Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Elegem van a codecekből! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) yeti


yeti
csendes tag

ELEGEM VAN!!!

Eddig teljesen békésen megvoltam, a régi jó kis DiViDiX Codec Pack+DivX 5.02+G400 2.7 trióval. Aztán most jött néhány film, amit nem játszott le. Raktam fel legújabb NIMO-t, lejátsza, de akadozvik a hang meg a kép. Mondták hogy az ilyet nem játsza le a Media Player, úgyhogy próbáltam VPlayert, Radlightot, BSPlayert, PowerDVD-t, volt amelyiknél semmi változás, volt amelyiknél megajvult a hang de a kép ugyanúgy akadozott, volt ami szépen lejétszotta de geometriailag torzult képpel. Jó, leszedtem, felraktam a legújabb Ace Mega Codec Packot typical installal. Ekkor meg osszevissza jött a hang, néha elcsúszott 1-2 mp-t, néha behozta, szóval káosz.

MONDJON MÁR NEKEM VALAKI EGY OLYAN CODEC PÁROSÍTÁST AMIVEL MINDENT LE TUDOK JÁTSZANI PARÁK NÉLKÜL!!!

LÉCCI LÉCCI LÉCCI !!!

(#2) yeti


yeti
csendes tag

Azt kihagytam hogy az XVid-es filmekkel vannak parák.

(#3) schenker válasza yeti (#1) üzenetére


schenker
tag

Sajna elszomoritalak, de ilyen NEM LETEZIK!
Nincs olyan codec, ami mindent lejatszik, mert minden filmet mas kodolokkal tomoritenek. Ezert van ez a sokfele formatum: avi, mpeg, mpg, mpeg2, asf, wmv es hagy ne soroljam tovabb! Tipp:
Mindent basszal le, aztan Nimo codec pack basic install. Nem jo ha sok codec van fenn egyszerre, megeshet, hogy egymas mukodesebe belezavarnak! Sot biztos!
Igen jok meg: 4.11 ill 5.02

P42.03A/MSI648Max/256MB266DDR/MSIG4Ti4200-TD8X

(#4) yeti válasza schenker (#3) üzenetére


yeti
csendes tag

Nem is egy Codecet, hanem egy Codec gyujtemenyt, vagy Codec parositast varok. Mint irtam, a Nimot mar probaltam, es bizonyos filmeknel nem jo.

(#5) yeti


yeti
csendes tag

Még egy érdekes észrevétel: Az AceMP-s variációnál csak full screen-ben csúszik a hang, és mint írtam, csak az XVidesek. Na ez hogy lehet?

(#6) Flashcash válasza yeti (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nálam a DivX 5.02+Xvid codec párosítás tökéletesen működik
Én a Nimo codec pack-et ajánlom mert ez egyszerű és te választhatod ki hogy mit szeretnél telepíteni.
Kép ill. hang akadást az is okozhat ha az AC3 hangsávos film szarul van megcsinálva,ez viszont nem a codec hibája.

Ebben az esetben meg kell nyitni a filmet virtualdubbal majd direct stream copyra állítani a hangot és a videót, az audio/video interleave alatt pedig be kell állítani hogy interleave audio every 64ms.
Ezután save avi és kész. (A fájl mérete nem változik viszont megszűnik a szaggatás.)
A Bsplayernek beépített ac3 dekodere van ráadásul az egyik legjobb lejátszó program érdemes ezt használni.

(#7) GeorgeTerror válasza yeti (#1) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

MPlayer semmi kodek nem kell hozzá. Már uhu linuxban is bennevan. szép okos gyors ha nem csak egy 20-as winyom lenne...

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#8) Bubu Kapitány válasza yeti (#1) üzenetére


Bubu Kapitány
tag

1. ACE Mega CodecS Pack v5.01
2. DivX 5.02
3. DivXG400 2.7
4. Koala Film Player 2.0
5 WinDVD
Nekem ezek vannak fent és ''ily'' sorrendbe raktam fel őket! Még nem volt velük semmi gond! :(
Persze lehet v.milyen ''furcsa'' módon tömöritett film, amihez v.milyen egész más beállítás kell!

Az élet szép, csak dolgozni ne kéne!

(#9) Bubu Kapitány válasza Flashcash (#6) üzenetére


Bubu Kapitány
tag

Hali!

Az a 64ms honnan jön???

Az élet szép, csak dolgozni ne kéne!

(#10) Peet


Peet
senior tag

Próbálok okos lenni!:))

(#11) Bagoly


Bagoly
senior tag

Nem értem minek kell ezer codecet felpakolni. Én mindíg csak azt teszem fel, amire szükség van és nem akadt soha semmi. Divx 5.02, meg xvid azt kész. Hangoghoz meg ac3, esetleg ogg. Minek nektek codec pack? asf, wma filmek úgyis ritkán vannak, akkor is a minőségük igen gyenge. Lejátszóhoz tényleg érdemes valami mást választani, mint a mediaplayer, de nagyrészt (apró hibákon kívül) az erőforásszükséglet csökkentése miatt. A bsplayer sem rossz, de sztem a zoomplayer lazán veri. Ha ezek után szaggat, akkor a codecél kell a minőséget lejjebb venni, mert valszeg gyenge a gép hozzá. Természetesen ez akkor igaz, ha nem már eleve sz@rul kódolt fimről van szó.

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#12) Bubu Kapitány válasza Bagoly (#11) üzenetére


Bubu Kapitány
tag

Honnan veszel ''pőre'' xvid codecet??? Vagy milyen név alatt lehet találni?

Az élet szép, csak dolgozni ne kéne!

(#13) rog válasza Bagoly (#11) üzenetére


rog
addikt

pontosan igy csinaltam en is. aztan az utobbi idoben 3 filmet is lekazaaltam aminek nem volt kepe, csak hangja. pedig divx5 volt.
mondtam nekik hgy rhadanak meg ahol vannak, es vegul felraktam a nimot, persze igencsak custom modon, es attol jo lett.
jo persze lehet hogy ujabb divx volt benne mint ami nekem volt.

(#14) Bagoly válasza Bubu Kapitány (#12) üzenetére


Bagoly
senior tag

Xvid codec magában:(koepi verzió)

[L]http://www.roeder.goe.net/~koepi/xvid.shtml[/L]

Rog: Nálam még semmi nem akadt. Valszeg nálad az is segített volna, ha egyszerűen újra telepíted a divx 5.02-t. Sztem ue. tötént a pack telepítésnél is.

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#15) Bagoly válasza Bagoly (#14) üzenetére


Bagoly
senior tag

A fejcsóváló smiley csak a véletlen műve. :DDD (ez nem)

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#16) rog válasza Bagoly (#14) üzenetére


rog
addikt

nem a nimo install mar a b-, a c- es az x-terv kudarca utan tortent :)

(#17) Bagoly válasza rog (#16) üzenetére


Bagoly
senior tag

x tervig előfordult a divx 5.02 telepítése is? (esetleg előtte teljes uninstall+reg pucoválás)

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#18) Gollam


Gollam
tag

Ace Mega 5.0 tudomasom szerint magyar, tehat annyira nem lehet rossz. Eddig egy film volt, amit a Mediaplayert nem jatszott le vele, de a sajat lejatszoja siman vitte

''Gazdagnak lenni jobb, mint szegénynek. Márcsak anyagi szempontból is.''

(#19) rog válasza Bagoly (#17) üzenetére


rog
addikt

aha. minden. egyebbkent en is arra gyanakszom hogy az az divx5 ami fenn vlt tenyleg csak 5.0 volt, es ezert halodott. de ez mar nem derul ki soha :)

(#20) Bubu Kapitány válasza Bagoly (#14) üzenetére


Bubu Kapitány
tag

ThanX!

Lenne még egy kérdésem! A VirtualDub a Low- ill. a Fast Motion codecekre azt mondj, hogy ''hekkelt'' így a használatánál ''zűr'' lehet! (Most pontosan nem tudom idézni de ez a lényeg.) Ezt mennyire kell komolyan venni??? :O

Az élet szép, csak dolgozni ne kéne!

(#21) guess.who válasza Bubu Kapitány (#20) üzenetére


guess.who
senior tag

Semennyire. :)
Ez csak arra vonatkozik, hogy a DivX eredeti forrása a MS MPEG4 codecjéből van ''ellopva''. :) (Már ha egyről beszélünk.)

(#22) guess.who


guess.who
senior tag

Egyébként szerintem: Nimo Codec Pack v5.0 Build 8, de Custom installal, ahol ki lehet válogatni a szemetet, s azokat nem kell feltenni. Ha DivXet is akarsz kódolni, akkor erre érdemes feltenni a DivX 5.02 Pro-t, és kész. A lényeg, hogy a legjobb ezt felpakolni egy teljesen szűz installra, hogy ne legyenek alatta fölösleges, régről ottmaradt codecek romjai. :)

A DivXG400 tudomásom szerint semmit nem ér, kivéve ha Matrox G400 videokártya van a gépben, ugyanis az egy sima DivX-nek a G400-asokhoz módosított változata (az eredetivel gondok voltak ezen kártyák alatt).

(#23) rog válasza guess.who (#22) üzenetére


rog
addikt

persze ez se rossz, de igazabol a divxg400 feliratot kever az videooverlay-re. :)

(#24) guess.who válasza rog (#23) üzenetére


guess.who
senior tag

Szerintem azt a DirectVobSub (része a Nimonak is) csinálja, de mindegy. :)

(#25) rog válasza guess.who (#24) üzenetére


rog
addikt

:)
no de a kerdes az hogy valojaban mit is csinal egy ilyen directshow filter..

(#26) guess.who válasza rog (#25) üzenetére


guess.who
senior tag

?!
No mindegy, akkor félreértettük egymást. Én azt Bubu kapitány írására válaszoltam (csak nem írtam oda), amiben felsorolta 3. pontként a G400-at, mint a varázslathoz feltétlenül szükséges komponenst... :D

(#27) rog válasza guess.who (#26) üzenetére


rog
addikt

ezt irtad ugye?

''A DivXG400 tudomásom szerint semmit nem ér, kivéve ha Matrox G400 videokártya van a gépben, ugyanis az egy sima DivX-nek a G400-asokhoz módosított változata (az eredetivel gondok voltak ezen kártyák alatt).''

na erre valaszoltam felreertes nelkul, hogy igazabol a divxg400 nem egy divx codec csak egy directshow filter
amit arra talaltak ki, hogy az overlay-t javitsak a matroxokon mert azok szivtak a 32-vel nem oszthato meretu filmekkel. raadasul a tv-re nem tudtak feliratot tenni.
de igazabol mindenki feliratozasra hasznalja, mert szinte minden feliratot ismer.
de megint tanultunk valamit

(#28) guess.who válasza rog (#27) üzenetére


guess.who
senior tag

Oké, de a feliratozási lehetőség csak egy plusz funkció benne, alapvetően nem erre készült... :) No mindegy, mielőtt elmennénk a ''melyik a jobb feliratozó-szoftver'' című offtopic vitába, inkább hagyjuk... :D
(Én egyébként nem használom. Sem feliratozásra, sem Matroxtalanításra. ;])

(#29) yeti


yeti
csendes tag

Valaki aki Nimo-t ajánlott custom installal, az megírná ogy mit szokott feltenni?

(#30) rog válasza guess.who (#28) üzenetére


rog
addikt

en azert kitartok az mellett, nem tudtad, mi az a divxg400 csak tippeltel, en meg megmondtam :)

(#31) Bagoly válasza rog (#30) üzenetére


Bagoly
senior tag

Az öntudatos segítségnyújtó. :D

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#32) popacsek


popacsek
csendes tag

Üdv!
A nimo-val nekem voltak gondjaim.
Egyrészt XVid-es filmek nem mentek
rendesen, másrészt telepítés után
DirectX-es játékok nem mentek!
Ezt nem angyon értettem, hogy
a nimo codec pack milyen hatással
van directx-re, de a Directx újratelepítés
után már legalább tudtam játszani.

(#33) popacsek


popacsek
csendes tag

XVides filmeket meg azóta a linuxos
MPlayer-rel nézek, mert winfos alatt
még mindig nem mennek.

(#34) rog válasza Bagoly (#31) üzenetére


rog
addikt

igen :D

(#35) guess.who válasza rog (#30) üzenetére


guess.who
senior tag

/OFF
As You wish, My Master! :DD

(De csak a Hiperkarma miatt.)
/ON

(#36) Bubu Kapitány válasza guess.who (#21) üzenetére


Bubu Kapitány
tag

ThanX a választ! Egyébként én a DivX 5.02 használom tömöríteni, csak a kíváncsiság hajtott!
A DivXG400 2.7 -t a feliratozáshoz használom. Valahogyan nekem az kényelmesebb! :)

Az élet szép, csak dolgozni ne kéne!

(#37) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Kaptam egy filmet, ami, hogy is mondjam, hullámos. Ez codec hiba, vagy a film rossz? Ha utóbbi, akkor ki lehet valami programmal javítani?

(#38) up


up
senior tag

Sziasztok!

Ami azt illeti, engem kiráz a hideg az összes codec packtól. Ráadásul alapból feltesznek minden szemetet (pl Dividix 2.5 a moonlight odio-t, amitől recseg a hang), ahhoz meg már érteni kell, hogy mit ne tegyél fel, úgyhogy tisztább minden lepucolni és külön feltenni ezeket:

1) DivX 3.11 alpha
2) Divx 5.02
3) valamelyik Xvid
4) audiofilters (doom9.org-féle) az ac3-nak
5) dvobsub a feliratoknak
6) esetleg morgan stream switcher (ha több hangsávos aviba botlasz)

Végülis a 3.11 talán nem muszáj, én szeretem ott tudni, meg jól jöhet, ha kódolni akarsz belé. :) 4-es semmiképp ne rakj, hajlamos összeveszni az 5-össel...
Ezen még semmilyen film nem tudott nekem kifogni! :DD
Ha bsplayerrel nem megy valami, akkor a preferences/video/use divx4 encoder-t kapcsold ki vagy be, szóval a másik állásba, mint ahol volt... ;)

up

(#39) Zen Master


Zen Master
csendes tag

Hi all!

Szeretnék tabula rasa-t nyitni codec ügyben, h lehet tőlük megszabadulni? Elég csak a driver filét kitörölni?

(#40) Polesz válasza Zen Master (#39) üzenetére


Polesz
addikt

No akkor egy kis reklám egy magyar terméknek:

[L]http://www.mplayerhq.hu[/L]

Lassacskán tuti frankón használható az mplayer win32 alatt is. Ez kell a népnek és neked is meg nekem is meg mindenkinek. :) Sebességben bajnok és mindenben is profi. Egyszerűen a legjobb! Asszem a linuxosok után végre a winesek is megismerik az ISTEN nevét :D:D:D

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#41) Zen Master válasza Polesz (#40) üzenetére


Zen Master
csendes tag

Köszi, bár asszem nem pontosan a kérdésre válaszoltál :)

(#42) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Nálam ez a menetrend (minden megy):
1) DivX 3.11a
2) DivX 4.12 Bundle
3) Divx 5.0.2 Pro (az 5.0.5 nekem egyáltalán nem vált be)
4) Aktuális XViD (NiC)
5) Aktuális AC3 & Ogg Vorbis Filter
6) Aktuális VobSub (most épp 2.23)
7) Aktuális ffdshow
8) Media Player 9 Codecs (mer' ugye MP9-et nem szabad)

Filmek lejátszásához: Media Player 6.4, Koala Player v. PowerDVD (SVCD).

Ennyi bőven elég, ez a filmek 99%-ához bőven elég. Ha valamelyiknek kell valami extra codec, akkor G-Spot-tal megnézem és külön felteszem. Nem kell semmilyen hülye codec pack, csak összegányolja a rendszert.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#43) Agyzuzo válasza Agyzuzo (#42) üzenetére


Agyzuzo
addikt

''Ennyi bőven elég, ez a filmek 99%-ához bőven elég.''

Azaz: Ennyi a filmek 99%-ához bőven elég. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#44) Polesz válasza Zen Master (#41) üzenetére


Polesz
addikt

Végülis de, mert az mplayerrel tutira tudod használni őket anélkül, hogy kavarodnának. Amúgy a törléskor a registryben is buzerálni kell, hogy végleg eltünjenek. Ennek menetéről viszont nem tudok :( Szerintem lesz egy hozzáértő emberke és megírja a frankót.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#45) Flashcash válasza Polesz (#40) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Hol lehet leszedni a Win32 verziót én nem találtam meg a program homepage-én.

(#46) Polesz válasza Flashcash (#45) üzenetére


Polesz
addikt

[L]ftp://ftp.mplayerhq.hu/MPlayer/releases/win32-beta/mplayer-cvs-2003-03-24.zip[/L]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Elegem van a codecekből! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.