Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Eu:szamtech hogyan tovabb? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) tomcs


tomcs
őstag

ebben tenyleg nincs hozzaszolas?

(#2) Geller válasza tomcs (#1) üzenetére


Geller
tag

Erdekelne egy ket hozzaszolas, hogy szerintetek, ha csatlakozunk, mert csatlakozunk, azt elintezik, ez tuti..no de errol most ne, szal mennyiben, es hogyan fog ez erinteni minket, hetkoznapi embereket, arakban, termekekben?
És meg arra lennek kivancsi, hogy a nagykerek erre hogyan fognak reagalni?..pl hetfon meg 28000 ft lesz egy alaplap, kedden meg 20000??
Várom válaszaitokat.
Geller

Geller: My ICQ number is:#114947743

(#3) Geller válasza Geller (#2) üzenetére


Geller
tag

En inditottam a topicot, de nem engedett elsore irni, letrehozni viszont igen..fura..na mindegy, vegre sikerult....ja az sql szaraxik..

Geller: My ICQ number is:#114947743

(#4) tomcs válasza Geller (#2) üzenetére


tomcs
őstag

sajnos a keszlet egy gonosz dolog, megprobaljak meg annyiert eladni amennyiert vettek... viszont az aremelkedeseket szeretik egybol kovetni

van mar nehany eu-s topik es volt szo a vamok alakulasarol is de azert tenyleg ossze lehetne szedni


..off
amugy az elsot azert mondtam mert ures topikot meg nem lattam, ugy tudom akkor jon letre ha m,ar megvan az indito hozzaszolas... vagy nem?

(#5) fzr1000 válasza Geller (#2) üzenetére


fzr1000
tag

ha csak hardverarakat nezunk, akkor olcsobb biztos nem lesz, de szerintem dragabb sem... egyebkent Magyarorszagon szvsz alacsonyabbak a hardverarak, mint az EU-ban (reszben tapasztalat alapjan gondolom)... a tobbi termek eseteben sem lehet drasztikus valtozas, mivel az arat jobb esetben a piac alakitja, pl. az import termekek ara nem igazan fog emelkedni szerintem, de ezt nagy altalanossagban eleg nehez megmondani...

(#6) Lomos


Lomos
aktív tag

en ugy tudom, hogy a szamtech cuccokra mar most is alacsony a vam, ez valami kormanyprogram is volt, de nem tudom konkretan. Mellesleg igen nagy az alkatreszek szurke importja...Es mivel keletrol jonnek az alkatreszek, szerintem a vam ugyanugy marad...hacsak az EUban nincs erre valami engedmeny...bizzunk benne :)

En inkabb az e-governmentre vagyok kivancsi, illetve azt varom, hogy ne sorban kelljen allni, es mindenfele ember mindenfele hulyesegeit elviselni, hanem a szamitogepemen interneten keresztul intezhessem a dolgokat. Az apehnel mar van ilyen bevallas, de csak kiemelt ugyfeleknek. ''halandoknak'' van szamitogepen kitoltheto nyomtatvany pl, mar haladunk :)

Szal szerintem inkabb ebben lesz valtozas, a szemleletvaltasban. Es persze nem egyik naprol a masikra, hanem szepen hosszasan...

A nagykerek meg nem fognak egyik naprol masikra arat csokkenteni, de pl a RAMoknal vannak ilyen naponta 10-15%os mozgasok neha, szoval lehet, hogy ilyen is lesz.

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#7) fzr1000 válasza Lomos (#6) üzenetére


fzr1000
tag

en meg ugy emlekszem, hogy hardverre egyaltalan nincs vam, tokmindegy honnan jon...
az e-government nekem kicsit tavolinak tunik, meg ugyis megmarad egy par dolog, amit csak szemelyesen intezhetsz el...

(#8) Den válasza Geller (#2) üzenetére


Den
veterán

szerintem nem lesz változás. Az árakat most is a fizetőképes kereslet határozza meg. Az meg nem fog változni, attól hogy eu-tagok leszünk. De egyébként is az eu-taggá válásunk már csak egy formális aktus lesz, hiszen az elmult tíz évben folyamatosan eu konformmá váltunk az élet szinte minden területén, pont ezért léphetünk be. Szal nagy változásra már nem nagyon kell számítani .

www.simson4t.hu

(#9) Den válasza Lomos (#6) üzenetére


Den
veterán

[L]http://www.ekormanyzat.hu/[/L]

www.simson4t.hu

(#10) Lomos válasza fzr1000 (#7) üzenetére


Lomos
aktív tag

hmm, ha mar nincs, akkor az jo :) Lehet keverem az AFA-val. Mert volt arrol is szo, hogy afat le kene szedni rola, vagy legalabbis 12%-ra attenni, hogy terjedjen a szgep... na mind1...azert vannak probalkozasok, de eleg nevetsegesek. Dragan szart lehet venni tanaroknak...kb ez a helyzet :)

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#11) supercow


supercow
őstag

Jogi csatlakozáskor azonnal euróra vált a pénz is? Elmékszem, hogy amikor bevezették, akkor pl. a németeknél a legtöbb boltos felfelé kerekített, mondván hogy a buta vásárló nem tud számolni...Aztán ment az anyázás a zöldségesnél :D Gondolom ez itt is menni fog a gazdaság minden területén, csak sokkal szemtelenebb mértékben :(

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#12) szekreny válasza supercow (#11) üzenetére


szekreny
tag

Nem lesz euro addig, amig be nem lépünk az EMU-ba (Economical and Monetary Union).Az EMU tagságnak pedig van néhány előfeltétele, amit a magyar gazdaság még nem igazán teljesít...:(

''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Eu:szamtech hogyan tovabb? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.