Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Busterftw


Busterftw
veterán

Teszt mikor jon?

(#2) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Igen, igen! Teszt jöhet! :K

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#3) Szeszkazán


Szeszkazán
senior tag

Fogd meg a 13900K-t és tegyél hozzá 5-8%ot , kész a teszt , ja meg +20Wot a fogyasztásra, tádáá! ;]

(#6) wwenigma válasza pipeline (#4) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

253W-os fogyival szerintem nektek kellene odafigyelni a leégésre...mert ez elég égő... :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#7) AxBattler


AxBattler
félisten

Kivételes, és dícséretes, hogy marad a foglalat, és nem kell új deszkára beruházni (pl. egy i5-12500-ról elég jó ugrás lehet az új gen), de ezek a fogyasztási értékek egyre ijesztőbbek.

Egy sima Ryzen 7 7700 belefér a 65W TDP-s keretbe (tudom, ennél magasabb a max. fogyi), itt meg egy i5-K procinak nem elég 125W TDP minden körülmények között?
Háááát... nem hozták meg a kedvem a vásárlásra, pedig nagyon szimpi mATX deszkákat kapni s1700 sockettel. :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki."

(#8) Busterftw válasza pipeline (#4) üzenetére


Busterftw
veterán

13900k teszt volt.

(#9) CriticalHit


CriticalHit
őstag

125/181 W...

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#10) Robitrix


Robitrix
senior tag

én igaziból azt nem tudom, hogy nekem itthon mi a francra kell egy 20-24-32 szálas CPU???? Mi a faxot futtatok rajta, hogy ennyi szál kelljen??? Ok Cinebenchet, mert az használja az összeset, de amúgy mi a francot. Mert játék nem létezik igazán ami 10-nél többet használna(az is olyan ritka, mint a fehér holló) És vélhetően a következő években se fogunk 20 szálat használó alkalmazást használni. Se véges elem számítást se pedig hasonló dolgot nem igazán végez otthon az átlag ember. vagyis döntően ott fog állni egy drága CPU 20-30%-os maximális kihasználás mellett. A helyzet az, hogy simán megfelel egy 6/12-es CPU mindenhez. ha valamivel nagyobbak az igényeim, akkor egy 8/16-os....

(#11) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Komolyan? Egy új stepping már új generáció? :W

https://www.coreinfinity.tech

(#12) olymind1


olymind1
senior tag

14700K 8P + 12E lesz, nem 8P + 8E magos mint az 13700K volt.

(#13) zebra_hun válasza Robitrix (#10) üzenetére


zebra_hun
addikt

Be kell kapcsolni az összeset, ha már van egy rakattal.
[kép] 4 nagy maggal, 0 HT
[kép] 8 nagy és 8 HT.
Kicsiket általában használja.
Persze nem cpu limiten fut, így sok értelme nincs, de vannak játékok amelyek szépen profitálnak az összes mag/szállal.

(#14) C64


C64
őstag

13900KS egy az egyben 14900K csak olcsóbban :C

Aug. 22-től 29-ig SZABADSÁGON VAGYOK * Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#15) tibaimp válasza zebra_hun (#13) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Te meg közben LGA1200-ról váltottál? Itt is megy a tuning? ;)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#16) zebra_hun válasza tibaimp (#15) üzenetére


zebra_hun
addikt

Megvan még az is ;)
Naná, hogy megy. Csak arra való :DD
Normál használatra, ~165 fps-t értem, bőven elég az 1200-es.

(#17) edward2 válasza Robitrix (#10) üzenetére


edward2
addikt

Igen anno amikor 10400at vettem a 3070 alá sokan kérdően néztek rám. Otthon böngészni, pár programot futtatni bőven elég. Játszani meg 4K-ban próbálkozom ahol leginkább a GPU fogy el.

(#18) Steven


Steven
addikt

Szvl ez a 14 es széria akkora újítás mint a 6 ról ---> 7 gen ? ;]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#19) poci76 válasza AxBattler (#7) üzenetére


poci76
aktív tag

"Kivételes, és dícséretes, hogy marad a foglalat, és nem kell új deszkára beruházni"

Elég érdekes értelmezése ez annak, hogy az Intel átcimkézte a 13xxx procikat 14xxx-re, és megpróbálja újként eladni.

(#20) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Hol marad az állítólag rekord alacsony fogyasztású i5-14400f ?

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#21) KROK640


KROK640
veterán

Úgy látom az I7 továbbra is 8 mag, az I5 meg 6 mag. Nyilván a Performance magokat nézem, az E magok nem túl sokra jók, csak jól néznek ki a feladatütemezőben,

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#22) KROK640 válasza tibaimp (#2) üzenetére


KROK640
veterán

Én is várom, bár van egy olyan érzésem, hogy még mindig nem fogok égni a vágytól, hogy szétborítsam a jólműködő 10th gen I5-ösömet.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#23) Busterftw válasza KROK640 (#21) üzenetére


Busterftw
veterán

Hat azert a jatekok tobbsegeben mar segit.
Volt valami 50 jatekos teszt valamikor, ott nem tulnyomo tobbsegben, de jobb volt a teljesitmeny bekapcsolt E-Core-ral.

"még mindig nem fogok égni a vágytól"
Vegyel egy jobb VGA-t :D

En a boven eleg 12600K-t akarom uppolni 13700k-ra, mert egyertelmuen bottleneckeli a 4080-t.

[ Szerkesztve ]

(#24) Joshi válasza zebra_hun (#13) üzenetére


Joshi
titán

Na jó, de ha van egy kevesebb maggal ellátott CPU-d, akkor az összesen mondjuk nem 20%-os kihasználtsággal viszi az adott játékot, hanem mondjuk 40%-on. Gyakorlatilag ugyan ott vagy sőt, igazság szerint egy olcsóbb procidban is van még bőven tartalék. Összegezve GPU limites játékokra tök fölösleges a millió magos proci.

ui.: persze benchmarkozni csak az aktuális csúcsprocikkal lehet, de az egy másik játék, most nem azokról volt szó. ;]

[ Szerkesztve ]

(#25) Kendek válasza Busterftw (#1) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

(#26) zebra_hun válasza Joshi (#24) üzenetére


zebra_hun
addikt

Szerinted miért posztolok ilyeneket, mint a 13700k vs 10400f fullos grafikán? :K
Az rtx3080 kimaxolva összerogyik, pont ugyanazt az fps-t produkálja a gpu limit miatt.
Amúgy van értelme, ha közel vagy a cpu limithez is.
Ha viszont RT, 16x simítás, minden vacak on, azt a 40 fps-t tudja a 10400f is. 240-et nem, de kb ilyen.
Jól láttad, igen. Nézd meg a 2 Forza videómat. 4 maggal, majd 16 mag 24 szállal. Nincs különbség, mert a Forza nem használ procit. Legalább is nem terheli. FM8 az új igen.

(#27) Joshi válasza zebra_hun (#26) üzenetére


Joshi
titán

Jó, de te azt írtad Robitrix-nak, hogy be kell kapcsolni az összes magot és akkor használja. Ez igaz is, de így sincs sok értelme egy méregdrága procinak egy sokkal olcsóbbal szemben. Ő erre próbált rávilágítani.

(#28) KROK640 válasza Busterftw (#23) üzenetére


KROK640
veterán

Minek vegyek? Ott van a polcon az RTX3080 10GB, semmi értelme nincs, túl lőttem az igényeken, a gépben ezért egy RTX3060 12GB van. FHDban játszani az is bőven elég, kevesebb fogyasztással, több VRAMmal és FHDben az is elég (még).
Persze vehetnék 2K vagy 4K monitort, akkor a VGA mindjárt kevés lenne, akkor vehetnék párszázezerért új VGA-t, és akkor ahhoz talán már érdemes lenne új CPU-t is venni, de akkor sem 14th gen I5-re cserélném, hanem mondjuk 13th gen I7-re vagy 12th gen I9-re, vagy egyszerűbben 11900K-ra ... érted.
így 10400F-ről még mindig nem érzem azt, hogy hűű de rohanni kéne új lapot és CPU-t venni, pláne, hogy a jelenlegi lapom 11900K-ig viszi a CPUkat, szóval még jelentős erőt tudok kicsikarni ezen a platformon is.
De megvan ennek az előnye is, lehet, hogy egy az egyben kihagyhatom az LGA1700-at, hátha majd arra ami utána jön lesz értelme fejleszteni :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#29) Busterftw válasza KROK640 (#28) üzenetére


Busterftw
veterán

En is hosszu ido utan fejlesztettem amikor kijott a 12th gen, 7600K-rol valtottam :)
(GPU meg 1080/3080ti/4080 lett)

Ha nincs ra igeny akkor egyetertek, feleleges. :)

(#30) zebra_hun válasza Joshi (#27) üzenetére


zebra_hun
addikt

Igen, alapon nem használja. Rá lehet venni, hogy használja mind.
Gyenge cpu igényű játékoknál csak azt látod, hogy valóban, eddig ment 4 mag 40%-on, most meg megy mind a 24 szál ~10-14%-on.
Ezért böktem oda, hogy van amikor jól jön. Itt van pl a FM8 amit a 3080-as topikban teszteltünk 1080p high-on. Azért tudtam elhúzni kicsit, mert én rávettem a játékot erre. Mikrolaggos volt az FM8 6 mag 6 szállal, ahogy alapon futna. Tehát ott volt értelme. FH4-ben amit szeretek, 4 magot használ, de semmi gond vele, felesleges ilyen trükköket csinálnom.
Valószínű hogy ezt javítják, első változata még, régi Forzák millió peccs után nagyon jók.
Én csak erre szerettem volna reagálni, hogy minek a sok mag/szál, ha nem használja ki.
Amúgy a min 0.1% fps-ben mérhető a javulás, csak azt rajtam kívül senki nem nézi.
Tehát ha vkit zavar hogy malmozik a sok mag, kapcsolja be őket

(#31) MaraTóni


MaraTóni
tag

Sztem értelmetlen volt kiadni ezt a szériát 14. generációként.
Lényegében válogatott 13. genes chipek, semmi extra.
Inkább vártak volna egy bő fél évet még és hamarabb hozták volna ki az Arrow Lake-et.
Ott már lényeges előrelépés várhatő minden téren.

(#32) tibaimp válasza zebra_hun (#16) üzenetére


tibaimp
nagyúr

:D :R :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#33) tibaimp válasza KROK640 (#22) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Egyetértek! Az LGA1851-es Arrow Lake-re leszek kíváncsi.

Közben a teszt is megjött, és kb. ez volt a várható.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#34) Dr. Akula válasza wwenigma (#6) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Fogyasztásban az AMD is ugyanott van, ha nem is maga a proci, akkor az alaplap adja ki a maradékot, de ezzel így se vagyunk beljebb:

Ennek ellenére én is AMD-ben gondolkodom (9900K-ról), de nem a fogyasztás győzött meg, hanem a játékteszt videók, ahol a 13900K akár 2 fps-re is belagolhat (low 0.1% fps értékek), míg 7800X3D-vel ez 20-30 fps alá nem szokott beesni. Az átlag fps hasonlóan alakul (néhol ez, máshol meg az a jobb), tehát gyorsabb nem lesz, de a folyamatosabb kép azért eléggé számít.

(#35) Micsurin válasza AxBattler (#7) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Pentium4 Prescott feelingem van. :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#36) KROK640 válasza Busterftw (#29) üzenetére


KROK640
veterán

Én 4th genről fejlesztettem 10th genre. Már 8th gennél gondolkodtam, mert az I3 natív 4 mag lett, az I5 meg 6 magos, és a DDR4 RAM is kiforrottnak tűnt eddigre. Leginkább csak az akkor bizonytalan gazdasági helyzetem miatt vártam a 9th gen végéig, ahol meg már azért vártam, mert tudtuk, hogy a 10th gen megint ugrás lesz, plusz új foglalat, így már inkább abba ugrottam bele.
Úgy vélem, úgy 4-5 gen-enként érdemes fejleszteni.
De most mi van? Egy rakás E core, amivel többnyire az az első, hogy kikapcsolja az ember. Persze van DDR5-ös lap is, de alapvetően még mindig 4-el mennek a dolgok (van itthon egy 12400F is DDR5-el, mellesleg az árán kívül kb semmi különbség a DDR4hez képest). Nem tudom... most valahogy nem érzem azt mint a 8th gennél, hogy fejleszteni kéne.
Persze valahol rendben is van ez így, a francnak nem lenne kedve most a CPU mellett még lapot és RAMot is cserélni. 11900K-ig még mindig fel tudok menni, ami mellett pláne nem csábító a 14400F, de egy 10700 mellett sem érezném annak.
Talán majd a 16th genre lecsapok, és akkor elmondhatom, hogy "újabban" már 6th genenként váltok, mert akkor érdemes. :) (mondjuk ha arra gondolok, hogy Phenom 9500-ról váltottam 4th genre, akkor ott is kb 6 gennyi ugrás volt :D)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#37) AxBattler


AxBattler
félisten

Intel Core i9-14900K, Core i7-14700K & Core i5-14600K Review, Gaming Benchmarks
- HardwareUnboxed

Játékokban a 7800X3D kb. vezet, legjobb ár/érték arányú kártya.
Aki ilyenre beruház, az ellesz vele a köv. gen. konzolok térhódításáig.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki."

(#38) jimpo


jimpo
aktív tag

(#39) C64 válasza AxBattler (#37) üzenetére


C64
őstag

7800X3D jelenleg a legjobb vétel játékokra. Nem véletlenül váltottam 13900K-ról, ráadásul még maradt is 80 ezer a zsebemben utána.

Aug. 22-től 29-ig SZABADSÁGON VAGYOK * Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#40) Joshi válasza C64 (#39) üzenetére


Joshi
titán

:C

(#41) AxBattler válasza C64 (#39) üzenetére


AxBattler
félisten

A620M + 7600 kombón gondolkodom én is, többek között a későbbi fejleszthetőség miatt. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki."

(#42) core i7


core i7
addikt

Majd váltok ,ha Kijön 15. gen vagy a DDR6 támogatás. Windows 12 -ig nem sürgős.

(#43) KROK640 válasza core i7 (#42) üzenetére


KROK640
veterán

Mondjuk neked 1st genről már épp időszerű lesz :)
Én azért 4th genről 10th genre is simán megléptem a fejlesztést, úgy, hogy már 8th gen-el szemeztem :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#44) jimpo


jimpo
aktív tag

A CS2 jól fut rajta, főleg túlhúzva.
Intel Core i9-14900K CPU Runs Counter Strike 2 At Over 1300 FPS With A 8 GHz Overclock :DDD

Mondjuk a fogyasztása is jó lehet, alapból körülbelül dupla annyit eszik mint a 7800X3D :U

Stryd Next Gen

(#45) core i7 válasza KROK640 (#43) üzenetére


core i7
addikt

Nekem a Windows 10 támogatásának vége lesz a mérvadó- Nem a SATA 3 USB3 PCI-e 5 vagy AVX2 :DDD Mert minden eldöcög még az 1st -genen Death Strandinget Horizont és az emulátort kivéve

(#46) gV


gV
őstag

bár ezért nem jár vállveregetés az Intelnek, de a 14700K@125W-os teljesítménye(/fogyasztás/ár) elég jó
Intel Core i7-14700K review: More cores, less heat, what if it was the real Raptor Lake Refresh? (clubic.com)
én pl. simán csináltam volna helyükben olyan diát, miszerint a 14700K@125W=13700K@Max megcsillagozva, hogy Blender Benchmark Junkshop

(#47) syberia


syberia
veterán

https://howbad.info/

(#48) kecsesz


kecsesz
csendes tag

Azt lehet már tudni, hogy lesznek-e i5 alatt is új procik, vagy az alsó szegmenst nem érinti később sem a frissítés? :U

(#49) KROK640 válasza kecsesz (#48) üzenetére


KROK640
veterán

Ha egy régebbi esetből indulok ki, akkor az alsó szegmenst nem fogja érinteni :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.