Hirdetés

2019. december 12., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#12401) lacos001 válasza Motion_Blur (#12398) üzenetére

lacos001
(aktív tag)

Nem csodálom,hogy nem akart elmenni ennyi semmirekellő közé:)
Kicsit sok lehet itt is a műmosolygás.....

[ Szerkesztve ]

(#12402) Nowhereman válasza Motion_Blur (#12375) üzenetére

Nowhereman
(őstag)

És feltételezem rá is rántottál néhányszor.

Tudod mikor Button 6 versenyes lemaradásáról ír, elfeledkezik arról, hogy az volt a meki mélypontja is. Az újságírók hordták is a koszorút a sírra - most meg kihozzák a leggyorsabbnak - ez csak az újságírókról. Lajos ezzel a vergődő autóval is tudta menteni a pontokat. Szimplán csak mert Lajos toppilóta, Gombos megy csak egy másodvonalbeli.

Lonzi, Lajos, Kimi - ők akik tudnak mit kezdeni egy nem fullos autóval, ők a top pilóták.
Massa, Vettel, Gombos - akik csak fullossal-hátszéllel tudnak nyerni.

És tudod a szezon elején bebizonyította, hogy a nem fullos verdában annyit se ér, mint az általad oly kicsire becsült csapattársa.

Utánam a kondenzcsik!

(#12403) PumPi válasza Nowhereman (#12402) üzenetére

PumPi
(őstag)

Emlekeim szerint Kimivel szerzodest bontott a Ferrari.... De biztos csak Alonso miatt...:) Raadasul szerintem chekkold le ki mit ert el a tutti elott... Alonsonak ugyanugy kell a hatszel csicska nelkul behisztizik... Nalam ez nem bajnok hozzaallas. MSC sém csinalt ilyet...

(#12404) Stafni válasza McCartman (#12399) üzenetére

Stafni
(aktív tag)

Érettségiző öltönyben ment. :)

(#12405) PazsitZ válasza Motion_Blur (#12375) üzenetére

PazsitZ
(addikt)

Egyébként a statisztika sem véletlen.
Persze jogos az említett, manőverek minősége is.
De alapvetően idén tényleg voltak előzései, szép manőverek ezt már idén említettem itt a topikban is..
Szóval fiatal, fejlődik, ha Newey továbbra is hozza a formáját szép jövője lehet.

A linkelt elemzés pedig egész jó.

Maldonado-s véleménnyel is teljesen egyet értek. Egy gyors pilóta, aki fejben sajnos valahogy még nincs ott, nem tudja konstans teljesítményt versenyt összerakni. nyers tempóból és reflexekből felépülő Maldonadó :D

Bár való igaz, Webbernél egyáltalán nem lett megemlítve, hogy a teljesítményét a technika is rendszeresen hátráltatja, teljesen megszokott már sajnos, h szinte minden második hétvégén fél vagy teljes versenytávon elszáll a KERS.
Elismerem van amikor be-be ragad emberek mögé.
Viszont ne felejtsük el, hogy az RBR mindig alacsony végsebességgel operál, és erre jön rá Webbo-nál, hogy még a KERS is elszáll. Így pedig kicsit másabb megvilágításba kerül a hátraesés, beragadás is, és könnyebben jönnek a "középszerű hétvégék".

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#12406) Malachi válasza PumPi (#12403) üzenetére

Malachi
(addikt)

"MSC sem csinált ilyet..." - azért a Barichellós elengedést nehéz feledni...látszott, mi megy a háttérben. de hát ez nem cserkésztábor, mindenki bajnok akar lenni.

(#12407) D@ni88 válasza PazsitZ (#12405) üzenetére

D@ni88
(addikt)

Vettelhez valamiért azt sem tették hozzá, hogy év eleján gyengébb kocsival sehol sem volt, Webber ekkor még gyakran előtte is volt ;]
Persze senki sem lesz ok nélkül világbajnok, az okot pedig mindenki ismeri :DDD

(#12408) 7600 GS válasza Nowhereman (#12402) üzenetére

7600 GS
(addikt)

Lollerkopter. :))

'90 Honda Civic ED6 | '81 Passat 32B

(#12409) -Mike-

-Mike-
(addikt)

(#12410) Apika válasza -Mike- (#12409) üzenetére

Apika
(Közösségépítő)

Köszi! Erre pont kíváncsi voltam! :K

(#12411) Stafni válasza 7600 GS (#12408) üzenetére

Stafni
(aktív tag)

Kimaxolta. :)

(#12412) McCartman válasza Stafni (#12404) üzenetére

McCartman
(senior tag)

Esélyes. :) :D

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#12413) boogie84

boogie84
(addikt)

Eladó 1.4 benzines fehér Astra G

(#12414) Nowhereman válasza PumPi (#12403) üzenetére

Nowhereman
(őstag)

Aha. A Ferrari annak idején még Prostot is idő előtt nyugdíjazta. Úgyhogy van tehetségük a melléfogásra. Az azt megelőző évet meg Kimi oly rohadtul végigaludta, ami alapján már kijárt a menesztés.
Az meg nem kérdés, hogy Lonzi nem egy primadonna. A csicska, meg a csicska+csúcsgép igény közt van különbség. És különben melyik oldalát nézted a ládának a Sumi-érában? Suminak tutira nem volt kedvezményezett szituja? Barika neve mond valamit?

Utánam a kondenzcsik!

(#12415) AMD Power

AMD Power
(titán)

Button kapta meg az év Brit versenyzője díjat.. egy vicc. :U

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#12416) Peat;) válasza PumPi (#12403) üzenetére

Peat;)
(veterán)

Akkor a te értékrendedben a mezőnyben jelenleg nincs vb, olyan nincs hogy valaki ne kapjon hátszelet. Idén pl. Vettel valószínű több hátszelet kapott mint Alonso, ha nem is tudatosan, attól ez még vb-t dönthet. (Webber szerintem több pontot vett el Alonsotól mint Massa Vetteltől.)

A hiszti is megvan minden pilótánál. Az odaszólós üzenetküldésben idén ebben Alonso jeleskedett. Az ordibálós, másokat hibáztató és sok büntetés összeszedésben pedig Vettel. Egyik pilóta sem tökéletes, finoman szólva, talán a legegyszerűbb az lenne ha a pályán mutatott teljesítményt néznétek.

Vettelt már rengeteg helyen elismerik, egyre többen. Ez egy természetes folyamat, minél többet bizonyít annál inkább elnyeri a jutalmát. Alonsonál ugyanez volt, anno mindenki utálta mikor vb lett Kimi majd Schumi ellenében, de a folyamatos teljesítés miatt mára talán a legelismertebb pilóta. Vettel ugyanezt az utat járja be, kicsit stabilabb háttérrel. Alonso Minardiban kezdte, majd tesztpilóta, majd középmezőny, utána 2vb, majd Mclarenes zivataros év, majd középmezőny hátulja, majd Ferrari ahol folyamatos vb harcban állás az éves szinten 3-4. teljesítményszintű autóval. Ez nyilván egy hosszabb életpálya, szerintem ez természetes hogy mindenkit az idő és eredmények(nem csak pontbeli) alapján ítélnek meg. Vettelnek még sokat kell bizonyítania, ahogy Alonsoról sem írja senki hogy jobb mint Senna, de még ez sem kizárt ha jövő évtől már két másodpercet hoz körönként :DDD

(#12417) odrif válasza AMD Power (#12415) üzenetére

Nemhogy innen kellett volna válogatniuk? :F

15 éve a Prohardveren!

(#12418) Qorthral válasza odrif (#12417) üzenetére

Qorthral
(őstag)

Az év brit autóversenyzőjéről van szó, nem az év brit sportolójáról. :) Ráadásul a hír is volt már és egy kereséssel rögtön megtalálható. Így AMD Powernek üzenem, hogy ha már write only, legalább egy keresést futtasson le, mielőtt linkel valamit.
Mondjuk ha write only, ezt sem olvassa majd.

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :)) | PH! F1 Tippjáték: http://prohardver.hu/tema/ph_f1_tippjatek/friss.html

(#12419) AMD Power válasza Qorthral (#12418) üzenetére

AMD Power
(titán)

Bocsi ,hogy nem olvasok vissza 200db hsz-t. :U

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#12420) proof88

proof88
(addikt)

(#12421) AMD Power válasza odrif (#12417) üzenetére

AMD Power
(titán)

Vagy ezt olvassák el.... :U

[ Szerkesztve ]

(#12422) Stafni válasza AMD Power (#12421) üzenetére

Stafni
(aktív tag)

Rászizmus! :)

(#12423) D@ni88 válasza AMD Power (#12421) üzenetére

D@ni88
(addikt)

Twitter hsz-k számában nincs összehasonlítás? ;]

[ Szerkesztve ]

(#12424) PumPi válasza Nowhereman (#12414) üzenetére

PumPi
(őstag)

Egy szóval nem mondtam hogy nem volt kedvezményezett szituja, annyit mondtam hogy nem hisztizett soha ha esetleg ez a titulus sérült... nem követelte ki magának stb. Nem ragozom szerintem érted...

(#12425) McCartman válasza Qorthral (#12418) üzenetére

McCartman
(senior tag)

Rá kellett volna keresni a frappáns és magától értetődő "Button az év brit autóversenyzője" kulcsszóra ugye? :DDD
Hát hogyne. :D

[ Szerkesztve ]

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#12426) Nowhereman válasza PumPi (#12424) üzenetére

Nowhereman
(őstag)

Nos, igazság szerint nem is nagyon kérdőjeleződött meg Sumi alfahím státusza, és mondjuk a torpedózás se egy bajnokhoz méltó szokás. Paranoid jellem meg nem kizáró ok - Lonzi esetében sem.
Senna annak idején kihisztizte de Angelis menesztését, majd felbontatta Warwick leszerződését a Lótusnál. Ehhez képest ez...
De lásd a jó oldalát - a Ferrarinál nyíltan csinálják.

Utánam a kondenzcsik!

(#12427) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

Alternative history: 2012 championship without misfortune, How would the top 5 drivers this year have done without misfortune?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#12428) Qorthral válasza AMD Power (#12419) üzenetére

Qorthral
(őstag)

Nézd, nem először és nem másodszor csinálod. Nem kell visszaolvasni ahhoz, hogy elkerüld a hasonló eseteket. Elég ha tiszteled annyira a közösséget, hogy ha nem vagy képben, használod a (részletes) keresőt. Egyből kiderült volna most is, hogy ez a hír már rég ki lett tárgyalva. Gondold el, mi lenne ha mindenki a te hozzáállásoddal posztolgatna...

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :)) | PH! F1 Tippjáték: http://prohardver.hu/tema/ph_f1_tippjatek/friss.html

(#12429) Qorthral válasza McCartman (#12425) üzenetére

Qorthral
(őstag)

Ha nem olvas, legalább keressen, igen. Semmiféle frappáns ötlet nem kell. Adott 4 egyértelmű kulcsszó (Button, év, brit, (autó)versenyzője), ebből bármely háromra adódik a válasz, még részletes keresés sem kell.
Kötve hiszem, hogy minimális gondolkodással a négy lehetőség egyike sem jut valakinek az eszébe.
Pláne, hogy AMD mind a négyet leírta a hsz-ben... :)

(#12430) CYPRIAN válasza -Mike- (#12409) üzenetére

CYPRIAN
(tag)

Végülis Vettelnek igaza van: Alonson látszódik az elkenődöttség, de sokkal éhesebb most már a győzelemre.
Köszi a linket!

(#12431) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

Hamilton még utoljára kifacsarta a McLaren tüdejét: [link] :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#12432) McCartman válasza Qorthral (#12429) üzenetére

McCartman
(senior tag)

Bizonyos esetekben bocsánatos bűn nem visszaolvasni 4 oldalt és a keresővel szórakozni, arról nem is beszélve, hogy ezt egy elegáns 'vótmá' kíséretében letudják az emberek.
Itt valami komolyabb belső feszültség és ellenérzés húzódik meg a háttérben úgy érzem. :D

[ Szerkesztve ]

(#12433) Qorthral válasza Motion_Blur (#12427) üzenetére

Qorthral
(őstag)

Durva. Számolgattam hasonlót én is, de csak fejben és csak a fontosabb tényezőket figyelembe véve, úgy pedig Vettel volt az első. Nem gondoltam volna, hogy mindent összevetve 150!!! pontot bukott Lewis...

McCartman: Semmiféle feszültség nincs, de AMD Power ezt már legalább ötödször csinálja pár hónapon belül, ezért gondoltam jelzem, próbálja elkerülni. Persze be lehet írni mindig azt is, hogy vótmá, de jobb lenne, ha erre nem lenne szükség. Mint írtam, ha már nem követi a topicot, ne írjon be automatikusan híreket, pláne 1 heteseket. Örülök, hogy téged nem zavar, de engem igen. :)

[ Szerkesztve ]

(#12434) kukinyo

kukinyo
(addikt)

Button lett az év Brit versenyzője. :U
És vajon ezt mivel érdemelte ki?

(#12435) Malachi válasza kukinyo (#12434) üzenetére

Malachi
(addikt)

ja, botrány, hogy nem Vettelt választották meg. hülyék ezek mind... :D

(#12436) Nowhereman válasza Qorthral (#12433) üzenetére

Nowhereman
(őstag)

Eléggé egyedi látásmód, de az ilyeneken mindig lehet vitatkozni - feleslegesen. Mondjuk azon lehet vitatkozni, hogy az elrontott gumitaktika, vagy az elbaltázott beállítás balszerencse-e. Szerintem pl. monacoban balszerencse/mert továbbra is tartom magam ahhoz, hogy a Senna-Sumi csattanásban Senna volt a ludas/ nélkül Sumi és Webbo messzire elkergetőztek volna a Britney-féle mozdonytól a Webbo-féle "a szöszi úgyse mer bevágni" járat helyett, ha meg Vettelék Webbo beállításait nem tudták adoptálni az saját hülyeség, nem pech (főleg annak fényében, hogy Webbo KERS failure-ei nem kerültek a latba - talán szerinte sem volt véletlen?). Ennyi gőzzel az autó tervezése közbeni elbaltázott a mérnöki döntéseket is bele lehetne számolni.
Az évzárót meg Hulk nélkül - no az egy röhej befutó még gondolatban is. Szm: Hulk, Gombos, Lajos
De különben meg ha összeadod, Lajos kb. 4 győzelmet bukott nullára műszaki hiba és "ifjú tehetség a pályán" miatt.

Utánam a kondenzcsik!

(#12437) AMD Power válasza Qorthral (#12433) üzenetére

AMD Power
(titán)

Esne neki kukinyo-nak is... :))

(#12438) kukinyo válasza Malachi (#12435) üzenetére

kukinyo
(addikt)

Vettelnek elég a VB cím. Hiszen legyőzte (többek között) a 150%-ra képes, világ legjobb pilótáját is. :D

(#12437) AMD Power: Nem vagy te egy picit kutyauszító? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12439) cyberkind válasza kukinyo (#12438) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Ja kb ilyenre képes kocsival ! ;]

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

(#12440) kukinyo válasza cyberkind (#12439) üzenetére

kukinyo
(addikt)

A lehetőség minden csapatnak adott. ;]

(#12441) McCartman válasza Qorthral (#12433) üzenetére

McCartman
(senior tag)

Pár hónapon belül? Ne viccelj, az még egész jó arány.
Ne görcsölj rá az ilyenekre, nem éri meg a gyomorfekélyt.
Take it easy. :)

[ Szerkesztve ]

(#12442) hodostamas

hodostamas
(addikt)

Teljes Brazil onboard

bocs ha már volt...

(#12443) CYPRIAN válasza hodostamas (#12442) üzenetére

CYPRIAN
(tag)

:R Én ilyet még nem láttam feltöltve.

(#12444) Malachi válasza hodostamas (#12442) üzenetére

Malachi
(addikt)

én se, ez nagyon beteg. köszi!

(#12445) McCartman válasza hodostamas (#12442) üzenetére

McCartman
(senior tag)

Komoly anyag.:)
Durva, hogy esett az utolsó körökben.

(#12446) Qorthral válasza Nowhereman (#12436) üzenetére

Qorthral
(őstag)

Persze, nagyon egyedi. Webbo KERS gondjai szerintem azért nem szerepelnek, mert Őt nem vette bele az analízisbe. Bőven nem értek egyet minden aprósággal én sem, de ezzel együtt aránylag rendben van és meglepő, hogy Hamilton ilyen sok pontot bukott el a McLaren miatt. Max 100-ra gondoltam volna...
Az más kérdés, hogy személy szerint én az autó megbízhatóságának figyelembe nem vételét nem gondolom helyesnek. Persze az ilyen mi lett volna, ha elemzések kicsit mindig értelmetlenek, főleg ha nem tiszta, hogy mit számolunk bele és mit nem. Pl ahogy az egyukóóik hozzászóló meg is jegyezte, nem sok értelme van az egésznek, hiszen ha nincs Massa balesete 2009-ben, egész más F1et látnánk. :) And so on, and so on.

[ Szerkesztve ]

(#12447) Motion_Blur válasza Qorthral (#12433) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Jaja, ez 2005 óta a legtöbb elbukott pont/pilóta egy idényben műszaki hiba, pech és egyéb f*szságok miatt. Alonso és Kimi idén nagyon sok lepattanót bezsákoltak, erőből közük se lett volna a címhez az idény felétől.

(#12448) Peat;) válasza Motion_Blur (#12447) üzenetére

Peat;)
(veterán)

"Alonso és Kimi idén nagyon sok lepattanót bezsákoltak, erőből közük se lett volna a címhez az idény felétől." Ez így van, csak ehhez szinte tökéletes teljesítmény kell pilóta részről egy folyamatos teher alatt, hogy nincs meg az a plusz teljesítmény ami kellene, hogy olykor egy Williamsre olykor egy Force Indiára kell figyelni, míg a rivális ott elől versenyzik a Mclarenekkel. Hogy muszáj kockáztatni és agresszívan támadni, rajtolni úgy hogy minden futamot be is kellene fejezni. Én egyáltalán nem lepődtem meg hogy Alonso elfáradt a végére, szerintem egyik pilóta sem képes ezt végigvinni 100%-on, ő közel járt hozzá, de 2-3 futam így is becsúszott gyengébbnek. Szóval szerintem erre taktikát építeni nem lehet és nem lehet elvárni egy pilótától sem hogy ezt végigvigye, rohadt demoralizáló a környezet így. A modern f1-ben talán nem is volt rá nagyon példa, hogy nem egy 1-2. teljesítményszintű autóval lettek vb.

Kimi meg kérdéses, nem tudni mennyit hozott ki az autóból, az év első részében jó pár pontot benne hagyott az fix, de ez nem róható fel neki a körülmények miatt. De a Lotus mint autóban idén lehet hogy több volt, bár elég hullámzó a teljesítményük, év közepénél nagyon csúnyán visszaestek.

[ Szerkesztve ]

(#12449) Qorthral válasza Motion_Blur (#12447) üzenetére

Qorthral
(őstag)

Ez így van. Ugyanakkor ha kizárólag az "erőre" osztanák a pontokat, elég lenne az időmérőt megrendezni. :) Ez az elemzés majdnem olyan, mintha vennénk az időmérők eredményét és lepontoznánk. Ugyanúgy Hamilton, Vettel lenne az eleje. Sőt, Alonso ott csak 4. lenne. Hamilton legnagyobb bánatára az F1 nem időmérőbajnokság, végig is kell érni, és ha bármi okból kifolyólag nem érsz be jó helyen, mindegy milyen jó voltál előző nap. :)

(#12450) -Mike-

-Mike-
(addikt)

Spa-Francorchamps

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.