Hirdetés

2019. december 10., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#951) ronaldo válasza Qorthral (#945) üzenetére

ronaldo
(őstag)

Ha nincs Vettel és Grosjean kiesése, Alonso a 2. helyen fut be. Nem fogytak el a gumijai a végére.

Hamilton esete meg teljesen egyértelmű. Én csak azt nem értem, miért erőltette ezt Maldonado, az angol annyira belassult, hogy 2mp-vel ment lassabb köröket, mint az élmezőny. DRS zónában simán kikerülte volna... És ha jól rémlik, mikor az ütközés volt, 2 körrel voltak a vége előtt.

Azt mondjuk én sem bánom, hogy Hamilton kiesett, mert elég erős ez a Mclaren (kb. a Ferrarival egy szint versenytempóban, kicsit a RB-ok mögött), s a Wéber-féle eszmefuttatás, miszerint "úgyis lesz még nullázós futama Alonsonak, ehhez jól jön ez a 20 pont előny", szerintem nem feltétlen helytálló. Simán lehet, hogy egy ilyen Maldonado-eset dönti el a VB-t.

(#952) Dr. Romano

Dr. Romano
(veterán)

Komoly még mindig ez a téma?
Szerintem a fal a hibás, teljesen rossz helyen volt a manőver közben.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#953) mokus1

mokus1
(addikt)

Na én is hozzászólok már ehhez.
1. Maldonado a hibás ez teljesen egyértelmű, Hamilton egyszerűen buta volt és nem gondolta át az egészet gyorsan,tudhatta hogy Mal nem az a pilóta aki felméri a helyzeteket és előzékeny lesz és baj lehet, ha egy autóval szélesebben fordul balra talán nincs ez az egész és pozíciót se veszít mert jobb lett volna a kigyorsítása szerintem.Nem szabálytalan volt, egyszerűen csak úgy gondolkozhatott ahogy ő cselekedne Maldonado helyében ez lett a veszte.
2. Néztem hétvégén a f1-et, a foci EB-t, és a kajak ebt.
A kajakos kommentátor után mondja valaki hogy a Mezei szar, hát botrányos volt ahogy a Noviczki közvetített.

(#954) shteer válasza Henkei (#950) üzenetére

shteer
(félisten)

De. Hibazott. Mar tobben leirtak mit. Aki ezt nem latja az elvakult fanatista.

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#955) shteer válasza mokus1 (#953) üzenetére

shteer
(félisten)

Mezei nem szar hanem egyre szarabb :) Az elejen meg bizakodtam, de ugy latszik fejlodeskeptelen. Max visszafele.

(#956) Misi 007

Misi 007
(Közösségépítő)

Ez kb olyan bünti mint mikor pont itt Valencában Hamilton elment a Safety Car mellett majd kapott egy xaros áthajtásost amivel vígan visszajött az élre.
Azzal is kb ennyit ért Alonso mint most Hamilton.
Ja és még mielőtt leugatnak egy páran egyikőjüket se csípem...

(#957) [CS]Blade2 válasza ronaldo (#951) üzenetére

[CS]Blade2
(őstag)

Számolgattam, a lehetséges forgatókönyveket:

A futam előtt:
Hamilton - 88
Alonso - 86 (-2)
Vettel - 85 (-3)

A futam után: (Alonso nyer, Vettel és Grosjean kiesik, Hamilton 19.)
Alonso - 111 (+23)
Hamilton - 88
Vettel - 85 (-3)

Alonso nyer, Vettel és Grosjean kiesik, Hamilton 4.
Alonso - 111 (+11)
Hamilton - 100
Vettel - 85 (-15)

Vettel nyer, Alonso 2., Hamilton 6.
Vettel - 110 (+14)
Alonso - 104 (+8)
Hamilton - 96

Vettel nyer, Alonso 2. Hamilton 19.
Vettel - 110 (+22)
Alonso - 104 (+16)
Hamilton - 88

Szóval, ha elengedi azt a 3 pontot, akkor Vettel-hez képest növelhette volna az előnyét 12 ponttal, miközben Alonso sem húz el 23-al, csak 11-el,
de így is hatalmas szerencséje is volt, mert ha Vettel és Alonso bejön 1-2-nek, ő meg 6. vagy ütközik, akkor mindketten bőven bejönnek elé, amivel rosszabbul vagy b.ott rosszul is járhatott volna.(Vettel vezethetne akár 22ponttal)

(#958) Oliverda válasza shteer (#954) üzenetére

Oliverda
(félisten)

Szerintem fordítsuk meg: aki ezt látja az elvakult antidrukker. Már csak azért is merem ezt leírni, mert szakértők, ex-versenyzők és a stewardok is egyöntetűen vétlennek találták az esetben.

Első TransferWise átutalásod £500-ig ingyen: kérd a kódod privátban!

(#959) Qorthral válasza ronaldo (#951) üzenetére

Qorthral
(őstag)

"Ha nincs Vettel és Grosjean kiesése, Alonso a 2. helyen fut be. Nem fogytak el a gumijai a végére."

Igen, de én nem is erről beszélek.
Ismétlem:

"Persze Vettel és Grozsi gondja és az SC nélkül valsz 3. helyen végzett volna "csak", de az is hatalmas eredmény lett volna a 11. helyről."

Emlékeim szerint az SC előtt Alonso a 4. helyen állt és ugyan Hamiltonnál fél másodperccel gyorsabb volt körönként (így Őt a végén minden bizonnyal a pályán is megelőzte volna), mind Vettel, mind a 2 Lotus tempósabban haladt, mint Ő.
Ha nincs az SC, az életbe meg nem előzi Grosjeant, mivel a Lotus még a Ferrarinál is jobban kezelte a gumikat, szal az SC és a műszaki gondok nélkül a 3. hely volt a max, ahogy fent is írtam. Te mire alapozod a másodikat?

Mielőtt kijavítasz valakit olvasd már el rendesen, hogy mit írt...

Oliverda: Persze, hogy nem hibázott. Mindent szabályszerűen csinált. De kicsit buta volt, eldobott 12 értékes pontot. Na aki ezt nem látja, az az elvakult fan. :) Abban a helyzetben Alonso nem esett volna ki, sőt Kimi sem. Sőt, megkockáztatom, hogy Vettel sem és a VB-k közül csak Hamilton. Na ezért van még mit tanulnia fejben hiába van idén aránylag minden rendben.

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :)) | PH! F1 Tippjáték: http://prohardver.hu/tema/ph_f1_tippjatek/friss.html

(#960) shteer válasza Oliverda (#958) üzenetére

shteer
(félisten)

Azt azert tisztazzuk, hogy ok tisztan a szabalyertelmezesi oldalrol kozelitik meg az esetet.
Amennyiben hozzavesszuk, hogy nem kizarolag MAL-on mult, h HAM eldobott 10 pontot az agressziv vezetesi stilusa miatt, akkor mar nem ilyen egyertelmu.
Nem csupan a korulmenyek, hanem a sajat meggondolatlansaganak aldozata is egyben.
Kockaztatott es nem jott be.

(#961) shteer válasza Qorthral (#959) üzenetére

shteer
(félisten)

HAM fejben annyira osszeszedett mint a csapata a boxban :D

A dobogo is szep lett volna a 11rol :K

Szerkesztés gomb?

[ Módosította: Oliverda ]

(#963) IreN!CuS válasza shteer (#961) üzenetére

IreN!CuS
(őstag)

Gondolom idén ezt az egy versenyt láttad,ha úgy gondolod idén Ham nincs fejben ott....

szerkeztés

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#964) Oliverda válasza shteer (#960) üzenetére

Oliverda
(félisten)

Ennyi erővel fel lehetne hozni az SC-t, a szerelőket, meg talán még a nap sugarainak dőlésszögét is ellene. Olyan mintha egy frontális közúti balesetnél a saját sávjában szabályosan haladóra mondanád, hogy meggondolatlan, mert nem vette számításba, hogy a szembejövők között lehetnek például ittasan vezetők is, akik bármikor áttérhetnek a másik sávba és ütközhetnek vele.

Az elmúlt években néhányszor rá lehetett mondani, hogy meggondolatlan, de a tegnapi eset nem tartozik ezek közé.

(#965) shteer válasza IreN!CuS (#963) üzenetére

shteer
(félisten)

Kis butus, hat nem jott at az ironia? :B

mit szerkesztesz? ;]

(#966) IreN!CuS válasza shteer (#965) üzenetére

IreN!CuS
(őstag)

Én semmit,Oliverda szerkeszti a gyönyörű iróniával megáldott hozzászólásaidat ;)

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#967) Oliverda válasza IreN!CuS (#966) üzenetére

Oliverda
(félisten)

Két hozzászólást egyesítettem, mert mindkettő ugyanarra ment, és 5 percen belül voltak.

(#968) shteer válasza Oliverda (#964) üzenetére

shteer
(félisten)

A SC-t nem hiszem. A szereloit mar lehetne. Nem kis frusztraciot okozhat neki a rendszeres boxhiba.
Ettol no a nyomas - foleg a fejeben.
A kiterelt ellenfel visszater altalaban a palyara. Ha gyorsabb (MAL egyertelmuen jobban gyorsitott ki), akkor eselyes h nem mogotte teszi meg.
Kockaztatott, nem jott be. Pontok minusz.

A pelda santit, kozuton is reagalni kell a forgalom tobbi resztvevoinek varhato es varatlan manoverere - legjobb tudasod szerint megtenni mindent egy incidens elkerulesere. Ott nincs verseny. Ott nem osztanak ertekes VB pontokat.

(#969) shteer válasza shteer (#961) üzenetére

shteer
(félisten)

Nem all kezre mobilrol

(#970) shteer válasza IreN!CuS (#966) üzenetére

shteer
(félisten)

Ugyeugye? Keretbe kellene foglalni.

(#971) IreN!CuS válasza shteer (#968) üzenetére

IreN!CuS
(őstag)

Mi az,hogy nem mögé tér vissza?Ha nem mögé tér vissza hanem elé mert levágja a síkánt akkor is vissza kell adnia a pozíciót hiszen jogosulatlan előnyt szerzet a levágással.Szóval mögé nem megy mert atom pro ,elé nem megy fekvő+pozíció visszaadás miatt,ezért oldalról belefordult ez hol normális?Hogy térhet valaki úgy vissza a pályára hogy közben ott megy mellette valaki/kik (nem csak erre az estre érte)nem a pályán haladónak van elsőbbsége?

Nézz meg pár ilyen levágós majd visszaevickélést a pálya szituációt aztán lőőőnnnnn világosság.

[ Szerkesztve ]

(#972) Oliverda válasza shteer (#968) üzenetére

Oliverda
(félisten)

"A kiterelt ellenfel visszater altalaban a palyara. Ha gyorsabb (MAL egyertelmuen jobban gyorsitott ki), akkor eselyes h nem mogotte teszi meg."

A pályán kívülre kiterelt ellenfélnek onnan a másik mögé kell visszasorolni. Ezt a szabályok fehéren-feketén leírják.

Abban igazat adok, hogy Maldonado kockáztatott. Nem jött be, Hamilton kiesett, ő meg bukta a biztos 3. helyet.

"kozuton is reagalni kell a forgalom tobbi resztvevoinek varhato es varatlan manoverere - legjobb tudasod szerint megtenni mindent egy incidens elkerulesere."

Igen, de ettől még nem leszel hibás, ha a felvázolt fenti eset megtörténik.

[ Szerkesztve ]

(#973) mokus1 válasza Oliverda (#972) üzenetére

mokus1
(addikt)

Nem azt mondjuk hogy hibás, rosszul döntött nem mérte fel hogy Mal van mellette nem egy tapasztalt nem forrófejű pilóta, és azért döntött rosszul mert mint írtam ha egy autóval szélesebben fordul akkor sincs semmi mert jobban tud kigyorsítani előtte marad.

(#974) shteer válasza Oliverda (#972) üzenetére

shteer
(félisten)

Nem irtam, h MAL kockaztatott. HAM kockaztatott azzal, hogy kiterelte. Szenvedett a gumikon, rosszul merte fel a helyzetet.

Szeretnem ismetelten felhivni a figyelmed, hogy nem egyertelmuen HAM-t hibaztatom. De o is kellett a balesethez, elkerulhette volna, de o a rogos utat valasztotta.
Azokon az abroncsokon eselye sem volt meg korokon keresztul maga mogott tartani.
Megprobalta, szelavi.

(#975) Oliverda válasza mokus1 (#973) üzenetére

Oliverda
(félisten)

Szerinted 2-300-zal száguldozva, agyig kopott gumikon mennyi ideje van egy pilótának elgondolkozni azon, hogy épp mi van a másik önéletrajzában?

shteer: Már azzal is kockáztatott, hogy rajthoz állt.

Amúgy valóban kellett a balesethez. Két autó ütközéséhez nem árt két pilóta is.

[ Szerkesztve ]

(#976) shteer válasza mokus1 (#973) üzenetére

shteer
(félisten)

Oh, vegre egy tiszta feju kollega is betarsult :)

(#977) shteer válasza Oliverda (#975) üzenetére

shteer
(félisten)

A tukorben csak latta, hogy egy venezuelai bika keszul feloklelni :) csapat is tajekoztatja ki hogyan van mogotte, milyen tempoban kozeledik

(#978) Henkei válasza Oliverda (#975) üzenetére

Henkei
(tag)

elvakult mindketto. inkabb haggyad.

Hogy lehet hogy amikor emberen hajtják végre abortusznak nevezik amikor csirkén akkor rántottának??

(#979) shteer válasza IreN!CuS (#971) üzenetére

shteer
(félisten)

Tehat lehet indokoltan okosan vedekezni meg indokolatlanul idiota modjara. Melyiket valasztotta HAM?

(#980) AMD Power válasza IreN!CuS (#963) üzenetére

AMD Power
(titán)

Nem sok versenyző van aki ennyire fejben egyben van most mint LH.

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#981) Henkei válasza shteer (#979) üzenetére

Henkei
(tag)

okosan. ne kend ra mar ezt is.

Hogy lehet hogy amikor emberen hajtják végre abortusznak nevezik amikor csirkén akkor rántottának??

(#982) Male válasza Oliverda (#975) üzenetére

Male
(veterán)

Szerintem kb mindig tudják, hogy ki az, akivel épp csatáznak, és hogy ő milyen...

A szabályok szerint nem hibázott Hamilton, maga az ütközés egyértelműen Maldonado hibája. Ettől viszont még viselkedhetett volna máshogy is, amivel jópár pontot mentett volna... ha így nézzük, akkor hibás a végkimenetelben ő is, gondolkodhatott volna úgy is, ahogy az idei évben csinálta eddig, eredményesen.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! //////////////////////////////////////////// Forex programozás: https://forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: https://ozweb.hu - Befektetés: https://alpari.com/en/invest/pamm/423018/ és https://alpari.com/en/invest/pamm/455620/

(#983) AMD Power válasza Male (#982) üzenetére

AMD Power
(titán)

Az biztos ha nem akarja ennyire erőszakosan tartani a pozícióját/ideális ívet akkor jó pár ponttal beljebb lenne. De ez nem menti fel Maldot a hülyeségétől.

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#984) shteer válasza Henkei (#978) üzenetére

shteer
(félisten)

Valoban mindketto. MAL elvakult az elotte halado elrongyolodott gumijatol es egy furge ketujju lajhart talan megszegyenito tempojatol es eldontotte, hogy korbeautozza. HAM elvakult a csodalatos boxteljesitmenytol meg a VBeselyes autojatol es elhatarozta, hogy meg akar abroncsok nelkul vagy netan csattogos lepkevel alatta is megvedne a poziciojat, ha ugy adodna.
Es BUMMM, igy lett a chocapic...

[ Szerkesztve ]

(#985) mokus1 válasza Oliverda (#975) üzenetére

mokus1
(addikt)

Nem, odavarázsolta magát Ham mögé hanem ott volt már jó ideje óta. Csapatrádión is közölhették vele.Szóval ha azt tudják h épp mikor ki hol fingott akkor gondolom valahonnan sejtheti ki van mögötte...

Shteer: Igen, én is így látom. Sajnos csak felvételről láttam a futamokat és ma reggel értem a 600hsz végére és néztem mekkora vita lett ebből:) Egyébként az a lényeg hogy jó futam volt.
Egyébként szerintem kanadában amikor Alonsonak elfogytak a gumijai tisztában volt vele belemehetett volna ő is ilyen szituációba de nem tette inkább a biztos pontokra ment, messze még a vége, Hamilton nem így gondolkodott

[ Szerkesztve ]

(#986) shteer válasza AMD Power (#980) üzenetére

shteer
(félisten)

Egyet tudok, de elfogultsag vadjaval azonnali kotel altali lenne a buntetesem

(#987) shteer válasza Henkei (#981) üzenetére

shteer
(félisten)

Kire kenjek mit?

(#988) Oliverda válasza Male (#982) üzenetére

Oliverda
(félisten)

Szerintem amikor lefőttek a gumik inkább fel kellett volna tennie a kezét, majd lehúzódni a pályáról, mintsem még megpróbálni a lehető legjobb pozícióban a célba juttatni a talicskát. Egyértelmű, hogy ez lett volna a nagyon megfontolt okos döntés...

(#990) shteer válasza Oliverda (#988) üzenetére

shteer
(félisten)

Nem igazan, ez egy masik hulyeseg. Pontot ezert sem osztanak.
De hat vagy impala vagy semmmi

(#991) IreN!CuS válasza shteer (#979) üzenetére

IreN!CuS
(őstag)

Ne haragudj látszik fingod nincs a versenyzésről -nem mintha nekem túl sok lenne - de Hamilton mesterien csinálta azt amit.Leterelte és ott tartotta az autót ahogy a nagykönyvben meg van írva.Az,hogy te a fotelben telefonról megakarod mondani a frankot,hogy ő mit csinált hülyén hát hajrá.De számomra nevetséges.

Persze megállhatott volna,hogy menjél pajti meg ki is szálhatott volna,hogy jajj kopott gumin nem tudok vezetni.Nem,tolta a kocsinak védekezett ergo versenyzett azt csinálta miért több millió ember leül vasárnap a tv elé.Ha meg nem ment volna bele a helyzetbe,mindenki sírva,hogy ez az F1 már nem olyan,nincsenek keménykedések -a belefordulok a másikba pályán kívül nem keménykedés - sstb stb mint a régi szép időkben.Tudod azért megnézném,hogy a régi nagyok közül ki húzódott volna le.

[ Módosította: Oliverda ]

(#992) AMD Power válasza shteer (#986) üzenetére

AMD Power
(titán)

Mi van? :U

(#993) shteer válasza proof88 (#989) üzenetére

shteer
(félisten)

Na ez :D
A generator is benne van lehet az osszeeskuvesben. Remelem kinozva vallattak

(#994) AMD Power válasza proof88 (#989) üzenetére

AMD Power
(titán)

Ez sem normális.... :D

(#995) shteer válasza IreN!CuS (#991) üzenetére

shteer
(félisten)

Nahaaaat, egy igazi pilota van koztunk! :Y

Mesterien dobott el ertekes pontokat. Iden nem ez a nyero lo.

[ Szerkesztve ]

(#996) shteer válasza AMD Power (#992) üzenetére

shteer
(félisten)

Ponthatrany. Jelenleg.

(#997) hobizoli válasza Oliverda (#988) üzenetére

hobizoli
(veterán)

mert most jobban jart am azzal, hogy nekiallt tré vassal is kancsóskodni...
OMG
double facepalm