Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Forró kártya (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Superman


Superman
nagyúr

Néhány nap óta arra figyeltem fel, hogy a GeForce4 Ti kártyám tűzforró. Ez még nem lenne olyan nagy csoda, hiszen nagyon melegek voltak manapság, de a rajta lévő venti akadozott. ondoltam a por miatt és nem tévedtem. Kiszedtem a kártyát, kitisztítottam és visszaraktam. Sajnos a hibajelenség csak félig szűnt meg, mert a venti továbbra is akadozik. Mintha súrlódna valamivel és nem is megy teljes gőzzel.

Néha bekapcsoláskor olyan hangot ad, mintha egy repülőgép propellere lenne. Aztán beáll, felveszi a normál fordulatszámot.

Kérdés: vajon a ventinek hamarosan annyi és cseréljem ki mondjuk egy P2 -es proci ventijével, vagy hagyjam még és plusszba szereljek rá egy ventit, vagy mit kezdjek vele?

A hőmérséklete mindenesetre nagyon magas a kártyának. Néha olyan forró, hogy a kezemet sem tudom rátenni.

(#2) maniac válasza Superman (#1) üzenetére


maniac
senior tag

Szia!

Szedd le a ventit, aztan fogdd meg a hasan levo ragaszt szedd le. Utana csopogtess olajat a ?csapagy-ba?.

(#3) Goose-T válasza Superman (#1) üzenetére


Goose-T
veterán

Kezd csapágyas lenni a venti. Cseréld ki, ezeket nem lehet javítani.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4) fLeSs


fLeSs
nagyúr

vidd vissza gariba, ki kell, hogy cseréljék legalább a ventit, de lehet, hogy az egész kártyát kicserélik :))

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5) csucsu_17


csucsu_17
aktív tag

Hali

Nekem is van egykis gond a kari val ugyanis mikor bekapcsolom a gépet a ventije úgy el kezd búgni mint a MiG 29-es mikor felszáll de mire a windows bejelentkező ablakát meglátom szépen alábbhagy és beáll az alap fordulatszámra.

Mitől van ez?

''Üdvözlet a győzőnek''

(#6) Dr.Burn válasza csucsu_17 (#5) üzenetére


Dr.Burn
őstag

''Kezd csapágyas lenni a venti. Cseréld ki, ezeket nem lehet javítani.''

Ahogy Goose-T mondta.

"Later Nerd!"

(#7) tsello


tsello
aktív tag

Vigyétek vissza a kártyát hogy amikor 4-5 órán keresztül játszatok (ezt nem fogják leteszteli ) akkor a kártya elkezd fagyni és mivel a ventillátor nem müxik azért forrósodik is és vszeg ezért lehet de ha nem hiszik teszteljék le.

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#8) Robcus


Robcus
csendes tag

Sziasztok, olyan gondom lenne, hogy van egy inno3d geforce fx 5600-asom, 128 ddr, nem is ez a lényeg, tökéletesen műxik stb. azaz, úgy gondoltam, hogy ráférne egy hűtőcsere, mert nem tetszik a gyári, meleg is kártya... vettem egy titan nevű réz csapágyas ventis hűtőt rá..., ment is minden, de egy idő után elkezdtek a gamek játék közben kilépni, nem fagy, nem szaggat, nem villog, semmi baja, de amikor komoly 3d-re kerül a sor, akkor pár perc után a game leteszi magát a tálcára... a 3dmark ( 2001 és 2003 is ) meg egy-két teszt után leáll és kiírja, hogy a 3dmark blabla teszt nem volt teljes mert 3dmark on windows lost focus, vagy vmi ilyesmi... gondoltam, hátha túlmelegszik a kártya és ez a baj. Na, vissza a gyári hűtő... ezzel már a 3dmark is tovább volt hajlandó műxeni, de minden probléma maradt... elképzelhető, hogy a kelleténél vastagabb hűtőzsír réteget hagytam a chipen és emiatt melegszik??? illetve a melegedés kiválthat ilyen problémákat mint amiket írtam??? mert egyébként a kártyának semmi baja, nem fagy, semmi problem, 2d-ben vagyok akkor 5000 napig itt ülhetnék, ugyebár nem melegszik a kártya... direct x tesztek is hiba nélkül lemennek!!

(#9) Sav válasza tsello (#7) üzenetére


Sav
tag

:DD

ASUS-P5KC; Q-6600; INNO3D 8600GT; 2GB Kingmax 800Mhz

(#10) mura81 válasza Robcus (#8) üzenetére


mura81
senior tag

vannak a memória modulokon hűtőbordák?
Arra gondolok, hogy ezek melegedhetnek a kártyán. Bár ez inkább driver hibának tűnik. Melyik Detonator van a gépedre installva?

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#11) Superman


Superman
nagyúr

A problémám egyelőre megoldódott, mert leszedtem a ventit a hűtőbordáról és kitisztítottam. tele volt még így is porral. Visszaraktam, most megy, mint a annak előtte. Csak kétszer hangosabb.

(#12) Sav válasza Superman (#11) üzenetére


Sav
tag

Egyenlőre megoldódott...

ASUS-P5KC; Q-6600; INNO3D 8600GT; 2GB Kingmax 800Mhz

(#13) e-biza


e-biza
őstag

inno3d? :) nekem u.ez volt.a kávédarálo hangot meg lehet szüntetni ha khajlitod a fogakat,utána pár honappal meg fog halni a venti is. vidd szervizbe

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#14) Cane


Cane
őstag

Általában amit gyárilag ráraknak az híg kaka. Nekem is kerregett, azt gariba kicserélték egy újra és az is kerregett+nem forgott rendesen. Ekkor határoztam el hogy szerelek rá egy normálisat. Gond nincs vele.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#15) Superman válasza Sav (#12) üzenetére


Superman
nagyúr

Rosszul tudod. Nézd meg az értelmező szótért. Egyelőre - most és még egy ideig, időpontra vonatkozik.

Ellenben a másik két dolgot tesz egyenlővé és az más.

(#16) Superman válasza e-biza (#13) üzenetére


Superman
nagyúr

Ha nekem szólt, akkor Inno3D. :)

(#17) e-biza válasza Superman (#15) üzenetére


e-biza
őstag

vagy:
egyenlöre osztotta szét a tortát, azaz mindenki egyenlö méretü szeletet kapott :)

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#18) e-biza válasza Superman (#16) üzenetére


e-biza
őstag

akkor várd a venti végét.pontosan u.ez történt. elöször kávédarálo hang. szervizbe be -> kihajlitották a ''fogakat''. ok megy. arra lettem figyelmes, szemécsés a kép (10 ora müködés után) hmm hát ez izgi megnézem a vid kártyát. hopp.ezzel a ház acélszerkezetét lehetne olvasztani olyan forro volt. nézegettem,rájöttem nem megy a venti. be szervizbe és most van rajta egy másik venti.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#19) Superman válasza e-biza (#18) üzenetére


Superman
nagyúr

Most megy remekül, csak kávédaráló hangja van. ma már akartam rászerelni egy másikat, de még hagyom, mert most még megy. :)

(#20) Sav válasza Superman (#15) üzenetére


Sav
tag

Kösz, ezt nem tudtam... Viszont nem nyelvtanilag akartalak kijavítani, csak megjegyeztem, hogy a xar venti az xar is marad...

ASUS-P5KC; Q-6600; INNO3D 8600GT; 2GB Kingmax 800Mhz

(#21) Sav


Sav
tag

Az jó amúgy értelmező szótÁrnak is! :D

ASUS-P5KC; Q-6600; INNO3D 8600GT; 2GB Kingmax 800Mhz

(#22) Guruka


Guruka
senior tag

Nekem is melegedett, sőt még mindig meleg a kártya. Levettem az eredeti ventit és rákötöttem egy 8 cm-es házventit. Még mindig melegszik, de bírja is a tuningot, 325/640-ig megy, csak kicsit hibázik. :)

(#23) slug


slug
senior tag

Nekem nincs ventim a kártyán, csak egy borda, az hogy lehet? De nem melegszik, és tök jól kalapál

(#24) marso válasza slug (#23) üzenetére


marso
tag

a trident kártyámon hűtőborda sem volt :D

az ultra alacsony orajelen hajtott noname kártyákra költségcsökketnés szempontjábol nemraknak aktiv hűtést sem. pl fx5200 r9200

(#25) Sanya válasza Superman (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

cseréld ki a ventit.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#26) Egon


Egon
nagyúr

Én is sokat szenvedtem ilyesmivel...:(
Két gép van otthon, az egyikben Asus GF4 Ti4200, a másikban Asus TNT2 Ultra. Mindkettőn gyári hűtés. Mindkettőn hangos. Megoldás: sok-sok szenvedés után, a GF4-re raktam egy nagyobb bordát (Coolink Cool181-es), méghozzá az eredeti hűtést rögzítő pöckök lyukait (a nyákon) felhasználva, csavarral. Kb. 2.5-ös csavar + anya páros kell, az pont átmegy a lukon. Csináltam vastag lemezből egy leszorítót (6-7 mm szélesre kell csinálni a közepén, hogy pont belemenjen a hűtőborda közepén, a leszorító lemezke helyén levő résbe), a két végét olyan 2 cm szélesre hagyva, egy-egy 4-es lukat fúrtam bele. Az egész borda természetesen 45 fokkal el van forgatva a leszorítás technikája miatt, de így sem lóg ki alóla a GPU.
A csavarokat a kártya alján átdugva, az anyákat egyszerre finoman meghúzva lehet rögzíteni. Nagyon nem érdemes megtépni, mert hamar elhajlik a nyák (én elhajlásig húztam). A ventit rajtahagytam, perpillanat 7V-ról megy, így viszonylag halk (a későbbiek folyamán rakok rá valami potis szabályzót). A kártya a szó szoros értelmében _hideg_...
A másik kártyára meg applikáltam egy Zalman passzív chipset hűtőt (nagyon jó cucc, ajánlom mindenkinek). Ez viszont nem volt kielégítő megoldás: 2D-s felhasználás esetén is baromi meleg volt a borda. A tntclk nevű progival visszavettem az órajelet (sima TNT2-re: elvégre azok anno passzív hűtővel mentek, jóval kisebb bordával...), a netes gépen úgysem számít.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#27) Guruka


Guruka
senior tag

Nekem szinte az egész kártyán van borda :D

(#28) Sav válasza slug (#23) üzenetére


Sav
tag

Segíts nekem! Kéne olyan progi, ami mér videókártya jellemzőket (hőmérséklet, ventifordulatszám > leginkább ezek érdekelnének). nV25-agp8x. aláírásban van a card. Előre is danke!

ASUS-P5KC; Q-6600; INNO3D 8600GT; 2GB Kingmax 800Mhz

(#29) Sanya válasza Superman (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

végy rá zalmann hűtőt, ha árulnak rá. Nem lesz ilyen gondod

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#30) V_Zoli


V_Zoli
tag

Hali! Hát nemtudom szenintem inkább érdemesebb lenne befektetni egy Thermaltake Giant 2-be. kb.6000HUF :)








''Teljes gázt húzok, ameddig csak lehet és ha fékezni kell, akkor az életemért fékezek, mert vége az útnak.''

(#31) _Volkovy_ válasza Superman (#1) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Vegyél rá ramhűtőket.A chipre meg van 3500ft-ért Thermaltake GF4 hűtő.Berakod egy jól szellőző házba,aztán nem kell aggódni.
Ha akarsz,gyárthatsz rá házilag is.:)

(#32) bendi


bendi
tag

VD80 vagy W? ezt nem tudom... szét se kell szedni a ventit, csak ki a helyéről, beleraksz egy keveset, és leteszed egy zsepkendőre, ez ugyanis a régi nem létező kenést is kiszedi... majd mégegy kicsit beleteszel, és kész! Állítólag még a port is taszítja kissé!
Rögvest nem fog zúgni!
Én egy ventit már 2x is javítottam így! Ez van, siklócsapágyas venti egy idő után zörög, mint állat... Bár döntse el ki-ki magának, hogy megéri-e szétszedni, és megjavítani, és akkor megvan a feeling, vagy venni egy új ventit rá

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Forró kártya (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.