Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) behappy


behappy
aktív tag

Abit KA7-100 lapomon meghalt 14 kondi... legalábbis ennyin lehet látni fizikai hibát (kondik alja fekete / elfolyt). A képen lévő kondikupacban a procc foglalat mellett 13db van és külön mégegy, ami szétment.




Van itt valaki aki meg tudja javitani vagy ismer valakit, aki képes rá? Vagyonokat nem áldoznék rá, de pár ezret igen... Kb mennyibe kerülhet?

előre is köszi!

(#2) reddragon válasza behappy (#1) üzenetére


reddragon
aktív tag

+ kéne nézni a tápegységd előszőr.Biztos nem halt be.Mert ha igen,akkor nincs sok értelme kicserélni a kondikat.Ott más is elszállt akkor.Ha jó akkor csak ilyen szarok a kondik.Nem nagy valami kicserélni,csak kérdés,láthatóak e az értékek rajtuk?

(#3) Viktor77 válasza behappy (#1) üzenetére


Viktor77
titán

Milyen lap ez pontosan ? Lehet, hogy pár ezerből kapsz másikat.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4) Zeck válasza behappy (#1) üzenetére


Zeck
aktív tag

14 kondit kicserélni? sztem esélytelen és ha mégis sikerül, uána azon parázhacc mikor szál el megint. Én a helyedben kideríteném mitől mentek el, és ha csak alaplap hiba volt (táp nem rossz) vennék egy új lapot, nf7 13e ft.

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#5) behappy válasza reddragon (#2) üzenetére


behappy
aktív tag

táp biztos nem halt be, mivel most is azzal megy a gépem, még jo, hogy volt itthon tartalék 633 fcpga celeron, kaptam hozzá fillérekért dualos lapot :DDD :DD


lesz*rom az NF7-et , nekem a 850es SLOT-A procihoz kell lap...



az sem érdekel, érdemes-e vagy sem.... nyilván, ha 20ezerért vállalja csak vki, akkor nem érdemes, de tekintve, hogy a kondik talán 20-30 ftba / db kerülnek max, elvileg nem lehetetlen....


hogy miért mentek tönkre? hadd ne kezdjem mesélni a régi Abit lapok tipushibáját... pl a rettegett BX133-raid is...

(#6) reddragon válasza Zeck (#4) üzenetére


reddragon
aktív tag

Ezek a kondik általában táphiba miatt szállnak ek.Az a baj a bunkó gyártó a kondit a határértéken járatja,nem képesek pl:6,3V-os helyett 12V-ost berakni,mert az többekerülne 2forinttal.+úgy nem menne tönkre

(#7) behappy válasza reddragon (#6) üzenetére


behappy
aktív tag

nem táphiba volt


szerk: Ja, az értékek természetesen láthatoak rajtuk

[Szerkesztve]

(#8) reddragon


reddragon
aktív tag

Ha a 2. akkor szerencséd van,de lehet a fesz stabilizátor is behalt a lapon.Akkor gáz van.

(#9) behappy válasza reddragon (#8) üzenetére


behappy
aktív tag

mind1, majd kiderül...


körbenézek ebayen, hátha van vmi :)

(#10) Zeck válasza behappy (#5) üzenetére


Zeck
aktív tag

Nmtom miért hittem, hogy socketA-s lap, én a helyedben akkor is paráznék, hogy egy összeeszkábált lap van a gépemben ezért mondtam, hogy én újat vennék, de te tudod. Arra monnyuk énis kiváncsi lennék, hogy van e olyan ember aki képes ezeket átforrasztani.

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#11) SimoNPhoeniX


SimoNPhoeniX
csendes tag

Hi.

Nekem is van egy tök ugyanijen lapom,csak nekem 500-as ment benne,és ugyanezzel a hibával állt meg.
Még mindig megvan. :DD
Az érdekelne engem,hogy a tied hogyan halt meg,mert az enyém a készenléti mód miatt,egyszercsak elment örökre ''aludni'' ;] és soha többet nem ébredt fel :O

Nos én is utánajártam a kondiknak,amik nekem is szétfolytak,de előtte töbször hallottam a lap felől furcsa sercegő hangokat :)) ,nemtom Te hallottál ilyet? (vagy elnyomta a ventillátor? :DD ),szal utánajártam és kiderült,hogy ilyen kondikat sehol nem fogsz kapni (legalább is normál elektronikai boltokban nem),esetleg nagy szerencsével baromi drágán kifejezetten ilyeneket gyártó tajvani cégtöl lehetne rendelni,ráadásul mások nem jók bele,mert más lessz a kondi jósági tényezője,fáziseltolása,meg az ''ellenállása'' (különböző zavarfrekis),szal hacsak nincs egy másik csipszet,vagy valami más bajjal hibás deszka akkor nem fog menni,ha van az viszont ENGEM is érdekelne :DD.

Egyebet nem tudok mondani... Kérem kapcsolja ki...!

(#12) SimoNPhoeniX


SimoNPhoeniX
csendes tag

Amúgy nekem maximálisan bejött ez a lap,mert nekem atomstabil volt,és valamiért úgy érzem,hogy a mostani A7V8X-X-em gyengébb (mármint a procik / 500 Athlon - 2000+XP/ tól függetlenül)

Ja én PL simán kicseréltem volna, márcsak azért is mert elektronikai műszerésznek tanultam ,és az Athlonomat is átforrasztottam sikeresen ( 750 ) :C

Egyebet nem tudok mondani... Kérem kapcsolja ki...!

(#13) A Yeti válasza behappy (#1) üzenetére


A Yeti
csendes tag

Csaó!
Kár parázni!
Egy hülye kérdésem lenne elsőre:
Egyszerre szált el az összes vagy csak már most nem indult el és igy szurtad ki?
Mellesleg ez tsajna tipikus abit betegség!
Kb 8-10 Abit-ot hekoltam meg és azota is tökéletesen müködnek és a cimboráim javításait még nem is emlitettem pedig r*hadt kis faluban lakok ám
ha minden igaz 1500micro-s kondikrol szól a fáma vagy tévedek?
Az az igazság hogy ha nem vagy biztos hogy egyszerre haltak meg akkor érdemes kicserélni pláne ha meg is voltál elégedve a lapoddal!
Két lehetőséged van ebben az esetben:
-olcsobb ha valahonnan szerzel halott P2-es lapokat azokon igen gyakori ez a tipusu kondi
-a drágább nyilvánvalóan az új kondik

Megjegyzés: -a polariitásukat érdemes figyelembe venni!!!! :C

Ja és érdekelne pontosan a kondik tipusa is!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#14) Zeck válasza A Yeti (#13) üzenetére


Zeck
aktív tag

Ez nincselöttem. Lehet hogy énvagyok a kishitű, de te nekiálsz normál méretű pákával és ónszippantóval (vagy anélkül) kondit cserélni?

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#15) reddragon válasza Zeck (#14) üzenetére


reddragon
aktív tag

Hát azzal ne álljon neki senki,mert nem sok jó lesz belőle.De te miért vagy ilyen kishitű,hogy lehetetlen kicserélni.Jobbacska szerszám a leleke.

(#16) BluEyes válasza behappy (#9) üzenetére


BluEyes
őstag

Símán kicserélhetők a kondik, szerintem a hardver piacba nyiss egy topicot, ott sok sufnituninger seftelget, vki tuti bevállalja kis pénzért a műtétet.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#17) ftc


ftc
nagyúr

Az elsö gond hogy kifolytak.
A második,hogy én már probáltam javitani alaplapot,de 400 fokon nem olvadt meg a gyári forrasztás.
És ott valami SMD alkatrész is tönkrement biztos,ugyhogy mentheteteln.

(#18) SimoNPhoeniX


SimoNPhoeniX
csendes tag

Zeck:Nem normál páka,hanem spec (azé annyira nem) Weller,a megfelelő fejjel.

Ha sikerült átforrasztanom a SlotA-s Athlonom többször is akkor valszinü ez is megoldható.Az viszont furi,hogy 400 fokon nem olvad az ón,olyan nincs.Az val. nem ón lessz,vagy valami elvonja a hőt.

Behapy:Mégegyszer,hogy ált meg a deszka?Eccercsak nemindult,vagy menet közbe leált?

Egyebet nem tudok mondani... Kérem kapcsolja ki...!

(#19) behappy válasza SimoNPhoeniX (#18) üzenetére


behappy
aktív tag

elhuztam itthonrol 6 körül, kb 3/4ed hétre értem haza, égett szag és a gép áll (ja, nálam 24H-ban megy a gép mindig). igazából nem érdekel, mert nagyon potom pénzért jutottam a cucchoz, ha a procit félbevágom és ugy adom el még akkor is keresek rajta :)
Csak nagyon bejött a cucc.... de asszem sikerül egy MSI lapot szerezni, ha jol emlékszem 6127-es... csak nincs rajta Raid, nekem az meg fontos... mind1, max pci raid kártya és kész...


mod: a lap egyébként beindul....jobban mondva a ventik pörögnek csak fel, amugy se kép-se hang....
Viszont: ha rá vannak kötve a HDD-k, CD-k a lapra, akkor még áramot sem kapnak érdekes módon (be is paráztam rendesen, hogy lehaltak a winyok is :((( ), ha lehuzom az IDE kábelt a lapról, akkor beindulnak a vinyok is és a CD is kap áramot.... Nem igazán értem hogyan lehetséges ez, hiszen a lap akármennyire hibás is, nem hiszem, hogy el tudja érni, hogy ne kapjanak tápot a cuccok... ilyet még nem láttam....
Régen rengeteg gépet hoztak hozzám szervizelésre (Abit BX133-Raid). Azoknak ha kondi bajuk volt, akkor be sem indultak... Passz.

[Szerkesztve]

(#20) kuki válasza behappy (#1) üzenetére


kuki
tag

ha elküldöd én megcsinálom, de garit nem válalok rá.

(#21) 747 válasza ftc (#17) üzenetére


747
senior tag

''A második,hogy én már probáltam javitani alaplapot,de 400 fokon nem olvadt meg a gyári
forrasztás.''

400 fokon nemhogy a forrasztas, de az alaplap is megolvad. SMD cuccokat max 200 fokon illik
forrasztani, legjobb valami Nimrod vagy Weller gazpakat hasznalni (forrolevegos adapterrel).

(#22) Borosz


Borosz
senior tag

Én sima pill.pákával csináltam meg az én K7A RAID ... vagy milyen régi Abit lapomat. Mondjuk csak 7 kondit kellett kicserélni benne, de tökéletesen működött a javítás után. Előtte meg fagyogatott meg púposak voltak a kondik.
Ha gondolod én is meg tudnám csinálni... Csak ugye Debrecen.

(#23) A Yeti válasza Zeck (#14) üzenetére


A Yeti
csendes tag

Igen jól mondtad! Kishitű vagy! Tudod itt felénk sajna nem egy embernek nincs annyi plusz pénze hogy ha bedöglik valami akkor elmegy egy kis számtech boltba és 5-7000 pénzért vesz egy másik ocska lapot az ocska régi döglöt klafa lapja helyet. Igy aztán probálkozik!
Ki a saját, ki a más kárán tanul!
Én végig azt hittem hogy azért vannak ezek a forumok is hogy az első verziot elkerüljük, de sajna itt csak arrol van szó hogy ki a kwázi -tag , az ős(tök)tag meg a többi ill. hogy ki ugathatja le a másikat na meg hogy nekem van igazam nem neked, mert én ilyen meg olyan szervizben dolgozom! Én is szervizben dolgozom bár igen kicsi és csak egy páran dolgozunk együtt, de mi együtt dolgozunk!
Sajna még itt is találkozunk olyan dolgokkal amire még mai napig nem találtunk magyarázatot!

Esetleg vannak olyan kollegák is akik a problémákat ugy oldják meg hogy ez a márka sz*r az meg nem jó
vegyél másikat!
- ez mind frankó segítség és jó tanács, de a nincs az nagy úr!
Olyanról pedig még nem hallottam hogy valaki mindenhez ért!

Mellesleg én is szivesen megforrasztom a srácnak a lapot bár én Debrecentől lakok 20 Km-re-(ugyan a kondik sem tul olcsok de van még nekem is belőle vagy 30-40db)!
Pá! :C

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#24) Domike válasza behappy (#1) üzenetére


Domike
tag

Ha veszel kondit és elhozod (XXII. Budafok) megcsinálom neked.
Jót mulattam a hozzászólásokon :)
Abitnál valóban gyakori a dolog, de volt ez szériahiba IBM-nél is.
Elég csak a púposakat/kifolytakat cserélni, általában a proci tápjának kondijai adják meg magukat. Ezt nem szar táp okozza, maximum (elhanyagolható mértékben) elősegíti.

Never say never...

(#25) Yaye


Yaye
őstag

Na, egy ismerősömnek ugyanilyen lapja folyt ki ugyanígy. Asszem valamit babrált a szerelő az árammal, és párszor hirtelen elment-megjött a villany, és ettől elpukkant a gagyi táp és magával vitte a lapot is. Nem is egyszerűen kifolytak, hanem félig kirobban az aljuk. Egy darabig még ment kifolyt kondikkal is, aztán behalt.

Viszont tényleg nem lehet megfelelő kondikat szerezni! Az 1500 mikrofaradossal még nincs gond, azt kaptunk simán, 100-ast is, viszont 2200-asból égen-földön nem volt 6,3 V-os, csak 10-es, annak meg az átmérője nagyobb (8 helyett 10 mm), és így nem fért egy a lapon egy csokorban. Végül jobb híján beforrasztottam neki ilyen 10V-osakat, hosszúra hagyott lábakkal valahogy elfértek, vettünk új tápot, és hibátlanul ment is a gép egy pár napig aztán egyszer csak egy pasziánszjátszma kellős közepén gép hirtelen megáll, és azóta se kép se hang. :( Vettem egy használt lapot, erre úgy néz ki hogy a proci is vele ment! :Y :(((
Nem lehet tudni hogy a lapon volt más is rossz, nem csak a kondik, vagy a kondicsere nem sikerült, vagy a 10V-osok okozták, vagy egyszerűen a proci véletlenül épp akkor szállt el tök függetlenül a laptól.

(#26) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Nem értem, mi a gondotok! Én is cseréltem már sok ABIT-on kondikat. Egyetlen gond az lehet, hogy nem kapsz olyan kis átméröjü kondit, amit be tudsz épiteni. De lehet ilyeneket kapni!
Sajna az ABIT sz@r kondikat épitett be, és azok tönkremennek idövel.

...mint az közismert...

(#27) Domike válasza Yaye (#25) üzenetére


Domike
tag

Ha már egyszer megszaladt a táp, rizikós a lap, még ha elindul is. A túlfeszt kapott félvezetők, ha nem is égnek zárlatra azonnal, ez bekövetkezhet később, és akkor vihet olyan alkatrészt is, ami addig megúszta.
Szép csendben, ''maguktól'' kifolyt kondik esetében nincs ilyen gond.

Never say never...

(#28) burgatshow


burgatshow
veterán

Ez a kondi halál az Abitoknál tipus hiba? :F Mert nem ez az első eset amiről hallok! :(

(#29) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Amit eddig láttam, mind javithato volt...

...mint az közismert...

(#30) Yaye válasza Domike (#27) üzenetére


Yaye
őstag

Ez világos, tudtam hogy nem 100% a siker, sajna nem jött be. :( Csak az bosszantott marhára hogy vettem egy másik lapot a proci alá amiről azt hittem hogy még jó, erre most kellett vennem egy procit is a lapra, vagyis apránként vettem a semmire egy rég elavult gépet. De most már nem hátrálok meg, menni fog ha addig élek is, ha minden darabkáját ki is kell cserélni :DDD

(mondjuk még az bejöhet hogy a lap, amihez ugyen nem volt proci kipróbálni, nem is jó, a 2 hét garija lejárt, akkor kell vennem egy második lapot is a második proci alá... és így tovább az idők végezetéig)

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.