Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Elrontott nf-7 bios (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Gonek


Gonek
csendes tag

Sziaztok

Lenne egy problémám. Biost frissitettem Nf-7 V 2.0-án. Mindn rendesen müködött frissitéskór csak miután ujrainditottam már nem ment semmi (fekete képenyő stb.) Ezután gyorsan felnéztem az abit oldalára és kiderült hogy az 1.0-1.2-es bioszát tettem fel. Nincs valakinek valami ötlette hogy mit lehetne tenni ezután.

Elöre is kössz mindenkinek

(#2) Lortech válasza Gonek (#1) üzenetére


Lortech
addikt

Nem hiszem el, hogy engedheti beleirni magába a más verziójú alaplap biosát a mobo. Haver ugyanezt csinálta, az 1.0-s biost nyomta fel a windowsos flashprogival, egy szót nem szólt neki, hogy nem a jó biost rakja fel. Neki a szerviz megcsinálta. Garancia van még rá? A másik megoldás az már sok helyen le van irva, kb ennyi:be kell tenni egy ugyanilyen lapnak a biosát a tied helyére, majd inditás után menetközben kivenni, és újra bele a tiédet, aztán jöhet a jó bios égetése.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#3) Barton válasza Gonek (#1) üzenetére


Barton
senior tag

Az hozzád hasonló embereknek találták ki az automata m$-os flash progit !

(#4) bibimad válasza Gonek (#1) üzenetére


bibimad
aktív tag

Nézd meg egy PCI-os kártyával,hátha bejön a bootblock és akkor egy floppyra egy másik gépen felteszed a jó BIOS verziót és elindítod a gépet.Egyébként nem kell ugyanaz a tipusu lap meleg BIOS égetéshez,a lényeg,hogy a chip méret megegyezzen.

[Szerkesztve]

Einstein mondta''Két dolog végtelen:az emberi butaság és a vilagegyetem,bár az utóbbiban nem vagyok biztos''

(#5) Lortech válasza bibimad (#4) üzenetére


Lortech
addikt

Ok, ha igy van, kösz a pontositást.

Thank you to god for making me an atheist

(#6) bibimad válasza Lortech (#5) üzenetére


bibimad
aktív tag

Igen,csak azt a flash.exe-t kell használni ami ahhoz a laphoz van amiben égetni akarom a másik BIOS-t.Tehát mondjuk egy MSI lapban akarok EPOX BIOST égetni,akkor az MSI flash.exe programját kell használni,különben nem fogadja el a bin file-t.

Einstein mondta''Két dolog végtelen:az emberi butaság és a vilagegyetem,bár az utóbbiban nem vagyok biztos''

(#7) Ger|


Ger|
aktív tag

1. beleteszel egy videókarit, lehetőleg pci-set, de általába agpsel is ok, minden más hardvert kiveszel! A vinyókat is!

2. Belekötsz az alaplapba egy floppy meghajtót.
3. Beleteszel egy rendszerlemezt a floppymeghajtóba, amin rajtavan a flashprogy meg a jó flash

bekapcsolod a gépet, ha szerencséd van, akkor ezt fogod látni:

Fail safe bios loaded - Talán esetleg e wrong flash vagy processzor failed?
created by nvidia, kétezervalamennyi inc.
detecting floppy media... grrr... 1.44 mbyte

win98 betöltése... grr grr grr

A:

na aztán ide nfflash vagy mi a rák 10biosr344.bin
ok ok ok ok owerwire restart.
Volt gép, van gép.

Aztán ha nem látsz semmit, akkor sem kell megijedni, ha felpörgeti a floppyt, mert akkor minden ok.

PCI-s IDE kártyát vennék amire rá lehet kötni vinyót vagy cd meghajtót!

(#8) Flashy


Flashy
veterán

nem akarok nagyon kukacoskodni, de ezermillió elrontott biosos topik van már. még ugyanilyen alaplappal is. és amikor az ember már tizedszerre írná le ugyanazt, akkor már nincs kedve leírni. aztán akkor meg hogy mérnemválaszolunkmá...

(#9) Gonek


Gonek
csendes tag

Mindenkitől köszönöm a segitséget mindjárt megprobálom amit mondtatok. Amugy nem taláéltam nf-7 nél hasoló forumot. bár az még nem jelenti azt hogy nincs.

(#10) Gonek


Gonek
csendes tag

amit Gergl mondodt az nem jött be. hiáb a pci videokátya.
a biost meg bárhogy probáltam nem jött ki (persze ugy hogy ne legyen semmi baja). igy hát marad a szerviz. Pedig jó jött volna az is hogy a bátyámnak is ilyen alaplapja van.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Elrontott nf-7 bios (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.