Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Eldobtam az agyam ) (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) klepto


klepto
addikt

A neten találtam ezt a bilifiú által írt progi szerződést:
:C

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#2) Atom


Atom
aktív tag

LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Konfig: Már nincs

(#3) renegade válasza klepto (#1) üzenetére


renegade
aktív tag

Remekül mutatja be a ''szoftverjog'' és hozzá kapcsolódó siralmas helyzetet... :)

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#4) Goose-T


Goose-T
veterán

Nem nagy cucc. Ez poén?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#5) AND1


AND1
őstag

Mi ez a zsarolás?! :DD

Egy régi PH-s.

(#6) Ploszi


Ploszi
senior tag

röntgenszeműek előnyben :DDD

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#7) rii


rii
nagyúr

háááááááááááát, ....... ha felbontod, akkor mindenképp el kell már olvasni .... :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#8) renegade válasza Goose-T (#4) üzenetére


renegade
aktív tag

olvasd csak el figyelmesen.

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#9) Atom válasza Goose-T (#4) üzenetére


Atom
aktív tag

Mért szerinted nem az?
Vagy enm érted?

Konfig: Már nincs

(#10) Atom


Atom
aktív tag

Röviden annyi, hogy azzal, hogy felnyitod elfogadod azt a szerződést amit csak ugy olvashatsz el, hogy felnyitod. Szal inkább kise nyisd.

Konfig: Már nincs

(#11) tocsa válasza Goose-T (#4) üzenetére


tocsa
senior tag

Ez nem poen, igaz. Mar folyik is per az USA-ban emiatt.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#12) shtml válasza tocsa (#11) üzenetére


shtml
őstag

Részletek? (a perről)

Amúgy tényleg LOL. :(((

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#13) VÁMpír válasza tocsa (#11) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

És valaki is komolyan gondolta a MS-nál, hogy ez nem jogellenes? :O

(#14) Goose-T


Goose-T
veterán

Ezt csak valami hülye csinálta. Ilyen nincs is. Csak egy fáradt poén.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#15) Goose-T


Goose-T
veterán

Vagy valami régi baromság.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#16) Apika


Apika
Közösségépítő

Sziasztok!

Amikor előfizetést kötöttünk az ADSL-re, a következőt olvastam a telepítési procedúra leírásában:

''Töltse le a ........... oldalról a Raspppoe programot, majd csomagolja ki a ZIP fájlt.'' :))

Ez is valami hasonló, mint a topicindító által leírt dolog...

(#17) anulu válasza Goose-T (#14) üzenetére


anulu
félisten

Az a rossz a dologban, h ez nem poén :(((:(((

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#18) renegade válasza Apika (#16) üzenetére


renegade
aktív tag

Igen, csak azért nem fenyegetnek börtönnel. :(

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#19) klepto


klepto
addikt

Mindenki el van hülve, fel van háborodva, stb...
Hova tünt a híres magyar humorérzék? :(
Tényleg szőrnyű, de ha poénosan nézzük, akkor vicces! Ez egy agyament dolog, de mégis poénos, hogy hogy lehet ilyet megfogalmazni ;]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#20) Elrood


Elrood
őstag

Perről annyit, hogy már sok USA állam nem folytatja a pereskedést. Asszem már csak 1 állam van ''talpon''.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#21) biga válasza Apika (#16) üzenetére


biga
senior tag

Láttam én már külső CD-Romhoz CD-n adott drivert:) )

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#22) Zsiba


Zsiba
senior tag

Ez valami órdító magyar fordításhiba lehet, mert ilyen az angol dobozokon nem szerepel... vagy fake...

''One Ring to rule them all...''

(#23) biga válasza Zsiba (#22) üzenetére


biga
senior tag

De szerepel, csak nem a tetején van keresztberagasztva. Ott biztosan több eszük van!! Sőt, az OEM Win csomagolásának hátoldalán is rajta van, a nylon alatt, a füzeten!

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#24) Cathfaern válasza klepto (#19) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Akkor is jó lenne a humorérzéked, ha a csomagot felbontva ezt olvasnád:
''Önnek kötelező kifezetni 5 millió Ft-ot a Microsoft Hungary számára, különben bűncselekményt követ el''
Mert elvileg ezt megtehetik, hisz te a csomag kibontásával bele egyeztél minden feltételbe....

(#25) Zsiba válasza biga (#23) üzenetére


Zsiba
senior tag

írd már be nekem azt az angol szöveget...

''One Ring to rule them all...''

(#26) biga válasza Zsiba (#25) üzenetére


biga
senior tag

Szerinted tartok itthon magamnál angol MS OEM-es dobozt?

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#27) rogers


rogers
aktív tag

A megoldás sztem elég egyszerű: felbontom a csomagot, majd értesítem a Mikrofost, hogy nem találtam benne semmiféle szerződést, így nincs mivel egyetérteni. Ezek után csinálsz, amit akarsz, nem? :)

Jobb későn, mint még később...

(#28) Zsiba válasza biga (#26) üzenetére


Zsiba
senior tag

akkor ideírom mi szerepel az angolon...
csak a lényeg: You must accept the enclosed License Agreement befor you can use this product. If you do not accept the terms of the License Agreement, you should promptly return the product for a refund.

''One Ring to rule them all...''

(#29) petakpa1 válasza klepto (#1) üzenetére


petakpa1
őstag

Ha ez tényleg nem fake akkor megérne 3 rupót egy fogyasztóvédelmi eljárás nem???

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#30) biga válasza petakpa1 (#29) üzenetére


biga
senior tag

Ez érdekes lenne. Amint a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség kopogtat Billy fiú ajtaján, hogy ejnye-bejnye:))

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#31) biga válasza Zsiba (#28) üzenetére


biga
senior tag

Megkövetlek! Régen olvastam, arra a ''befor you can use''-ra máshogy emlékeztem.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#32) rii válasza biga (#30) üzenetére


rii
nagyúr

hááát ja .... az emest ügyvédi meg fogyasztóvédelmi úton sarokba szoritani ... csakis ándergráund ... :) CRACK :DDD

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#33) Zsiba válasza biga (#31) üzenetére


Zsiba
senior tag

Ezért gondolom, hogy valami idióta félreferdítette... vagy fake... mert azért egy ilyen mondathoz őszíntén szólva hülyének kell lenni.... :O

''One Ring to rule them all...''

(#34) Den válasza Zsiba (#28) üzenetére


Den
veterán

Na ez mindjárt más. Az angol szöveg teljesen korrekt, hülyén fordították magyarra.

Azért jellemző hogy rajtad kivül senki nem gondolkodott el azon hogy itt valami bibi van.

www.simson4t.hu

(#35) Bandit21


Bandit21
addikt

Pofátlanság felső határa? Mi, Bill? Bill? Válaszolj? Ja, nem érted...

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#37) rATdrAgOn válasza Kalandor (#36) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Nem vicc! :)
En is lattam ilyet munkahelyemre kuldott boritekon! :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#39) crab válasza Kalandor (#36) üzenetére


crab
senior tag

Az én win98 cd-m tokján ez van:
Mielött a terméket használatba venné, el kell fogadnia a mellékelt licencszerződést.
Amennyiben ön a Licencszerződést nem foglalja el, a terméket haladéktalanul juttasa vissza a vásárlás helyére a vételár visszatéríése érdekében!
Nem mellékeltek semmilyen szerződést, kivéve ami a lemezen van, de ha el olvasom, akkor már nem mehetek a boltba reklamálni, mert kinyitottam a tokot!
Már ha a használatba vétel a felnyitásra vonatkozik(szerintem igen)...

(#40) westlake


westlake
félisten

pl a hegemonia nevu jatek telepitett konytaraban an egy licens file, gondoltam elolvasom. volt is benne kb 5 kikotes, megkotes, figyelmeztetes. az ototdik valahogy igy hangzott: a telepitest csak akkor kezdheti meg, ha az alabb felsorolt pontokkat megertette, es elfogadja.
az egeszbe az a poen, hogymegneztem, a cd-t, es nem volt rajta ez a file.
magyarul ezt a filet csak akkor tudod elolvasni, ha mar feltelepitetted:DD
(je, es telelpites elott sem jelenik meg semmifele ismerteto)

Play nice!

(#42) westlake válasza crab (#39) üzenetére


westlake
félisten

ez azert lehet, mert a magyarok nem csinalnak jogszabalyokat ilyen esetekre, csak leforditjak a csomagolason levo szovegeket. minket (magyar jog) nem erdekel hogymi van odairva:( siralmas.
ezek a jogok csak az usa-ban ervenyesek. ha tudnatok milyen nevetsegesen kaotikusak ezek a dolgok nalunk....

Play nice!

(#43) Den válasza crab (#39) üzenetére


Den
veterán

Nem a kibontást jelenti nem is az van írva. a szerződést a telepítés elején írja , ha nem fogadod el nem települ, azaz nem tudod használatba venni.

www.simson4t.hu

(#45) rogers válasza Kalandor (#36) üzenetére


rogers
aktív tag

Az egész topicban ez a félmondat ragadott meg leginkább:
''volt a kezemben már jogtiszta Windows''

Nem akarok én itt moralizálni, meg OFFolni, de ez eléggé jól jellemzni az általános hozzáállást a szoftverek beszerzését illetően kis hazánkban magánfelhasználók között. :) Indokok és magyarázatok vannak, de akkor is. :P

Jobb későn, mint még később...

(#46) jeges válasza rogers (#45) üzenetére


jeges
senior tag

szvsz az illető éppen nem, mint magánfelhasználó írta...
:)

(#47) klepto válasza Den (#43) üzenetére


klepto
addikt

Most miért kellett lelőni a poént :O

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#48) jeges válasza rogers (#45) üzenetére


jeges
senior tag

megkövetlek...
biga #23-ra gondoltam, de újra megnéztem, és nem...:U
sorry

(#50) Panther válasza klepto (#1) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Ehehe hát ez szééép :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Eldobtam az agyam ) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.