Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Forró kártya (téma lezárva)

Hozzászólások

(#26) Egon


Egon
nagyúr

Én is sokat szenvedtem ilyesmivel...:(
Két gép van otthon, az egyikben Asus GF4 Ti4200, a másikban Asus TNT2 Ultra. Mindkettőn gyári hűtés. Mindkettőn hangos. Megoldás: sok-sok szenvedés után, a GF4-re raktam egy nagyobb bordát (Coolink Cool181-es), méghozzá az eredeti hűtést rögzítő pöckök lyukait (a nyákon) felhasználva, csavarral. Kb. 2.5-ös csavar + anya páros kell, az pont átmegy a lukon. Csináltam vastag lemezből egy leszorítót (6-7 mm szélesre kell csinálni a közepén, hogy pont belemenjen a hűtőborda közepén, a leszorító lemezke helyén levő résbe), a két végét olyan 2 cm szélesre hagyva, egy-egy 4-es lukat fúrtam bele. Az egész borda természetesen 45 fokkal el van forgatva a leszorítás technikája miatt, de így sem lóg ki alóla a GPU.
A csavarokat a kártya alján átdugva, az anyákat egyszerre finoman meghúzva lehet rögzíteni. Nagyon nem érdemes megtépni, mert hamar elhajlik a nyák (én elhajlásig húztam). A ventit rajtahagytam, perpillanat 7V-ról megy, így viszonylag halk (a későbbiek folyamán rakok rá valami potis szabályzót). A kártya a szó szoros értelmében _hideg_...
A másik kártyára meg applikáltam egy Zalman passzív chipset hűtőt (nagyon jó cucc, ajánlom mindenkinek). Ez viszont nem volt kielégítő megoldás: 2D-s felhasználás esetén is baromi meleg volt a borda. A tntclk nevű progival visszavettem az órajelet (sima TNT2-re: elvégre azok anno passzív hűtővel mentek, jóval kisebb bordával...), a netes gépen úgysem számít.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Forró kártya (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.