Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Félholtra verték Simon Tibort (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Goodman


Goodman
tag

Nos, nem sokat foglalkozom sporttal, focival, de az a teny hogy Budapesten 2002-ben ilyen megtortenhessen az felhaborito szerintem. A rendorsegen van az osszes biztonsagi kamera felvetele, latszik az elkovetok kepe, de az eljarast ismeretlen tettes ellen kezdik meg. Arra, hogy valakit azert felholtra vernek, mert egy biztonsagi ornek visszaszol mar tenyleg nem tudok semmit irni, mindenki gondolja at ezt magaban szerintem. A masik hogy negy-ot ember rugdos meg es ver ossze valakit ugy baseballutovel, hogy az a valaki a foldon fekszik es azt hajtogatja hogy eleg volt, nos ilyen szerintem nem sok helyen tortenhet meg a vilagon. Sajnalom hogy pont nalunk tortenik ilyesmi.

-peace-

(#2) twollah


twollah
nagyúr

Először is ki az a Simon Tibor?
Másodszor aki beszól a biztonsági őrenek annak az agyára ment a jólét vagy szimplán öngyilkos.
Harmadszor többen verték, és rugdosták? Na és ez megszokott népi ritus kicsi hazánkban.

Simon Tibor most megtanulta, hogy az elkövetkezendő időkben nem szól be a biztonsági őröknek.

(#3) guest


guest
veterán

Téged ivartalanítani kéne kisgyerek (twollah), hogy ne romoljon a génállomány!

prohardver vendég

(#4) netchan válasza Goodman (#1) üzenetére


netchan
tag

''A rendorsegen van az osszes biztonsagi kamera felvetele, latszik az elkovetok kepe, de az eljarast ismeretlen tettes ellen kezdik meg.''

Ez csak elnevezes, nem azt jelenti, hogy ''fingunk sincs hogy kivolt''.

(#5) guest


guest
veterán

Egyetértek Goodman-nel. Felháborító. Azt kell mondjam sajnos, saját tapasztalatból is, hogy tisztelet a kivételnek, de a biztonsági őrök sokszor -nagyon finoman szólva- visszaélnek erőfölényükkel... (Még ha beléjük kötnek -most egyáltalán nem biztos, hogy így történt-, az sem indokolhat ilyen brutalitást.) Soha nem szerettem a Fradit (meg a Sopront se), de mint magát jóérzésűnek valló ember szívből kívánom Simon Tibornak, hogy jöjjön rendbe, a tetteseknek meg hadd ne mondjam ki mit kívánok. - Kiss Róbert

prohardver vendég

(#6) guest


guest
veterán

Nekem egyszerűen nem megy a fejembe, hogy hogy lehet így összeverni egy embert. Úgy tudom, hogy a Simi társaságában még volt néhány ember. Ők végignézték az egészet? Most mondták be a rádióba, hogy Tibi az agyhalál küszöbén áll.
Sajnos, szerintem ennek még lesz folytatása. Mert, ha Simi nem gyógyul fel, vagy ne adj' Isten meghal, akkor a Fradi keménymagja szerintem biztos, hogy lerendezi azt a kócerájt, minden elemével együtt.

GYÓGYULJ MEG SIMI!!! EGÉSZ MISKOLC SZORÍT ÉRTED!!!

prohardver vendég

(#7) Den


Den
veterán

Hát nem hiszem hogy sok esélye van a felgyógyulásra, de lehet hogy azzal jár jobban. Volt ''szerencsém'' látni ilyen sérülésből ''felépült'' embereket, hát, higgyétek el, az nem élet :( .

www.simson4t.hu

(#8) guest


guest
veterán

Ebből (mármint az esetből) is látszik, hogy általában (90-95%) azokból lesz biztonsági őr meg rendőr, akinek nagyon rossz volt a gyerekkora, meg akik túl sok akciófilmet néztek kiskorukban, és így élheti ki harci vágyaikat: arra várnak, mikor van alkalom ütni. Ezeket nevezi az emberiség ÁLLATOKNAK!!!!!!!!! Ez az igazság! Szerintem egy ilyen szakmában nem csak a fizikai, de a szellemi kiegyensúlyozottságnak is alapfeltételnek kellene lennie!!!
Minden jót mindenkinek. (Tibinek is)

prohardver vendég

(#9) Ploszi


Ploszi
senior tag

a rendőröknél elég szigorú pszichikai teszt van, nem tudom ez mennyire igaz az un. biztonsági őrökre! Szerintem őket más alapján válogatják (minél nagyobb=annál jobb alapon)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#10) McJames válasza guest (#8) üzenetére


McJames
senior tag

Én nem ismertem, nem is vagyok oda érte, ettől függetlenül ez semmiképpen sem érdemelte, sem ő sem más. Bár szerintem egy ismeretlen akárkiből valószínűleg nem is lett volna ilyen hír, ugye...

A biztonsági szakmában pedig feltétel a fizikai és pszichikai megfelelés, de azért a pénzért, amit ott hivatalosan keresni lehet, és figyelembe véve azt a kockázatot amit ez a munka jelenthet, sajnos nem lehet csak a ''kiválóan megfelelt'' kategóriájú munkavállalók köréből alkalmazottat választani, sőt.
Másrészt meg ne csodálkozzon senki, hogy esetleg egy felfokozott helyzetben azok, akik nem rendelkeznek kimagasló egyéni fegyelmezettséggel, csordaként viselkednek.

Nézzétek meg, a választások során sok olyan ember vetkőzött ki magából, akiről véletlenül sem gondolta volna senki. Akkor miért pont egy (vagy több) biztonsági őr ne járhatott volna így?

Még valamit: a fenti sorokban olvasható megértés nem azonos az egyetértéssel, azaz ilyen mértékű bántalmazás senki részéről nem elfogadható SZVSZ.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#11) Den


Den
veterán

Mindenesetre ez egy tipikusan magyar jelenség, lemegy az ember egy szórakozó helyre és félnie kell a biztonsági őröktől akik alig várják hogy balhé legyen, a legkisebb ''rendbontásra'' is rögtön teljes agresszivitással lépnek föl (pl annak idején így volt a műjégen is a rendezőkkel.).
Ez egyébként pszichológiailag egyszerűen magyarázható, a pitiáner emberek mind így viselkednek ha egy kis hatalmat kapnak a kezükbe.

www.simson4t.hu

(#12) McJames válasza Den (#11) üzenetére


McJames
senior tag

A tipikus és a magyar kifejezések nem biztos hogy igazak (itt), a többivel egyetértek.
Annak idején egy-két helyen (suli alatt) pénzhiány okán kipróbáltam (ezt is) milyen is az ajtó mellett állni. Nem egy leányálom, ráadásul sok hülye direkt kóstolgatja az ott állót, mert azt hiszi, hogy okosabb, gyorsabb, erősebb vagy éppen szebb - esetleg pont fordítva vagy fogadásból, illetve azért mert ő vagy a barátja/bárátnője csont részeg és így tovább... és a becsületed (a munka elvégzésért vállalt felősséged), a méltóságod, esetleg a tested épsége vs. a kapott pénzösszeg mérlege előfordulhat, hogy felborul.
Na ez a nem mindegy, hogy ezt hogyan vagy képes helyreállítani... ez különbözteti meg a szakembert a gagyitól.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#13) Nowhereman válasza Den (#11) üzenetére


Nowhereman
őstag

Pszihikailag megfelelt?
Az emberek talán 1/7-e(vagy annyi se) nem hülyül meg a hatalomtol! Vagyis ha van kalasnyikovom akkor én pararncsolok! Ez nem iskolázottság kérdése.(pl. a politikusok zöme...)
Ugyanugy kb. 1/7-e nem sülyed a kökorszaki szintre ha vérszagot kap.(Meg nem viszi magával a gyülölködö tömeg)
stb. stb.
kb. 50 emberböl 1 lenne jo örnek.
Az ilyen Marcus Aurelius jellemek pedig nem keresik az ilyen munkát!
Hál égnek ritkán állnak ennyire együt a baljos csillagok, amikböl Tibor most kikapot egy párat.
Bár lehet, hogy ezeknek az embereknek(-100000 év) is az idegrendszerére ment ez az agressziv politika!

Utánam a kondenzcsik!

(#14) Den válasza Nowhereman (#13) üzenetére


Den
veterán

Igazad van nem iskolázottság kérdése, én is azt irtam hogy pitáner emberekre jellemző. És sajnos a pitiánerség sem iskolázottság kérdése.

www.simson4t.hu

(#15) twollah


twollah
nagyúr

''Téged ivartalanítani kéne kisgyerek (twollah), hogy ne romoljon a génállomány!

prohardver vendég''

Várom a jelentkezőt...

Amúgy ha egy kicsit utánna néztél volna a hírekben akkor talán egyetértenél velem.
Az újságok állítása szerint mindenki Tibije valakit lefejelt, mert az megjegyezte, hogy nem kéne locsolgatni pezsgővel.
Ok lehet, hogy véletlen volt a locsolás, és az sem derül ki az újságokból, hogy miképp történt a megjegyzés.
De szerintem ha 2 azaz kettő értelmes ember ha ilyen szituációba kerül akkor nem kerül sor a lefejelésre, és az ezt követő dorgálásra.

(#16) Goodman


Goodman
tag

R.I.P. Simon Tibi!

a topicot ezennel be is zarnam

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Félholtra verték Simon Tibort (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.