Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Victorius


Victorius
tag

Sziasztok!

Van egy ASUS P4C800 Deluxe alaplapom, benne egy 3 GHz-es Northwood-dal. Azt szeertném megkérdezni, hogy mire lehetne ezt még a jövőben fejleszteni? Most persze még nincs rá szükségem, de mégis, mikor kellene rászánnom magam (amikor még lehet is bele kapni valamit)?

Kösz a segítséget!

(#2) hobizoli válasza Victorius (#1) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ha majd ugy erzed... :U



hobizoli

több drón kell ;P

(#3) Brae válasza Victorius (#1) üzenetére


Brae
őstag

Mire használod a gépet?
Mennyi ram?
Milyen VGA?

(#4) busman


busman
addikt

Már én is régóta fel akartam tenni ezt a kérdést...gépem adataimnál

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#5) Lord Zero válasza Victorius (#1) üzenetére


Lord Zero
addikt

most nem akarsz fejleszteni, mert nincs rá szükséged
de szeretnéd tudni, h mikor kellene rászánnod magad, kvázi te mikor éreznéd ennek szükségét a jövőben
hm, érdekes, h erre választ vársz..

''Van egy ASUS P4C800 Deluxe alaplapom, benne egy 3 GHz-es Northwood'' -
szerintem vegyél hozzá egy házat, tápot, vgat, ramot, vinyót, és akkor jó lesz

nem, mindegy

(#6) Victorius válasza Lord Zero (#5) üzenetére


Victorius
tag

Chieftec dragon nagytorony (a hozzá adott 360-as Chieftec táppal), Sapphire 9700-as vga, 1Gbájt memória 2X80 Gb Maxtor SATA vonyó. Megfelel? :)

Igen, választ várok. Azért, mert - ha egy mód lenne rá - szeretném egyidejű alaplapcsere nélkül megúszni. Ezért érdekel a 478-asok jövője fejleszthetőség szempontjából.

[Szerkesztve]

(#7) hobizoli válasza Victorius (#6) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Akkor nezd meg mekkora a belevalo legnagyobb CPU...mast ugysem tehecc



hobizoli

több drón kell ;P

(#8) bazza


bazza
tag

Hasonló kérdéssel fordulok hozzátok! 45-50 rongyból szeretném kicserélni valamely hardware-em. VGA: gef4mx440 PROCI: cerka 1,7 LAP: ASUSP4S333

melyiket fejlesszem és mire? (bolti vétel) [tom h mindet kéne, de annyi manym nincs!]:U

(#9) Lord Zero válasza Victorius (#6) üzenetére


Lord Zero
addikt

kicsit marhaságnak tartom ezt a topicot (semmi konkrét problémád, elképzelésed nincs, csak beszélgetünk a jövőről koncepció nélkül), de sebaj

annál is inkább, mert lapcsere nélkül a lehetőségeid adottak: nagy proci + nagy vga (6800ultra vagy x800xt, ezek a minimumok :DDD), meg még egy kis ram, oszt szevasz

ez jó tanács volt?

nem, mindegy

(#10) Lord Zero válasza bazza (#8) üzenetére


Lord Zero
addikt

na, ez már konkrétum, végre
te akarod is, pénzed is van, kereted is van, elképzelésed is van, stb

én 30-35/20-15 arányban vga/proci cserével próbálkoznék (ha el is tudod adni ezeket a mostaniakat, akkor még okébb)

nem, mindegy

(#11) Dilikutya válasza bazza (#8) üzenetére


Dilikutya
félisten

Alaplapot ilyen proci mellé nincs értelme, VGA-t detto, procit ilyen VGA mellé nem nagyon van értelme. Mennyi RAM-od van? Azt esetleg megcsinálhatod, hogy veszel valami nagyobbacska Celeron D-t, meg egy Radeon 9550 VGA-t. Na meg egy BIOS frissités, bár szerintem tudja kezelni a lap a Celeron D-t.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12) haris válasza bazza (#8) üzenetére


haris
őstag

Vegyél egy közepes teljesítményű VGA-t ha játszani kell a gép.
Nemtom mennyi RAMod van, ha kevés (512alatt) akkor azt is azt küldjed neki a gamekat. nem lesz egy erőgép, de elleszel vele jo darabig.
Vagy tegyél még hozzá, és vegyélegy uj gépet ;]

(Ez a gép amiről most írok, egy 1300Duron és egy Gef3Ti500, és egész lól eljátszogatok vele, igaz nem 99xes élsimivel meg mittomén)

(#13) c.zsolti válasza bazza (#8) üzenetére


c.zsolti
őstag

Hát ezeket kb. 20k körül tudnád eladni. Akkor 70k-ból tudnál gazdálkodni.
Tudni kéne mire akarod használni.
50k-ból már vehetsz egy A64 2800+ meg egy olcsó lapot hozzá. Viszont így a vga-ra csak 20k maradna.

...

(#14) bazza


bazza
tag

Hát jaja itt a dilemma, sztem várok egy hónapot(nemsokára szülinap) és ha nem lesz több pézem, akkor veszek lapot meg procit, eladom a mostanikat(akkor les 15k) és akkor lehet tok venni VGA-t...Ha nem lesz több pézem február végéig, akkor veszek egy közepes vga-t és még gyűjtök:DD(amúgy ''meddig'' vehetek VGA-t erre a lapra? Mármint mi a felső határa hogy működjön? egy 9600SE belefér?)

Ja és 512ramom van

[Szerkesztve]

(#15) Dilikutya válasza bazza (#14) üzenetére


Dilikutya
félisten

Bármilyen AGP 4x-8X kártyát belerakhatsz. Akár egy x800-at is. Csak nincs értelme, mert egyenlőre a proci miatt a teljesitményének csak egy részét hozná... gyanitom a kisebbik réséz :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16) bazza válasza Dilikutya (#15) üzenetére


bazza
tag

Akkor marad az h veszek lapot meg procit...amúgy az mindegy h milyen házam van meg tápom? Nem nagyon értek hozzá..

(#17) c.zsolti válasza bazza (#14) üzenetére


c.zsolti
őstag

AGP 4x/8x kártyából mennie kéne mindennek. De szereintem 9600SE-t ne vegyél, mert az 64bit-es. Akkor már inkább egy tuningolható 9550 legyen.

...

(#18) bazza válasza c.zsolti (#17) üzenetére


bazza
tag

Már mindegy úgyis eldőlt hogy lapot meg procit veszek...Nemtudnáok írni egy jó párost ami kijön 50 k-ból?


[Szerkesztve]

(#19) c.zsolti válasza bazza (#18) üzenetére


c.zsolti
őstag

pl. Gigabyte K8NS és egy A64 2800+ BOX

...

(#20) Lord Zero válasza c.zsolti (#19) üzenetére


Lord Zero
addikt

vagy asus k8n + a64 3000+ box :)
50ből már egész jól lehet zsonglőrködni (ha csak lap+proc kell)

nem, mindegy

(#21) bazza


bazza
tag

És azt megtudjátok nekem mondani, hogy azt hogy tutom megnézni, hogy mekkora a házam? Mert mivan ha nem fér be a lap? Vagy ez baromság?

(#22) c.zsolti válasza bazza (#21) üzenetére


c.zsolti
őstag

Most mennyi hely van a lapod mellett? A mostani lapod is ATX-es meg ezek is azok, csak lehet hogy szélesebbek.

...

(#23) bazza


bazza
tag

Mellett? Kb. 8-10 cm. Alatta 1 cm.

(#24) c.zsolti válasza bazza (#23) üzenetére


c.zsolti
őstag

Mellette. Akkor tuti belefér. Megéztem a giga K8NS 23cm széles, az asus P4S333 meg 21.8cm. :)
Ha jól tudom, akkor a full ATX méret 30.5x24.5cm.

[Szerkesztve]

...

(#25) bazza válasza c.zsolti (#24) üzenetére


bazza
tag

Kössz! :D
És a táp? mekkora táp kell? Nem értek hozzá, de az enyémre ez van írva:
MODEL: LC-A300ATX (sry, de mélyrehatóan nem értek a hardware dolgokhoz, egyelőre csak felszinesek az ismereteim:DD)

(#26) c.zsolti válasza bazza (#25) üzenetére


c.zsolti
őstag

Szerintem egy jobb fajta 400-as táp nem ártana. Főleg ha később VGA-t is cserélsz.

...

(#27) bazza


bazza
tag

Most nincs rá zsém, de ha veszek karit akkor veszek hozzá egyet megígérem! :D

(#28) ShadowLord válasza bazza (#14) üzenetére


ShadowLord
senior tag

Asus A7N8X+2500@3200 Barton ez kb 30k/esetleg Zalman 7000A-AlCu kb 7k/
Ati Radeon 9600XT 25k
és 55k-ból ki is jöttél s van egy ütős géped!

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#29) Rover623 válasza Lord Zero (#9) üzenetére


Rover623
félisten

Arról nem is beszélve hogy Victoriusnak nyitva van még egy másik topic-ja, ''AGP - meddig még'' címmel...gyakorlatilag ugyanezzel az indítókérdéssel...
Ráadásul ma 15:18-kor szerintem kimerítő választ adtam a procikérdésére, de nem bírta kivárni és megnyitja ezt a topicot, mintha semmi sem történt volna:(
Legalább annyit tehetett volna, hogy bezáratja azt a totyikot, vagy megköszöni nekem a választ, vagy elküld a vérbe, hogy még azért megkérdez okosabbakat is...
Tipikus PH! negatív vércsoport...:P


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#30) Victorius válasza Rover623 (#29) üzenetére


Victorius
tag

Én úgy emlékszem, megköszöntem mindenkinek.

Persze megértem, hogy senki nem érti, mit is akarok itt megtudni, de legfőképpen azt, hogy miért is kérdezem.

Egyszerűen csak azért, mert nem vagyok sem hozzáértő (nincs információm az iparág helyzetéről, a fejlesztés irányairól, a legújabb modellekről stb.), másrészt meg nem vagyok ezzel foglalkozó profi, aki gyakram adja-veszi a konfigurációja darabjait, profi túlhajtó meg ilyesmi. Én egy éve megvettem ezt a gépet (jó sok pénzért), és szeretném, ha - a lehetőségekhez képest - minél tovább őrizné is az értékét - minél kisebb ráfordítással.

Ha ez olyan nagy bűn, ami sérti az itt ide járó úri közönség ízlését, akkor elnézést kérek a bárdolatlanságomért. (A jóhiszeműségem lehet enyhítő körülmény?) :)

(#31) Lord Zero válasza Victorius (#30) üzenetére


Lord Zero
addikt

ekkora dráma azért nincs, nyugi
csak a kezdő hsz olyan mindenről-de-leginkább-semmiről-kérdezek volt
konkrétabb, célzottabb kérdésfelvetésre (lsd #8, mit, mikor, mennyiért, stb) már van mit mondani
a te helyedben nyugodt maradnék még egy jó ideig (esetleg vgakat pakolgatnék olykor bele :DDD)
(kiszámíthatóságot pedig ne várj: az amd épp hogy hozta a s754et, már jött a s939, most meg igencsak hamarosan mindez a múlté lesz)
2005 januárjában nincs az a médium, aki halálpontossággal meg tudná mondani, mit hoz a 2006
nah, ennyi a problem

nem, mindegy

(#32) haris válasza bazza (#18) üzenetére


haris
őstag

Hali
Szerinetm ne kapkodd el a dolgot.
A konfigodban (szerintem) nem a proci és a lap a legelavultabb dolgok.
Mint mondtad, főleg játszani szeretnél. Mivel nem nagyon vagy eleresztve anyagilag, így nem tervezheted egy csúcs-gép beszerzését.
A játékokat sem fogod tudni max-beállításokkal játszani.
A proci és a lap szerintem max 30% -ban befolyásolja a teljesítményt.

Tehát a legrosszabb döntés, ha valaki egy erős procit vesz jó drágán, aztán a gyenge VGA és a kevés memória kifullad a játék alatt.

Ennél az is jobb, ha megdobod a géped +512Mb Rammal (kb 15-16ezer HUF) és egy jobb VGA-val -használt ATI 9700-9800 (kb35-40ezer) vagy ha mindenképp új kell, akkor 9550-9600XT(kb25-35ezer HUF)

Később még mindíg meg lehet küldeni a rendszert egy proccal.

persze ez az én véleményem
Üdv haris

(#33) ollie válasza bazza (#8) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Alaplap: Abit IS7 vagy IS10 (15-16 rugó)
Proci: Celeron D 2.4 dobozos (16-17 rugó)
VGA: Radeon 9550 (kb 15 rugó)

Ez kb kijön 50-ből. Ezeket az új cerkákat (Prescott mag) már bátran ajánlom bárkinek, elég jól teljesítenek a régi cerkákhoz (Northwood mag) képest.

***

(#34) ollie válasza haris (#32) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nagyon leértékeled a processzort. Az legalább annyira számít játékok alatt, mint a VGA. Nézd meg pl ugyanazt a konfigot mondjuk egy 2.4-es cerkával (nw magos), meg egy 2.4-es P4-el. Ég és föld! Manapság már nem lehet a régi nw magos verkákkal úgy játszani, hogy a játék ne szaggasson be, mert a mai játékok erősen használják a procit is. Egyedűl olyan olcsó procit tudok ajánlani nyugodt szívvel, aminek az L2 cache-e legalább 256k (pl Celeron D).

***

(#35) anulu


anulu
félisten

részemről a K8NS + 2800+ BOX kombót ajánlom. ez belefér 50-be, 20-ból pedig kijön egy 9550 Radeon, vagy használtan egy 9600PRO.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#36) haris válasza ollie (#34) üzenetére


haris
őstag

Én csak azt próbáltam elmondani, hogy ha most vesz egy erős procit, az semmit sem változtat a játékok futását illetően, mert véleményem szerint most kb 256Mb ramja lehet a gépben, ami ma már semmi.(ráadásul azt sem tudjuk, nem DDR266-os e a RAMja)
Szerintem ha elsőnek ramot és VGA-t fejleszt, rögtön megérzi majd a teljesítmény növekedést, még ha nem is lesz csúcsra járatva a konfigja.
Persze, hogy a procit is kénytelen lesz cserélni, de szerintem nem az a legfontosabb.

(#37) bazza


bazza
tag

512 MB ramom van, igaz csak 333-as 2*256, de szerintem ez még maradhat. És én is úgy gondolom, hogy ha már van egy kira lapom és egy kira procim, akkor már csak a kiegészítőket kell újítani(pl VGA, táp, ház, memcsi, vinyó), tehát lap+proci, utána jöhet a vga! :DDSZERINTEM

(#38) haris válasza bazza (#37) üzenetére


haris
őstag

Hali

Hát igen...
Ezért jó, ha ki van töltve a ''Konfigurácio'' rovat is az adataid között. Akkor nem találgatunk, hogy mi merre.
Ha 512, annál jobb, több pénz marad másra.
Ebben az esetben én megnézném kezeli-e a régi lapod az ujabb procikat, és ha igen, akkor nem cserélnék lapot, csak procit és VGA-t.
Mert ha már uj alaplapot kell vennem, akkor az PCIexpess lap lenne nem AGP-s, viszont abba bajos lesz beleaplikálni a gef4MX-et(mondjuk lehetetlen :D) Tehát ha olcsón akarod +uszni, akkor bajos lesz hosszútávra tervezni.

A döntés a tied.
Üdv Haris

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.