Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Fps? hardvare vs. driver (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) rogers


rogers
aktív tag

Na úgy gondoltam, nyitok ennek külön topicot, mert bár beírtam az éppen aktuális ATI vs nVIDIA vérpárbajtopicba [L]
http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40[/L], de rá se hederítenek, csak osztják egymást :)
Tehát:

Elgondolkodtam. A sok ATI vs. nVIDIA cikk kapcsán. Ez önmagában is meglepő , tudom, de az eredménye méginkább.

Sokáig azt hittem, hogy értem mi az a driver. Vmi olyasmi ami kapcsolatot biztosít a rendszer egy adott komponensével. A driver ebben az én szimpla világomban nem csinál mást mint kommunikál egy meghatározott felületen keresztül a hardverrel.

Erre itt van ez az egész ATI vs. nVIDIA kérdés és most vonatkoztassunk el egy pillanatra a hardverektől. Van az ATInak és az nVIDIAnak is drivere, valamint van egy DIRECTX szabvány legyen az v8 vagy v9...

Namármost: azt kéne az én buta fejemnek elmagyarázni, hogy miért és milyen alapon változik egy adott kártya teljesítménye a driver optimalizációjával? Ez nem provokáció, tényleg nem értem. Mi történik a driverben aminek eredményeképp mondjuk egy AA v. FSAA vagy akármilyen 3D fícsör gyorsabban számolódik ki?

Én eddig úgy gondoltam, hogy a hardver maga csinálja ezeket, tehát kap egy halom poligon adatot, textúrákat, fényeket, egyebeket aztán nekiáll számolni. A hardver. De ezek szerint ez nem így van, mi?

Amit meg végképp nem értek, hogyha létezik DIRECTX v. OPENGL szabvány akkor azontúl mit lehet optimalizálni a driverben, hogy több legyen az FPS adott beállításokkal?

Ezeket csak azért kérdezem, mert ebben a nagy teljesítmény háborúban minden oldalon ez a driverkérdés, meg a konkrét program a fordulópont. Ezek szerint elméletileg elképzelhető, hogyha vki igazán komolyan leül és mondjuk lekódol egy grafikus motort célzottan egy hardverre (legyen az akár ATI akár nVIDIA) akkor pusztán a programozási optimalizácón keresztül kenterbe verheti a riválist ha azon csak az általános driver fut?

Szóval érdekelne a technikai válasz függetlenül a hozzászóló vidikártyagyártó hívőségétől :)

Thx.

Jobb későn, mint még később...

(#2) rogers


rogers
aktív tag

na :)) nem igaz, hogy nincs egy értelmes ember aki ezt elmagyarázza :))

Biztos úgy kellett volna nyitni, hogy vmi vetélkedés azért legyen az ATI és nVIDIA tábor között, akkor jönnének 100asával a hozzászólások ;]

Jobb későn, mint még később...

(#3) Egon válasza rogers (#2) üzenetére


Egon
nagyúr

Bocs, msot a másik topicban megy a harc...:D), amiben remélem erre is pontos, korrekt és kimerítő válasz fog születni...:o

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4) Keitaro válasza Egon (#3) üzenetére


Keitaro
addikt

Ugye :D

(#5) rogers


rogers
aktív tag

Oké értem én, minden erőforrást a döntő csatában kell bevetni, mi? :DDD

Jobb későn, mint még később...

(#6) Keitaro


Keitaro
addikt

Másik topicban hivatkoztam rá, íme :

[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=27&p=2[/L]

Kezdetnek jó? :P

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Fps? hardvare vs. driver (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.