Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Furcsa hiba wd vinyón (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) webgmaster


webgmaster
csendes tag

Tegnap haverommal összeratunk egy gépet.beleraktuk a régi 5.1 es vinyámat.felnyomtuk a 98at (mert csak az volt kéznél).mindne tök jól ment.a másik géppel tölöttünk le.utána a 120 as wd vinyót átkötöttük ott is ment.belenézünk filmbe meg csztünk.utána kössük hozzá a géphez a cdirót.hozzákötöttük.rendbe restart.erre. ide detecting.... vár fél percet nem ismeri fel a wd vinyót.rendben megnézzük a jumpereket minden jól volt.utána megint.addig eljutott a vinya hogy kirta hogy wd1200 de semmi hangja sincs nem világít a nyákon a led.mintha nem kapna áramot.a motor egyáltalán nem pörög.foggalmam nincs mi lehet a baja.van rá gari meg minden de kivancsi vagyok mi lehet a hiba,mert nem lenne jó 90 giga adatveszteség.

(#2) Mosqu!to válasza webgmaster (#1) üzenetére


Mosqu!to
addikt

1. milyen és hány W-os tápod van?
2. milyen lap?
3. a kábelben a cd író a vinyó nélkül működik abban a foglalatban vagy miben ahol a vinyó volt, illetve fordítva? ugyanez a tápkábellel is.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#3) Flashcash válasza webgmaster (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ha jól emlékszem a wd vinyóknak elég érdekes a jumperelése. Külön van single master és dual master dual slave állás, pont ezért mobilrack-et üzemeltetni elég macerás mellettük. :)

-Szal single vagy dual-nak megfelelően juimpereltétek, nem lehet hogy csak ez volt a probléma?

(#4) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Itt van amire gondoltam:
[L]http://support.wdc.com/techinfo/general/jumpers.asp[/L]

(#5) webgmaster válasza Mosqu!to (#2) üzenetére


webgmaster
csendes tag

300w os coolink táp.asus a7n8x a másik gépbe a deszka meg egy régi soltek 440bx es.de nem hiszem hogy a deszkával vagy a táppal lenne baja.mert visszaraktuk a régi gépbe ahol rendszervinyó volt és ott sem ment.az újba se.se úgy hogy 2hdd 1 cdrom, se úgy hogy ő maga.előtte elindult úgy hogy egyedül volt csak az xp nem akarta betölteni de most semmi.nem ismeri fel és nem is prögeti sem a lemezt se a led nem világít.mintha nem kapna áramot.pedig a tápba van kakaó.

(#6) webgmaster válasza webgmaster (#5) üzenetére


webgmaster
csendes tag

jah igen és a kábelek is jók mert többet is próbáltunk.most megy a gép csak az 5.1 vinyóval és a cdrwvel.de a 120as semmi.mozdulatlan szegénykém.pedig pár napja dicsértem itt a forumba valahol.

(#7) Mosqu!to válasza webgmaster (#5) üzenetére


Mosqu!to
addikt

lehet hogy szétment az elektronikája túláram miatt, miegymás.
hát elektronikát elég nehéz szerezni 1 vinyóhoz, de ha szerzel akkor az adataid legalább meglesznek:)
ne kérdezd hol lehet, fogalmam sincs, ha monyuk elmész a WD gyárába ott tuti kapsz :D

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#8) Trak válasza webgmaster (#5) üzenetére


Trak
addikt

Sajnos ez nem hangzik túl jól.
Amikor visszaraktátok a régi gépbe ahol rendszerwinyó volt, ugyanúgy jumpereltétek mint ahogyan volt?
Bár ha fel sem pörgeti a winyót, akkor nem hiszem, hogy jumperelés lenne a gond.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#9) Trak válasza Mosqu!to (#7) üzenetére


Trak
addikt

Elektronikát szerintem max szervízben vlahogyan, ha ismersz vlakit. De úgysem könnyű...

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#11) Trak válasza Kalandor (#10) üzenetére


Trak
addikt

Na, remek. WD winyót sem veszek. Egyre rövidül a vásárlás szempontjából lehetséges winyók száma:F

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#12) Mosqu!to válasza Trak (#11) üzenetére


Mosqu!to
addikt

nekem is csak gondom volt velük
anno egy 540mb-os volt, az zajos és lassú magához képest is.
és most nemrégiben volt egy 60gb-sem, szerencsére eladtam, de olyan borzalmasan hangos volt(sípolt 1 baromi magas frekvencián) hogy napközben még csak-csak de aludni nem lehetett mellette. viszont ez gyors volt.
Seagate rulz! :C

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#13) Flashcash válasza Kalandor (#10) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem tudok rá mit mondani csak azt hogy ez a WD.
Én is csak ismerősöknél szórakoztam ilyen vinyókkal, asszem nálam is hasonló volt hogy masterként egyedül nem volt hajlandó elindulni a drive, és az volt a megoldás hogy lehúztam róla az összes jumpert. :)
De ez régebben volt, nem tudom hogy az újaknál is működik-e ez a módszer.

(#15) Flashcash válasza Kalandor (#14) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ezek 20GB-os 5400Rpm-es cuccok voltak. Talán 3 tüskepár volt rajtuk.

(#16) webgmaster válasza Trak (#8) üzenetére


webgmaster
csendes tag

elvileg ha nincs rajta a jumper akkor master.szóval a régi gépbe ő volt a primary master.tehát ott mennie kellene.de nem.secondary masterként se ment semmi ként.az a furcsa hogy ha bekotom 1 perc után annyit ismer fel belőle hogy wdc 1200bb 75.xx valami ilyesmi. utána töl a windows.de kb 5 perc alatt jön be.utána meg mikor bejön persze nem látni a meghajtót.és semmi hangja nincs nem érezni hogy pörög a motorja.a led se világít rajta.de vmi áramot szerintem kap. az lehet hogy a 12 volt os csatinál valami elpattant?

(#17) webgmaster válasza Trak (#11) üzenetére


webgmaster
csendes tag

amúgy szerintem nagyon jó vinyók mert halkak és nem melegszenek. és lehet hogy nem is magától halt meg.én mondom a tápcsatira gyanakodok, mert a coolink tápcsati elégg szurolt benne és 1 perc voolt mire kiszedtem.szóval a nagy mozgatástól lehet mnt szét vmi. amúgy ha a nyákkal van hiba azt is kicserélik ha garis?

(#18) Flashcash válasza webgmaster (#16) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Tegyétek be egy gépbe úgy hogy bebootoltok egy windows-t egy másik vinyóról, secondary-ra pedig ráteszitek egyedül a WD-t.
www.aida32.hu leszeditek a progit háttértárak/smart megnézitek a paramétereket, szerintem biztosan kiírja ha valami gondja van.

(#19) webgmaster válasza Flashcash (#18) üzenetére


webgmaster
csendes tag

ez szerintem jó lenne csak az a baj a windows nem látja a wd vinyát ha bebutolok:)

(#20) webgmaster válasza webgmaster (#19) üzenetére


webgmaster
csendes tag

Hát jól gondoltam a aida se látja a wd vinyót pedig be van kötve egy maga egy kábelre.de semmi. már csak azt nem értem miért azt irja ki hogy wd1200bb mikor ez jb és miaz a szám utána 75.13

(#21) Trak válasza webgmaster (#16) üzenetére


Trak
addikt

Lehet hogy a tápcsati amelyiket mondod, miután szétment kicsit, rosszul adott le áramot, és elsz@rta a winyót...
Ha garis, próbáld meg kicseréltetni

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#22) webgmaster válasza Trak (#21) üzenetére


webgmaster
csendes tag

akkor mondjuk nem kellett volna valami durranásnak lenni vagy szagnak?

(#23) Zoltán válasza webgmaster (#6) üzenetére


Zoltán
őstag

Segítenék, de teljesen érthetetlen az irományod, így, hogy a mondatokat kisetűvel kezded és egybeírod az előzővel. Olyan, mintha csak ''vessző'' lenne a ''pont''. Annyi azért leesett, hogy vinyóval van gond.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Furcsa hiba wd vinyón (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.