Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér: 30.000 dpi (téma lezárva)

Hozzászólások

(#5) rii


rii
nagyúr

basszzzzz ... mit találtam ....

[link]

google, a haver ... vagy barát vagy mi .... [link]

z egerek minimális felbontó képessége általában megegyezik azok valóságos fizikai felbontóképességével (dpi). A pontosságot, felbontóképességet, bizonyos esetekben, megfelelő szoftverekkel növelni lehet (30000 dpi). A szoftver az érzékelt impulzus sorozat frekvenciának figyelésére (abszolút érték, változás sebessége, stb.) épít.

kis felbontás 20-30-50
közepes felbontás 100-200
nagy felbontás 250-350
extra felbontás 400

A forgalomba lévő egerekhez adott szoftverekkel a felbontás növelés fokozatai 500 dpi, 1050 dpi vagy 1200 dpi, valamint 6400, 19000 vagy 30000 dpi. Nem gyakori, de előfordul, hogy a maximális sebesség határt is megadják pl. 600 mm/s. A felbontáson azt értjük, hogy mekkora az a legkisebb elmozdulás, amelyet az egér már érzékel. Az esetek többségében ezzel a kérdéssel nem szoktak foglalkozni, hiszen az emberi kézmozdulatok eléggé durvák. A felbontás igen széles intervallumot foghat át: 30-12000 dpi. Nagy felbontású egér csak speciális alkalmazások estén szükséges, így a számítógéppel támogatott tervezés (CAD), térképészet stb. esetén.

Fontos, hogy egerünk 100% Microsoft, vagy Mouse-System-Mouse kompatibilis legyen, mivel a programok többsége ezeket a szabványokat ismeri, használja.



-----------------------------------------

én spec. megadom magam .....

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér: 30.000 dpi (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.