Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Declare


Declare
őstag

Előre is elnézést ha nem jó helyre nyitom a topictot, de nem találtam neki jobb helyet.

A következő lenne a ''probléma''. Ha van egy szoftverem, amit jogtisztán vettem vagy nyertem, eladhatom e úgy, hogy a vevőnek is jogtiszta legyen a termék?

Előre is thx.

(#2) pilóta válasza Declare (#1) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ha nem OEM, akkor igen.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3) Declare válasza pilóta (#2) üzenetére


Declare
őstag

Az az OEM es szoftver, amit egy hardver vásárlásakor adnak a géphez vagy ingyen vagy jutányos áron ugye?

(#4) parandroid válasza Declare (#3) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Igen.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#5) Declare


Declare
őstag

És ha eladom a szoftvert, milyen adásvételit kell kötni, illetve a licens kérdéssel mi van?
Mert elvileg akkor megcsinálható az is, hogy amikor jön a füles, hogy jön az ellenőrzés, valakitől kéreke egy eredeti szoftvert és írunk róla egy fiktív adásvételit nem?:F

(#6) pilóta válasza Declare (#5) üzenetére


pilóta
nagyúr

Most akkor lopni akarsz, vagy eladni jogtisztán?
Mert ha jön a füles, akkor fel is lehet gyújtani a házat, és akkor sem találnak semmit... Meg milyen fülest kapsz? Gondolod, hogy bejelentik előre?
Fiktív adásvételivel meg nem mégy sokra, mert kicsi az esély, hogy ''valakitől'' egy pont ugyanolyan serial-ú szoftvert tudsz kérni.

Ha tényleg eladni akarod a dobozos eredeti szoftveredet, akkor egy sima adásvételit kell írnod, amiben természetesen benne van a serial vagy más egyedi azonosítója a terméknek.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#7) Declare válasza pilóta (#6) üzenetére


Declare
őstag

Természetesen nem lopni szeretnék, hanem jogtisztán eladni. Csak azt nem értettem, hogy hogy lehet ezt úgy lebonyolítani, hogy abba ne lehessen belekötni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.