Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Findzs


Findzs
addikt

Ha okosan helyezik el a reklámokat nem a film, műsor stb. közbe mint a TV2 meg társai akkor nincs ezzel baj.
Előtte vagy utána vagy ha a user megállítja míg behozza a popcornt lemegy egy-egy reklám teljesen ok.

De amit a kereskedelmi adók csinálnak az kész katasztrófa. Annyi reklámot és olyan hosszan adnak egy műsor közben, hogy az ember elfelejti mit is néz éppen :)

Éppen ezért nem nézek már tv -t. A tv már csak kijelzőként funkcionál a nappaliban. :)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#2) truefx


truefx
aktív tag

Én a reklámmenteset választottam. (Lemondtam már rég a francba. Kodi+Realdebrid FTW)

(#3) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Vajon ez az egyre több ember direkt saját maga választja az reklámos csomagot, vagy egy másik szolgáltatás pl. kábeltévé előfizetés mellé kapja ezt olcsóbb csomagot? Mert érdekes volna tudni ennek az arányát is.

#1 Findzs +1, annyi különbséggel, hogy nálunk tévékészülék sincs.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#4) HThomas


HThomas
senior tag

Eszembe nem jutna a reklámosat választani... így is már az ajánlók is túl agresszívek szerintem, főleg, hogy alapértelmezetten elindítja őket magától.

(#5) nozs23 válasza Findzs (#1) üzenetére


nozs23
addikt

Jelenleg óránként 4-5 perc reklámot látsz óránként, és igen, van filmezés közben is, nem csak az elején és a végén.

(#6) tordaitibi


tordaitibi
veterán

Tehát választhatok hogy levágják mindkét lábam, vagy ha fizetek akkor csak az egyiket. És az emberek fizetnek hogy csak egyet nyissz...
Ja van opció hogy megmaradjon mindkét lábam kettő is.
Vagy sokat fizetek, vagy semmit :K De ugye Netflix nélkül élni, borzasztó lehet.

És van mégegy opció. Reklámblokkoló, vagy kiküldeni helyi playerre a filmat vagy letölteni.
Én ezeket használom.
Nehogy most azzal gyertek hogy de szegény Yutub és társai jajj éhenlhalnak mert amit pl. a Yt. és társai meg a weboldalak némelyike csinál az szerintem túlmegy minden határon. Sok Androidos app+az egész Gugli is ide sorolandó.

Annyira utálom a reklámokat hogy mindent elkövetek, ez olyan monomániámmá vált. És erről nem én tehetek! Hanem a gusztustalanul mindenhonnan tolakodó szennyáradat.

[ Szerkesztve ]

(#7) Findzs válasza nozs23 (#5) üzenetére


Findzs
addikt

Nem tudtam, köszi.

Nincs netflixem :)

Akkor nem is lesz mert ahogy írod itt is idegesítőek a reklámok.
Előbb utóbb akkor a netflix is be fogja vezetni ha akarod ha nem mert olyan sokért fogják adni a mentes csomagot, hogy alig fogja valaki megfizetni.

Hírek 1 év múlva:
A Netflix megszüntette a reklámmentes előfizetését.
A cég felmérése alapján az előfizetők jelentős többsége már a reklámmal teletűzdelt csomagot választja.
:))

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#8) tibaimp válasza Findzs (#1) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nekem TV előfizetésem sincs, azon okok miatt, amit írtál is.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#9) #52931072


#52931072
törölt tag

Simán megéri, egyre drágább, a tartalom 90%-a szemét, + reklámok, a hülyének is megéri.
A sima tv előfizut most mondtam le, mert konkrétan rommá van reklámolva az összes csati. Este lenne egy két órám tévézni, de nem hagyják, több pénzem marad másra. Majd mindig ott fizetek egy hónapot, ahol van valami érdemleges(persze menteset).

(#10) Necroman_Mk2 válasza HThomas (#4) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

A Netflix web felületű beállításainál kikpcsolható az ajánló videók automatikus indítása. Én így használom, mert engem is idegesítenének ;)

#7 Findzs Szerintem amíg lesz rá egy jelentősebb tömeg, addig lesznek reklámmentes csomagok is. Kérdés, hogy mennyiért.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#11) Dr. Akula


Dr. Akula
félisten

Idővel majd csak visszatérnek az emberek a problémamentes verziók beszerzéséhez, ennyit tudnak elérni ezzel.

#1Findzs: "a user megállítja míg behozza a popcornt lemegy egy-egy reklám teljesen ok"

Nem arra hajtanak hogy az ember elmenjen wc-re, amíg a semminek vetítik a vackaikat, és minél kevesebb vásárlásra buzdítást hozzanak össze. :)

[ Szerkesztve ]

(#12) TomFace válasza Findzs (#1) üzenetére


TomFace
tag

14 éve van saját tv-m, 14 éve nem ment rajtuk hagyományos tv adás. :)

(#13) Attila0 válasza Dr. Akula (#11) üzenetére


Attila0
őstag

"Nem arra hajtanak hogy az ember elmenjen wc-re, amíg a semminek vetítik a vackaikat, és minél kevesebb vásárlásra buzdítást hozzanak össze. :)"

Ez igaz, de attól még a tévék elérik elsődleges céljukat. Azaz megkaják a reklámért járó pénzüket.

[ Szerkesztve ]

(#14) Dr. Akula válasza Attila0 (#13) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Egyre inkább csak akkor, ha az embert oda is kényszerítik elé.

(#15) Attila0 válasza Dr. Akula (#14) üzenetére


Attila0
őstag

Igen, és azt hogyan ellenőrzik, hogy te az adott reklámblokknál éppen a készülék elött ülsz-e, vagy sem?

[ Szerkesztve ]

(#16) Dr. Akula válasza Attila0 (#15) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Egyelőre szerencsére sehogy. Majd biztos lesz arcfelismerés is hozzá. Most még csak olyan van, hogy a captchás visszaszámlálást ha elrakod háttérbe, és addig olvasol valami mást, akkor lelassul a visszaszámlálás, és még 20 perc múlva is 1 percet kell várni rá.

(#17) Namelesske


Namelesske
addikt

Tehát feltáltuk a kereskedelmi tv-t extrákkal. Okos. :DDD

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#18) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Az a baj, hogy ennek nyomására más is elkezdi majd az efféle konstrukciókat nyomatni (lásd Amazon), és trend lesz belőle. Mindaddig, amíg át nem fognak ezzel esni a ló túlsó oldalára. (Mert átfgonak, effelől nincs kételyem)

All→M8

(#20) Dr. Akula válasza callmeakos (#18) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Már rég átestek. Filmek helyett reklámok vannak filmes megszakításokkal.

(#21) HThomas válasza Necroman_Mk2 (#10) üzenetére


HThomas
senior tag

Igen, az egy életmentő beállítás, különben már tuti lemondtam volna a francba az egészet :D

(#23) LurkerSheik


LurkerSheik
senior tag

A farkába harapó kígyó esete már ez.

elhagyja valaki a tv műsort, hogy reklám mentesen streamet nézzen, erre előfizet reklámos csomagra.
De már átszokott streamre legalább.

Azért ügyesek ezek a marketingesek no :))

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#24) Victorio


Victorio
aktív tag

Én az egész mögött megbújó pszichológiát nem értem.
Ha nekem úgy kell megnézni egy filmet, hogy közben kötelező reklám miatt kényszerszünet van, akkor nemhogy késztetést érzek majd a termék megvásárlására, hanem úgy megutálom, hogy biztos nem azt fogom választani még ha amúgy vettem volna is ilyen jellegű cuccot.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#26) Braddock


Braddock
őstag

Netflix = Láblevágás. :F
Aham.

(#29) nchester válasza Findzs (#1) üzenetére


nchester
újonc

Nem is ez a legnagyobb baj a tv-vel mivel már vannak műsorvisszanézők ahol áttekerheted a reklámot vagy felveheted az adást és úgy tekerheted, hanem inkább az h nincsenek új tartalmak csak ugyanazt ismétlik újra és újra

(#30) #33802016 válasza Findzs (#1) üzenetére


#33802016
törölt tag

Akkor még nem láttál youtube reklámokat :DDD

Ezzel az a gond, hogy az összes streamingnél általános lesz a reklámok egyre agresszívabb terjesztése, az áremelés, és jelszó tiltás stb.

kár érte.

(#31) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Nagyon-nagyon-nagyon ... de tényleg brutálisan hosszú idő után (kb. 10 év?) ültem le TV elé, és jöttek a reklámok. Nem vettem észre, hogy mi van, mert nem gondoltam valahogy bele hirtelen, hogy reklámok, csak néztem és néztem és mosolyogtam rajtuk.
Kb. 5 perc után jöttem rá, hogy ezek megpróbáltak valamit rámsózni ... s amúgy meg történt az, amit az emberek 99%-a azt mondja, hogy "ááá ... rám úgysem hatnak a reklámok", de amint megnéztél egy mosószer reklámot, akkor az lesz a fejedben, akár akarod, akár nem. Még akkor is, ha szándékosan mást akarsz venni majd, hogy "na most megmutatom nekik...". Lett egy kénytelenül belédgyomlált reklám.

Azért röhögtem egy-két reklámokon amúgy, mert gép előtt úgy vagyok vele, hogy rám szabott reklámok jönnek, viszont elfelejtettem, hogy a TV még nem tudja, hogy ki ül előtte, így jöttek a nőknek szóló betétek, meg társaik :D

Netflixen ha betolnák azt, hogy fizessek érte, akkor köszönöm szépen, nem nézek semmit.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#32) kilua


kilua
senior tag

A legtöbb ember: "ok Google how to block ads in netflix"

[ Szerkesztve ]

(#33) Attila0 válasza kilua (#32) üzenetére


Attila0
őstag

Talán mert jószerivel nincs is olyan hatékonyságú kereső, csak a Google?

[ Szerkesztve ]

(#37) forestia válasza nchester (#29) üzenetére


forestia
tag

Úgy van! Én pl. felveszem azt a műsort-filmet ami érdekel, már ha érdekel :), és átpörgetem a reklámokat.
Nem csak az a baj, hogy nincsenek új tartalmak, hanem meg vannak vágva a filmek.

(#38) cs.zs. válasza forestia (#37) üzenetére


cs.zs.
addikt

Feltételezem, hogy a felvehető-átpörgethető-visszanézhető (de egyébként reklámokkal megtűzdelt) műsorcsomagért is fizetsz valamekkora összeget.
Itt lép be az a lehetőség (disney+, netflix és a többi), hogy reklám nélkül tudsz filmet nézni.
Ezért nem értem, hogy miért jó, ha utóbbiakért reklámokkal együtt fizetünk. Elveszti az értelmét.

...itt kérem mindenki!

(#39) student


student
őstag

sztem ez a legjobb kombó
mindig tv kb 10 csati ingyen
+ rotálva nfx/disney/max/prime

(#40) cs.zs. válasza student (#39) üzenetére


cs.zs.
addikt

Havonta rotálva, vagy hogyan?

...itt kérem mindenki!

(#41) 7Heads Drago válasza tordaitibi (#6) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Inkább az a vicc hogy nálad egy reklám megnézése felér egy láb levágással.
Én meg pont sok normál tv adást nézek. Csak próbálom ezt okosan csinálni... A legtöbb műsor visszanézhető és áttekerem a reklámot. Vagy felveszem és úgy nézem vissza. Vagy élő adásnál megállítom kimegyek kajálok vagy bármi más. Aztán 20-30-40 perc előnnyel simán megnézem amit akarok. A lábam meg marad a helyén.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#42) student válasza cs.zs. (#40) üzenetére


student
őstag

igen

(#43) kilua válasza Attila0 (#33) üzenetére


kilua
senior tag

Mondjuk egyszerűbb a film címére rákeresni mint adfree netflixel kínlódni.

(#44) Attila0 válasza kilua (#43) üzenetére


Attila0
őstag

Ja, így már értem. :DD

(#45) stellaz


stellaz
addikt

Karácsony után voltunk az Arena moziban, konkrétan 27 perc reklám ment le a 3000 forintos jegyek mellé. Szerintem ez már olyan hossz, hogy kötelesek lennének kiírni, mennyi a bruttó és a nettó tartalom, illetve pontosan mikor kezdik a filmet.
Az külön vicces volt, hogy az első reklám az volt, hogy méresd meg a cukor szintedet, mert a cukorbetegség miatt évente sok ezren vakulnak meg, majd lenyomtak 3-4 édesség reklámot közvetlenül utána.

[ Szerkesztve ]

(#46) shotika válasza Necroman_Mk2 (#10) üzenetére


shotika
őstag

Engem inkább az idegesít pc-n, hogy nem lehet külön állítani az átvezetők hangerejét. Fejhallgatóval elég idegesítő, amikor véletlenül raviszem az egeret a filmre és ordít.

[ Szerkesztve ]

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#47) stellaz válasza 7Heads Drago (#41) üzenetére


stellaz
addikt

Fizetős szolgáltatásnál szerintem mindenki el tudja dönteni maga is, hogy zavarja-e a reklám vagy sem. Van akinek pedig akkor is a helyén marad a lába, ha egyáltalán nem néz tévét vagy streaminget.

[ Szerkesztve ]

(#48) stellaz válasza Bluesummers (#31) üzenetére


stellaz
addikt

Nekem lassan 20 éve nincs tévém és amikor odakeveredek egy elé rokonnál vagy valami menzán, akkor én is le vagyok döbbenve, hogy ez a fajta reklám mennyiség mellett, tulajdonképpen hogyan lehet még értelmezni egyáltalán a valósnak szánt tartalmat? Jobban mondva a valós tartalom a reklám lett, amit egyéb tartalmakkal promóznak.

(#49) dabadab


dabadab
titán

a Netflix a reklámiparban olyan sikeres, hogy jövőre már több reklámpénz húzhat be, mint a Disney+

Előfizetők száma:

Netflix: 250 millió
Disney+: 150 millió

Meg ehhez érdemes hozzánézni azt a 23 millió reklámos Netflix-előfizetőt.

DRM is theft

(#50) Necroman_Mk2 válasza dabadab (#49) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

A Disney+ esetében van olyan report, ami mutatja a reklámos előfizetők számát vagy arányát?

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.