Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér: 30.000 dpi (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Dikk_RR


Dikk_RR
csendes tag

szijasztok!

Lenne egy érdekes kérdésem...

Szal az egyik infó-tételemben (középiskolás vok, érettségi előtt, tanártól kaptuk meg, szal bocsi az ő nevében is, ha nagy hülyeség... ;)) az van, hogy egér pontosság szerinti csoprotosítása:

kis felbontás: 20-50 dpi
közepes felbontás:100-200 dpi
nagy felbontás: 250-350 dpi
extra felbontás: 400 dpi-től

és itt jön a lényeg: megfelelő szoftverrel akár lehet 1050, 1200, 6400, 19000, vagy akár 30000 dpi is!!!!

tehát a kérdésem: Ez lehetséges? van olyan szoftver, amivel fel lehet javítani az egér pontosságát egészen 30000 dpi-re? És ha igen, melyik az a szoftver, mert az nekem is kellene...

a válaszokat előre is köszönön...

(#2) (Kolombusz) válasza Dikk_RR (#1) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Mivel az egér pontossága a benne lévő érzékelőtől függ, ezért szerintem ez oltári nagy baromság.

Gondolj bele, ha lehetséges lenne, senki nem adna ki 15, meg 20 ezer forintokat egy 1600dpi-s egérre.

(#3) rii válasza Dikk_RR (#1) üzenetére


rii
nagyúr

összekeverte a SCANNER-el .... ott lehet a fizikai DPI főlé menni software-s úton. De az ilyen software-s dolgoknak nincs értelme. Vagy tudja HW-ből, vagy nem.



[Szerkesztve]

meg semmi értelme nem lenne 30000 dpi egy egérnél ... az 30000 Dot Per Inch-et jelent, vagyis 30000 különálló pontot tud értelmezni 2,5 cm-en ...

egy egérnek a 400 is elég, a 800 meg bőven, ha jól tudom, 1600 meg már tényleg professzionális ... 30000 dpi-t talán a hatalamas, iróasztal nagyságú dob-scannerek tudnak ... nem egy maroknyi egér ....


[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4) sebipayne válasza Dikk_RR (#1) üzenetére


sebipayne
tag

Manapság 2000DPI körül vannak a legextrémebb megoldások, például ott van a Logitech G3-a ami már nem sima optikával működik, hanem lézeres technológia. Különbenis, minek kellene egy játékosnak 2000DPI fölötti érzékenységű egér? :D Az ember úgysem tudna már érzékelni lényeges különbséget efelett.

(#5) rii


rii
nagyúr

basszzzzz ... mit találtam ....

[link]

google, a haver ... vagy barát vagy mi .... [link]

z egerek minimális felbontó képessége általában megegyezik azok valóságos fizikai felbontóképességével (dpi). A pontosságot, felbontóképességet, bizonyos esetekben, megfelelő szoftverekkel növelni lehet (30000 dpi). A szoftver az érzékelt impulzus sorozat frekvenciának figyelésére (abszolút érték, változás sebessége, stb.) épít.

kis felbontás 20-30-50
közepes felbontás 100-200
nagy felbontás 250-350
extra felbontás 400

A forgalomba lévő egerekhez adott szoftverekkel a felbontás növelés fokozatai 500 dpi, 1050 dpi vagy 1200 dpi, valamint 6400, 19000 vagy 30000 dpi. Nem gyakori, de előfordul, hogy a maximális sebesség határt is megadják pl. 600 mm/s. A felbontáson azt értjük, hogy mekkora az a legkisebb elmozdulás, amelyet az egér már érzékel. Az esetek többségében ezzel a kérdéssel nem szoktak foglalkozni, hiszen az emberi kézmozdulatok eléggé durvák. A felbontás igen széles intervallumot foghat át: 30-12000 dpi. Nagy felbontású egér csak speciális alkalmazások estén szükséges, így a számítógéppel támogatott tervezés (CAD), térképészet stb. esetén.

Fontos, hogy egerünk 100% Microsoft, vagy Mouse-System-Mouse kompatibilis legyen, mivel a programok többsége ezeket a szabványokat ismeri, használja.



-----------------------------------------

én spec. megadom magam .....

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6) sebipayne válasza rii (#5) üzenetére


sebipayne
tag

Szerintem ez akkoris csak az elméleti maximális jelátvitel lehet az egér és a szgép között, nem pedig az egér olvasási sebessége, szóval szvsz az egér hardware-es felbontását tutira nem lehet még ilyen szoftverrel sem megnövelni, ez csak azt csinálja hogy amit az egér mondjuk 800DPI-ben beolvas képeket, azt maximum 30000DPI-ben képes a gép felé irányítani, gyakorlatilag nem növelve a sebességet. :)

(#7) rii válasza sebipayne (#6) üzenetére


rii
nagyúr

szeritnem sincs semmi értelme egy 30000 dpi-s egérnek ....

meg ha valaki rángatj a az asztal fölött, akkor nem hizsem, hogy sok értelme lenne .. az lassú mozgásnál jö elő ... :-/

mindegy ... a választ megvan a kérdésre ... (-:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#8) balesz^ válasza sebipayne (#4) üzenetére


balesz^
tag

G3 az nem az mx518 véletlenül? Ami tudtommal optikai egér 1600 DPI-vel.
Lézeres egér a G szériából a G5 (2000 DPI) és ennek rádiós változata a G7.

(#9) sebipayne válasza balesz^ (#8) üzenetére


sebipayne
tag

Bocsi, tényleg igazad van... Csak valamiért kevertem az új mp3-lejátszómmal (na az már valóban G3 :DDD )

(#10) balesz^ válasza sebipayne (#9) üzenetére


balesz^
tag

Végülis a teljes neve ''Logitech G3 MX518'' szóval nem tévedtél nagyot :)
Csak az egy másik egér :)

(#11) mordeaux


mordeaux
tag

Az én tanárommal két éve vitatkozni kellett, hogy miért tesz fel olyan kérdést a dolgozatban, hogy hány gigás egy winchester, amire a megfelelő válasz a 40 giga volt, ami már akkor is viszonylag kicsi volt...
Folytatásnak néhány hete leordított minket amikor ugyenezt visszakérdeztük, arra nem tudott mit mondani, hogy miért tette fel két éve. Szánalmas embereket engednek tanítani, vagyis időt húzni az életünkből, mert tanítani nem tanítanak.

[Szerkesztve]

Kirby a parancsnok

(#12) kamikaze boci válasza rii (#5) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Jó új a cikk:D (Sajnos a Mouse Systems nyomait már évekkel ezelőtt elüntette a Kye, a domaint árulták/árulják...)

Igen, van szoftveres felbontás javítás. Az egyik kedvencem a Viper, amelyik 1000-es felbontást présel ki a natív 400-as 2051-es chipből.

Szerk.: 30000-est azért még nem láttam, egy linket dobhatna az a tanár:)



[Szerkesztve]

egyéb állatfajták

(#13) sekli válasza mordeaux (#11) üzenetére


sekli
addikt

ugyan már, ez még jól informáltnak számít...de komolyan...

(#14) sebipayne válasza Dikk_RR (#1) üzenetére


sebipayne
tag

Én is most érettségizek :P , számtech + matek emelt ;] , de én (a te helyedben is) inkább nem kavarnék be ilyen szoftveres felbontásnöveléssel az érettségin. Szerintem a szóbelik nem szoktak olyan véresek lenni, hogy ilyeneket megköveteljenek tőlünk. Legakábbis remélem :)

(#15) sekli


sekli
addikt

Van olyan program, vagy driver, amivel egy teljesen mezei egér sensitivity-jét lehet állítani egy gombnyomással a játékok alatt? Most nem az ilyen Razer meg mittudomén milyen egerekre gondolok...

(#16) bypet válasza kamikaze boci (#12) üzenetére


bypet
tag

milyen szoftver?

**

(#17) sbazsi


sbazsi
veterán

ha csinálok egy képet a digitfényképezővel, hiába nagyítom fel, bár nagyobb lesz a felbontása, de a minősége nem.

(#18) germanh


germanh
senior tag

30000DPI :Y ....ecsém...mekkora baromság...az a vki tud vmit aki összeállította a tételt :R
a legjobb egerek(mármint legnagyobb felbontásúak)
Logitech G5 - 2000DPI
Razer Copperhead - 2000DPI

Enjoy the pain!

(#19) kovsol válasza Dikk_RR (#1) üzenetére


kovsol
titán

ez tudod hogy mehet ?
kb mint a szenzi növelés :D

May the Force be with you!

(#20) kamikaze boci válasza bypet (#16) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Firmware;)

A 30 ezret én is idióta baromságnak tartom, de azt nem tudhatjuk, hogy ipari körülmények között milyen egérnek nevezhető szörnyeket használnak. Nem valószínű, de ki tudja, néha egészen furcsa, -és elképzelhetetlenül drága- egerekbe futok bele, amiknek a létezését nem hinnám, ha nem árulnák.

germanh

A Raptor M2 például 2400 dpi-s;)

egyéb állatfajták

(#21) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Á, a 30.000 dpi kamu: nincs ilyen érzékeny otika ilyen kis méretben. Ha pedig szoftveresen kellene felnyomni, mint a szcannereknél, az igen gépigényes lenne. Poén lenne, ha egy izom gépen épp az egér miatt szaggatna be a CS! :DDD Na meg aztán milyen egérpadon használnád? Föci atlasz? :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#22) bypet válasza macilaci78 (#21) üzenetére


bypet
tag

Lineáris-interpolációnál ugyan mi a gépigényes?

**

(#23) Dikk_RR


Dikk_RR
csendes tag

a válaszokat még mindig köszönöm szépen :D majd jól megmutatom az infótanáromnak a válaszokat :D:D:D

tuttam én hogy ilyen nem lehet, de azért gondoltam valaki okosabbakat kérdezek meg... meg be akartam bizonyítani a tanárnak, mert nem hitte el...

szal KÖSZI SRÁCOK!!!:D:D

(#24) germanh válasza kamikaze boci (#20) üzenetére


germanh
senior tag

:R
ahhoz képest elég nagy sz*R :DDD

Enjoy the pain!

(#25) deter válasza germanh (#18) üzenetére


deter
aktív tag

Nem egészen...

A legnagyobb felbontás mostani sorozat gyártású optikai egerek esetén a 2400dpi. /Raptor Gaming M2/ De Boomslang-nek is ennyi volt a beolvasási képessége azzal a különbséggel, hogy az golyós egér volt.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér: 30.000 dpi (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.