Hirdetés

2019. december 11., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#101) shteer válasza Zso2 (#99) üzenetére

shteer
(félisten)

ha ennyire hiányzik, nézd a DTM-et, ott ontja a hülyeséget mostanában

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#102) mokus1 válasza Zso2 (#99) üzenetére

mokus1
(addikt)

Ha azt akarom hogy valaki idegesítően sikítozzon akkor nem az F1 közbe szeretném hallani.

(#103) Zso2 válasza mokus1 (#102) üzenetére

Zso2
(őstag)

Ennél 100x rosszabb a Mezei vaksága és butasága....
Amúgy szerintem nem baj,ha valaki beleéli magát néha a versenybe és kicsit őrjöng, kifejezetten hozzá tartozik ez...

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#106) Oliverda válasza Zso2 (#103) üzenetére

Oliverda
(félisten)

Aki az 5 perces szerkesztési időn belül dupláz, az törlésre kerül. Ez már legalább tízszer el lett mondva korábban.

[ Szerkesztve ]

Első TransferWise átutalásod £500-ig ingyen: kérd a kódod privátban!

(#107) mokus1 válasza Zso2 (#103) üzenetére

mokus1
(addikt)

Kinek mi...
Ugyanúgy mondanak néha hülyeségeket, ez a közös
Ami jobb Mezeibe: kellemes a hangja, nem vinnyog-zümmög, nem dolgozik a közvetítés alatt szappanopera írással ;]
Egyébként ezen a versenyen szerintem sokkal jobb volt mint eddig a közvetítés persze a falnál mindig izgulni kellett de egyefene.

(#108) -Mike- válasza hunnylander (#84) üzenetére

-Mike-
(addikt)

Persze ha egy autó eleve úgy van megépítve hogy 20 és 40foknál is eszi a hátsó gumikat azzal igazán nem lehet mit tenni de setuppal rá lehet dolgozni, hogy kevésbé sárosodjon a hátsó. Egyik gondnak látom azt, amit már többen lenyilatkoztak különböző csapatoktól, hogy el kell találni szombaton, hogy vasárnap milyen idő lesz, tehát valamennyire mégis csak tudnak játszani a beállal. És így, hogy ki mikor találja el a helyes utat szándélyre, így ez tényleg elég lotto szagú és nem véletlen láttuk őket eddig a dobogó közepén:

(#109) giigz válasza -Mike- (#108) üzenetére

giigz
(veterán)

De nem illik oda Maldonado :D ;] MSC annál inkább jól nézne ki ezen a képen... :)

(#110) kdave9 válasza giigz (#109) üzenetére

kdave9
(tag)

Kimi is odaérhetne már :))

-H-U-N-T-E-R-

(#111) Peat;) válasza Motion_Blur (#98) üzenetére

Peat;)
(veterán)

Két futam múlva amikor Alonso már csak 5. lesz akkor meg azt mondja ötesélyes. :)

(#112) mokus1 válasza Peat;) (#111) üzenetére

mokus1
(addikt)

Ilyen nem lesz. ;)

(#113) Qorthral válasza Peat;) (#111) üzenetére

Qorthral
(őstag)

Most 2. Alonso, mégsem azt mondta Domenicali, hogy kétesélyes a cím... Másfelől miért lenne 5. Alonso? Szvsz inkább javul a helyzete, most is simán 1. lenne, ha Hami után 1 körrel kiáll. Btw szerintem is 3-4 esélyes lett mostanra a bajnokság, a 3 nagy mellé még Rosberget is odatenném. Sok fog múlni azon, hogy a 4 nagycsapat közül ki hogyan fejleszt.

Ami Kanadát illeti, sztem nem volt olyan bűnrossz a RBR és a Ferrari taktikája. Simán bírhatta volna az a gumi, lásd Perez vagy Grosjean.

Ha Hami után 1 körrel hozzák ki, az is kevés lett volna, utána pedig Vettelt védték. A végén viszont már akkor is elbuktak volna vele szemben, ha 1 körrel a Red Bull után cserélnek...

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :)) | PH! F1 Tippjáték: http://prohardver.hu/tema/ph_f1_tippjatek/friss.html

(#114) leslieke válasza -Mike- (#108) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Jó ez a kép. Ötletes. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#115) válasza Qorthral (#113) üzenetére

(addikt)

Itt van minden, amit tudni érdemes a ferka + red bull taktikájáról.
Persze angolul nem árt tudni hozzá. :)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#116) Motion_Blur válasza (#115) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Jó ez a grafikon. Hihetetlen hogy Perez szuperlágy kb. gumija ugyanarra voltak képesek 20 kör után, mint a későn cserélőknek az új gumi. Semmilyen visszalassulás nem volt még látható 30 kör után sem.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#117) Zso2 válasza Oliverda (#106) üzenetére

Zso2
(őstag)

Amit 2x-ra töröltél az már kívűl volt, ezért nem tudtam berakni, nem tudom miért törölted ki??

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#118) Peat;) válasza Qorthral (#113) üzenetére

Peat;)
(veterán)

A :)-val fejeztem ki mennyire gondolom komolyan de ez a 5. helyre vonatkozott csak, azt komolyan gondolom hogy ha visszaesne Alonso akkor ezt mondaná Domenicali. Szerintem a Ferrarinál benne van hogy most lesz pár gyengébb futam, az elmúlt évek alapján nem tudom kinézni belőlük hogy hosszabb távon egyben legyen a csapat + az autó sem olyan hűde jó még. Végsebessége sem az igazi, gumikat is azért eszi szépen (nem csak ezen a futamon lehetett látni), lenne ott még munka. De ez az a csapat ami hajlamos pár jobb eredmény után hátradőlni.

(#119) Oliverda válasza Zso2 (#117) üzenetére

Oliverda
(félisten)

Ez nem mentség. Az elsőt kellett volna beszerkeszteni az azt megelőzőbe, és nem újra betolni ugyanazt. Így talán végre rászoksz.

Első TransferWise átutalásod £500-ig ingyen: kérd a kódod privátban!

(#120) Zso2 válasza Oliverda (#119) üzenetére

Zso2
(őstag)

THX a korrekt hozzállást...

(#121) b-type válasza hunnylander (#84) üzenetére

b-type
(nagyúr)

akár bullshit akár nem sztem(!) lehet változtatni. :)
Az autó gumikezelésébe rengeteg beállítás beleszól, kezdve az összetartással, vagy a dőlésszöggel, illetve a guminyomással, folytatva a rugózás hangolásával, a merevséggel, és az autó súlyelosztásával.
A kipuffogó kivezetése is változtatható, és ha több lehetőség lenne a tesztelésre akkor látnánk is rá példát...így is látható ahogy egy-egy pályára különleges, pályaspecifikus alkatrészeket alkalmaznak.
Teszem azt ott ahol nagyobb sebességű kanyarok vannak, azaz könnyebb bemelegíteni a gumikat, oda más irányú áramlás elképzelhető, mint ahol inkább a stop&go jellegű menet a jellemző.
...de mivel a kipuffogó pályafüggő kitesztelése tesztkilométereket igényel, így inkább az alapbeállításra kellett ráállni, egyszerűen nincs/és nem volt idő megfelelően finomra hangolni, így adott változó hőmérsékletű hétvégén túl nagy sansszal visszafelé is elsülhet.
Azaz az alapsetup része lett a kipuffogó kivezetése.
De amikor egy autó teszem azt alulkormányozottá válik egy rossz irányba induló beállítástól, akár pár körre, akár a csökkenő üzanyag miatt egy komolyabb versenytávra, akkor az autót csak erőltetve lehet törni a kanyarokra, és ez tuti nem kedvez a gumikezelésnek.
Erre is panaszkodtak már, ahogy a túlkormányozottságból eredő hatványozott hátsó gumi elhasználódásra,...tehát setup-ból is befolyásolható a gumikezelés. Nyilván ez nem ideális, és nem ez volt a cél, de elérhető :)
Hamilton pedig soha nem lesz Button, a vezetési stílusát tekintve, szvsz ez nem egy egyszerű dolog,...aki agresszíven vezet a pályavonalon, az szvsz(!)soha nem fog 'folyni' a pályán.
Kobayashi-ból sem lesz Perez, megpróbálhatja, de ha erőlteti többet veszt a réven mint a vámon.

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#122) Xirtam

Xirtam
(veterán)

hogy idetaláljak.

(#123) hoffman_ válasza Xirtam (#122) üzenetére

hoffman_
(veterán)

detto.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#124) D@ni88 válasza hoffman_ (#123) üzenetére

D@ni88
(addikt)

Jobb oldalt: "Elmentem ezt az oldalt!" :U

(#125) hoffman_ válasza D@ni88 (#124) üzenetére

hoffman_
(veterán)

Igen, előbb járt a szám kezem, mint az eszem, azóta megtörtént...

(#126) BMW001 válasza Motion_Blur (#116) üzenetére

BMW001
(nagyúr)

Ezt már futamon is észrevettem... Szvsz, érthetetlen de az élmenőknek lehet is félnivalójuk.

Elado lesz a 9900K -m. Ez a mondat vajon hirdetesnek minosul?

(#127) hoffman_

hoffman_
(veterán)

Button gyenge teljesítményéről diskuráltatok mostanában? Van valami szuper-teória? Mert csórikám hátulról nyalogatja a mezőnyt, míg Hamilton nyer, meg dobogós - rendre. És Button nem rossz pilóta, ennyire meg semmiképp. Az idei Pirelli sem hiszem, hogy ennyire hátravetné. Rossz az autója, vagy mi a szösz?

(#128) BMW001 válasza hoffman_ (#127) üzenetére

BMW001
(nagyúr)

Szerintem nagyon egyszerű a helyzet. Nem tudja munkára fogni az abroncsokat. Ha beletalál az ideális tartományba, akkor a köridői is egyből normálisak lesznek, elég csak megnézni az előző futamot.

Engem inkább az izgat, hogy Senna mire fel kapta meg a Lorenzo Bandini díjat. Úgy tudom, hogy azt a tehetséges, fiatal pilótáknak adják.
Ez a díj kitétele: "A díjat minden évben odaítélik egy olyan Forma-1-es pilótának, akinek teljesítménye a karrierje elején nagy tehetségről árulkodik."

Mondjuk elnézve az eddigi díjazottakat, már régen a karrierjük közepén voltak, és nem egy sikert elértek addigra. Senna viszont ebből a mezőnyből is kilóg, mert még semmit sem ért el. :F Meg egyébként is, szimplán be lett vásárolva az F1-be...

[ Szerkesztve ]

(#129) hoffman_ válasza BMW001 (#128) üzenetére

hoffman_
(veterán)

Ennyi lenne csak? :(

A díjat én sem értem, szvsz. nevetséges. Minden elfogultság nélkül, Hamilton például ezerszer inkább megkaphatta volna, az idei konstans jó teljesítményéért, és a tavalyhoz képesti erős javulásért. De Senna? lol.

(#130) shteer válasza BMW001 (#128) üzenetére

shteer
(félisten)

2 masik van a mezonyben aki erdemesebb lenne a dijra

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#131) BMW001 válasza hoffman_ (#129) üzenetére

BMW001
(nagyúr)

Fejtegették már egyébként, Buttonnak inkább egyéni gondjai vannak a gumikkal. A Meki valszeg a mezőny egyik legérzékenyebb autója ezen a téren, nagyon szűk az az optimális tartomány, ahol a gumik jól működnek. Button -nak, bizonyára a stílusából adódóan különösen nehéz feladat eltalálni ezt az ideális pontot.

shteer: Legalább. :K

[ Szerkesztve ]

(#132) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

Hamilton: Két ellenfelem van, Alonso és Vettel

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#133) BMW001 válasza Motion_Blur (#132) üzenetére

BMW001
(nagyúr)

"Kanadába pedig szintén egy jelentős újítással érkeztek, lemásolták ugyanis kipufogórendszerünket, szóval hihetetlenül keményen nyomják. " :DDD

Mondjuk a Mekinél azért egy ideje tudják, hogy kell másolni.... Főleg tervrajzok alapján. ;]

(#134) IreN!CuS válasza BMW001 (#131) üzenetére

IreN!CuS
(őstag)

Menni kellett volna Mugellóba tesztelni meg tésztát enni, nem pedig a pr-t nyomni

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#135) hoffman_ válasza IreN!CuS (#134) üzenetére

hoffman_
(veterán)

Ennél szerintem komolyabb a probléma sajnos.

(#136) IreN!CuS válasza hoffman_ (#135) üzenetére

IreN!CuS
(őstag)

Nézd meg

ausztráli q 2 r 1

Malajzia q 2 r 14

Kína q 6 r 2

Bahrain q 4 v kiesett

Teszt óta csak Kanadában fért be a q3ba és csak Barcelonában szerzett pontot.Kicsit nagy eltérés van a két időszak között.

Motion_Blur Inkább 3 ellenfele van,ott a csapat meg a remek box munka :)

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#137) JJános válasza IreN!CuS (#136) üzenetére

JJános
(addikt)

:K Igaz!

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#138) BMW001 válasza IreN!CuS (#136) üzenetére

BMW001
(nagyúr)

A csapat Alonso mögé is mindig beáll, és azon van, hogy minél nehezebb helyzetbe hozza. ;]

(#139) Xirtam válasza BMW001 (#138) üzenetére

Xirtam
(veterán)

Persze így motiváljuk Alonso-t.

(#140) !Overdose! válasza IreN!CuS (#134) üzenetére

!Overdose!
(őstag)

Azt, hogy megy-e tesztelni sajnos nem ő dönti el. :( Én sem hiszem, hogy a gumikon kívül bármi más probléma lenne vele. Remélem, hogy hamarosan megváltozik a helyzet...

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#141) zetecR válasza Motion_Blur (#132) üzenetére

zetecR
(addikt)

Ez így lenne helyes:
Alonso: Két ellenfelem van, Hamilton és Vettel

:D

(#142) leslieke válasza zetecR (#141) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

..és a Ferrari stratégiai csapata. ;]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#143) Motion_Blur válasza Peat;) (#118) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Valahogy azt érzem hogy most a Ferrari ki fog tartani, legalább olyan szinten hogy Alonso végig dobogó esélyes legyen. Ha ez megvan, Lonzi 3x VB.

(#144) VD válasza Motion_Blur (#143) üzenetére

VD
(őstag)

Úgy legyen! :K

Az AUDI az a Volkswagen ami BMW akar lenni!

(#145) JJános válasza Motion_Blur (#143) üzenetére

JJános
(addikt)

Legyen! :))

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#146) BMW001 válasza Motion_Blur (#143) üzenetére

BMW001
(nagyúr)

Kiderül... Még pár ilyen zseniális taktikai húzás, és szerintem simán lemondhatnak róla.

(#147) D@ni88 válasza BMW001 (#146) üzenetére

D@ni88
(addikt)

Szerintem belefér. Az idei évben nem sokszor fogtak mellé, reméljük ezzel letudták az idei taktikai problémákat :)

(#148) leslieke válasza D@ni88 (#147) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

A próféta szóljon belőled! :K

(#149) AMD Power válasza Motion_Blur (#143) üzenetére

AMD Power
(titán)

Nehéz dolga lesz... Vettel is erős LH meg konstans jó ebben az évben.

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#150) D@ni88 válasza leslieke (#148) üzenetére

D@ni88
(addikt)

Eddig nem hibáztak sokat/nagyot. Talán Barcelonai második kerékcsere, amikor Maldonado cseréje után hagyták kint körözgetni.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.