig állítom jó képességű gyerekek, és ha nem ott tanulnának/tanultak volna, akkor jó/jobb szakember is válhatna belőlük! Ezért nem értek egyett aszzal ami ma itt ebben az országban megy, miszerint, mindenkinek diplomát kell adni! Egy fenét !!! Csak aki megérdemli! Mit csinál egy ország, ahol mindenki diplomás, és ebből a fele a gábor dénesen végzett! :DD

''Attól, hogy valaki paranoiás, még üldözhetik...''

(#12) GeorgeTerror válasza Sikló (#11) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Azért ez a ................................ DF sem egy nagyszám! Tudom SŐT...
Csakhát... de tulajdonképpen mindegy...

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#13) Satan-Claus válasza Sikló (#11) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

A véleményedet elolvastam, és így látatlanban is megelőlegezm neked a ''kiváló szakember'' címet. Egy valamire azonban légyszíves figyelj oda! Ha kéretlenül a témától eltérő ill. nem arra válaszoló ''okosságokat'' írsz egy topicba, akkor ezt tedd ON....OFF közé!

Vagy bele se kezdj...

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#14) Sikló válasza Satan-Claus (#13) üzenetére


Sikló
tag

1. Én nem állítottam, hogy csúcs szakamber vagyok! (Pedig de! :)

''Attól, hogy valaki paranoiás, még üldözhetik...''

(#15) Den válasza Sikló (#11) üzenetére


Den
veterán

Hasonló jókat kívánok neked is.

www.simson4t.hu

(#16) Den válasza Sikló (#14) üzenetére


Den
veterán

Az amit az elsőben mondtál kb a kollektív bűnösség kategóriája. A gdf laza, elsősorban mert nem középiskal után rögtön ott kezdő csak tanuló emberekre van optimalizálva, hanem pl olyanokra akik munka mellett akarnak főiskolát végezni. A rugalmassággal sokan vissza is élnek, de ezzel elsősorban magukkal szúrnak ki mert a munkahelyen úgyis kibukik hogy semmihez nem értenek, aki viszont meg_akarja_tanulni a szakmát az meg tudja.

www.simson4t.hu

(#17) Satan-Claus válasza Sikló (#14) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Nekem nem azzal volt a gondom, hogy nem tartod túl nagyra a gdf színvonalát (mert valóban nem túl magas), de. Sok embernek a gdf az egyetlen lehetősége, hogy munka mellett diplomát szerezzenek, ami nem feltétlenül ahhoz kell, hogy jobb szakemberek legyenek (lévén már régóta a szakmában vannak), hanem ahhoz, hogy magasabb fizetéshez/pozícióhoz juthassanak. Egy másik fontos dolog pedig, hogy az embereket a gdf-en is ugyanúgy tanítják, és ha valaki akar, akkor tanul. (Nem csak átmegy.) A másik tévhit, hogy aki jelentkezik a gdf az automatikusan diplomát kap. Mi 200-an kezdtünk gazd.-inf. nappalin, és optimista becslés szerint is jó, ha 30 embernek lesz diplomája idén nyárig. (A vidéki tagozatokról nem igazán tudok nyilatkozni, de úgy hallottam azok tényleg siralmasak :().

Szóval a lényeg: nem a diplomákat kéne visszavonni, hanem a tananyagot, és az értékelést szigoríani.

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#18) GeorgeTerror válasza Den (#15) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Den Te nekem is rosszat akarsz?

:O :O :O :O

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#19) Satan-Claus válasza Satan-Claus (#17) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Elnézést. A ''de'' után nem akartam vastag betűt.

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#20) Satan-Claus válasza Den (#16) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Azt hiszem ebben egyetértünk. :) Esküszöm nem rólad másoltam, csak megelőztél picit. :D

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#21) GeorgeTerror válasza Satan-Claus (#19) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

semmi baj,
nem is Veled van baja Siklónak (hisz az egy város a Duna mellett, igaz az nagybetű :DDD )!
Azokkal a trógerekkel, akik azt hiszik, hogy diploma egy jó állás kapuja, ezért szükséges rossz, túl kell esni rajta.
Pedig...

Mellesleg Mindenkinek: tékitízi plíz :DD

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#22) Satan-Claus válasza Satan-Claus (#17) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Az automatikusan pedig rövid o. :(((

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#23) Sikló


Sikló
tag

Aki akar az tény hogy ott is jó szakember lehet! De akinek karrier építés a terve, az felejtse el a GDF-et! Persze, ha komoly karriert akar! És nem értek azzal egyet hogy kizárólag ott tud valaki levelezős diplomát szerezni. Inkább azzal, hogy max ott tud, és az akkor olyan is! :(

''Attól, hogy valaki paranoiás, még üldözhetik...''

(#24) Sikló


Sikló
tag

A vidéki kihelyezett szakokról meg annyit, hogy ismerek valakit, aki már 6. éve jár oda, hogy elvégezze a 3 és fél évet! és már a felénél tart! Fizess és nem lesz gond, ott az a jelszó!!!

''Attól, hogy valaki paranoiás, még üldözhetik...''

(#25) Satan-Claus válasza GeorgeTerror (#21) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Ízi vagyok, csak kicsit rosszul eset ez a nyíltfrontos letámadás. :)
Gondoltam egy-két dolgot azért a helyére kéne rakni.

OFF

Den bátyó megtennél nekem egy apró szívességet? Kérlek javítsd ki a hozzászólásomban azt a sok vastag betűt, mert látom George is azt hitte, hogy virtuálisan ordibálok! :)

thx
ON

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#26) Sikló válasza Den (#15) üzenetére


Sikló
tag

Jó jó, egy kicsit (nagyon) elhamarkodtam a választ! Persze, hogy nem biztos, hogy ez olyan jó ötlet! De azzal biztosan egyet ért a házigazda úr, hogy lenne olyan aki megérdemelné! Én Dunaújvárosban tanulok, és ez is csak egy paraszt hajszállal jobb a GDF-nél. Nálunk is lenne tuti sok ember, aki megérdemelné, hogy elvegyék a diplomáját! Tudnék mesélni erről is, ha kíváncsi vagy mi megy itt néha, akkor emailban megbeszélhetjük!

''Attól, hogy valaki paranoiás, még üldözhetik...''

(#27) Bagoly válasza Satan-Claus (#17) üzenetére


Bagoly
senior tag

Megértem az érveid, lehet hogy tényleg kevesebb idő jut munka mellett az iskolára (én is így csinálom), a baj az ezzel, hogy ezek az emberek ugyanazt a diplomát kapják, mint aki a BME-n csinálja végig és azért ez nem fair.
Jó persze a piac ezt úgyis ''korrigálja'' (értsd diplomák értéke), de akkor meg pont az értelmét veszíti el az egész. Én nem szívesen értékelem a GDF-et, mert nem ismerem annyira, de akkor sem hiszem el őszintén, hogy a piac tévedne, amikor olyan értéket tulajdonít neki, amilyet. A kormány csak követi a piac értékelését ha megvonja a GDF-es diplomák akkreditációját. Nem gondolom, hogy ez egy hibás döntés, viszont avval aki úgy kezdte el az iskolát (és fizetet azóta nem kis összeget) egyszerűen etikátlan ezt csinálni. Ha erre fanyalodik az oktatásügy az több, mint botrányos.

Ennek ellenére kívánom, hogy sikeresen diplomázz le és államilag elfogadott diplomád legyen! (hiszen iskolakezdéskor te erre fizettél, és nem a felsőfokú oklevélre.)

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#28) Den válasza Satan-Claus (#25) üzenetére


Den
veterán

Már megtörtént :) Meg az ó betű is :)

www.simson4t.hu

(#29) Egon válasza Satan-Claus (#17) üzenetére


Egon
nagyúr

''A vidéki tagozatokról nem igazán tudok nyilatkozni, de úgy hallottam azok tényleg siralmasak''

Nos, tőlem hallhatsz: a váci tagozatra járok/jártam. Egyébiránt én meg pont a központi GDF-ről hallottam, hogy siralmas...:):D Ezen túlmenően az angol vizsgáztatás - hát hogy is fogalmazzak - elég ''laza'' volt, de - ennyi...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#30) Sikló válasza Egon (#29) üzenetére


Sikló
tag

Én is ilyet, vagy rosszabbat hallottam a bajai tagozatról!

''Attól, hogy valaki paranoiás, még üldözhetik...''

(#31) Egon válasza Sikló (#30) üzenetére


Egon
nagyúr

Ember, az első bekezdést a KÖZPONTI GDF-ről írtam (gyengébbek kedvéért: Bp-i)!!!

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#32) lesaux


lesaux
veterán

Na szóval szerintem kár azért morogni, hogy a GDF-es diploma annyitt ér, mint egy BME-s. Lehet, hogy felveszik az adott állásra az illetőt, de ha hülye, akkor kirakják. Ha meg el tudja végezni a GDF-es diplomával is a melót, akkor nem mindegy? És anélkül, hogy alábecsülném a diploma fontosságát, arra nagyon kíváncsi lennék, hogy valaki, aki ért a dolgához, az a tudását az egyetemen szedte-e össze vagy másutt. Gondolok itt pl. Tsibére, aki nagyon penge a Windowsból és alkalmazásaiból. Ő vajon ezt a sok infót mind az egyetemen szedte össze?

(#33) lesaux válasza Sikló (#24) üzenetére


lesaux
veterán

A vidéki kihelyezett szakokról meg annyit, hogy ismerek valakit, aki már 6. éve jár oda, hogy elvégezze a 3 és fél évet! és már a felénél tart! Fizess és nem lesz gond, ott az a jelszó!!!
Igen, sok ilyen hülye van. E legtöbbjének soha nem lesz diplomája, és nem is érdemelné meg.

(#34) GeorgeTerror válasza Satan-Claus (#25) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

off

nemhitte... :))

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#35) Satan-Claus válasza GeorgeTerror (#34) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

real ízi. :)

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#36) Satan-Claus válasza Egon (#29) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

No akkor ez túl is van tárgyalva. :) Nálunk sincsenek 1000 fős vizsgák, (legalábbis én soha nem voltam ilyenen, jó ha 60-an voltunk az évfolyamban a vége fele, és volt olyan tantárgy amire csak 7-en jártuunk be :) ), és ez a beküldözgetős módszer is cinkes, hacsak nem hamisítasz az illetőnek egy belépőkártyát, és egy személyigazolványt. (Mert biza legtöbbször azzal nyitnak, hogy mindenkit lecsekkolnak vizsga előtt.)

A tanulság, hogy még a GDF-esek is utálják egymást, és fikázzák a másik tagozatát, mert azt halottuk hogy....

Akkor mit várhatnánk el egy kívülállótól. :(

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#37)



senior tag

Na .. Én holnap után megyek államvizsgázni. (GDF)
Esetleg megkérdem mi a helyzet.

Más.
Semmi értelme nincs fikázni az iskolát. Sok szempontból sokkal jobb mint akár a műegyetem. ( Ezt sajnos sok ''vezető besztásban lévő úr'' nem így látja, és szóba se áll veled egy állásinterjún.)
A faxom televan már azokkal akik kívülről ugatnak bele abba amit nem ismernek. ''merasok gdf-es hót sík, tök hüjje, óvasnisetud...stb'' menjenek el, nézzenek meg egy matek szigorlatot a Szelezsánnál, irjanak meg egy 4GL vizsgát, aztán mennyenek haza és veregessék hátba magukat a kandós,bánkis,bme-s, stb diplomájukkal...
Már többször irtam, de most utoljára. Ugyan annyi, ismétlem ugyan annyi gyakorlatban is felhasználható dolgot tanítanak ott mint máshol, és nem feltétlenül kisebb a követelmény a vizsgákon
Egyébként amig valaki elvégez mondjuk egy kandót, addig nekem van 4 év szakmai tapasztalatom, meg kb 5-6 egyéb vizsgám. MCP,ICLE,CLP,ICSD, stb.

Bocs a kirohanásért, de ideges vagyok

(#38) tildy válasza (#37) üzenetére


tildy
nagyúr

Kepzled, a digti taraotok Konya minket is szivat,e s nalunk is van kokemeny UML es 4gl vizsga. (Kando)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#39) tildy válasza (#37) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem meg 3 ev suli mellett masfel ev szakmai tapasztalat.Nem erzem magam lemaradva.Szal ok nelkul ne fikazz!!!

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#40) Egon válasza tildy (#38) üzenetére


Egon
nagyúr

Oké, akkor olvasd el mégegyszer a vastag betűs részt, LASSAN hogy megértsd... :((

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#41) válasza tildy (#39) üzenetére



senior tag

olvasd már el mit irtam ! kösz

semmi bajom a kandóval, de a gdf se rosszabb.... ezt kéne belátni

(#42) MaUser


MaUser
addikt

Oké Srácok.
Oktatást akartok?
VE MŰszaki Informatika. Anal I. Dr. Horváth. 200 emberből 35 ment át, de csak azok akik kívülről tudták az anyagot s értették is oda-vissza. (Kérésre vizsgasort küldök:).)
Villanytan 130emberből egy sem. Lehet hogy szívás az egész, de megéri. Holnap derül ki a második az anal u.v.-m eredménye, s remélem most már meglesz. Ha valaki azt mondja, hogy ez itt így szórják nem ide jövök. Most már nem így gondolom. Lehet hogy megbukok s kezdhetem előlről, de ÉRTEM az analt s tényleg csak az mehet át aki tudja. Hát ennyi. Na.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#43) válasza MaUser (#42) üzenetére



senior tag

Nem akarunk oktatást!

(#44) Bagoly válasza (#37) üzenetére


Bagoly
senior tag

Most komolyan: mit érsz a kaszinóban a rengeteg zsetonoddal, ha nem veszik el tőled?

Tök mindegy azon vitázni, hogy ilyen meg olyan színvonalas oktatást tartanak a GDF-en, ha azok az emberek akik foglalkoztatnának egyszerűen nem veszik el tőled a papírodat.....

Mondtad volna a gazdasági válság idején hogy: de kérem szépen, ez itt értékes dollár. Sajnos egyetlen dolog szabja meg a diplomád értékét, a munkaerőpiac.
Ha sok birka bégeti, hogy a GDF-es diploma sz@r, akkor az az is lesz (ha eddig nem lett volna).

Nehézségek pedig minden jobb helyen vannak. Anélkül nem is lenne az igazi :P .

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#45) Sikló válasza (#37) üzenetére


Sikló
tag

''Sok szempontból sokkal jobb mint akár a műegyetem.'' :DD :DD :DD
''nem feltétlenül kisebb a követelmény a vizsgákon'' :DD :DD :DD :DD :DD

''Attól, hogy valaki paranoiás, még üldözhetik...''

(#46) goshawk válasza (#37) üzenetére


goshawk
tag

El kell keserítselek.
Még nem voltál bent órán.
Nálunk a szakközepes tanárok nyomták az anyagot.
5-ben megszólalt a tanárom, hogy bemehetnék órát tartani.

Szóval a színvonal a béka feneke alatt.

Desktop: MSI P35 Neo2-FIR, Intel Q6600, 4G RAM, Galaxy NV9800GTX+ 512 | Notebook: Dell D630 (Gentoo linux)

(#47) Sikló válasza Bagoly (#44) üzenetére


Sikló
tag

''Tök mindegy azon vitázni, hogy ilyen meg olyan színvonalas oktatást tartanak a GDF-en, ha azok az emberek akik foglalkoztatnának egyszerűen nem veszik el tőled a papírodat'' Ez így igaz. Mellesleg kedves GDF hallgatók és ex hallgatók, engem ne győzködjön senki. 1 fecske nem csinál nyarat! Ez lehetne a jelmondata az iskolátoknak! :DD

És ha még folytatni akarjátok a flame-t, állok elébe! Imádom a vitát! :D
És most olaj a tűzre: Szerintetek véletlen hogy a GDF -ről ez a munkaerőpiac véleménye? Miért nem a BME-t fikázza valaki, vagy a Szegedi Egyetemet, vagy a Veszprémit, vagy sorolhatnám! Talán nem véletlenül!

''Attól, hogy valaki paranoiás, még üldözhetik...''

(#48) CsendPenge válasza tildy (#39) üzenetére


CsendPenge
őstag

Látszik, hogy megint nem esett le, hogy miről van szó. Na, ennyiben vagy lemaradva... De ennyiben biztosan.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#49) CsendPenge válasza (#37) üzenetére


CsendPenge
őstag

Hát, sikerült rátapintanod a lényegre. Bár azt hiszem, hogy hozzá kell, hogy tegyük, hogy elméletben azért egy picit többet ad a BME, feltéve, ha az illető tanul rendesen. De hamarosan én is kipróbálom, legalább tényleg első kézből származó infóm lesz :)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#50) MaUser válasza CsendPenge (#49) üzenetére


MaUser
addikt

Gratula a BME felvételihez! Én is megpróbáltam műsz. info.-n, hát a 12x ponttol egy kicsit messze voltam:). DE NEM BÁNTAM MEG! Itt legalább lehetek rendszergazda a koliban:).

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gdf akreditáció visszavonása? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.