Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) stella.rossa


stella.rossa
csendes tag

Sziasztok.Nem rég ellopták a kártyatárcámat, amiben volt személyi ig.,lakcímkártya,TAJ,adókártya,bankkártya,stb....de közben megtudtam h a csávó aki később megtalálta hétfőn bedobta egy posta ládába(Amúgy egy "hölgy" lophatta el.."barna származású",és csak pénzre mehetett,és mivel nem volt benne eldobta).Elvileg ilyenkor kipostázzák majd nekem?Már szerda van és még nem érkezett semmi..kezdek aggódni h nem fog megérkezni...Meddig kéne várjak szerintetek ilyen esetben?Nem voltam őrsön sem még mivel ezzel vártam és szóltak is h megvan.Volt valakinek még ilyen tapasztalata??
Kösziiii
Üdv. mindenkinek

(#2) anjani182 válasza stella.rossa (#1) üzenetére


anjani182
őstag

Milyen postaládába dobta be?

És ki postázza ki neked?

Forever and ever, let's make this last forever.

(#3) stella.rossa


stella.rossa
csendes tag

Mármint olyan postaládába amibe a leveleket bedobják meg kisebb fajta küldeményeket..
Sok helyen van az utcán monduk :)
Arra gondoltam maga posta..max. én fizetek utólag ha kell vmiért mert kihozták nekem

(#4) DeFranco válasza stella.rossa (#3) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Vagy a rendőrségre viszik, vagy hozzád. A rendőrségen be kell jelenteni, gondolom ezt már megtetted, és ők szólnak ha meglesz.

(#5) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

No offense, csak pár dolog a topic nyitásával kapcsolatban:

- off-topic logout témakör alá nem illik topikot nyitni, ide értelem szerűen az off-topic logout cikkek topikjai nyílnak (áthelyeztem),
- tarcakártya?! hamár kártya, akkor legyen már tárca, nem? egyébként mondjuk simán tárca, vagy irataim találóbb lenne szerintem,
- mondat végi írásjel után szóközt illik rakni.

És, hogy azért ON is legyek, az első ilyenkor az, hogy az ember lejelenti a rendőrségen (mert mi van pl. ha közben valami illegálisat hajtanak végre az irataiddal), a rendőrség kiállít ideiglenes papírokat, pont azért, hogy ha esetleg közben előkerül, akkor ne készüljön feleslegesen másik, majd ha kis idővel sem kerül elő, akkor lehet újakat készíteni.
Ha pedig megvannak az irataid, ahogyan írod, akkor neked kellene tudni, hogy hogyan jut el hozzád, gondolom valahogy értesültél róla, hogy megvannak. Ha valóban egy utcai gyűjtő postaládába dobták be, akkor a postán lehet pl. érdeklődni vagy a rendőrségen. Mindenképpen be kellett volna jelentened, ez fix.

Feel Good Inc.

(#6) stella.rossa


stella.rossa
csendes tag

Miden vasárnap hajnal történt.. hogy ellopták és hétfőn reggel már telefonált a srác h előkerült.. mert megtalálta az én számomat egy névjegy kártya által. Mivel már bedobta utcai gyűjtő posta ládába, gondoltam h nem szólok a rendőrségen mert 1 nap alatt nem hiszem h csinált volna a rabló bármit is az adataimmal, sokkal inkább megtartotta vna akkor. Így mivel nem volt pénz benne..egyből eldobta..akkor nem várok postásra hanem bemegyek személyesen és megérdeklődöm

u.i: és bocsi h itt nyitottam topikot..egyszerűen nem találtam a helyet ahol megnyithatnám

(#7) Mr X válasza stella.rossa (#6) üzenetére


Mr X
veterán

De ha ár fel tudott hívni a srác, miért nem tudtatok megbeszélni egy találkozót, hogy odaadja?

(#8) DeFranco válasza stella.rossa (#6) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Lehet, hogy már van egy jó vastag személyi kölcsön a neveden, csak szólok... ;)

(#9) dízelracer válasza stella.rossa (#6) üzenetére


dízelracer
senior tag

Barátom tiplizzél be villámgyorsan a yardra és jelentsd be! Haverom elhagyta a személyi igazolványát. Pár napra rá valakik az ő személyiével egy gépkölcsönzőben kibéreltek 2db fűkaszát 110ezer forint értékben. Rendőrségi feljelentés lett belőle de az volt a szerencséje, hogy a kölcsönzős csóka egyértelműen kijelentette, hogy nem ő volt az. Azt is mondhatta volna, hogy ő volt és ennek a majomnak ki kellett volna csengetnie a gépek árát + a bűnügyi költséget. Csak a kölcsönzős korrektségén múlt, hogy nem így lett. Haversrác semmivel sem tudta volna bizonyítani az igazát mert 2hetet várt a rendőrségi bejelentéssel.

(#10) adalbert1 válasza dízelracer (#9) üzenetére


adalbert1
veterán

Az ilyen eseteknél azt nem értem (ha nincs benne mondjuk a kölcsönzős arc sem), hogy a fenébe nem tűnik fel hogy az az ember nem az mint aki a képen van (nem az általad írt konkrét esetre írom, csak úgy általánosságban)? :F

(#11) ftc válasza adalbert1 (#10) üzenetére


ftc
nagyúr

Papirt tudsz írni hogy súlyosan beteg nem? vagy beteg vagy elutazott stb? akkor onnantól a legtöbb helyen lebaltázzák....

Amúgy ha eltűnik egy irat legelső dolog az, hogy bemész bejelenteni, hogy eltűntek az irataid! Anno kiraboltak, első dolgom volt zsaruságra menni igaz fél napom ráment de nem lett belőle semmi se!

(#12) stella.rossa


stella.rossa
csendes tag

Azért nem mentem be az őrsre..mert vasárnap ugysincs semmi nyitva szinte..és hétfőn reggel már hívott is a csávó aki megtalálta és szólt h bedobta a postás ládába egy boritékkal együt. Pont reggel hívott mielött indulni akartam az őrsre..és mondta nekem h 2-3 nap és kipostázzák nagyvalszeg.
Ekkor nem aggódtam.

És tudtam vele beszélni úgyhogy..hajnali 5-kor, mikor megtalálta a tárcámat hívta is azt a névjegyet ami benne volt. A névjegyes csávo akit a megtaláló hívott nem tudta megadni az én számomat..mivel csak a munkahelyén volt meg és onnan tudta kinézni.Akkor engem felhívott a névjegykártyás ember és megadta nekem a meltaláló számát és akkor felvettem a kapcsolatot a megtalálóval . Amikor már felhívtam azt mondta mivel nem volt meg a számom , gondolta bedobja a posta ládába. 1 nap alatt csak nem csinált semmit az adataimmal... És beszélgetésünk során nagyon korrekt és tisztességes embernek tűnt..ha csinálni akart volna valamit is az adataimmal...nem hívta volna fel őt...sztem

[ Szerkesztve ]

(#13) blueMerle válasza stella.rossa (#12) üzenetére


blueMerle
veterán

Holnap azonnal, az első dolgod legyen a rendőrségre elmenni.

(Gondolom) felnőtt ember létedre borzasztóan felelőtlen vagy, szinte hihetetlen amit leírsz:
nem hiszem h csinált volna a rabló bármit is az adataimmal

:W :W :W

(#14) ftc válasza stella.rossa (#12) üzenetére


ftc
nagyúr

mert vasárnap ugysincs semmi nyitva... ez nagy tévedés... rendőrséget tuti találsz nyitva!

S az ügy megoldódott?

(#15) DeFranco válasza ftc (#14) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Gondolom meg: Megvárja a postást, megkapja a papírokat, és akkor nem kell anyucinak elmondani az egész sztoriból semmit, és nem kell olyan kínos kérdésekre válaszolni, hogy miért és mitől volt annyira szétcsapva bucika vasárnap hajnalban, hogy a papírjait is sikerült elszedni.

(#16) ftc válasza DeFranco (#15) üzenetére


ftc
nagyúr

A postás meg fel... s kidobja a kukába már ha vki beledobta :D

(#17) stella.rossa


stella.rossa
csendes tag

Sziasztok. Köszi a biztató hozzászólásokat. A lényeg annyi h nagy meglepetésemre pénteken megjött a postás és ajánlott levélként kaptam meg az irat tárcámat egy boritékban. Szerencsémre minden benne volt kivéve a bérletem de az nem is érdekel. Nagyon kellemesen csalódtam a Magyar postába hogy így ingyen kihozta nekem.
Legközelebb nem viszek ennyi mindent magammal és sokkal jobban vigyázok majd :)
Köszönet nektek mégegyszer!

(#18) blueMerle válasza stella.rossa (#17) üzenetére


blueMerle
veterán

Szivesen

aztán ne lepődj majd meg ha pár hónap múlva jönnek a felszólító levelek hogy a hitelt jó lenne fizetni :U Akkor majd verheted a fejed a falba, hogy nem mentél rendőrségre.
OLYAN NAIV VAGY hogy az már FÁJ! :W

Egyébként ezen a tarcakártya kifejezésen még mindig röhögök, én felvidéki vagyok, itt is használunk bizonyos dolgokra fura kifejezésket de ez ütött, ez nagyon vad. :D

[ Szerkesztve ]

(#19) Hintalow


Hintalow
senior tag

Szia!

Az iratokat már kivesézték, én mint banki alkalmazott csak annyit fűznék hozzá, hogy a bankkártyádat ha visszakapod, a saját érdekedben tiltasd le, és rendelj újat, mert még ha nem is használja senki fizikálisan, kb fél perc lefirkantani róla a kártyaszámot, lejáratot, cvv kódot, és onnantól azt fizet vele neten, amit akar.
Ugyan így érdemes letiltatni a banknál is személyit-lakcímkártyát, mielőtt a nevedben kezd el intézkedni valaki...

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.