Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fene_vad


fene_vad
senior tag

Legelőször is elnézést kérek, hasonló problémával és topikcímmel már indítottam egy topikot olyan másfél éve. Mivel a probléma újra jelentkezett, úgy döntöttem, hogy inkább indítok egy újat, hogy rögtön az első hozzászólásomban összefoglalhassak mindent, és ne kelljen lapozgatni meg több tucat hozzászólást elolvasni annak, aki netán javasolni tudna vmit...
Másfél éve, valamilyen furmánnyal sikerült orvosolnom a dolgot, de ha megfeszítenek sem tudok visszaemlékezni rá, h hogyan történt.

Tehát akkor a részletek, benne valahol az ördöggel:

Tünetek:

- Jónéhány .avi file a címben leírt hibaüzenettel száll el, nem játssza le őket semmilyen lejátszó.

Differenciáldiagnózis::

- Minden kodekből a legfrissebb van fenn (divxvid, ffdshow, audio cuccok), tehát kodekfüggetlen
- a hiba ugyanaz kmplayer, bsplayer, WinMediaplayer 10, MediaPlayer Classic esetében is, tehát lejátszófüggetlen
- gspot, mediainfo, videoinspector szerin ''not a valid .avi file''
- divxfix és hasonló javítóprogik sem ismerik fel, reindexelés el sem indul
- nem vírus, spy vagy ad, uptodate vagyok folyamatosan (NOD32, AdAware, SpyBot stb)
- konvertálás sem segít (nem ismeri fel a file-t)
- nem driverprobléma, nem hardverprobléma, atomstabil a gépem hónapok óta, és nem szoktam új hardverekkel, driverekkel vagy tuninggal próbálkozni, vagy legalábbis nem tettem így az elmúlt jónéhány hónapban
- ekezet nelkul elnevezve sem megy
- átnevezés megtörtént minden létező és nem létező kiterjesztésre, nem segít
- Angel Potion Codec sem segít (Google sok helyen feldobta mint megoldást)
- amikor korábban előfordult ez a probléma, egy idő után már a .mpg file-ok sem indultak el, egyelőre még ezek mennek

Amikor másfél éve megoldottam a dolgot, emlékszem, hogy pofoneccerű volt a megoldás, és éppen ezért nem is írtam be a korábbi topikba... :W

Diagnózis?

(bocs a stílusért, kicsit sok Dr. House-t nézek mostanában:))





(#2) fene_vad


fene_vad
senior tag

hát akkó bump

(#3) #64791808


#64791808
törölt tag

sok House M.D.-t nem lehet nézni, lehet keveset, és épp kielégítőt, sokat nem, mert nem csináltak annyit belőle. Ő az Isten :D

(#4) fene_vad válasza #64791808 (#3) üzenetére


fene_vad
senior tag

igaz:D

de mostmár legyünk ontopik, a beteg haldoklik! :O

(#5) fene_vad válasza fene_vad (#4) üzenetére


fene_vad
senior tag

:O :O :O

(#6) fene_vad válasza fene_vad (#5) üzenetére


fene_vad
senior tag

naaaaaaa.... annyi okos ember van itt, nem hiszem el, nincs megoldás... :F :F

(#7) Noxy válasza fene_vad (#6) üzenetére


Noxy
veterán

Na akkor bogarász itt 1 kicsit:[link]
Kulcs szó: 00d1199 :)
Sztm frissíteni kéne a WMP-t
Jah meg jó tele raktad a netet a gondoddal. :D

[Szerkesztve]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#8) fene_vad válasza Noxy (#7) üzenetére


fene_vad
senior tag

végigbogarásztam.... nem találtam olyan megoldást, ami működne...
és sajna nem csak WMP playa alatt jelentkezik a probléma, hanem minden lejátszó alatt.
A probléma különlegessége az, hogy úgy jelentkezett, hogy semmi előzménye nem volt. Úgy értem, semmilyen beálítást nem eszközöltem semmiben, nem installáltam új progit vagy kodeket, eccercsak elkezdte nem-lejátszani azokat a file-okat sem, amiket eddig gond nélkül lejátszott...
(hardver gyanúra adna ez okot alapesetben, node mar vagy 2 éve nem tettem új hardvert a gépembe...)

(#9) Noxy válasza fene_vad (#8) üzenetére


Noxy
veterán

''node mar vagy 2 éve nem tettem új hardvert a gépembe''

Hát nem tom, de lehet hogy itt az ideje 1 másik vidókártyának vagy driver frissítésnek.
Sztm ezek a hiba üzik, soxor összefüggenek a hw hibával.
Mod:
Eseménynapló megles.


[Szerkesztve]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#10) #64791808 válasza fene_vad (#8) üzenetére


#64791808
törölt tag

próbálj meg egy mplayer-t [link]

Ez a windowsos kodekektől totál függetlenül, saját kodekekkel játsza le a videókat. Ha ezzel megy, akkor valamilyen kodek-gond, vagy kodek-driver összakadás. Ha ez sem játsza le, akkor hardver probléma, gyanus lehet az alaplap és a ram.

Még gondolkozom a dolgon. Bár Cuddy most szórakozik velem egy sort, megint elszedte a Vicodinomat. De beugrom Wilson irodájába és felírok magamnak egy adagot.

(#11) fene_vad válasza #64791808 (#10) üzenetére


fene_vad
senior tag

megprobaltam, nem megy... mplayer ecceruen nem csinal semit, meg hibauzenetet sem ad...
azota tortent egy alaplapcsere is, friss vindóccal, egy ideig jo volt, most ismet szaraxik...
1 tabla milka vagy uveg sör a helyes megfejtesert! (tenyleg!)

(#12) fene_vad


fene_vad
senior tag

bimp-bump

(#13) P.H. válasza fene_vad (#12) üzenetére


P.H.
senior tag

Pár film nekem se ment, hibakódot nem jegyeztem, de mint kiderült, összeakadt az XviD, az ffdshow és a PowerDVD6. Mióta az XviD-et és a PowerDVD6-ot leszedtem, és csak ffdshow + AC3filter volt fenn, mindent játszik minden. Pár napja fenn van a PowerDVD7, így is megy minden (bár ez már nem tesz kis DivX feliratot a filmek sarkába indításkor).

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#14) fene_vad válasza P.H. (#13) üzenetére


fene_vad
senior tag

azt hiszem, többrétű lehet a probléma...
frissen leszedett dolgok közül van néhány, ami nem csak az én gépemen, de más gépén is lejátszhatatlan, viszont ugyanilyen hibakódot ad néhány film, amit monnyuk 1 hónapja néztem meg, és még fenn van a vinyón.
valszeg az első csoportért a DC a hibás, mióta feltettem a 2.03 StrongDC-t, nincs TTH ellenőrzés, s így előfordulhat, h hibásan töltődnek le.
A második csoportra nincs magyarázat... olyan nincs, h valamit megnézek, pár héttel később ismét belepillantanék és már nem megy... most mindössze 1 Gordian Knot pack van fenn, ami tényleg csak néhány kodeket telepít... mind1, leszedem, és csak az ffdshow-t teszem fel, majd meglátjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.