Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  !! fan hiba, kérdés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) zozo_srac


zozo_srac
csendes tag

na szóval az a lényeg, hogy van nekem egy athlon xp 1400,asom, és van rajta egy ventillátor..... namost ennek a ventillárornak tegnap letört az egyik lapátja, de ettől még tökéletesen műxik, jól hűt (43-46 fok stabilan), és a frdulatszáma is elég jó (5000 rpm körüli)..... csak egy az gond, hogy nagy sebességnél ennek a lapálnak a hiánya valami iszonyatos mosógéphatást vált ki a gpemből :D:D, tehát zúg, mint egy zetor, mert ugye a forgási erő vekroának változása rázza a gépet.... na jó, persze nem olyan, mint egy centrifuga,, inkább egy nagyon gyenge nokia regző hívásjelzéshez hasonlítanám.....
a kérdés az, hogy merjem-e így használni, és hogy ez a rezgés nem tesz-e kárt a többi hardverben???? ezért lenne fontos.... pl a vinyóm, vagy a cd meghajtóm..... holnap veszek új ventt, de ma nem tudtam.

''Der Mensch is eine Krankheit für die Welt. Und wir ... bringen die Heilung.''

(#2) ZCoyote válasza zozo_srac (#1) üzenetére


ZCoyote
őstag

Sz.tem ez az 1 nap nem számít.

Romani ite domum.

(#3) Ketama válasza zozo_srac (#1) üzenetére


Ketama
aktív tag

A törött lapát által keltett rezonancia nem tesz jót egy alkatrésznek se. Ha holnap veszel új hűtőt akkor semmi gáz, hosszú távon nem ajánlott törött ventilátorral járatni a gépet.

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#4) L3zl13 válasza zozo_srac (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szerintem kárt nem tesz, csak nagyon hamar ki fog keszülni a csapágy, és akkor leáll a venti. Ez káros hatással lesz a proci hőmérsékletre, és ha nem kapcsolod le azonnal a gépet akkor leég.
Azt persze nem tudom, hogy egy a nagyon hamar egy nap vagy egy hét után következik-e be.

Aki hülye, haljon meg!

(#5) L3zl13 válasza L3zl13 (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

hogy egy a -> hogy ez a

Aki hülye, haljon meg!

(#6) zozo_srac


zozo_srac
csendes tag

oké, köszi, tényleg csak egy napról van szó.....
meg annyira nem is rezonál, mint egy centrifuga :D:D:D csak azért érezhető, és a laza kis csavarokat meg illesztésket rázza. a ventit úgyis kidobom a picsába utána, ez már ugy van megcsinálva, hogy az összes kerethez rögzítő műanyag sugár el van törve rajta, egy forrasztópákával ''ragasztottam meg'' fél órája :D:D:D:D
amúgy MBM-mel figyelem folymatosan, és egy 5200-as fordulatot simán visz, pedig nem egy nap állat venti. meg a proci is most már épp 42 fokos.... szal remélem nem lesz gond.....

''Der Mensch is eine Krankheit für die Welt. Und wir ... bringen die Heilung.''

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  !! fan hiba, kérdés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.