Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ez lehetséges? (teszteredmények) (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Phobos


Phobos
aktív tag

A problémám a következő, és már többször feltettem ezt a kérdést, de eddig nem kaptam választ, és már nagyon idegesít.

A probléma egyszerűen, hatalmas eltérések a 3D-s tesztekben. Pl Az AquaMark3 egyszer 43000 pont máskor 45780 pont, szóval akik megint az ingadozással jönnek, az baromság, mert már volt 8500-ös, 9700pro, és most egy 9800pro kártyám, szóval tudom mi az az ingadozás.

Már próbáltam drivert, alaplapi beállítások semmi. Én a tápra gyanakszom. Egy coolink AP350-eset vettem az itten teszt alapján. Azért gyanakszom erre, mert amikor 3-s számolások vannak, szóval terhelt a gép, akkor zajos. És pl amikor nem hoz olyan magyas eredményt a gép, nem annyira zajos, mint amikor jól teljest. Lehet a táp?

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#2) Alvin_ti4200 válasza Phobos (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Kártya nincs húzva?

(#3) Phobos


Phobos
aktív tag

Mind a kárty mind a proci nagyon húzva van. de a vidókárty alap órajellel is csínálja az ingadozást

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#4) Alvin_ti4200 válasza Phobos (#3) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én kipróbálnám mind a kettőt alapórajelen. Csak Aquamark3-ban csinálja ezt az ingadozást? Amúgy ez akkor szokott előfordulni, ha a GPU nem nagyon bírja már a tuningot. RAM szemetelne vagy fagyna.

(#5) Phobos


Phobos
aktív tag

Nem szemetel. Mindneféle 3d-s tesztben csínálja

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#6) ollie válasza Phobos (#3) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kérdés, hogy miylen konfigod van, mert lehet, hogy ez a coolink már nem bírja el (ez egyébként 350W?)

***

(#7) emvy


emvy
nagyúr

A tápot felejtsd el, gyorsan. Ez digitális technika.

while (!sleep) sheep++;

(#8) Phobos


Phobos
aktív tag

Hát akkor mi? Különben a táp hangnak nem szabadna lennie. Sajan ez a táp csak 300 w-os. de ateszteben bírta a 385-öt is, eztért választottam. Mindennel próbálkozam, ha valmi 5-10 x lefut jó eredményel, másnap bekapcsolom a gépet, és akkor meg szar...

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#9) Phobos


Phobos
aktív tag

tápot szerintem mindenképen lecserélem, mert az a sistergés, súgás 3-ds alkalmazások alatt marha idegesítő. (és nem a fordulatszám miatt)

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#10) Alvin_ti4200 válasza Phobos (#8) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem fut valami procizabáló alkalmazás a háttérben?

(#11) Phobos


Phobos
aktív tag

nem fut. informatikus vagyok, nem vagyok teljesen hülye a dologhoz. és már régóta van gépem, régóta tuningolok.

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#12) johnson válasza emvy (#7) üzenetére


johnson
csendes tag

Maximálisan egyetértek.

Manapság divat lett ez a táp kérdés. Bármilyen kérdést is tegyen fel az ember, a válasz rá : cserélj tápot. Persze vannak esetek amikor tényleg a táp a ludas, de ha pl. nyitnék egy topikot, hogy a cel633-as gépemen eléggé szaggat mondjuk a BF1942, tuti, hogy lenne valaki aki rávágná cseréljek tápot. Jó tudom, hogy ez igy egy kicsit durva, de találkoztam már más topikokban hasonló párosításokkal.

Üdv...

Johnson

(#13) Phobos


Phobos
aktív tag

akkor mi a baj ?

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#14) Raymond válasza Phobos (#11) üzenetére


Raymond
félisten

Most mar igazan beirhatnad mi a konfig... :-)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#15) AngelH válasza Phobos (#1) üzenetére


AngelH
aktív tag

Proci milyen? Hutes milyen rajta? P4-nel ha eler egy bizonyos hofokot a proci, akkor visszahuz az orajelbol, es mivel irtad, hogy agyon van huzva a gep, ez lehet valasz a kerdeseidre...

(#16) I_Am


I_Am
veterán

Csak egy kérdés: mikor a különböző eredményeket megkapod pl Aquamark-ban, akkor a végén a result-nál mi okozza a különbséget a GPU vagy a CPU pontszám?

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#17) Phobos


Phobos
aktív tag

Abit nf7 2.0 legújabb bios
AMD Barton 2500+ (211x10)
1 Gb Samsung 400 DDR 2.5-3-3-6
Gigabyte 9800pro 435/380 Thermaltake GiganII + RAm hűtők
Audigy I
3com 100 hálló
80Gb Maxtor 8mb cache

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#18) Phobos


Phobos
aktív tag

nem melegszik túl. mondm akár 100x is lefutathatom, akkor is a jót hozza. ha meg mások bekapvsol már a szrt.

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#19) Phobos


Phobos
aktív tag

különben minden hővédelem ki van kapcsolva, szóvel nem veheti vissza a teljesítményt

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#20) Raymond válasza Phobos (#17) üzenetére


Raymond
félisten

Peldaul lehet olyan, hogy a RAM nem mindig teljesit egyforman, kulonosen egy ilyen non-standard frekvencian. Probald meg az AIDA32 ven megcsinalni a memoria benchmarkot tobbszor (5 vagy 6) egymas utan. Elmeletileg mindig ugyanazt az eredmenyt kene kapnod, de legalabb egyszer a sok-bol nem ugy lesz. Ez lehet a gond az Aquamark-nal is.

Amugy a #16 is egy jo kerdes...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21) Raymond válasza Phobos (#19) üzenetére


Raymond
félisten

Meg mondjuk azert sem mert a te procidban nics ilyen - az csak kikapcsol ha tulmelegszik.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#22) Phobos


Phobos
aktív tag

a ramok már régiek. a a táp viszont nem régen lett kicsrélve, mert előtte a 400w codegen meghalt, a másik tápnál soha nem volt ingadozás.

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#23) ollie válasza Phobos (#17) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Most nem azért, de a 300W-s táp elég kevésnek tűnik ehhez a konfighoz, bárki bármit mond. LEgalább kérj kölcsön valakitől egy nagyobbat (persze ne Codegen-t, mert abból még a 400W-s sem tud 300-at) és próbáld ki.

***

(#24) rog


rog
addikt

túl gyors a cucc, aztán megzavarja a mérőprogramokat :)
tulajdonképpen 5%-ról van szó.
a 3dmark eredményekben nem 3% a hivatalos álláspont szerint az ingadozás?

(#25) ollie


ollie
MODERÁTOR

Persze lehet, hogy a táp elbírná csak ez a példány épp gyári hibás.

***

(#26) I_Am válasza I_Am (#16) üzenetére


I_Am
veterán

Kukucs.......a kérdésem a ködbe veszett. :))

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#27) Phobos


Phobos
aktív tag

tudom hogy kevés a 300w csak itt a táptesztben 400w-ot is bírta, különben az lesz, hogy kérek kölcsön másik tápot.

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#28) Phobos válasza I_Am (#26) üzenetére


Phobos
aktív tag

húú, most éppen a jó ereményt hozza, ha mjd megint rosszat megnézem.

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#29) Alvin_ti4200 válasza ollie (#23) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Hagyjuk már szegény tápokat, ennek a 300-as Coolink-nek el kell vinnie. Nekem egy 300-as Acorp elvitt egy 9700Pro-t.

(#30) I_Am válasza Phobos (#28) üzenetére


I_Am
veterán

Ezt amugy csak azért tartom fontosnak, mert rávilágíthat a problémára amely a szmedet szúrja és szükíti a lehetséges variációk számát. :)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#31) ollie válasza I_Am (#30) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na ez nagyon jó kérdés volt, én is kiváncsi vagyok.

Héj Alvin itt már 9800 pro-ról van szó, na meg lehet hogy csak az a baj, hogy gyári hibás a táp és csak azért kéne kicserélni.

***

(#32) Phobos


Phobos
aktív tag

Na most van nálam egy 300 w Enermax. ez nem zizeg 3d alatt, és eddig hozta mindig a jó teljesítmény, egy-2 napig nálam lesz ki fog derülni hogy ez a baj.

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#33) Loretto


Loretto
veterán

nem tom miért parázol.megy minden nem?mert a pontok nem azokkal jácol meg filmezel. nem?

Soirée...

(#34) Peat;)


Peat;)
veterán

ÁÁÁÁ mi lenne ha összeadnátok mi mennyit fogyaszt kedves tápcsere ajánlók?! Ez már egyre idegesítőbb hogy mindenre ezt írják eggyes emberkék. Nekem 300W codegen! (és nem féltem a gépet, mert nem vagyok beteg) és viszi a 9800-at cd író két vincsi 2500+ amit ma végig 3200+-ként hajtottam, két házhűtő, 2X256 mega ram. Nyitnék egy új topikot hogy milyen táp viszi el ezt sokan megesküdnének rá hogy el sem indul 300W codegennel(ami teljesen jó márka, csak nem a hamisat kell venni, meg nem árt egy túlfeszvédő elosztó és marad +10 ezrem) Ha ez táphiba akkor az a csoda coolink hibás-codegen legalább megy vagy elszáll :) (gépet nem viszi az eredeti)


[Szerkesztve]

(#35) mattheus válasza Peat;) (#34) üzenetére


mattheus
őstag

Csodálom a bátorságodat ! Én is Codegen tulajdonos vagyok és .....hmmmm, inkább lecserélném.Egyébként szerintem eredeti, mert Sowah-tól van és ő hivatalos Codegen forgalmazója (ezt honnan lehet biztosan megállapítani??), ha jól tudom. Bő 1 hete egy Sapphire 9600XT Fireblade Boldog tulajdonosa vagyok, de mindösszesen 1 napot teszteltem ebben a gépben (MSI K7N2 Delta-l,1800+,256 MB RAM, 2 optikai meghajtó és 1 HDD) A videokari jelenleg Trio V2 , igaz nem a legjobb :DD.

(#36) Phobos


Phobos
aktív tag

Na úg ynéz ki a táp volt, én nem azt mondtam, hogy nem elég, hanem hogy valami aj van a táppal.

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ez lehetséges? (teszteredmények) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.