Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ubuntuu_


ubuntuu_
csendes tag

Saját sikeres és mégis sikertelen fényképezőgépem firmware frissítése okán hoznám létre eme topicot .Az okulás, és elővigyázat nem árt ezekben az esetekben sem.Tanuljunk a hibákból.... Üdv mindenkinek! Nem régen vettem egy Fz50 -es gépet,és frissítettem a firmwaret rajta 1.09-re.Minden okés ,azonban valami nem stimmel mégsem ,mert kikapcsoláskor sárga háromszög és felkiáltó jel van . :W Tud valaki segíteni mi lett, ezzel a géppel!?Magamtól ugy gondolom talán a szervíz részben maradtam .De ha igen akkor hogyan kell kilépni innen. :Y Köszönet minden segítőnek!!!! :R

"a hülyék okoskodnak,az okosak hülyéskednek......."

(#2) floppy131 válasza ubuntuu_ (#1) üzenetére


floppy131
csendes tag

Nem igazán akarja senki sem kiteregetni a saját elbaltázott sekertelenségét,ugy látszik :P :F

mágnesezett müanyagból minden lehet.....(floppy13@vipmail.hu)

(#3) KTTech válasza ubuntuu_ (#1) üzenetére


KTTech
veterán

Alapvetően az FZ50-hez soha nem adtak ki felhasználó által felrakható frissítést.

Te benne ragadtál a szerviz menübe, és csak újrainicializálással lehet kijönni belőle. Csak az a gond, hogy egy mozdulattal le lehet nullázni ezzel a gépet... szóval Kalotaszegi út 26 a nyerő (Panasonic márkaszerviz).

A Canon gépeimen már sokszor frissítettem firmware-t, amit a Canon kiadott. Soha nem volt még gond...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#4) ubuntuu_ válasza KTTech (#3) üzenetére


ubuntuu_
csendes tag

Bocsáss meg de sajnos meg kell hogy cáfoljalak,, már csak azért is ,mert én is ,többek között a netről szedtem le a frissítést.(http://www.nemodus.com/fz50/le_fz50/fz50_firmware.php).Amit sikeresen fel is raktam a gépre,de a szervíz üzemből ,már a kalotaszegi uton lévő szervizben szedte ki egy igazán "úriember!" :R :R :R Ez az úriember elmondta hogy amiket behoztak Mo.-ra azokban nem mindben volt magyar menü,és saját szakálra egyes eladók...felrakták a 1.09-es verziót hogy eladható legyen, azonban a szervíz üzem módból már nem tudtak kilépni minden esetben,és ők állítottak vissza nem 1 gépet a szervíz menüből. :C :R Tehát akkor mégis van frissítés valahol ,valahogyan.......(magán barkácsból de van ,és működik vele a gép tökéletesen!) :K

"a hülyék okoskodnak,az okosak hülyéskednek......."

(#5) madgie válasza ubuntuu_ (#4) üzenetére


madgie
titán

Aszongya hogy: "non officiel"
Tehát a Panasonicnak ehhez semmi köze. Igazából egy dolgot értél el ezzel a firmware-rel: oda a garid.

(#6) KTTech válasza ubuntuu_ (#4) üzenetére


KTTech
veterán

Mintha nem a panasonic.com esetleg panasonic.hu oldalról származna a link ;) Szóval ez nem hivatalos frissítés, ahogy Madgie is írta (de még az általad linkelt oldalon is az szerepel, hogy nem hivatalos).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#7) ubuntuu_ válasza KTTech (#6) üzenetére


ubuntuu_
csendes tag

Természetesen ebben igazatok van,nem vitatom....de nem veszett el a gari ,ezt megkérdeztem! :R

[ Szerkesztve ]

"a hülyék okoskodnak,az okosak hülyéskednek......."

(#8) ocsi19


ocsi19
senior tag

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség.
Van egy SONY DSC-W150-es gépem, de angol menüs...hogyan lehetne magyar menüt varázsolni rá?

Előre is köszönöm!

üdv.: ocsi

(#9) ubuntuu_ válasza ubuntuu_ (#7) üzenetére


ubuntuu_
csendes tag

Hu de nem jár erre senki.........

"a hülyék okoskodnak,az okosak hülyéskednek......."

(#10) ubuntuu_


ubuntuu_
csendes tag

Üdv mindenkinek! Mostanában járt valaki a Kalotaszegi uton lévő Panasonic cégnél? :C

"a hülyék okoskodnak,az okosak hülyéskednek......."

(#11) NorbertoEco


NorbertoEco
tag

Sziasztok!
Láttam, hogy nincs ebben a topic-ban nagy élet, de azért teszek egy próbát én is :)
Szóval hasonló cipőben járok mint a pár hsz-el feljebb írt illető, szóval vettem egy SONY W50-es gépet és nincs benne magyar menü. Esetleg van valami firmware erre a típusra? Esetleg van valami lehetőség magyar menüsre varázsolni?
Ezen kívül olyan hibát produkál pár hónapja a gép, hogy van amikor nem fényképez ha a vaku be van kapcsolva... amint kikapcsolom minden újra a régi és fényképezhetek amíg meg nem unom. Egy időben az segített, ha inicializáltam (alap beállítások), de mostanság már az sem segít.
Ha esetleg tud valaki valami megoldást vagy lehetőséget az egyik vagy akár mindkettő kérdésemre akkor annak kimondottan nagyon örülnék :)
Előre köszönöm aki segíteni próbál valamilyen formában...

Kérsz egy falat falat? Szólt a falat faló, fa ló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.