Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Plebi


Plebi
senior tag

Sziasztok!

Olvasgattam a témákat és kerestem a fórumon is ehhez az alaplahoz fűződő hozzászólásokat, de sajnos nem találtam.

Tervezem egy ilyen GA-M57SLI-S4 vásálását, és ha van valakinek ilyen akkor annak ez eddigi tapasztalatai érdekelnének.

Tervben volt egy asus m2n-e sli de nagyon rosszaka olvastam róla, végülis ez lett volna a másik ami érdekelt!

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#2) Tanya-


Tanya-
tag

Én mondjuk módosítattnám a címet, kiírni, hogy gigabyte, mert ez kicsit kilóg a sorból

Amúgy holnap rakok össze egy gépet ilyen alaplappal, majd holnap karcolok róla pár sort, hogy hogyan szuperál.

(#3) -_neo_- válasza Plebi (#1) üzenetére


-_neo_-
csendes tag

Nekem ilyen van (3 hete), igaz nem SLI-ben használom. 6000+ amd-t és 2GB geil ultrát hajt meg. Tuningbarát bios és viszonylag jó felszereltésg ilíen áron. Igazából semmi rosszat nem tudok róla írni. Szerintem megveheted.:)

-_neo_-

(#4) O_L_I válasza -_neo_- (#3) üzenetére


O_L_I
őstag

Csatlakozom, szerintem is jó lap, de egy idegesítő dolog hogy nem lehet a memória időzítéseket BIOSban állítani.

De az 5200+ a 3120Mhz-t lepörgi szépen :)

[ Szerkesztve ]

(#5) O_L_I


O_L_I
őstag

Időközben kiderült h. CTRL+F1 a BIOSban előhoz 1 titkos menüt ahol lehet HT-t meg mem időzítést változtatni...

(#6) diablo77


diablo77
tag

Nekem ilyen alaplapom van kb 1 hete. Egy furcsa dolgot tapasztaltam, ha készenléti állapotba rakom a gépet (BIOS-ban S3 Suspend to Ram van beállítva), felélesztéskor nem érzékeli a hangszórót. Ezen újraindítás sem segít csak a teljes áramtalanítás 5-10 percre.

(#7) Plebi


Plebi
senior tag

Sziasztok!

Köszönöm az eddigi válaszokat, de lebeszéltem magam róla és végül, egy gigabyte ga-ma69g-s3h-nál kötöttem ki!

Akiknek ilyen van azoknak jó használatot hozzá!

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#8) Osiris


Osiris
őstag

Tud valaki olyan rendszer monitorozó programot ajánlani, ami rendes hőmérsékleti értékeket tud mérni ezzel a lappal? Én úgy tapasztalom, hogy a 4.20.1170-es verziójú everes és a Gigabyte Easytune programok nem képesek erre. A chipset hőmérsékletét egyáltalán nem mutatják, a proci hőmérséklete pedig gyanúsan alacsony és a magok hidegebbek mint a proci maga, ami pedig elég valószínűtlen. :F
A passzív bordával ellátott chipset egyébként nagyon forrónak érződik már alapból is, kiváncsi lennék mennyi a hőfoka.

(#9) korcsi válasza Osiris (#8) üzenetére


korcsi
veterán

Speedfan-ban a TEMP3 sztem reális eredményeket ad.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#10) Osiris válasza korcsi (#9) üzenetére


Osiris
őstag

Nekem úgytűnik, hogy a temp3 az egyik processzormag hőmérsékletét mutatja.

(#11) golf2fan


golf2fan
csendes tag

Nekem is ilyen lapom van és eddig semmi gondom nincs vele. Viszont elgondolkodtam a dolgon hogy lecserélem az ati kártyát egy sli nforce ra viszont valahol olyat olvastam hogy nem mindenkinek müködött az sli csak ugy. Erröl valami tapasztalat valakinek?

Gigabyte GA-M57SLI-S4 + Amd x2 4200+, 2*2 giga Geil ddr2 800mhz, Ati Radeon X1950Xt, 250+250 Samsung HDD ....

(#12) ML320 válasza golf2fan (#11) üzenetére


ML320
aktív tag

Az SLI-t se tudod annyira kihasználni. Csúnya szóval élve: parasztvakítás. Miért vennél két kártyát, kötnéd össze, és a végén nem lenne számottevő teljesítménynövekedés... Több fórumon is olvashatsz a csalódásokról.
Szerintem a két kártya árából egy jobbat is megéri venni.
Nekem ennél a lapnál a sok S-ATA és a firewire kivezezethetőség volt a szempont. Stabil és megbízható.

Ember tervez, Isten perverz...

(#13) golf2fan válasza ML320 (#12) üzenetére


golf2fan
csendes tag

A stabilitása az tény. Az sli röl meg nemtudok sok mindent ezért is van nagyon kérdöben a dolog :) csak néha vonzanak az ujdonságok :)) De akkor utánna olvasok biztos ami biztos ennek. Bár pont a lényeget nem vágom hogy az sli és a crossfire között mi a külömbség.

Gigabyte GA-M57SLI-S4 + Amd x2 4200+, 2*2 giga Geil ddr2 800mhz, Ati Radeon X1950Xt, 250+250 Samsung HDD ....

(#14) ML320 válasza golf2fan (#13) üzenetére


ML320
aktív tag

SLI - Nvidia
Crossfire - ATI

Keresek pár linket, de a nagy csalódás oka: Két VGA esetén is a teljesítmény 20-50% között emelkedett - ha azt az adott program kihasználta. A két kártya árán viszont egy sokkal jobbat tudsz venni.

Ember tervez, Isten perverz...

(#15) ML320 válasza golf2fan (#13) üzenetére


ML320
aktív tag

Bár kissé ellapult topikok, de kötelező olvasmánynak jó:
[link]
[link]

Ember tervez, Isten perverz...

(#16) golf2fan válasza ML320 (#15) üzenetére


golf2fan
csendes tag

Köszönöm szépen próbálom majd olvasgatni öket :) Hátha okosabb leszek.

Gigabyte GA-M57SLI-S4 + Amd x2 4200+, 2*2 giga Geil ddr2 800mhz, Ati Radeon X1950Xt, 250+250 Samsung HDD ....

(#17) Osiris válasza Osiris (#10) üzenetére


Osiris
őstag

Viszont a temp2 az a hőmérséklet, amit én a chipsetének gondolok, és elvileg ez a lap nem méri.. ha beállítom az offsetet (mikor az érzékelő 0-t mér akkor kb 65°C), így már egész hihető értéket mutat.. Persze egy lézeres hőmérő nem ártana, hogy tényleg bizonyítható legyen az összefüggés az érzékelő álltal visszadott érték és chipset hőmérséklete között.

(#18) Osiris válasza golf2fan (#16) üzenetére


Osiris
őstag

Az SLI hatásfoka nem a legjobb, de erről nem ez a lap tehet. Amúgy SLI-ben szvsz. főleg a minimum fps-ek nőhetnek meg, így mondjuk stabilabban maradna egy-egy game mondjuk 40fps felett.

(#19) Osiris válasza Osiris (#17) üzenetére


Osiris
őstag

Nincs köze az értéknek a chipset hőfokához: kipróbáltam ventillátorral hűtve és nélküle, de a szenzor étéke nem változott.. ergo nincs a lapon chipset hőmérő :O :))

(#20) korcsi


korcsi
veterán

Eladó egy ilyen lap procival.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#21) gtamate2


gtamate2
veterán

nekem nem megy 4 giga memória, nem ismeri fel :(
Kingmax 800mhz-esek, de 2,75gb-nak látja. kettesével érdekes mert felismeri.
BIOST frissítettem, mégis rossz:(

*Sn0w

(#22) Gerisz válasza gtamate2 (#21) üzenetére


Gerisz
addikt

32bit?
Mert az nem ismeri csak a 64!

(#23) Osiris


Osiris
őstag

Az miért lehet, h a phenom procikat is támogató biosok óta (konkrétan nálam FF van), a memória időzítéseimet hiába állítom 4-4-4-12-re az everest szerint 4-4-4-18-as időzítésekkel mennek a ramok, de még ilyen időzítéssel sem bírják azt az órajelet amit a régi (asszem FD) verziójú biosszal bírtak? :F

(#24) Osiris válasza gtamate2 (#21) üzenetére


Osiris
őstag

Ha 32bites xp alatt nem látja akkor az valóban azért lehett, amit Gerisz is említett: az xp a vga rammal együtt max 4gigát lát, de ha 64bites oprendszert használsz akkor más lehet a baj...

(#25) Osiris válasza Osiris (#23) üzenetére


Osiris
őstag

Az FG biosban kijavították a ram időzítésekkel kapcsolatos problémát..
+1 újabb dologra jöttem rá: az Nvidia ide-sw illesztőprogramot el lehet felejteni ennél a lapnál, mert mindenféle kékhalált és lemezhibákat okoz. Win reinstall hamar szükségessé válhat ha valaki azt használja.

(#26) gabbó


gabbó
csendes tag

Sziasztok!
Én a proci tuning topicból lettem ide átküldve, mondván h a procim (5600+) ezen a lapon (nem tudom, másikon mi lenne) több feszt kap terhelés alatt, mind mikor idle-ben van. Azt mondták ott nekem, ez nem szokványos. Mondjuk 1.35ről 1.4re ugrik.
Ez miért lehet, probléma vagy sem?

Üdv!

(#27) replay007


replay007
tag

Akinek már sikerült 5200+ procit vagy kisebbet 3000 fölé zavarni az írjon már vagy PM.et vagy vmi-t mert nekem nem igazán akar összejönni! Köszi előre is!
(Természetesen ebben a lapban)

(#28) #00983040 válasza Plebi (#1) üzenetére


#00983040
törölt tag

GA-M57SLI-S4 - nekem is eme alaplapom van és a BIOS-a 2008.03.07.
Hivatalos oldalán áll hogy 3 magos proci belemehet ezen BIOS verzió esetén... valakinek van már 3 vagy 4 magos procival e lap ? Amugy hibátlanul nagyszerüen müxik nálam ez a vas. Egy : Athlon 54 X2 5200+ Windsor proccal... 2x1MB
Hőfokokat , venti fordszámokat tökéletesen mutatja.... Szal a lényeg hogy valaki használ-e benne 3 magos procit ?

Amugy fentebb emlitett memó kezelésre: XP össz memó cimzése 4GB, de ebbe beletartozik a gépben található össz memória : VGA 512MB SATA vinyó 16MB estleg 32MB , .... szal mindent összeadva megcimezi és a végén a maradványt tudja megcimezni esetleges 4GB-ból, ami még ugye 3,5GB sincs... de akkor is kell bele a 4x1GB vagy 2x2GB a 128bit DualChanel mód miatt, hogy a sávszél megduplázódjon...

[ Szerkesztve ]

(#29) Blaze71


Blaze71
őstag

Sziasztok!

Érdekelne, hogy valaki próbálta-e már ebben a lapban az SLI-t? Ha igen, akkor mire jutott vele, mennyivel lett jobb 2 kártyával, mint 1 egyel? Pl 3DMark2005 eredmény, sávszélesség, stb érdekelne.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#30) zsolt1129 válasza Blaze71 (#29) üzenetére


zsolt1129
addikt

Ne nagyon próbáld ebbe a lapba az SLI-t. Egyébként 1x16 és 1x8 sávos ha jól tudom.

(#31) Blaze71 válasza zsolt1129 (#30) üzenetére


Blaze71
őstag

Nem jól tudod, mert ebben a lapban 2 db 16x-os PCI-E van. Pont ezért akarom kipróbálni az SLI-t benne. Az újabb, vagy legalábbis magasabb számozású GA-M68SLI-nél van az, hogy 1x16, vagy 2x8. Nem akarom SLI-ben használni, csak egy tesztre rakom össze, hogy kielégítse a kíváncsiságomat. :DD

[ Szerkesztve ]

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#32) Osiris válasza Blaze71 (#31) üzenetére


Osiris
őstag

SLI-ben ez a lap is 2x8 sávot használ, de engem is érdekelne, hogy mit tud valójában.
...+ én arra lennék kiváncsi, hogy a 9950 és a 7750 x2 menne e benne.. egyenlőre nincs hozzájuk bios és félek, hogy már nem is lesz. :O

(#33) Osiris


Osiris
őstag

(#34) Skodry válasza Osiris (#33) üzenetére


Skodry
aktív tag

Ez egy jó hír!

"Ha ez a nap nem a barátod volt, akkor valószínűleg a tanárod volt!"

(#35) Geniust


Geniust
tag

Hello.Nekem egy ilyen lapom van és az a "gondom" h a biosomban a standard menüben nekem minden ide channeles és amugy mellékes h mindenem sata-s:).Lehet nagy hülyeséget írtam de azoknak nem Sata1-2-3-4 stb nek kellene ott lenniük???

(#36) Osiris válasza Geniust (#35) üzenetére


Osiris
őstag

A S-ATA és az ATA két különböző dolog, az ATA winyó IDE módban, a SATA meg IDE(emulált) vagy AHCI módban működhet, nálad IDE működésre van állítva. Most nem a saját gépem elött ülök úgyhogy nem tudom, hogy ebbe a biosban meg lehet e egyáltalán változtatni a vezérlés módját. Az AHCI vezérlés tuja a NCQ-t és a hotplug ficsöröket, de csak Vista alatt támogatott ez a mód. (és telepítés elött már ki kell választani!)

(#37) Geniust válasza Osiris (#36) üzenetére


Geniust
tag

Aham értem.Azért nem tudtam állitgatni rajta :) Majd azért megnéznéd h Neked mi újság a biosodban??:) Mondjuk nekem xp van fent.Elöre is köszi ha megnézed majd..

[ Szerkesztve ]

(#38) Osiris válasza Geniust (#37) üzenetére


Osiris
őstag

Azért nem tudtad állítani, mert ennél a lapnál nem lehet.

(#39) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

Phenom II-vel 100%-ig kompatibilis BIOS a rev.2-höz (2009-01-19): FHD

[ Szerkesztve ]

(#40) fkenny


fkenny
senior tag

nekem is 1.5 éve ilyen lapom van. Van benne egy 4000+-os proci 2gb kingmax ram és ati radeon hd 2600pro
Szeretném húzni a procit meg a vga-t ez hogy lehetséges?Esetleg win alatt?

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#41) Osiris válasza fkenny (#40) üzenetére


Osiris
őstag

Biosból biztos lehet, win alol én nem igazán szoktam tuningolni, de az ntune nevü programot próbáltam és azzal működött. Nem tudom mostanában mivel szokás win alól, de procid topikjában biztos találsz a témával kapcsolatos infókat.
A biosból tuninghoz fontos a ctrl+f1 billenytűkömbinációval előhívható menü (ennyi a mi gigabyte specifikus része a dolognak), többi infót tuning ügyben itt találsz.

(#42) fkenny válasza Osiris (#41) üzenetére


fkenny
senior tag

köszi :R

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#43) Baggio11


Baggio11
csendes tag

Hali!
Nekem is ilyen alaplapom van. Ugyebár 800-as ddr2-t kezel max. Ha 1066-os ddr2-t raknék bele azt is tudná kezelni 800on?

(#44) Osiris válasza Baggio11 (#43) üzenetére


Osiris
őstag

Tudná. Névleges sebesség alatt nem szokott gond lenni.

(#45) Baggio11 válasza Osiris (#44) üzenetére


Baggio11
csendes tag

Ok, én is így tudtam, köszi!

(#46) MayerApu


MayerApu
csendes tag

Olyan lehetséges, hogy egyik napról a másikra behal az integrált hálókárytám egy ilyen lapon?
Elmentem hálópartyra, ott még jó volt, hazajöttem, összedugtam és már nem volt jó.

(#47) MayerApu


MayerApu
csendes tag

Ja és windowsba felismeri, ha dugok rá kábelt azt is felismeri de net nincs, ha rakok bele egy másik hálókártyát azzal meg van!

(#48) Osiris válasza MayerApu (#47) üzenetére


Osiris
őstag

Probáld ki egy live linux cd-ről bootlova, ha akkor sem lesz net az integrált lannal akkor annak annyi.. biosban gondolom nincs letiltva, mert akkor a win sem ismerné fel.

(#49) MayerApu


MayerApu
csendes tag

Egy Ubuntu 9.04-em kiírva. Az jó lesz erre a célre? Sry de nem vagyok egy Linuxszaki

(#50) Osiris válasza MayerApu (#49) üzenetére


Osiris
őstag

Jó, ha lehet telepítés nélkül bootolni vele (szerintem lehet), ha bejött a rendszer csak nézd meg bejönnek e a weboldalak, ha bejönnek a windeddel van a baj.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.