Hirdetés

2020. április 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2020-03-01 16:53:08

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#68001) guftabi96 válasza Malachi (#68000) üzenetére

guftabi96
(addikt)

Hát most kicsit elbizonytalanodtam.
Egy csomó oldal lehozta úgy, hogy hivatalos, eltörlik.
A Boxutca viszont űgy rakta ki, hogy megszűnHET.
Szóval nem tudom, hogy most mi van.

#KeepFightingMichael | #JB17 Automobilista 2 Topik: prohardver.hu/tema/automobilista_2/

(#68002) TESCO-Zsömle válasza guftabi96 (#67996) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

És mi lesz helyette?

(#68003) customer114 válasza guftabi96 (#67996) üzenetére

customer114
(senior tag)

Ez official? Mert ugyebár, sokszor hallottuk már, hogy mi lesz 2 év múlva, milyen gyökeres változások lesznek, aztán, most itt vagyunk 2016... az olajáron kívül nem sok minden változott.

(#68004) shteer válasza guftabi96 (#67996) üzenetére

shteer
(félisten)

Majd ha eltörlik, elhiszem.

ASUS GTX 1060 6GB Dual videokártya eladó. Kp / átutalás / Revolut / BTC / ETH

(#68005) guftabi96

guftabi96
(addikt)

A motorsport.com szakoldal azonban úgy értesült, hogy már jövőre megszüntetik ezt a rendszert, ami azt eredményezné, hogy a motorszállítók – amelyek közül immár az összes rendelkezik gyári alakulattal – voltaképpen szabadon fejleszthetnék a hajtásláncaikat. Cyril Abiteboul, a Renault Sport ügyvezető igazgatója el is árulta, mi vezetett ehhez a döntéshez:

„Megszüntetjük a zsetonrendszert. Az egyik ok, amiért megegyeztünk ebben, hogy mindannyiunknak szüksége van arra, hogy a motorok ereje kiegyenlítődjön” – magyarázta a szakember.

Teljes cikk:
[link]

Itt pedig a telesportos cikk:
Itt már csak úgy van, hogy eltörölhetik, de a cikkben itt is úgy van a nyilatkozat, hogy el fogják törölni.

Egyébként a Renault festése nem végleges. Még jön bele egy kis sárga, és jó is lesz :) (mármint a festés ;] )

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael | #JB17 Automobilista 2 Topik: prohardver.hu/tema/automobilista_2/

(#68006) cyberkind válasza guftabi96 (#67996) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Kár hogy 3 évet késik. :DDD

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

(#68007) adman válasza cyberkind (#68006) üzenetére

adman
(tag)

persze h eltörlik, meglesz a merci 3 győzelme ami kellett ahhoz h ne szálljon ki az f1-ből. utána meg szépen úgy fognak minden évben igazítani a szabályokon, h szép sorban nyerjen minden nagy 1-1 vb-t (ferka, honda, rb)

(#68008) customer114 válasza adman (#68007) üzenetére

customer114
(senior tag)

Remélem nincs igazad, és nincs ekkora korrupció azért a rendszerben. :U

(#68009) cyberkind válasza customer114 (#68008) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Pedig de, én se vártam mást, már a gumitesztnél is csak puszit adtak a hasukra, semmi komoly szankciót.

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

(#68010) cyberkind

cyberkind
(nagyúr)

(#68011) pocokxx válasza cyberkind (#68010) üzenetére

pocokxx
(Közösségépítő)

A "D" jelű változás mire utal?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#68012) shteer válasza pocokxx (#68011) üzenetére

shteer
(félisten)

Más hűtő kialakítás

(#68013) cyberkind

cyberkind
(nagyúr)

17-től jön a buksivédő is, tehát félig zárult a kabin, ideje volt ennek is.

(#68014) Csapoati válasza cyberkind (#68010) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Na, a Ferkó is pöcsorra vált? :D

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#68015) guftabi96 válasza cyberkind (#68013) üzenetére

guftabi96
(addikt)

az gusztustalan. Szerintem nagyon ronda, és nem is mindentől védi meg a pilótát.
Szerintem egy vadászgép szerű megoldás jó lenne. Olyan, amit belülről, és kívülről is tudnak nyitni.
Meg lehetne azt is oldani, és sokkal esztétikusabb lenne, mint az a gyűrű.

1

2

szerintem ezek sokkal jobbak lennének.

(#68014) Csapoati
Állítólag egy elég rövid orral készülnek, nincs kizárva, hogy ennek is pöcse lesz :D

[ Szerkesztve ]

(#68016) shteer válasza guftabi96 (#68015) üzenetére

shteer
(félisten)

Nem kell mindentől megvédenie, továbbra is az aláfutásos balesetek ellen akarják alkalmazni.

Az ellen az üvegkabin lófszt se ér.

(#68017) cyberkind válasza shteer (#68016) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Bár kétlem hogy ez az újítás Bianchi-t megvédte volna vagy ért volna valamit is.

(#68018) shteer válasza cyberkind (#68017) üzenetére

shteer
(félisten)

Valszeg nem :(

[ Szerkesztve ]

(#68019) cyberkind válasza shteer (#68018) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Akkor lényegében tökmind1 az egész, mert az indítottal ezeknek a tervezését, addig mindenki megvolt nélkülük. :)

(#68020) snecy20

snecy20
(veterán)

Ha szabad a motorfejlesztés korlátlanul, a Honda tuti VB lesz. :}Đ

[ Szerkesztve ]

Ha közmunka van, minden van! O.V.

(#68021) shteer válasza snecy20 (#68020) üzenetére

shteer
(félisten)

5 vagy 15 év múlva?

(#68022) guftabi96 válasza shteer (#68021) üzenetére

guftabi96
(addikt)

jövőre ;]

(#68023) snecy20 válasza shteer (#68021) üzenetére

snecy20
(veterán)

Lehet hogy 5 év, de az is biztos hogy már nem Alonso aratná le a babérokat vele.

Ha közmunka van, minden van! O.V.

(#68024) customer114 válasza guftabi96 (#68022) üzenetére

customer114
(senior tag)

GP2-ből 1 év alatt F1 vb.-t nyerni? :U Én lennék '18-ra a legnagyobb honda fan, ha ez sikerül nekik. :K

(#68025) Enzolord válasza cyberkind (#68017) üzenetére

Enzolord
(addikt)

Szerintem meg pont megmentette volna, ha annyira feldobja a kabin a traktort, hogy ne a bukó kapja, és felüljön a tetejére a kocsinak, akkor szerintem több esélye lett volna..

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#68026) cyberkind válasza Enzolord (#68025) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Nem tudom, de én úgy gondolom hogy ilyen erőhatást az a kis plexi vagy miből is lesz nem bírt volna ki, de csak gondolom.

(#68027) Enzolord válasza cyberkind (#68026) üzenetére

Enzolord
(addikt)

Valami karbon szálas vastag plexi, ami a gép orrának síkjában van, átsiklott volna alatta, vagy legalább is nem a fején ugrik meg a traktor.. Szerintem..

[ Szerkesztve ]

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#68028) shteer válasza Enzolord (#68025) üzenetére

shteer
(félisten)

Én még mindig úgy tudom, hogy nála a hirtelen nagy lassulás okozta a bajt, nem a bukóra kapott ütés - ha volt ilyen egyáltalán.

(#68029) Csapoati válasza shteer (#68028) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Jól tudod, a sisakját nem érte ütés. Attól amúgy is azonnal szörnyethalt volna.

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#68030) Enzolord válasza shteer (#68028) üzenetére

Enzolord
(addikt)

Én arra gondolok, hogy ha lett volna plexi, akkor nem lassult volna le annyira, hanem átsiklik alatta, vagy legalább is nem akad be a kabin hátsó része, amitől így lelassult, szinte azonnal..
De ezt gondolom, már lemodellezték az okosok, vagy le tudnák, hogy mi lett volna akkor..

(#68031) Qru válasza shteer (#68028) üzenetére

Qru
(MODERÁTOR)

"A baleset után két nappal kiderült, hogy a francia pilóta súlyos agykárosodást szenvedett, diffúz axonális károsodása van, ami a nagy erejű becsapódás következtében alakult ki. A betegek mindössze 10%-a épül fel egy ilyen jellegű sérülésből..." - [link]

Az enyhébb becslések szerint is 92 g-s lassulás hatott rá a becsapódáskor. Azt nem lehet túlélni. :(

(#68032) cyberkind válasza Enzolord (#68030) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

De a plexiből egy kicsit ki fog lógni a pilóta feje még így is.

(#68033) Malachi válasza cyberkind (#68032) üzenetére

Malachi
(addikt)

max. két évet adok ennek is, mint a többi nagy találmánynak.

(#68034) shteer válasza Enzolord (#68030) üzenetére

shteer
(félisten)

Azt a sok tonnás munkagépet ezzel a kerettel se teszi arrébb.

(#68035) customer114

customer114
(senior tag)

Mivel a pályák többsége nem fedett, ezért szerintem katapult ülés kellene minden autóba, ami veszély esetén megmenti a pilóták életét.

(#68036) Enzolord válasza shteer (#68034) üzenetére

Enzolord
(addikt)

Én nem is erre a keret szarra gondoltam, hanem a full zárt plexi bukót, mint a vadászgépeken..
Én arra gondoltam, hogy úgy viselkedett volna, mint egy golyó, ami becsapódik, és megy tovább..

(#68037) shteer válasza Enzolord (#68036) üzenetére

shteer
(félisten)

Törött volna. A végeredmény ugyanaz.

(#68038) echterion válasza customer114 (#68035) üzenetére

echterion
(veterán)

Katapult a monaco-i alagútban...yessss. Ja, nem.

***** Az a tény kedves cousin, hogy a mi kis kópénk Tangonak hívja magát a Szamba országában, rögtön megvilágosítja számunkra, hogy mekkora nagy seggfej. *****

(#68039) customer114 válasza echterion (#68038) üzenetére

customer114
(senior tag)

Ha beválna, nem lenne alagút. Megoldanák.

(kis komolysággal: kb. annyi esélyt látok a "zárt" plexi rendszer megvalósulásának, mint a katapult alkalmazásának az elkövetkező években... sajnos nem lesznek korszakalkotó autóink, bár... ezeket az éveket 10-20 év múlva a pénisz orr korszakának fogják mondani úgyis :U, ami nem épp korszakújítás csak az FIA hülyesége).

offoff: az aláírásod nincs kettő négy nélkül? :D

[ Szerkesztve ]

(#68040) b-type válasza shteer (#68034) üzenetére

b-type
(nagyúr)

de arra jó hogy az autó lejjebb kerüljön, törjön tengely, felfüggesztés...tök mindegy.
amennyi szirt-szrt lenyeletnek velük külalakban mert hogy jobb lesz tőle az izgalmunk, pont belefér még egy a biztonság kedvéért.
Bianchi-t már nem hozza vissza, de ennek csak az idősorrend az oka :(

Boldog új évet!

(#68041) JJános válasza Qru (#68031) üzenetére

JJános
(addikt)

92 G? Azt nem lehet. :(

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#68042) b-type válasza JJános (#68041) üzenetére

b-type
(nagyúr)

az állítólag rossz adat, 200 fölé becsülték a lassulást (254g). Itt centik számítanak. ..és ugye megütötte a sisak tetejét a munkagép. Nagyon nehéz megbecsülni mit lehet és mit nem, álltak már bele gumifalba 200 felett is, és itt ugye 126km/h volt a becsapodáskor, ami nem vészes, csak a lassulás ezek után brutális volt,..lehet már 10 centi elég lett volna, vagy még 1 centi lefelemozgás.

[ Szerkesztve ]

Boldog új évet!

(#68043) Yayoh válasza shteer (#68016) üzenetére

Yayoh
(aktív tag)

Ezt a keretet inkább a leszakadó kerekek, alkatrészek ellen találták ki, akkor tájt is kezdték el tervezgetni amikor Justin Wilson balesete volt.

(#68044) b-type

b-type
(nagyúr)

Wéber Gabi:
"Bizony nincs olyan messze az 1000 lóerő, mint sokan gondolnák, hiszen már most is 900 LE környékén járnak a legjobb V6-os hibridek.
Az idei fejlesztési ugrással a Mercedes és talán a Ferrari is stabilan átlépheti a 900-as határt, amivel már most a valaha F1-ben használt legerősebb erőforrások egyikének számít. Ráadásul mindezt évente 4 motorral, 100 kg-os átfolyási és fogyasztási limit mellett. Érdekességképp a V10-es érában a Mercedes 194 kg/ó átfolyási maximummal dolgozott, tehát majdnem a duplájával hasonló teljesítmény mellett.
Ami szintén sokatmondó, hogy a legjobbaknál 2 év alatt a 600-650 lóerős kezdeti teljesítményszintről már 750 lóerő környékére ért a V6-os benzinmotorok teljesítménye (energiavisszanyerés nélkül), ami nagyjából megegyezik a V8-as motorok csúcsteljesítményével."

http://www.motorsport.com/f1/news/analysis-can-f1-s-new-turbos-break-the-1000bhp-barrier

Boldog új évet!

(#68045) cyberkind válasza b-type (#68044) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Már csak a hangon kéne javítani.

(#68046) Enzolord válasza cyberkind (#68045) üzenetére

Enzolord
(addikt)

Anti hangtompítót rájuk... :C :C :C

(#68047) Ciccuka

Ciccuka
(addikt)

(#68048) Yayoh válasza Ciccuka (#68047) üzenetére

Yayoh
(aktív tag)

Blikket ne linkeljünk már. Köszi.

(#68049) shteer válasza Yayoh (#68048) üzenetére

shteer
(félisten)

Tavaly se fogta fel.

(#68050) echterion válasza customer114 (#68039) üzenetére

echterion
(veterán)

Igazából én nem is pártolom ezeket a koncepciókat. Ennek a sportnak megvannak a veszélyei, ezzel minden versenyző tisztában van. Felnőtt emberek (többnyire... ;] ), akik el tudják dönteni, hogy vállalják-e. Jöhetnek a kövek. :))

Off: igen, onnan van. Imádom azt a filmet, mindig megnevettet.

***** Az a tény kedves cousin, hogy a mi kis kópénk Tangonak hívja magát a Szamba országában, rögtön megvilágosítja számunkra, hogy mekkora nagy seggfej. *****

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.