Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  élettartam garancia ?!? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) danzi


danzi
tag

Srácok, ezzel óvatosan!

Amennyire én tudom, és ebben már többen megerősítettek, az élettartam gari azt jelenti, hogy addig, amíg a termék nem ''kifutott'' termék, amíg ''él'', addig adnak rá garit... Ha a cég 1 év múlva leveszi a terméket a palettáról, és valami másikat gyárt, ami lefedi azt a piacot, akkor a garancia addig volt érvényes, kvázi 1 évig... vagy addig se...

:F

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#2) _George


_George
senior tag

címet módosítottam, így értehtőbb
meg áttettem ide...

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#3) Tommmy válasza danzi (#1) üzenetére


Tommmy
tag

Én úgy tudom, hogy addig él az élettartamgari, míg (pl. a mi esetünkben Magyarországon) van a nagykerekben fellelhető példány! Ha a bolt ahol te vásároltál, már nem forgalmazza azt a terméket, viszont még a nagykerben van fellelhető darab, addig kötelesek a garanciát érvényesítnei rá.

Különben az élettartamgaranciát a nem gyorsan amortizálódó termékek kapják meg, nem véletlenül. Ezért is nem kapja ezt meg pl. a videokártya vagy a processzor!

(#4) Zsiba


Zsiba
senior tag

Manapság elég gyorsan ''kifutnak'' a cuccok...

Egyébként élettartam garancia: addig van gari, amíg el nem romlik! :DD

Bocs... :))

''One Ring to rule them all...''

(#5) lesaux válasza Tommmy (#3) üzenetére


lesaux
veterán

De nézz meg pl. egy SDRAM-ot. Pár év múlva úgy el fog tűnni, mint most az EDO vagy annak az elődje. Szvsz.

(#6) faster válasza lesaux (#5) üzenetére


faster
nagyúr

De pl. Kingston DDR400-t érdemes venni, mert mire az kifut..

(#7) Tommmy válasza lesaux (#5) üzenetére


Tommmy
tag

Akkor azt is nézd meg hogy az Sd mióta van piacon!
Manapság ennél a terméknél meg már úgysincsen jelentősége!

(#8) Tommmy válasza Zsiba (#4) üzenetére


Tommmy
tag

Ebben nagyot tévedsz!
Az infót egy nagykeres ismerősömtől tudom!

De mondok egy példát:
Ha most megveszel 256Mb DDR400 memót élettartamgaranciával, nem nyüstölöd csak ''az előírás szerint'' használod, akkor eldologozol vele legalább tíz évig! :)
10 év múlva elromlik, hova mész a garanciáddal?

(#9) gabranek válasza Tommmy (#3) üzenetére


gabranek
aktív tag

multkor lattam egy 3,5-os verbatim floppy dobozan elettartam gari volt irva :DDD

田中れいな

(#10) joghurt válasza gabranek (#9) üzenetére


joghurt
addikt

El vagytok tévedve. Az élettartam garancia a termék élettartamáig szól. Ha tehát elromlott, akkor letelt az élettartama, tehát már nem is garanciális. ;]

A tej élet, erő, egészség.

(#11) Loretto


Loretto
veterán

érdekes mert én is megkérdeztem hogy mit kell pontosan érteni. és nem tudta az eladó, annyit mondott hogy nem örökélet, hanem gyártó meghatároz egy hasznos élettartamot és azon felül már nincs semmi.

Soirée...

(#12) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

valaki tud új infóval szolgálni esetleg az élettartam garanciáról?érdekelne a dolog

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#13) OLE-3


OLE-3
tag

Nekem van egy hibas 512/333-as elettartam garancias Kingson ramom. Ezzel lehetne valamit kezdeni?

(#14) Loha válasza danzi (#1) üzenetére


Loha
veterán

Az élettartam gari az én olvasatomban azt jelenti, hogy a garancia hossza végtelen... :)

(#15) Viktor77


Viktor77
titán

Van már ilyen topic. Bővebben: link

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#17) Imy válasza danzi (#1) üzenetére


Imy
veterán

Én ugy tudom, hogy a jelenlegi jogszabájok szerint az élettartam gari a jelen jogszabályok alapján 10 év garit takar.

(#18) Vangelis válasza Zsiba (#4) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Utánna megszünik:D:D
Nekem is az van a kingston ramokon:D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#19) Loha válasza Viktor77 (#15) üzenetére


Loha
veterán

Igen van, de ez a topik a régebbi, magyarul az általad belinkelt topikba kellett volna ezt belinkelni, nem fordítva... :)

(#20) OLE-3


OLE-3
tag

Nade akkor lehet valamit kezdeni ezzel a modullal vagy nem? :)

(#21) Loha válasza OLE-3 (#20) üzenetére


Loha
veterán

Vidd vissza oda ahol vetted...

(#22) Vangelis válasza Vangelis (#18) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nekem azt írták a gar levélre hogy végtelen garancia:F:F ez komoly egy fordított nyolcas van rajta:D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#23) Loha válasza Imy (#17) üzenetére


Loha
veterán

Én is úgy olvasom, hogy maximum 10év...

(#24) Viktor77 válasza Loha (#19) üzenetére


Viktor77
titán

Ott több az infó.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#25) TakkerX válasza Vangelis (#22) üzenetére


TakkerX
aktív tag

fordítotott nyolcas? ilyen: 8 --> 8 ?

:DD :DD

(#26) Vangelis válasza TakkerX (#25) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Akkor fekvő:D:D:D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#27) Drizzt válasza lesaux (#5) üzenetére


Drizzt
nagyúr

De akkor már a tulaja se fog ragaszkodni az sd-hez, inkább vesz egy modern rendszert, gari ide vagy oda..

I am having fun staying poor.

(#28) Lászlófi


Lászlófi
csendes tag

SziasztoK!

Az egyik ismerősömnek elromlott a videója, ezért elvitte egy kis hifiszervízbe itt Pesten. Másnapra kész is lett. Mondta a szerelő, hogy valami beakadt, megjavította és mutatott a kezébe valami kis kütyüt.
Ezt kiforrasztottam -mondta.
Elmesélte a szerelő, hogy ez a kis kütyü felelős azért, hogy 5 év múlva elromoljon a videó úgy, hogy az idő lejártakor egy áramkör polaritását megfordítja, evvel zárlatot idézve elő.
Teljesen ledöbbentett a sztori...:Y :Y :Y

Az egyik végzettségem autószerelő és szakismeret órán tanítják, hogy a nagy világmárkák konsruktőrei azt az üzletpolitikát alkalmazzák, hogy egy nyugati ország utviszonyait figyelembevéve 5 év alatt tönkremenjen az autó, és hogy ne érje meg megjavíttatni, az utolsó csapágy ötvözetét is úgy alakítják ki, hogy lehetőleg 5 évet üzemeljen.
Ez az egész még nem annyira gusztustalan, csupán nem terveznek jobb minőségö árút, bár technikai akadálya nincs.
De ez a videós sztorinál dirrektebb rongálás.

-Elgondolkodtam, hogy a Maxtor wincsimben, az LG monitoromban, a Cannon szkenneremben (amit ennek az undorító fogyasztói társadalomnak köszönhetően -nagynehezen megvettem) is vannak ilyen kütyük, amiknek pereg visszafelé az órájuk?

-Vagy ez az egész kamu, csak a szervízesnek valami ügyfélámító oltós dumája, hogy elégedettebben távozzon a vendég?

Ebben a témában várok élményeket, információkat.
Bosszant a dolog :O

A róka és a holló meséje arról szól, hogy a húsevő róka és a rovarevő holló veszekednek egy tejterméken, amit mind a ketten utálnak.

(#29) LKW válasza Lászlófi (#28) üzenetére


LKW
tag

Ez egy marhaság :Y

Minden hepe után jön egy hupa

(#30) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mivel két azonos témájú topik fut párhuzamosan, javaslom, folytassuk a nagyobbat: [link].

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  élettartam garancia ?!? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.