Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Furcsa hdd hangok! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) grey209


grey209
tag

A helyzet a következő:
Adott egy IBM 120 GXP típusú 80GB-os HDD. Kb most lesz egy éves. Az utóbi egy-két hónapban egyre sűrűbben hallok egy bizonyos hangot a vinyó felől. Halk nyöszörgő hang. Olyan mintha dörzsölődne vmi fém. Ez a hang egyszercsak ott van, tart kb 1 mp-ig, aztán elmúlik. Csinálta már régebben is, de akkor max egyszer 1 héten. Most azonban többször is egy nap!
Megnéztem a SMART-állapotát, (mert az is van neki), de semmi hibát nem észlelt.
Föltettem egy Active Smart-ot, az meg folyamatosan sikít kb minden 4-ik bekapcsolásnál, hogy a Spin Up Time megváltozott és prognosztizálta, hogy Áprilisban tönkre fog menni a vinyó.
A hőmérséklete sztem jó, 29-34 fok között ingadozik.
A kérdésem az lenne,hogy meg kell ilyednem? Mi okozhatja ezt a hangot? Tényleg le fog robbanni a közeljövőben a vinyóm?

grey209

[Szerkesztve]

(#2) dearbear válasza grey209 (#1) üzenetére


dearbear
tag

Az activesmart folyamatosan visit,ha egy fontos ertek valtozik, viszont a S.M.A.R.T. adatok elorejelzeset eleg pontatlanul vegzi az elso idoszakban, es legalabb 1-2 honap kell neki mig mar nagyjabol megbizhato adatokat ad. Ettol persze meg lehet hogy gond van, en a helyedben megneznem milyen messze van a hatarertektol a prognozis alapjat kepezo adat, es ha 40-50-nel messzebb akkor a SMART adatok alapjan meg van idod megijedni... Egyebkent az en Maxtoromnal a Spin up time 230-250 kozott folyamatosan (30 percenkent legalabb) valtozott, es eloszor nekem is hasonlo halalesetet prognosztizalt miatta, de egy evre ra, mar nem egy honap mulva akart meghalni szerinte a vinyo, hanem 15 ev mulva...

To develop or not to develop that is the question.

(#3) TitiRii


TitiRii
senior tag

véletlenül a hang nem hasonlit ezeknek a hangoknak valamelyikéhez?
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=47691&arc=f[/L]
elég nagya muvie,átrakom már csak a hangot mp3 ba
ha tudod tölsd le, halgasd végig van benne egy olyan hang ami szerintem megfelel az általad leirtaknak
a kérdésedre a válasz egyébként:
passz
nekem is csinálta 4 éven keresztül most meg ott tart épp ami a forumban le van irva

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#4) grey209 válasza TitiRii (#3) üzenetére


grey209
tag

Nem! Egyáltalán nem hasonlít ezekre a hangokra! Szerencsére!
De egyébként ismerem ezeket a hangokat! Az előző IBM 60 GXP vinyóm ilyen hangokkal búcsúzott el az élők sorából. Szerencsére még garis volt és helyette kaptam a mostani 120GXP-t. A 60-as szériából állítólag rengetek (több mint 10%) hasonló halált halt mint a videón látható! Az enyém is. Hibás széria volt ,de az IBM nem volta hajlandó beimerni. Aztán néhány hete olvastam itt a hírekben, hogy beimerte a hibát.
Senkinek semmi tippje az én hibámra?

(#5) sziszegő


sziszegő
senior tag

Ilyen nyöszörgésszerü hangra gondolsz?

Ha igen akkor az lehet jó is meg rossz is.
Jó akkor ha a vinyó éppen nem darál vagyis nem másolsz nem tölt stb. Ilyenkor a fejet mozgatja hogy ne melegedjen fel a pont alatta ahol éppen áll.
Rossz akkor ha kerreg vagyis tölt mint állat akkor csapágyas a fejmozgató. előbb utóbb megszorul és nyekk persze ez nem ugyan olyan hangzású mint az előző hang de nem tudhatom hogy neked melyiket nyomja.
Nekem is ilyen hdd-m van szinte mindent kibirnak bár nálam nagyon jól dolga van megy a egy nap kb 16 órát és nem hordozgatom nincs melege:).
Nagyon a szivemheznőtt remélem hű társam lesz még egy darabig.
Veszek is neki 2 testvérkét mert a Maxtorommal nem negyon jönnek ki 1 kábelen:).

[Szerkesztve]

(#6) TitiRii


TitiRii
senior tag

sztem vegyétek fel ti is valamilyen modon és akkor talán több tanácsot is lehet adni :)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#7) carr


carr
őstag

Hali!

Tegnap este ment a Vice City, és aközben lettem figyelmes olyan hangra a vinyó felől,mint amkor a rendszer bebootol, és olvasni kezd a vinyó.
Ezt elég soxor csinálta, tegnap este...azalatt az 1-2 perc alatt míg leállítottam.
Így gép leállít, vinyó megnéz, kézbevesz--->a kezemnek elég meleg volt, melegebb,mint a tenyerem.
Gondolom ez gond, a Spin up time a Speedfan szerint 3170!!
Ez sok vagy most mivan?Igyekezzem kimásolni egy másik vinyóra az adataimat mielőtt végleg megadná magát, vagy ez csak a túlmelegedés miatt volt, és ha nem tartom melegen akkor nem fogja többször csinálni?
:((:O
Valaki?!

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#8) grey209


grey209
tag

Hangot nem igazán tudok fölvenni, mert nem tudom mikor ad hangot és mikor nem. Van, hogy napokig nem csinálja, van ,hogy egy óra alatt többször is. De nem töltés közben hallom a hangot, hanem üresjáratban.
A Spin up time (ez szokott csak változni) Active Smart szerint 120, a thershold pedig 24. Tehát elég messzire vannak egymástól.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Furcsa hdd hangok! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.