Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Excel segítség kellene (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Lamair


Lamair
aktív tag

hi a szitu: van két munkalap azokon egy-egy táblázat az elsőn szerepel cca:300sor
(ez mind fontos adatot tartalmaz)
a második táblázatban van 3750 sor (fontos dolgok)
a második3750 sorban viszont már szerepel a többi 300-is kellene egy módszer amivel kitudom vonni a nagyobb tálából a kisebbet, hogy megmaradjon a 3450sor ami még módosításra vár!

Remélem mindenki értette, help meee


THX

''...válaszd a nagyképernyős színes tv-t,... válaszd az életet...''

(#2) robster válasza Lamair (#1) üzenetére


robster
csendes tag

Szia,

ezt a legegyszerűbben az FKERES függvénnyel tudod megcsinálni.

P4 2.4c@3.3, MSI865PE NEO2, 1GbdualDDR 440MHz, GeForce4 Ti4400, winxpsp1, dx9.b, Seagate Barracuda SATA V 80GB, watercooling

(#3) sequator


sequator
senior tag

jaja, FKERES függvénnyel megkeresed az azonosakat és kész is, de vigyázz az FKERESsel, mert nagyon tud szívatni. nekem sokat kell használnom, szóval ha kell segítség kérdezz bátran, FKERESben verhetetlen vagyok:))

Sautia

sequator

(#4) w9033626


w9033626
tag

Üdv mindenkinek!
Az lenne a gondom, hogy van egy táblázat, rengeteg adattal, számítással, viszont ezt ''el kellene adni''. Ez azt jelenti, hogy otthon kiszámolgatom a dolgokat, másnap meg bemutatom, de nem akarom, hogy az értékeket, meg a számításokat más lássa. Az elrejtés az kevés ide. Létezik-e más xls-ből dolgozás, és aztán csak értékeket jeleníti meg. Vagy úgy elrejteni, hogy a kutya ne találja meg. Előre is köszönök mindent

(#5) tred0000 válasza w9033626 (#4) üzenetére


tred0000
csendes tag

Csinalj egy uj xls file-t. Masold at bele az osszes grafikonodat amit prezentalni akarsz. (Masolaskor a grafikonok meg mindig az eredeti munkafuzetre fognak hivatkozni.)
Hivatkozd le az uj munkafuzetben azokat a cellakat az eredetibol, amiket meg akarsz mutatni: jelold ki oket, akar tobbet is egyszerre, Copy utana kattints az uj munkafuzetbe, Edit / Paste Special / Paste Link.

Ezek utan mentsd le az uj munkafuzetet, es ezt viheted prezentalni. Amikor megnyitod, ra fog kerdezni, hogy frissitse-e a hivatkozasokat. Nyomj egy ''No''-t, es akkor mutatja az ertekeidet es a grafikonokat az eredeti file nelkul is.

(#6) w9033626 válasza tred0000 (#5) üzenetére


w9033626
tag

KÖSZÖNÖM, ha még gond lenne, szólok

(#7) Lobonc


Lobonc
tag

Hi

Az elnen a kérdésem hogy OFfice XP(HUN) exceljében hogy kell megoldani hogy ha a sokadik sor adatott irom akkor is latcodjon az oszlopok cimzese .. na minja irok egy pl.:

nev kor tel blabala
hajo 5 4646 kljkjlj
kaja 65 6546 hhdth
lol 55 57656 grhdhh
.
.
.
meg vagy 1000 ijen és akkor latszodjon mindig a : nev kor tel blablabla....

Kofi

Lobonc

PS: Ja és tudom hogy meglehet csinaéli mar csinaltam is csak nem ebben a verzioban es mar nem emlexszem... sokat keresgeltem mielott irtam

(#8) biker válasza Lobonc (#7) üzenetére


biker
nagyúr

rögzíteni kell a mezőket, illetve az egész sort. ez nem ördöngősség.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#9) Lobonc válasza biker (#8) üzenetére


Lobonc
tag

sajnos ezzel nem segítettél hogyan kell rögziteni?

Lobonc

(#10) biker válasza Lobonc (#9) üzenetére


biker
nagyúr

2 megoldás van.

a: minden elvégzendő feladat előtt kézenfogva elmagyarázza valaki, és az életben meg nem oldasz magadtól egy problémát SEGÍTSÉGGEL, csak akkro sikerül ha MEGOLDJÁK HELYETTED

b: elolvasod a súgót (RTFM), idézek, ha nem menne:

Munkalap különböző részeinek egyidejű megjelenítése
Munkalap felosztása A munkalap különböző részeinek egymástól független megjelenítése és görgetése érdekében a munkalapot vízszintesen és függőlegesen különálló ablaktáblákra oszthatjuk. A munkalap ablaktáblákra osztása lehetővé teszi ugyanazon ablaktábla több részének egymás melletti megtekintését. Ez például akkor hasznos, ha nagyméretű munkalap különböző területeire szeretnénk adatokat beilleszteni. A következő példában különböző városok sorait láthatjuk a felső ablaktáblán, miközben a februári összegeket tartalmazó sorok láthatóak maradnak az alsón.



Az egymás mellett lévő táblák függőlegesen, az egymás alatt lévők pedig vízszintesen együtt görgethetők.

A munkalap ablaktáblákra osztása

Feliratok és adatok láthatónak hagyása Ahhoz, hogy sor és oszlopfelirat vagy más adat látható maradjon a lap görgetése közben, a felső sorokat, illetve a bal oldali oszlopokat ''rögzíthetjük''. A rögzített sorok és oszlopok nem mozdulnak el, láthatóak maradnak addig is, amíg a munkalap többi részén mozgunk.



Az első sorban levő feliratok rögzítettek maradnak a munkalap többi részének függőleges görgetése közben.

Munkalap felosztása és részeinek rögzítése egyidejűleg nem lehetséges.

Munkalap–ablaktáblák rögzítése

Felirat nyomtatása minden oldalra A felosztott vagy rögzített ablaktáblák a minden oldalon megtalálható feliratoktól eltérően nem jelennek meg automatikusan a lap nyomtatásakor. A nyomtatandó feliratokat rögzíteni kell.

Sor- és oszlopazonosítók rögzítése
A felső vízszintes ablaktábla rögzítéséhez jelöljük ki a kívánt felosztási hely alatti sort.
A bal oldali függőleges ablaktábla rögzítéséhez jelöljük ki a kívánt felosztási helytől jobbra lévő oszlopot.

A felső és a bal oldali ablaktábla egyidejű rögzítéséhez jelöljük ki a felosztási hely alatti és attól jobbra lévő cellát.

Válasszuk az Ablak menü Ablaktábla rögzítése parancsát.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11) Lobonc


Lobonc
tag

Köszönöm szépen!

A sugot probaltam de nem tudtam mit keressek! LEgalább 3 órán át probálkoztam de nem jöttem rá sajna láma vagyok;) na mindegy azlrt köszönöm mégegyszer:))

Lobonc

(#12) w9033626


w9033626
tag

Hi!
Az lenne a problémám, hogy sorok számítgatásából kapok egy új sort. Ezzel a sorral máshol is számolok(beillesztve). De ha az első számításban módosítom az értékeket, akkor változzanak a beillesztett számoláskor is. És mindez másolható legyen, mert sokszor a több variációt kell megmutatnom a megrendelőnek.
Ha valamit nem világosan írtam, jelezzétek!
előre is thx

(#13) w9033626 válasza w9033626 (#12) üzenetére


w9033626
tag

oooooooooppplaaaaaaaaa

(#14) X-COM


X-COM
nagyúr

bevallom nekem nem egészen világos

de, ha jól értem azt szeretnéd, hogy az egyik táblában szereplő értékek dinamikusan frissüljenek egy második táblából

ne másold az értékeket, hanem hivatkozzuk rájuk

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#15) w9033626 válasza X-COM (#14) üzenetére


w9033626
tag

''dinamikusan frissüljenek egy második táblából'' igen, pont ezt szeretném, de a $sor$oszlop nem müxik, mivel ugye egyszerübb nekem másolni, ha módosítani akarom, aztán az összeset összehasonlítani. ezért kell a másolhatóság. szóval????
''hanem hivatkozzuk rájuk'' ok, de hogy???

(#16) X-COM válasza w9033626 (#15) üzenetére


X-COM
nagyúr

nem egészen látom a dolgot,

valami konkrétabb példát mondhatnál, esetleg mintatáblázokat

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#17) w9033626 válasza X-COM (#16) üzenetére


w9033626
tag

off
msn messenger???
on

(#18) pacalperkelt


pacalperkelt
csendes tag

A kérdésem: lehet-e számot szövegesen kiiratni. tehát 1196 -> ezeregyszázkilencvenhat. Elvileg van rá függvény, de az valami számomra ismeretlen nyelven ad eredményt.
Köszönettel.

(#19) pacalperkelt


pacalperkelt
csendes tag

Másképpen: hogyan lehet rávenni a BAHTSZÖVEG függvényt, hogy magyarul és ne Baht thai írja ki a szám értékét? Én a súgó által javasolt területi beállítások között nem találtam erre semmilyen opciót.
Üdv!

(#20) Ilona9


Ilona9
csendes tag

Sziasztok!
A táblázatkezelőm furcsán viselkedik. Bármilyen számértéket írok egy cellába, a századrészét jeleníti meg. Pl: begépelve 30, megjelenik 0,3.
Ha régi fájlt nyitok meg, és egy adatot átírok, akkor is így jeleníti meg. Számoláskor is a századrésszel számol.
A cellaformátumokat ellenőriztem. Víruskeresőt futtattam (frissítettet). Azt mondták: talán Makróvírus??? Ha igen, hogyan tegyem ártalmatlanná??? Ha nem, mit tegyek? Találkoztatok már hasonló esettel?? Köszi :)

(#21) Fire/SOUL/CD válasza Ilona9 (#20) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Itt tedd fel a kérdésed, oda többen benézünk...Ez a topic nem megy már, ha megnézed 5-6 éves az utolsó hozzászólás dátuma :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#22) minilisa


minilisa
csendes tag

sziasztok

egy sorozattal kapcsolatos kérdésem van: adott egy szám (projektkód, ez állandó), szóköz, majd egy betű(állandó), szóköz, majd ismét egy szám, aminek a sorozattal növekednie kellene (eggyel).
Egy ideig ez tök jól ment is, simán lehúztam a cella jobb alsó sarkát, de most az ELSŐ számot növeli meg, aminek állandónak kellene lennie, és nem bírom visszaállítani az eredeti módszert, hogy a második számsort növelje (pl 10241 s 234, alatta 10241 s 235, stb) itt a 234-et kellene ugye, de a 10241-et növeli meg annak ellenére, hogy ez egy kész file, ami eddig úgy működött, hogy a második számot növelte meg, semmit sem állítottam át. Mi lehet a baja??

előre is köszi!!!
Mini

(#23) MaciLaci68


MaciLaci68
csendes tag

Szervusztok,
Az alábbi makró szerepe hogy ha az aktív cellának van neve, akkor azt A1 cellába beírja.
Kicsit bonyolult lett, az összes nevet átnézi a program és ha az aktív cella címe egyezik valamelyik név címével akkor megvan a tettes.
Szóval nekem csak az aktív cella neve kellene egy egyszerűbb módszerrel. Kínomban találtam ki ezt a bonyolultat.

Sub NEVEKRE_hivatkozás()

aktívcella = ActiveCell.Address
Lap = ActiveSheet.Name
aktívcellacím = "=" & Lap & "!" & aktívcella

névszám = ActiveWorkbook.Names.Count

For i = 1 To névszám
On Error Resume Next
nevekcímei = ActiveWorkbook.Names(i).RefersToLocal
If nevekcímei = aktívcellacím Then
név = ActiveWorkbook.Names(i).Name
Range("A1") = név
Else
End If
Next

End Sub

(#24) bagyo


bagyo
csendes tag

Sziasztok!

Kérlek segítsetek abban, hogy az EXCEL-ben lehet-e számformátumban lévő adatot egy másik cellában magyar szövegértékre átalakítani. Pl. A1 cella értéke 12000 akkor az A2 celláben jelenjen meg: tizenkettőezer.
A BAHTSZÖVEG függvénnyel csak az ékes thai nyelvre sikerült a számot átalakítanom, de ez momentán nem kell :) Előre is köszi.

(#25) soldierboy


soldierboy
tag

A fejlécsorban az oszlopok elnevezése A B C betűk helyett számokra módosult. Hogyan tudom visszaállítani?

(#26) rroolleerr


rroolleerr
csendes tag

Hy,

Olyan szeretnék megvalósítani, hogy van két cellám, és ezek tartalmát összeadom. Az egyiket használom értékbevitelre, a másikba pedig az összeget szeretném.
Vagyis A1+A2=A2. Ezt nem működik körkörös hivatkozás miatt. Tud valaki valami jó megoldást javasolni?
A1 = ide írom be az új értéket
A2 = ide tenné be az összeget.

(#27) Fire/SOUL/CD válasza rroolleerr (#26) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Saját magára valóban nem hivatkozhatsz. Pl ha A1 és A2 összegét szeretnéd megkapni, akkor az erre megfelelő képletet nem írhatod be egyikbe sem, egy 3. cella kell pl A3, amiben ez a képlet már működni fog: =A1+A2

Ha lesz még Excel-el kapcsolatos kérdésed, akkor azt már az Excel topikban tedd fel, ott mindig kapsz választ, sokszor elég gyorsan. ;)

(Ennek a toipknak nem tudom mi lesz a sorsa, a modikra bízom...)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28) rroolleerr válasza Fire/SOUL/CD (#27) üzenetére


rroolleerr
csendes tag

Ok. kösz. Kérdésem még van:) De majd ott..

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Excel segítség kellene (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.