Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tengerSAM


tengerSAM
csendes tag

Adott egy zsír új epox 8k3a+ alaplap. A gyári CD-s drivertől (Via 4in1) miután felismerte az alapalpi erőforrásokat, újraindítás után nem jut el a windowsig (WinME-t használok), kb. 1 percet vár, azután újraindul, és a csökkentett módot ajánlja fel. Azt írja ki, hogy a kpernyőcsatoló egyik fájlja sérült/nincs meg, stb.
Próbáltam az internetről letölteni a legújabb drivert, de annál is ugyanez a probléma.
Próbáltam a videokártyát (MSI GeForce 4 MX 420) a Via4in1 driver előtt és után telepíteni - ugyanez a helyzet.
Próbáltam másik videokártyával (Asus V7100 - GeForce 2 MX 400), de a helyzet nem változott.
Próbáltam BIOS-t frissíteni (sikerült), de változás ismét nem történt.

Megjegyzendő, hogy az alaplapom egyébként jól megy, sőt a windows is - ha nem telepíten fel az alaplapi drivert (most így megy, kifogástalanul). A gyári AGP driver is felment, az ATAPI is, szóval minden más a Via4in1-on kívül.

Kérdés? Vajh' mitől van ez a jelenség? Bug-os lenne az alaplapom?

tengerSAM :O

#define question=((bb) || !(bb))

(#2) #34929152 válasza tengerSAM (#1) üzenetére


#34929152
törölt tag

Szia!

Nem lehet, hogy a Windows-odnak rosszul esett a driver frissítés (M$-termék lelkivilág :) )? Lehet hogy megsérült, nem? Próbáltad már újratelepíteni a rendszert?

(#3) Don Vittorio válasza tengerSAM (#1) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Ne a CD-n található 4-in-1-t használd! Tölts le újabbat! Itt is megtalálod a letöltések között.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#4) tengerSAM válasza #34929152 (#2) üzenetére


tengerSAM
csendes tag

De, vagy ötször húztam újra a rendszert, aztán egyszerűen csak kihagytam a VIa 4in1 drivert, és csodák csodája: működött a rendszer.

Neméretménezt... :(((

#define question=((bb) || !(bb))

(#5) tengerSAM válasza Don Vittorio (#3) üzenetére


tengerSAM
csendes tag

Figyu, már írtam, hogy internyetről letöltöttem a legújabb drivert (VIA és Epox is), de :( azzal se ment.

Más ötlet?

#define question=((bb) || !(bb))

(#6) Don Vittorio válasza tengerSAM (#4) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Mondom, másikat tegyé' föl!

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#7) Don Vittorio válasza tengerSAM (#5) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Akkor viszont mással van a gebasz.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#8) #34929152 válasza tengerSAM (#1) üzenetére


#34929152
törölt tag

''kb. 1 percet vár, azután újraindul, és a csökkentett módot ajánlja fel. Azt írja ki, hogy a kpernyőcsatoló egyik fájlja sérült/nincs meg, stb.''

Mi a pontos hibaüzenet?

(#9) Crion


Crion
aktív tag

Dobj fek egy win2k-t azt jó lesz minden :o

(#10) Crion


Crion
aktív tag

Vagy esetleg, probáld meg még azt hogyha ragaszkodsz a winME-hez, hogy frissitsd le a via4in1 előtt a windowsupdate.microsoft.com-ról hátha...:-)
Lehet olyan eset van mint annak idején volt a win95 vs. amd k6-2 300Mhz felett.

(#11) tengerSAM válasza Crion (#10) üzenetére


tengerSAM
csendes tag

Hopp, a M$ Update jó ötlet! :) Oké, ezt + fogom próbálni.

Más ötletetek van?

#define question=((bb) || !(bb))

(#12) tengerSAM válasza #34929152 (#8) üzenetére


tengerSAM
csendes tag

Huhhh, jó kérdés... Asszem vmi olyasmit voot, hogy windows 'Error' párbeszédablak, oszt azt mondta, hogy ''a képernyőcsatoló egyik fájlja sérült vagy nem található.'' Majd megnézem.

#define question=((bb) || !(bb))

(#13) Crion válasza tengerSAM (#12) üzenetére


Crion
aktív tag

Esetleg egy bios defaultot is érdemes kipróbálni:)

(#14) tengerSAM válasza Crion (#13) üzenetére


tengerSAM
csendes tag

Ez is megvolt, bár egyértelmű, hogy nem BIOS-os bugról van szó, hanem szoftveres a galiba. Arra gondoltam, hogy esetleg a Via CPU-AGP cuccos miatt nem akar műxeni a vidiókártya.
Ami érdekes: Via 4in1 install, újraindítja a gépet, hardver-elemek felismerése lemegy, ekkor még semmi gáz sincs, az újonnan telepített eszközökkel tökéletesen fut a vindóz. DE! a következő újarindítás után, pont a Desktop betöltése előtt megáll (képernyő bal felső sarkában villog a kurzor), majd kb. 1 perc múlva újraindul, de ekkor már az említett ''csökkentett mód''-ot ajánlja fel, és jön a hibaüzenet.

Rejtély... :(((

#define question=((bb) || !(bb))

(#15) tengerSAM


tengerSAM
csendes tag

Még valami: mennyivel kevésbé kehet kihasználni az alaplap lehetőségeit, ha nincs telepítve a Via 4in1?

#define question=((bb) || !(bb))

(#16) tengerSAM válasza tengerSAM (#15) üzenetére


tengerSAM
csendes tag

Kipróbáltam, a M$ Update sem segített rajta. Kezdek kifogyni az ötletekből...

#define question=((bb) || !(bb))

(#17) twollah válasza tengerSAM (#15) üzenetére


twollah
nagyúr

Erre én is kiváncsi lennék, hogy mivel jobb ha fenn van a driver.

(#18) twollah válasza tengerSAM (#16) üzenetére


twollah
nagyúr

Nem lehetséges, hogy a WinME ilyen rigojás típus?

(#19) warmaster


warmaster
aktív tag

SEGA-stok!
Csak annyitt szeretnék hozzátenni, hogy nekem is ilyen alaplapom van és gyári 4in1-n tettem fell ENG98SE-re es XPProf-ra és nekem ilyen problémáim nincsenek. Mindazonáltal megjegyezném, hogy azért a játékok stabilitáával vannak némi gondok, bár én az MSI G4Ti4200-ra gyanakszom.

A kultúra úgy hull le rólam, mint másról a ruha a boldog szerelemben...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.