Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Fájdalomcsillapítás

Hozzászólások

(#1) kicsitomi88


kicsitomi88
őstag

A téma adott, a kérdések: Mit? Mikor? Hányat? Mire? Jó e? Mit ne?

90 87.5 87.8 87.5

(#2) kicsitomi88 válasza kicsitomi88 (#1) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Na én kezdjem:

Cataflamot
Ha fáj
egyet, esetleg ha durva félóra múlva mégegy
mandulagyulladás, migrén, fogfájás
Igen jó, de sokan erősnek tartják

Nekem ez vált be.

[ Szerkesztve ]

90 87.5 87.8 87.5

(#3) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Pálonka? :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4) bandus válasza kicsitomi88 (#1) üzenetére


bandus
veterán

flectort. mivel vízben oldható gyorsabban felszívódik. mikor? ha fáj, görcsöl, vagy nemtudod pontosan a kínodat, a flector tuti megoldja :D hányat? elég egy. esetleg kettő, ha már teis megszeretted az ízét :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#5) kicsitomi88 válasza kraftxld (#3) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Augmentinnel? :DDD

90 87.5 87.8 87.5

(#6) AMD Power


AMD Power
titán

Whisky a legjobb. Persze csak a Skót. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7) bandus válasza kicsitomi88 (#5) üzenetére


bandus
veterán

vagy ajánlhatom még a jó kis sör-seduxen kombót :DDD

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8) moma válasza kicsitomi88 (#2) üzenetére


moma
őstag

nekem ezt a fogorvosnőm ajánlotta, miután egyszer gyökérkezelni kellett egy fogamat, és mielőtt ez megtörtént egy teljes hétvégén teljesen kész voltam a fájdalomtól és a saridonnal amit előtte szedtem, amikor rikán fájt a fejem, sansztalan volt elmulasztani. De szerintem ezt receptre lehet venni. A gyakorlatban meg még nem próbáltam, mert azóta nem volt ilyan gondom.

we all deserve a bit of luck.

(#9) kicsitomi88 válasza moma (#8) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Hat igen a fogfajas

Én migrénes vok, úgy h néha a szemem nem bírom kinyitni és mozogni sem, de egy közepes fogfajas jobban zavar.

Valóban receptre adjak, ami kb annyit jelent h plusz 5 percig tart kivaltani :D

90 87.5 87.8 87.5

(#10) moma válasza kicsitomi88 (#9) üzenetére


moma
őstag

nekem az az allkalom nagyon brutális volt. remélem ennél rosszabb már nincsen(vagy ha igen, akkor lesz kéznél erős fájdalom csillapító) :DDD teljesen szétestem közben lelkileg. az éjszakát végig csinálni úgy, hogy nem tud aludni az ember egyáltalán, mert folyamatos, brutálisan(!) éles fájdalom van a fejében és közben ez az egész vegyül a kimerültséggel és nem is üvölthet vagy verheti a falat, mert hát a szomszédok... hát elég kemény. majd, hogy nem őrület közeli állapot, teljesen szétesik a tudat. el nem tudtam előtte képzelni, hogy ilyen van :(

we all deserve a bit of luck.

(#11) kicsitomi88 válasza moma (#10) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Igen, átérzem. Nekem aftáim voltak a szájnyálkahártyámon, nyelvemen, ínyenem. 5-6 már soknak számít, nekem negyven volt. Egy hétig nem ettem, alig tudtam inni is. Még a Lydocain helyileg és a Cataflam sem segített. Nem tudtam rágni. 3 hét után tudtam olyat enni amit rágni kell. Olyan érzékeny volt, hogy még a márkás steril bébiétel is csípte. Na annál nekem még nem volt rosszabb. Félóráig vettem be a kilenc szem gyógyszert. Az a tehetetlen düh mikor már majdnem sírógörcsöt kapsz a fájdalomtól, nem jó dolog.

90 87.5 87.8 87.5

(#12) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

Fogorvosnőmtől hallottam hogy a Saridon már első szemje is vérzékenységet okoz.

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#13) Thrawn


Thrawn
félisten

Az Advil-t még nem olvastam, de szerinte tényleg gyors (15-20 perc) és hatásos. Erős fájdalmaknál nem tudom mennyire jó, de a fejfájást megszünteti.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#14) Janoska26 válasza GombócArtúr (#12) üzenetére


Janoska26
addikt

Azt nemtom Én eddíg nem tapasztaltam ilyeneket kb 1-2 éve szedem előtte Qualerin-t olyan 15 évig, de sajna az utóbbi időbe nem használt a fejfájásomra, ez most jó ha nem lesz akkor keresek más ilyen hatóanyagú bogyót. A Cataflam nem igazán használ úgyszíntén az advil sem, anno még a Panadol volt ami segített, más jót nem tudok :(

(#15) PazsitZ válasza Janoska26 (#14) üzenetére


PazsitZ
addikt

Nekem fejfájás ellen, ami bejött az az analgetica.
Hatóanyaga hasonló, mint az algopiriné (ezért valószinű ez is receptessé vált), de nekem jobban bevált. ;)

- http://pazsitz.hu -

(#16) Janoska26 válasza PazsitZ (#15) üzenetére


Janoska26
addikt

algopirin meg csapata, nekem sajna nem jó, ehetek belőle egy levéllel is maximum bealszom tőle, de ugyanúgy fáj a fejem tőle.Bár volt olyan mikor kifogytam a bogyókból, és mivel valamit kénytelen vagyok bevenni, mert ha nem teszem akkor sajna egyre erősödik, és kegyetlen több órás rókavadászattal érne véget, na szóval találtam Kalmapirint+Algopirint, egyet egyet bedobtam, kissé kábára vágott de használt ideig óráig :DD

(#17) YouCanCANON


YouCanCANON
tag

uhh, azért nagyon hülye tanácsokat ne adjatok mert még valaki vélletlenül elhiszi... amerikában a májtranszplantációk vezető (2. hely) oka a paracetamol túladagolás. ami szinte minden második szabadon kapható NSAID fájdalomcsillapitó hatóanyaga. ja, meg az van a megfázás elleni csoda teaporokban is, igy simán tul lehet adagolni, ha valaki nem nézi mit vesz be :K

You Can CANON * eladó minőségi szervercuccok: http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=96871 *

(#18) old gray


old gray
addikt

Esetleg leugrasz a sarki zöldségeshez egy adag marihuánáért. ;]

Kanadában bevált, hatékony, természetes, nem tartalmaz E-betűt és mosolyogva felejted el fájdalmaidat. :))

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#19) ngabor2 válasza Thrawn (#13) üzenetére


ngabor2
nagyúr

elég jó az advil ultra, mikor begyulladt a fogam, majdnem 2 napig éltem rajta (mert mikor gyulladjon be, ha nem péntek délután...)

(#20) net84


net84
őstag

fejfájásra kb. mind1, csak Forte legyen. Jelenleg a Panadol-nál tartok, mert abból általában 1 is elég. Kb. fél év alatt immunissá válik a fejfájásom az adott fájdalomcsillapítóra, ilyenkor váltás egy másikra.

Eddigi rekordom 2-3 óránként 1 Cataflam (ha nem használt, akkor fél óra múlva utánnaengedtem még1-et) 4 napig, miután egy 2,5 órás szájsebészeti foghúzás után hiányos álkapocs csonttal (1cm x 0,5cm-es csontdarabot csiszoltak ki, hogy a fogat el tudják távolítani) és 3 varrattal a fogígyben lábadoztam.
Emmellett kaptam az antibiotikum+gyulladáscsökkentő kombinált dilibogyót (ezt is és a catafamot is a doki írta fel), eredménye, aludtam szinte egész nap, csak wc-re és újabb bogyók bevételére keltem fel...

Az általános, régen jól bevált fájdalomcsillapítók nálam mit sem érnek.
Fogfájásnál még egy verzióm volt, cataflamon éltem munka közben (kettőt vettem be egész nap), majd este 7-8 körül félig-meddig véletlenül (megfeledkezve, hogy begyógyszereztem magam) elkezdtem töményezni egy összejövetelen. Akkor nagy gond nemvolt, de másnap - olyan fejfájással keltem, hogy nem volt fájdalomcsillapító, mi kivette volna. Máskor meg egy ilyen iszogatást észre sem vett a fejem.

Tanulság: bogyóra piát bevenni veszélyes...

Ha esetleg valaki tudja, hogy melyik tenyéren és hol van a migrénes fejfájásnak a nyomáspontja (nem tudom mi a hivatalos megnevezése), kérem ossza meg velem.

Read only...

(#21) kicsitomi88 válasza net84 (#20) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Hát, elvileg a huvelykujjad alatti párnácskában lévő ideg masszírozása jó erre meg a fogra.Tudod ez elvileg az ember legfinomabb része, valami kannibalokról szóló dokufilmben hallottam. De ha be van gyulladva a fogad vagy migrén gyötör, akkor halottnak a csók.

90 87.5 87.8 87.5

(#22) Janoska26 válasza net84 (#20) üzenetére


Janoska26
addikt

miről beszélsz?Saridonra, Qualerinre kifejezettem jó a szesz, előtte, utána, csak gyorsítja a felszívódást :DD

(#23) moma válasza YouCanCANON (#17) üzenetére


moma
őstag

és te akkor mit ajánlasz? :F

we all deserve a bit of luck.

(#24) YouCanCANON válasza moma (#23) üzenetére


YouCanCANON
tag

mindenki kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét... ;) és ne a fűszerest, ne is a benzinkutast, mert ő ugysem fogja tudni, hogy ugyanaz a hatóanyag van mindkettőben amit szedsz, vagy lehet e a meglévő betegséged, enzimhiányod vagy szedett gyógyszered mellé szedni az aktuális sláger recept nélkül kapható gyógyszert :K

You Can CANON * eladó minőségi szervercuccok: http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=96871 *

(#25) jerry311


jerry311
nagyúr

Én nem szedek ilyeneket.
Legfeljebb ha már hosszú ideje nem akar elmúlni, akkor egy Aspirin pezsgőtablettát.
Meg különben is a fájdalom kiváltóját kell megszűntetni...

(#26) Janoska26 válasza jerry311 (#25) üzenetére


Janoska26
addikt

Akkor leszedetem a fejem :DD

(#27) kymco


kymco
veterán

Migrénes fejfájós vagyok.
Az ideggyógyász tanácsai a következők voltak:
Amint elkezd fájni a fej, nem szabad mérlegelni, hogy gyógyszerrel vagy nélküle, BE KELL VENNI. Azért, mert a fejfájás egyik következménye, hogy leállhat az emésztés, ami ahhoz vezet, hogy a lenyelt tabletták, bármilyen jók is, nem fognak felszívódni... így nem hatnak.
Ha lekéstünk erről a már fáj a fejem, de még nem verem a fejem a falba kegyelmi állapotról, akkor segíthet egy kis kávé a gyógyszer mellé, mert ez a kávé hatóanyaga megsegíti az anyagcserét, így a felszívódást.
Nekem sajnos a hagyományos fájdalomcsillapítókból a nagydózisúak hatásosak csak, és sokszor azok is csak mérséklik a fájdalmat, de nem tüntetik el.
Az iboprufen hatóanyagot tekintik ma a legkorszerűbbnek, ezt használom én is.
Nálam az algoflex forte vált be, de ennek elég magas a hatóanyagtartalma (600 mg) sajnos. Az advil ultra anno azért nem hatott, mert jóval kevesebb a hatóanyag benne (200 mg), max 2-3 tabletta lenne hatásos egyszerre...
A paracetamolt egyáltalán nem ajánlanám... a túladagolás veszélyei miatt... ami egy komoly fejfájás esetén más vénynélküli gyógyszerekkel kombinálva könnyen előfordulhat....

www.refujvaros.hu

(#28) jerry311 válasza Janoska26 (#26) üzenetére


jerry311
nagyúr

Segíthetek, ha akarod! :DDD
Van egy borotvaéles 36 cm-es penge a fiókban, igazából kenyérvágásra használom, de anyaga és formája lehetővé tesz egyéb felhasználási módokat is. :DDD

(#29) Janoska26 válasza kymco (#27) üzenetére


Janoska26
addikt

Szinténzenész, ha későn veszem be akkor halál, 3-4 óra kemény róka :( .
jerry311: Köszi, inkább megtartom bár ritkán használom, dísznek azért még jó lesz :B :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30) kymco válasza Janoska26 (#29) üzenetére


kymco
veterán

A családban a feleségem is migrénes... A 3 terhessége alatt is fájt a feje, a nőgyógyásza algopirynt ajánlott, ami jó is volt neki... Szerencsére neki még ennyi elég...

www.refujvaros.hu

(#31) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Nekem nagyon sokszor szokott fájni a fejem annyira, hogy néha a látásom is elhomályosodik. 80%-os abszintból 4cl olyan 2 perc alatt segíteni szokott rajta (persze nem éhgyomorra). 500-as Aspirin is meg szokta oldani a problémát 1 óra alatt, ha az előbbi orvosságból nincs épp kéznél, de a gyógyszerekkel hadilábon állok.

Skynet is real. It's called Google.

(#32) nempe válasza FehérHolló (#31) üzenetére


nempe
csendes tag

Valóban ai ibuprofen tartalmú gyógyszerek nagyon jók, többek között migrénes fejfájásra. Ilyenek: Advil, Algoflex,Ibuhexal stb. De ezekkel is kell vigyázni, mert a gyomrot tönkreteszik, így 'sima' fejfájásnál maradjunk pl . Quarelinnél ( ez jó, mert van benne koffein is, gyorsabban hat), és tényleg csak amigrénes fejfájásnál vessük be a többit. Aztán a több fajta gyári nevű gyógyszerből mindenkinek ki kell tapasztalnia sajnos, hogy Neki melyik a legjobb.

(#33) ftc


ftc
nagyúr

Panadol 3-4 kell hogy jo legyen
Advil 1 megszünteti
Saridon anny jo volt de Advil jobban bevállt

más nekem nem jo....

Barátnőm görcseire is használ az Advil.

De ha uggy fáj a fejem, hogy nyakamtól kiindulva szememig azon csa a lapát segít...

(#34) kymco válasza nempe (#32) üzenetére


kymco
veterán

Sajnos a fájdalomcsillapítók nagy része gyomorvérzést okozhat, ilyan a cataflam, aspirin is az ibuprofen hatóanyagú szerek mellett...
Érdekes, hogy a legkevesebb mellékhatással pont a kegyvesztett szerek rendelkeznek pld algopiryn, quarelin...

www.refujvaros.hu

(#35) kymco válasza ftc (#33) üzenetére


kymco
veterán

Panadollal jó lesz vigyázni, könnyen túladagolható, és haza tudja vágni a májat...

Emlékszem anno, mikor bevezették Magyarországon a paracetamolt, zengtek a fanfárok, hogy egy mellékhatásoktól szinte teljesen mentes, korszerű láz és fájdalomcsillapító került forgalomba... szó sem volt májkárosodásról...

www.refujvaros.hu

(#36) ftc válasza kymco (#35) üzenetére


ftc
nagyúr

az csak a végs eset alig használ...

(#37) net84 válasza kicsitomi88 (#21) üzenetére


net84
őstag

Köszi! Anno használtam, csak már nem emékeztem, hogy mit és merre...

Janoska26 - hááát engem eddig csak 1x talált meg a fájdalom csillapító + alkohol kombináció, de annak is irdatlan másnapossági érzés lett a vége... szánt szándékkal nem iszok a fájdalomcsillapítóra

2-3 hete rákaptam a jégerre (mittom hogy írják :DDD ), nagyon jól fertőtlenít, az orrot is tisztíccsa (mit a halls reklám) és a torok/fej fájásra és a másnaposságra is jó orvosság :)

Read only...

(#38) Tumak


Tumak
tag

Sima kendermadzagot megpörkölsz és beszippantod a füstjét! Népi módszer és hatásos!

(#39) rarri válasza kymco (#35) üzenetére


rarri
senior tag

Nem tudod véletlenül,hogy a tegretol CR 2OO mg carbamazepin mennyire erős altató? Mondjuk az eunochtinhoz képest?

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#40) polaar válasza rarri (#39) üzenetére


polaar
tag

A Tegretol nem altató:Epilepsia,acut mánia,bipoláris affektív zavar,alkohol elvonás kezelésére használjuk elsősorban!

(#41) rarri válasza polaar (#40) üzenetére


rarri
senior tag

Köszi szépen. Akkor ne vegyem be altatónak.Bár az acut mánia lehet hogy illik rám. :DDD Valakitől kaptam, ezért nem tudtam hogy mire való igazából. De azért ha beveszem, akkor milyen leszek? Leszedál, vagy vidámmá tesz? Nem tudod véletlen?

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#42) polaar válasza rarri (#41) üzenetére


polaar
tag

Puff nehéz kérdés,az biztos hogy neurogén fájdalmakat enyhíti,görcsgátló,de ismert mellékhatása:fáradtság,álmosság,szédülés,látászavar pld.

(#43) Drizzt válasza YouCanCANON (#17) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Paracetamolnál mi számít túladagolásnak? Gondolom indokolt esetben napi 2-től nem lesz semmi bajom. Most erős torokfájásra szedem, de amúgy nem gyakori, hogy szednék gyógyszert.

Amúgy a szerintem legerősebb fájdalomcsillapító, amit kaptam, az a tramadol-hidrochloride volt, hát mit ne mondjak, az hatásos, éppen hallucináltam(bár nem vagyok benne biztos, hogy konkrétan mi számít halucinációnak, de nekem ez ahhoz közeli dolognak tűnt) is tőle, meg izzadtam, amikor elmondtam a dokinak, le is cserélte másra. Diclofenac-natriumra(ha jól emlékszem, ez volt a neve...), attól meg a gyomrom fájt keményen. Mindemellett még kaptam rendesen paracetamolt is, ez akkor volt, amikor sípcsonttöréssel műtöttek. Utánalévő héten itthon a lábam igen durván fájt, már azt se bírtam, amikor függőleges helyzetbe került a lábszáram, anélkül, hogy bármi terhet helyeztem volna rá.
Persze gondolom a paracetamolon kívüli cuccok vénykötelesek, szóval csak érdekességként írtam róluk.

I am having fun staying poor.

(#44) rarri válasza polaar (#42) üzenetére


rarri
senior tag

Köszi szépen! :) Kidobom a szert. Amúgy az összes általam ismert altatónak, nyugtatónak is ezek a mellékhatásai.

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#45) polaar válasza Drizzt (#43) üzenetére


polaar
tag

Hivatalosan a Paracetamol adagja max napi 40mg/ttkg(ttkg=testtömegkilogram).Tartós nagy adagban szedése okozhat irreverzibilis májkárosodást!

(#46) Drizzt válasza polaar (#45) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Oké, akkor attól azért távol vagyok. Bár sípcsonttörés idején mintha többet nyomattak volna belém, de hát ha lett volna belőle valami bajom, akkor gondolom észrevettem volna. :)

I am having fun staying poor.

(#47) rarri válasza polaar (#45) üzenetére


rarri
senior tag

Lelki fájdalmakra szedett alkohol is májkárosodást okozhat! :DDD Csak viccelek, ne vegyetek komolyan. Amúgy te szoktál gyógyszert szedni? Vagy épp azért mert a "közelében vagy, soha nem szedsz?

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#48) polaar válasza Drizzt (#46) üzenetére


polaar
tag

A májkárosodás korai tünetei:étvágytalanság,hányinger,izzadás,általános gyengeség,rossz közérzet,2-3 nap múlva pedig megdöglend a kedves beteg ;]

(#49) Drizzt válasza polaar (#48) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hát, még élek. :D:D:D A többi tünet viszont kb. egész életemre jellemző, az izzadás főleg nyáron. :D

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#50) polaar válasza Drizzt (#49) üzenetére


polaar
tag

Ezért fogsz max 120 évet élni :DD

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Fájdalomcsillapítás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.