Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Excelstor vinchester? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Mixa


Mixa
tag

Mi a fene az az Excelstor vinchester? Mit tud? A M*gicomp árlistáján néztem, s utánna megkerestem a honlapját. Ott nem volt róla sok info. Tudna valaki segíteni ebben az ügyben? Bár szerintem ez nem csak engem érdekel.

MSI KT3ultra, 1700XP (Palo), 512MB DDR333 Winbond, 30GB AS Quantum, Abit Ti4200 64MB, 50 Asus cdrom, s egyebek...

(#2) Den válasza Mixa (#1) üzenetére


Den
veterán

Tedd be légyszives a honlap linkjét, ha már megkerested.

www.simson4t.hu

(#3) Flashcash válasza Mixa (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Excelstor = Conner utódcége
Legalábbis én így tudom.

(#4) Flashcash válasza Mixa (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Volt egy 210MB-os Conner vinyóm nagyon hasított nem volt vele semmi gond. :)

(#5) Johnny


Johnny
senior tag

Conner-t anno a Seagate vásárolta fel.

(#6) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

''The industry lost a veteran HDD maker, Calluna Technology, as well as a newcomer, Halo Data Devices. ExcelStor is the most recent arrival, built on the ashes of Conner Technology.''

Szal csak jól emléxem. :)
Más weboldalakon is utánnanéztem ott pedig IBM Buisness partnerként tűnik fel.

Egy biztos engem is érdekelne hogy néz ki, és milyen a teljesítménye+megbízhatósága.

(#7) Mixa


Mixa
tag

Itt a Link:

http://www.excelstor.com

Sokat nem tudok még mindig, amit láttam az az, hogy 40GB-os a legnagyobb vinchesterük.

MSI KT3ultra, 1700XP (Palo), 512MB DDR333 Winbond, 30GB AS Quantum, Abit Ti4200 64MB, 50 Asus cdrom, s egyebek...

(#8) Mixa


Mixa
tag

Na amit találtam a honlapján:

7200-es fordulatszám
2MB Cache
20/30/40Gb-os kapacitás
8,5ms elérési idő
ATA-100-as csatlakozás

stb...

Valami teszt kéne. Hmm, ha találok szólok.

MSI KT3ultra, 1700XP (Palo), 512MB DDR333 Winbond, 30GB AS Quantum, Abit Ti4200 64MB, 50 Asus cdrom, s egyebek...

(#9) Mixa


Mixa
tag

http://www.hardwarezone.com/articles/articles.hwz?cid=10&aid=436

Itt egy teszt róla, a fenti címen érhető el, mellesleg tiszta IBM...

MSI KT3ultra, 1700XP (Palo), 512MB DDR333 Winbond, 30GB AS Quantum, Abit Ti4200 64MB, 50 Asus cdrom, s egyebek...

(#10) Dende


Dende
csendes tag

Sziasztok, én is elolvastam a tesztet és egyre inkább az az érzésem, hogy belenyúltunk az ismeretlenbe és... találtunk egy csillagot! :) Legalábbis 5-ből 4.5 pont egész jónak tűnik. ExcelStor -t meg Magyarországon nem gyártanak (csak a magyar gyártású IBM-ekkel volt tömeges gond, anno Mi is ezért álltunk le vele, de most már sikerült Thaiföld-i IBM-ekre szert tennünk), így reményeim szerint a garanciával se lesz gond.
Egyenlőre minta-mennyiséget hoztunk belőle, de a szombati zárás után már csak pár darab maradt hátul, tehát ezek szerint bevált (a magyar IBM-ek ilyenkor már tömegesen jöttek vissza...). Egyetlen dologgal vagyok gondban: kedden válik el, hogy be tudunk-e még hozatni az országba vagy sem... Úgyhogy kedden este jelentkezem és írom a fejleményeket.

Üdv.: Dende

(#11) Flashcash válasza Mixa (#9) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Elolvastam a tesztet gyakorlatilag egy 40 gigás 120GXP-ről van szó ami nagyon jó teljesítményű megbízható vinyó. Ha jó ára lesz akkor biztosan viszik majd.

(#12) Flashcash válasza Dende (#10) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Érdemes odafigyelmi az IBM-re.
Jövőre jelenik meg a 180GXP széria ami nagyon ütős lesz.
60GB/platter
folyadékcsapágy
tovább javított elérési idő (SCSI vinyókban használt technikákkal)

(#13) Dende


Dende
csendes tag

Sajnos jövőhéten nem érkezik ExcelStor vinyó... :(

(#14) vince


vince
őstag

[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=10&id=3997[/L]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#15) Diolen Mobi válasza vince (#14) üzenetére


Diolen Mobi
csendes tag

Most ezt miért linkelted be ebbe az ősrégi topicba?

Isten a hatodik napon teremtette az Embert, de szovjet tudósok már a harmadik napon eljátszottak a gondolattal...

(#16) Gismo


Gismo
addikt

Várhatóan ezek is ugyanolyan jók lesznek(ha egyáltalán lesznek!) mint az újabb Hitachi-k?

(#17) Gismo


Gismo
addikt

Van iene valakinek?

(#18) Gismo


Gismo
addikt

up

(#19) sziszegő


sziszegő
senior tag

Milyen árban volt mert engem érdekelne, kellene valami kissebb 20-40G-s hdd lehetőleg újjonan, de lehetőleg nem maxtor.

(#20) mr_ricsi válasza Gismo (#17) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nálam volt egy gép, amiben egy 40G-ás, 7200-as Excelstore volt. Egy éves vinyó, nem volt vele semmi gond. Különösebben nem tesztelgettem, mindenesetre az alja tele volt IBM chipekkel.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#21) Gismo válasza mr_ricsi (#20) üzenetére


Gismo
addikt

Zajosságra és sebességre mien volt?

(#22) mr_ricsi válasza Gismo (#21) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Maxtor DM9-es vinyóim vannak, így -szvsz- zaj szempontjából nem vagyok mértékadó forrás. (Annál minden halkabb... :) )

Ha egy gépet hoznak, akkor az elsődleges célom, hogy minél előbb visszaadhassam, ezért nem szoktam minden érdekes hardverelemet végigtesztelni.
De a feltünt, hogy milyen gyorsan felugrott rá az oprendszer, pedig csak valami P2-es gép volt.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#23) Gismo válasza mr_ricsi (#22) üzenetére


Gismo
addikt

Hát monnyuk Hitachi-ból van! Azért lehet gyors!

(#24) mr_ricsi válasza mr_ricsi (#22) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az utolsó mondatom helyesen így hangzik:
''De a feltünt, hogy milyen gyorsan felugrott róla az oprendszer, pedig csak valami P2-es gép volt.''

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#25) venember83


venember83
nagyúr

Hello mindenkinek!
Havernak ExcelStor van, 30GB-os, hat inkabb nem mondok rola velemenyt!
na jo, megis: 15-os Quantum Fireball LCT15-om is gyorsabb, halkabb, csak eppen nem nagyobb:( viszont a 80as WD SE igen! Ja, es tele van bad sectorral, hangos, stb, stb, bad sector 1 ev gari utan jott, mar tobb meganyi van belole! Szoval en nem vennek! Annyi markas hdd van, miert kell ilyenekkel probalkozni? Egyik sem gyorsabb sokkal a masiknal, kulonbsegek manapsag marha kicsit, szinte nem is leteznek -jo, persze vannak, de pc-d nem fog jobban menni attol, hogy hardod 1 ugyanolyan koru/specifikacioju de mas markajura csereled, szoval...

Ez maganvelemeny, biztos sokak szerint nincs igazam, de nem csak 1 igazsag letezik!

(#26) mr_ricsi válasza venember83 (#25) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Annyi markas hdd van, miert kell ilyenekkel probalkozni?''
Ilyen hozzáállással az emberiség még mindig a kőbunkónál tartana...

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#27) Gismo válasza mr_ricsi (#26) üzenetére


Gismo
addikt

Ahogy mondod!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Excelstor vinchester? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.