Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) thomasvold


thomasvold
őstag

Sziasztok!

Van egy olyan 10 forintos érmém, amire rákerült egy régi 2 forintos nyomata gyártáskor. Ér ez valamit?

(#152) Pocee


Pocee
senior tag

Szükségem lenne egy könnyen áttekinthető nagy adatbázissal rendelkező érmekereső oldalra ahol legalább átmérőt,vastagságot megad az érméről.
Lehet külföldi is.

Előre is köszönöm!

Mr.Brightside

(#153) MARVEL


MARVEL
tag

Tisztelt Fórumtagok!
Régebb óta foglalkozok régi forint bankjegyek és érmék gyűjtésével, össze szeretném gyűjteni a Magyarországon nyomott/vert összes fizetőeszközt, egészen 1848-tól kezdődően egy teljes nagy albumba.
Ezt valamilyen numizmaikaval foglalkozó intézménynek adnám.
Önök melyik intézménynek adományoznák?

(#154) vittgen


vittgen
aktív tag

Hahó emberek!!
Jár erre még valaki???

(#155) Gawamatsu válasza vittgen (#154) üzenetére


Gawamatsu
senior tag

Most találtam ezt a sajnos halott topicot.
A https://en.numista.com/ oldalon gyűjtögetem, regisztrálgatom a saját kollekciót.
Aki meg nem szeret keresgetni, annak jó pl az iOS app: Coinoscope.
Lefényképezi az érmét és a mintázat alapján kiadja, hogymi lehet.
Sajnos ilyet (kollekciókezelő) nem találtam még úgy, hogy érme s papírpénz is lenne egyben, mert abból is akad jópár ívnyi.

(#156) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok

Belevágtam a régi és kortárs pénzek/érmék gyűjtésének hobbijába. Tudna itt valaki tanácsot adni , hogy mivel érdemes őket tisztítani? Olvastam ezt is ,azt is. Egymásnak néha ellentmondó állításokat is.

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

XBOX ID: GoTReX #4839

(#157) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok!

Lehet ez egy altalanos kerdes, de az emlekermek amiket kiad az mnb, a 2 es 10 ezres neverteku ermek mennyire ertekalloak, illetve magat az arukat tartjak?

Koszontem szepen.

(#158) radi8tor válasza swoody (#157) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze, ennél csak többet érhetnek később miután már nem kapható belőlük MNB-nél.

⭐ Stella

(#159) swoody válasza radi8tor (#158) üzenetére


swoody
senior tag

Koszonom szepen.

Azt nem tudod veletlenul, hogy MNB-nel vasarolt emlekermek rendelkeznek valamifele certifikacioval vagy csak megkapja az emberfia a kis kupakba es kesz?

(#160) headhunter


headhunter
addikt

Találtam egy régi érmét és a neten keresés felhozott pár eBay-s hirdetést, de vagyok benne biztos, hogy az érme egyezik a képen látottakkal.

[link] , [link] , [link] , [link]

Fordított feliratot, hogyan kell értelmezni, melyik verzió számít "hibásnak? :F

[ Szerkesztve ]

(#161) Fred23


Fred23
nagyúr

Megrendeltem egy számomra fontos fémpénzt, amit még 1990-ben cseréltem el úgy, hogy utána azonnal meg is bántam.

A számomra vett jelentése miatt ér sokat nekem, ha pénzben kifejezve nem is egy drága darab, szóval most nagyon örülök, és alig várom, hogy megérkezzen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.