Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Egy érdekes kérdés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) patik


patik
csendes tag

Helosztok! Az lenne a kérdésem hogy a jelenlegi alaplapomnál (ATX) az ic7 (ATX) 20mm-el szélesebb, és vajon a felfogatási pontok ugyan ott vannak-e? Kösz

:(((

(#2) hezso válasza patik (#1) üzenetére


hezso
aktív tag

A lyukak elhelyezkedése szabványos, szóval igen. :))

(#3) patik válasza hezso (#2) üzenetére


patik
csendes tag

ezer köszönet
:C

(#4) hezso válasza patik (#3) üzenetére


hezso
aktív tag

De aztán ha tévedtem volna, mert ez valami extraspéci lap, akkor ne engem kövezz meg :DD

(#5) patik válasza hezso (#4) üzenetére


patik
csendes tag

OK!!!
;]

(#6) horatio válasza patik (#5) üzenetére


horatio
tag

A lyukak tuti szabványosak.
Ha befér a lap a házadba akkor fel is tudod őket fogatni. :)

Két nap az élet, három nap a karnevál.

(#7) ody42 válasza horatio (#6) üzenetére


ody42
senior tag

Na azért mérget ne vegyetek az ATX szabványra, pláne régi alaplapnál/háznál...
(Nekem két csavar,meg millio műanyag mütyür fogja a lapot, de szerintem a házam a ludas a dologban, mert a régi alaplapnál se volt jó...)
Taiwan,dzsunkacég soroljam?

(#8) Latyakos válasza ody42 (#7) üzenetére


Latyakos
aktív tag

Igy van, nekem a gigabyte alaplapom gond nélkül belefér a nagy tornyomba, csakhogy a lyukak közül 1 arrébb van, no meg ahol csavaros lyuk kéne ott műanyagosnak van hely, ugyhogy én is toldoztam-foltoztam. :))

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#9) ody42 válasza Latyakos (#8) üzenetére


ody42
senior tag

az ilyenektől szép a gépbuherálás :)
Nem is lenne jó, ha minden tökéletesen jó lenne :C

(#10) Latyakos válasza ody42 (#9) üzenetére


Latyakos
aktív tag

Főképp mert 10 perc alatt be akartam szerelni, és lett belőle majd másfél óra. :))
Szvsz mindenkinek mindenféle csavarból legyen 4-5 darabbal több mint ami kéne, és akkor bármit beszerel. :))

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#11) azzio


azzio
aktív tag

Nekem IS7 van, meg codegen ház (ne kérdezzétek, pontosan milyen, szürke oszt kész :) )
Szereltem már össze pár gépet, de
1., épphogy befért az alaplap az amúgy nem kicsi házba, bár lehet, hogy csak nekem tűnt ''alig''-nak, mindenesetre az ST6 könnyebben belement a jelenleg Kalandor bitrokában lévő ennél kisebb kéglibe :)
2., 20x kiszedtem meg visszaraktam, mire elégedett voltam a csavarok elhelyezkedésével.
3., a házhoz adott műanyag bakok számára a házon kialakított lyukak közül EGY SEM esett egybe az alaplapon lévőkkel :), úgyhogy mindenhol csavar vagy csavar+tőcsavar kombót kellett alkalmaznom, de így lehet, hogy 1-2 helyen megfeszülhet a lap, de hát ez van...
4., viszont jól megy, aztán ez a lényeg...

[Szerkesztve]

(#12) zso73


zso73
veterán

Ha már csavar:Nincs valakinek kallódó DTK ház csavarja?Amivel az alaplapot lehet felfogatni a házban.
Zso :)

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#13) anulu válasza ody42 (#9) üzenetére


anulu
félisten

én ezt szerencsére megúsztam :) chieftec ház rulz :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#14) fokukac


fokukac
nagyúr

miért a chieftec házban magától megáll az alaplap? :))

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#15) Flameus válasza zso73 (#12) üzenetére


Flameus
aktív tag

Éppen van egy pár DTK csavarom, de nem igazán tudom, hogy melyik csavarra gondolsz.
Alaplaplefogató-csavarokat bármelyik kis boltban adnak pár forintért.
- kivéve Sugár üzeltlánc -

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#16) Flameus


Flameus
aktív tag

Hoppá, ház csavar - Sorry
Bocsi, reggel van, de abból melyik?

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Egy érdekes kérdés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.