Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) [amne]


[amne]
senior tag

Itt az extensionsmirror.nl formájára, a Firefox böngészőhöz gyűjtenénk össze a hasznos kiterjesztéseket. Itt lehetne kérni, illetve egy kis kommentárral ajánlani őket, ezzel is segítve az angolul nem, vagy kevéssé tudókat. Kérném, hogy a Firefoxal kapcsolatos hibákat, problémákat, továbbra is a Mozilla Firefoy c. topicban (Bővebben: link) vesézzük ki, ez a topic csak a kiterjesztésekkel foglalkozzon.

(#2) mahatma


mahatma
aktív tag

na végre, remélem egy helyen összegyűlnek a hasznos dolgok....:C

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#3) nofreenick


nofreenick
aktív tag

sajnos a firefox.hu-n mindössze 3 magyarított kiterjesztés található... (bár mind3 hasznos)... jó lenne, ha lelkes emberek fordítanának, v írnának még ilyesmit, mert úgy látom a lehetőségek száma ∞

(#4) ArGab


ArGab
őstag

Akkor egy csokor:
FlashGot: segítségével a fájlok letölthetőek lesznek a FlashGet letöltésvezérlővel, jobbklikk segítségével. Bővebben: link
GooglePreview: google keresésnél a találatokhoz betölt egy kis képet, hogy hogyan is néz ki az oldal. Bővebben: link
Download Statusbar: a saját letöltésvezérlős letöltések állapotát az alsó státuszsorban kijelzi. Bővebben: link
ForecastFox: online időjárásjelentés a státuszsoron (aktuális és előrejelzés több magyarországi városról is!) Bővebben: link
SessionSaver: kilépéskor vagy összeomláskor megjegyzi a betöltött oldalakat és következő indításkor újra betölti azokat. Bővebben: link

(#5) 0519


0519
senior tag


Egy ilyen lista az Adblockkal kell, hogy kezdődjön.

Bővebben: link

Célja: Hírdetések blokkolása. Képek, kép szerverek, shockwave videok mind eltűnnek egyetlen gombnyomásra.

Hatás: legkevesebb 50% -al javítja az internetezés élményét.





mod:
Vegyétek úgy, hogy ezzel kezdődött...

[Szerkesztve]

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#6) ArGab válasza 0519 (#5) üzenetére


ArGab
őstag

Ott a pont, az AdBlock is létfontosságú.

Nekem viszont nincs fenn, Kerio Personal Firewall megeszi a reklámokat betöltésnél. :)

(#7) Protezis


Protezis
őstag

Web Developer : Bővebben: link

Webfejlesztőknek kötelező darab!

(#8) tr00p3r válasza ArGab (#4) üzenetére


tr00p3r
őstag

a ForecastFox hogy indul el?

szerk: megvan.:B

[Szerkesztve]

(#9) Szabtom


Szabtom
senior tag

Jo otlet a topik! En meg egy kiterjesztest sem probaltam ki, kivancsian varom a profik tanacsait.

(#10) efge


efge
aktív tag

szemelyes kedvencem:

Bővebben: link

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#11) [amne]


[amne]
senior tag

AutoCopy - egy nagyon egyszerű kis kiterjesztés. xchat szerűen, a kijelölt szöveget, szövegrészletet másolja is, mindenféle Ctrl+C nélkül. Kis megszokást igényel, hogy a kijelölt szöveg csak az egér gomb lenyomásáig van kijelölve, elengedéskor azonnal megszűnik és a vágólapra kerül közben. Beállított bill. kombinációra teljes bekezdéseket, vagy hozzászólásokat is másolt bill. kombó + egy kattintásra. Bővebben: link

(#12) Sil válasza nofreenick (#3) üzenetére


Sil
senior tag

Na, akkor pár magyarított kiterjesztés by Sil (ha van még ilyenekre igény, vagy bármi óhaj/sóhaj/kérdés/panasz, szóljatok):

Bookmark Backup Bővebben: link: a könyvjelzőkről és a Profil fontosabb fájljairól csinál automatikusan biztonsági másolatot egy általad megadott helyre. Ha gond van a Profillal, könnyen vissza lehet állni egy korábbi állapotra.

Download Manager Tweak Bővebben: link: ezzel el lehet pl érni, hogy a Letöltéskezelő új ablak helyett új fülön nyíljon meg.

Download Statusbar Bővebben: link: a letöltések menetét figyelemmel lehet kísérni az Állapotsorban is.

ForecastFox Bővebben: link: időjárás-előrejelzés a weather.com adatai alapján, magyar városokkal is. (Maguk az adatok sajnos nem fordíthatóak, sorry.)

Gmail Notifier Bővebben: link: értesítés a Gmail postafiókba érkezett új levelekről (szerintem jobb, mint a Google hivatalos Gmail Notifier progija). Viszont még mindig 1000MB-ot ír ki a postafiók méretének, mert ez nem változóként van megadva, hanem szövegesen, és a tárhely méretének növelése óta nem jött ki új verzió a kiterjesztésből, ami ezt korrigálta volna.

IEView Bővebben: link: az aktuális oldal vagy link megnyitása IE-ben a jobb egérgombos menüből, ezt gondolom, mindenki ismeri. Ebben a verzióban újdonság, hogy lehet olyat, hogy az adott oldalt/linket mindig az IE-ben nyissa meg a továbbiakban (meg lehet vele jegyeztetni).

Image Toolbar Bővebben: link: az IE-ből ismert Kép Eszköztár (ráviszed egy képre az egeret, és a bal felső sarkában megjelennek ikonok, amikkel pl könnyebben le lehet menteni).

Sort Bookmarks Bővebben: link: a Könyvjelzők sorbarendezése, többféle szempont alapján (és egyszerűbben, mint ahogy alapból lehet őket rendezni).

Text/plain Bővebben: link: sima szöveges linkek megnyitása a jobb egérgombos menüből (pl prohardver.hu, kijelölöd, jobb egérgomb...). Akár szöveges mezőkből is működik (pl hozzászólás írása közben).

X (Paranoia) Bővebben: link: egy gomb, amit ki lehet rakni az eszköztárra (az eszköztárakon jobb egérgomb, Testreszabás), és gyorsan törölhetők vele az olyan cuccok, mint a Gyorsítótár tartalma, cookie-k, Előzmények, stb. (persze megkérdezi, mi töröljön), nem kell hozzá bemászni a Beállítások menübe.

(#13) efge


efge
aktív tag

koszi a magyaritasokat!!!

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#14) nofreenick válasza ArGab (#6) üzenetére


nofreenick
aktív tag

azt hogy csinálja, mert az adblock-nak neked kell megmondani, h mit jelenítsen meg, és mit ne... ez a fw magától felismeri, h mi a reklám és mi nem? :F

(#15) [amne] válasza nofreenick (#14) üzenetére


[amne]
senior tag

Az AdBlock is oda teszi jó néhány bannerhez a kis AdBlock fülecskét, tehát ez is felismeri többnyire a reklámot, csak hagyja, hogy te döntsél. Valószínűleg van pár beépített filter, swf, gif kiterjesztésre rámozdul magától.

(#16) nofreenick válasza [amne] (#15) üzenetére


nofreenick
aktív tag

ja, télleg odatette, de nekem az összes flash-hez (csak azokhoz) és ettől szét esett a honlap... ki is kapcsoltam :(

(#17) ArGab válasza nofreenick (#14) üzenetére


ArGab
őstag

URL alapú hirdetésblokkolást tud. Vannak előre beállítottak, és hozzá is lehet adni egyénileg. (De alapból kb. 90%-ot blokkol.)
Pl. ha az útvolnal tartalmazza a .../ad[..]/...-ot, azt nem tölti be.

(#18) [amne] válasza nofreenick (#16) üzenetére


[amne]
senior tag

Hát igen ez egy kicsit engem is zavart, talán egy későbbi verzióban javítva lesz.

(#19) nofreenick válasza ArGab (#17) üzenetére


nofreenick
aktív tag

köszi, kipróbálom, mert XXI. század ide, v oda, én otthonról még mindég egy 56k-s készséggel netezgetek... :P

[amne] amikor először hallottam róla, azt hittem, h vmi ilyesmit tud, h magától kiválogatja a reklámokat (amit ArGab írt)... mindenesetre én használom, a gyakran látogatott oldalaknál tiltja a reklámokat...

[Szerkesztve]

(#20) [amne] válasza nofreenick (#19) üzenetére


[amne]
senior tag

Magától kiválogatná lehet, hogy pár olyat is lelőne ami hasznos lehet, pl minden flash-t tiltana elég rossz lenne. (Bár így is be lehet állítani.) Én csak mentem a listáját amit magam bővítgetek. Egy későbbi verzióban azt kéne megoldani, hogy legyen egy white list, fel lehetne venni olyan oldalakat, amiket figyelmen kívül hagyna, így az a pár oldal se csúszna szét ami most megteszi.

(#21) ReJim válasza ArGab (#4) üzenetére


ReJim
őstag

ehhez az időjárás genyóhóz nincsen magyarosítás?!?!
mer nagyon nem szép, hogy 55fárenhejt van bp-n! :(

</end.?>

(#22) ArGab válasza ReJim (#21) üzenetére


ArGab
őstag

Be kell neki állítani a beállításokban, hogy metric és nem american.

(#23) [amne] válasza ReJim (#21) üzenetére


[amne]
senior tag

#12-ig majd ha eljutsz látod, hogy van, de adatok ott sincsenek fordítva, ezért kell metrcire átállítani ahogy már mondták előttem is. :P

(#24) ReJim válasza ArGab (#22) üzenetére


ReJim
őstag

ohh, bocsi, tényleg!
köszike! :)

</end.?>

(#25) nofreenick válasza [amne] (#20) üzenetére


nofreenick
aktív tag

nyilván, amit magától letilt, és sztem nem kéne neki, azt tudom engedélyezni... így gondoltam...:)

szerk: valójában úgy képzeltem ezt az egész reklám-letiltós dolgot, h mondjuk a reklámoknak van vmi ismertető jegyük, h ez reklám (pl:...ad... előtag) és így nagy százalékban kiszűrné, aztán amit téved, azt manuálisan én beállítom...

[Szerkesztve]

(#26) Sil válasza nofreenick (#14) üzenetére


Sil
senior tag

A Kerio meg a többi tűzfal sem ismeri fel, hogy mi a reklám, többnyire méret (pl a bannerek dimenziói elég egységesek) vagy kulcsszavak alapján tiltanak.

AdBlocknál is meg lehet csinálni, hogy nem te kezded el állítgatni, hanem letöltesz és beimportálsz valami előre elkészített szűrőlistát, mint pl a ''Filterset G'' Bővebben: link, és utána csak az esetleges maradékkal (mert ugye ez nem magyar oldalakra lett tervezve) kell foglalkoznod.

(#27) ReJim válasza Sil (#26) üzenetére


ReJim
őstag

az ittveddmeg!hu-t pl innen fentről már vagy 800× le addblockoltam, és tessék mindig visszamásik! :(:O
de mindegy végülis nem zavar:(

</end.?>

(#28) Sil válasza ReJim (#27) üzenetére


Sil
senior tag

A micsodát? (Ja, IE-ben már látom...) Milyen feltétellel blokkoltad? Az ilyeneknél használd a *-ot jokernek, legalább a http://sher.index.hu/ad? utáni részen, mert látod, hogy az a számos rész változhat. Bár nekem a Filterset G már alapból kiszedte.

[Szerkesztve]

(#29) nofreenick válasza Sil (#26) üzenetére


nofreenick
aktív tag

értem... próbálom ezt a filterset g-t...
köszi

(#30) Gdi


Gdi
senior tag

Üdv.
Tudtok olyan plugint, mellyel a firefox megjegyzi hogy miylen oldalak voltak meglátogatva.
(firefox elindítása után ujra megnyilnak automatikusan a bezáráskor nyitva levő böngészőlapok)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#31) Sil válasza Gdi (#30) üzenetére


Sil
senior tag

Persze, a SessionSaver: Bővebben: link

(#32) Nimda válasza Sil (#12) üzenetére


Nimda
addikt

Hogy lehet a magyaritásokat alkalmazni?Egyszerüen bemásolom öket a megfelelö könyvtárba?

(#33) Sil válasza Nimda (#32) üzenetére


Sil
senior tag

Nem, ezek rendes kiterjesztések. Letöltöd és telepíted (megfogod a .xpi fájlt az egérrel, és ráhúzod a Firefox ablakára).

(#34) Nimda válasza Sil (#33) üzenetére


Nimda
addikt

ThX!:)

(#35) Dexter68


Dexter68
addikt

Olyan cookie-kezelő nincs, amiben be lehet állítani, hogy melyikeket NE törölje?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#36) Gdi válasza Sil (#31) üzenetére


Gdi
senior tag

örök hála :R :DDD

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#37) Gdi


Gdi
senior tag

Még egy kérdés: Vinyóra mentett XPI fájlt hogy tudok installálni? ;)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#38) ollie válasza Gdi (#37) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ráhúzod a Firefox ablakra.

***

(#39) ArGab válasza Gdi (#37) üzenetére


ArGab
őstag

Vagy Fájl/Megnyitás.

(#40) [amne] válasza Gdi (#37) üzenetére


[amne]
senior tag

Vagy duplaklikk, és a Firefox-hoz társítod.

(#41) Sil válasza [amne] (#40) üzenetére


Sil
senior tag

Az nem jó, mert nemcsak a Firefox használhatja őket, hanem pl a Mozilla, a Thunderbird, az NVU meg még nyilván a Netscape 8 is. Meg még más programoknál is előfordulhat, hogy .xpi fájlokat használnak.

[Szerkesztve]

(#42) csudri


csudri
őstag

Láma kérdés volt, ezért töröltem. :D

[Szerkesztve]

(#43) ollie válasza Sil (#41) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Netscape 8 nem hinném...

***

(#44) Sil válasza ollie (#43) üzenetére


Sil
senior tag

De igen, végülis a Firefox 1.0-ra épül. A legtöbb Firefoxos kiterjesztést rá lehet telepíteni, csak legfeljebb a telepítőjébe be kell írni pár sort (konkrétan az install.rdf-be, a Netscape8 GUID-jével kapcsolatban).

(#45) efge


efge
aktív tag

kerdes: downthemall-ban van lehetoseg folytatni egy elozoleg megszakadt letoltest?
az miert van, ha bezarom a downthemall ablakat a letoltes meg mindig megy? ha ujra megnyitom nem mutatja, de pl a file-t nem lehet letorolni, es latom a dumeteren is hogy tolt ezerrel...
ki kell lepni a firefoxbol, hogy megalljon a letoltes.

koszi a segiteseget elore is...

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#46) Nimda válasza Sil (#44) üzenetére


Nimda
addikt

Még egy kérdés....
Lehet a kiterjesztéseket uninstallálni?

(#47) 0519 válasza Nimda (#46) üzenetére


0519
senior tag

Igen.
A kiterjesztések menüpont alatt.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#48) Nimda válasza 0519 (#47) üzenetére


Nimda
addikt

Oh,én barom...:R
Köszi!

(#49) [amne]


[amne]
senior tag

Egy megbízható állandóan elérhető sávszélesség tesztre lenne szükségem, leszedtem a Bandwidth Tester nevű kiterjesztést, de nagyon nem pontos. Esetleg valami ötlet?

(#50) headhunter válasza [amne] (#49) üzenetére


headhunter
addikt

Szia!

Én ezeket használom:

Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

A 2., 3. a legpontosabb, szerintem.

Üdv.: headhunter:DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.