Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) scd


scd
csendes tag

Sziasztok !
Idönként ujraindulok, igy a helyesirásom gyatra lesz, mert sietek, nehogy megint ne tudjam elküldeni :) Igy a pcworld forumábol másolom ki nektek a hibámat.
KEzdeti tünetek:
Sziasztok !
Egy olyan esetet irnék le tömören (mert 10 percenként káoszol a gép), amit eddig nem egy agyasnak mondtam el, és senkise se tud értelmes választ adni.

Configom 4+ éves akkori hitech. Napi 24 órás használattal. Intel i850MV alaplap, 800mhz pc800 as samsung rambus, connect 3d 9600 (ezt most vettem tft miatt), Sbaudigy (hangszett miatt ez is uj), 1,8 p4 northwood, 2 winyo, egy barracuda, és egy maxtor.

Jelenség: Kikapcsol a gép, újraindul idönként.
Intel active monitor 0volt feszültséget logol !
Viszont van amikor villog, hogy perpill 0volt on van, énmeg lazán gépezek.
Alaplapban ellemet cseréltem, tápot lecseréltem (mondjuk FEEL V házikom van, de hát kitudja... csere.)
Alaplapom sérelem nyoma nem lelhető fel.
Proci jó.
Memot nem tudom tesztelni.
Gép iszonyat instabil. Most épp percenkétn fagy, és winamp nem talál hangkártyát, ezsközkezelőben tökéletessen ott van.
VGA jó.
Nem virus (ad-warea se + vastal + pandával fertötlenitve, de 0 virust találtak)

MIT TEGYEK ?

Nem vettem észre szabályt az újraindulások között. De mondom rendessen izzasztom a gépet grafikai progrmaokkal (nem játék, nem is játszok)

MIT TEGYEK ?
__________________________________


Ezek után ajánlottak egy memtestert, de az semmit se mutatott, a másikat nem néztem meg. Na most már az is megtörtént, és igen a memtest89 v3.2 ! kimutat hibát. Méghozzá érdekes. Ugye rambus memorai, és a hibás cimek különböznek, viszont van amikor egyeznek, de MINDEGYIK vége 0176f0 tehát egész négytized, igy az összes hibás memoria kb igy néz ki, hogy 96,4mb 240,4mb 16,4 mb stb....)

Ez mi ?
Amugy test 7 tehát a random numer sequence !
Többineél nincs hiba.

Ráadásul ez most az
a, alaplap memroaivezérlö
b, páros memoria egyikén egy bit hibás
c, proc cache

Segitsetek, használhatatlan, a gép, és szükségem lenne rá munka miatt.
Ráadásul aproneten mindenki 15 ezret akar kérni 256mb ramért :) viccces.
:))

msn: bon3dog@msn.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.