Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AMD!4ever


AMD!4ever
őstag

Többször is kerestem hasonlot,nem találtam ezért nyitom.

A probléma a következő: Öcsém ma azzal fogadott hogy a Dvd romja (amit tölem kapott)samsung Sd 616-T(asszem) tudom jó öreg példány,dehát a gépe is az sajna.
Szóval ripityára törte az én dvd lemezemet.Nem számit hogy mit tört szét,nade egy kicsit mégis mert anno 10000ftomba került.(Need for Speed Porsche 2000)
Tehát csontra szétörte (több vicik vacak darabra)majd a tálcán kiadta hogy tessék kész van:(
De azóta a dvdrom müxik és nem tört össze mást.

Lehetséges ez?
Vagy inkább gyanakodjak Felelötlen otthagyásra és Kölyöknémetjuhászkutya által elkövetett Adathordozó gyilkosságra?
:((

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#2) Thulcandra válasza AMD!4ever (#1) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Hát bizony cd lemezek szoktak szétrobbani (volt is v.mi csuda meghajtó aminek ez volt kedvenc elfoglaltsága), de DVD lemezt tuti nem tört ripityára még egy meghajtó sem. Gondolom öcséd is halott a cd robbanásokról, csak arról nem halott hogy a DVD lemez sokkal stabilabb, és lassabban is forog a meghajtóban...

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#3) Dufresne válasza Thulcandra (#2) üzenetére


Dufresne
addikt

Ez igaz, de azért 1-1 rossz példány, amiben a gyártás során maradt némi anyagi feszültség, az azért elengedheti ilyn módon magát, de igaz, hogy sokkal valószínűtlenebb, mint a cd-nél, bár az én igfen nagy ismerősi körömben eddig úgy 8év alatt csak 1 cd robbanás fordult elő, de a lemezen kívül minden működött tovább rendesen.

(#4) DigitXT válasza Thulcandra (#2) üzenetére


DigitXT
félisten

A Porsche nem CD-n volt?:B Amúgy az 52x-es pörgetés szokott szívás lenni...

(#5) Jim Tonic válasza DigitXT (#4) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

LOL. Tied a nap kérdése díj!! ;)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#6) escie


escie
őstag

nekem egy régi cdrom-om robbantott fel egy cd-t. viszont az csúnyább volt, mert a repeszhatás is elég kellemetlen lett volna, ha közelebb ülök a géphez. csak úgy repkedtek kifelé a darabkák... :U (ilyen lecsapódó ajtójú példány volt...)
mondjuk legalább jóízlése volt a meghajónak, azt meg kell hagyni.
win98 cd-volt... ;]
:))

I'm back, baby!

(#7) Thulcandra válasza DigitXT (#4) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Fingom sincs min volt, ugyan is nem igazán szoktam játszani.
''Szóval ripityára törte az én dvd lemezemet.'' - Ő ezt írta, erre reagáltam.
Ha CD volt akkor könnyen megeshet, hogy...

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#8) DigitXT válasza Thulcandra (#7) üzenetére


DigitXT
félisten

Azért mondom.:DDD Szvsz CD-ről beszélünk, és ott tényleg lehet törés, bár ritka.

(#9) DigitXT válasza Jim Tonic (#5) üzenetére


DigitXT
félisten

Pedig nem is olyan lényegtelen a topiknyitó kérdése szempontjából.:))

(#10) PPeter válasza AMD!4ever (#1) üzenetére


PPeter
addikt

Simán törheti.Elég gyakori jelenség. Ne (ezért) bántsd az öcsit :DDD.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#11) Thulcandra válasza PPeter (#10) üzenetére


Thulcandra
senior tag

DVD lemezzel gyakori? Vagy te most CD -re mondod?

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#12) PPeter válasza Thulcandra (#11) üzenetére


PPeter
addikt

Pocsék minőségű, vagy repedt, esetleg házilag (rosszul, tehát nem pont középre) címkézett lemez esetén egy nagy sebességű, vibrálásra hajlamos meghajtóban CD és DVD is törhet, robbanhat.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#13) sh4d0w válasza Thulcandra (#11) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

DVD-lemezzel nem hiszem, hogy túl gyakran fordulna elő ilyesmi, az lassabban forog, mint a CD - CD-nél meg elég, ha meg van repedve a lemez (esetleg szemmel nem is nagyon látható a repedés)...

https://www.coreinfinity.tech

(#14) Thulcandra válasza PPeter (#12) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Asszép. DVD törésről meghajtóban még nem halottam. Remélem átélni sem fogok ilyet ;>

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#15) PPeter válasza Thulcandra (#14) üzenetére


PPeter
addikt

Videótékás DVD-k (naponta többször teszik-veszik ki-be a pocsék, rideg peckes tokba/tokból) között sok a repedt, azok még egy asztaliban is szét tudnak reccsenni.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#16) Thulcandra válasza PPeter (#15) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Szerencse hogy nem igazán járok TKba. Köszön a felvilágosítást, OFF -ot befejeztem, s húztam a topikból ;>

[Szerkesztve]

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#17) gLes válasza PPeter (#15) üzenetére


gLes
őstag

TK-s lemezről mindig kell készíteni egy biztonsági másolatot valami jó komótos kis sebességgel ;] Persze csak azért, hogy ne törjön szét a lejátszóban az eredeti :U

(#18) Jim Tonic válasza DigitXT (#9) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem hát! Pontosan ezért írtam! Hogy micsoda észrevétel volt! Nem pejoratív értelemben írtam!

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#19) AMD!4ever


AMD!4ever
őstag

Igenigen!!! cd volt bocsánat elirtam!!!!:B
Ugy osszekavarodnak ezek a cd-dvd dolgok már!!! :)

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#20) AMD!4ever válasza Thulcandra (#7) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Nfs Porsche 2000-CD! Bocsi:B:B:B

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#21) AMD!4ever


AMD!4ever
őstag

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!,akkor nem bántom(ezért) az Öcsit,se a kutyáját!
Én spec nem gondoltam volna..... de ezekszerint ez van.
Mellesleg sajnálom azt a gémet,régen nagyonagyon szerettem megaztán a Porsche a kedvenc autómárkám is :O

Pusszantás mindenkinek!(Hofi)

(Akár zárható is a totyik)

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#22) mr_ricsi válasza AMD!4ever (#21) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Mellesleg sajnálom azt a gémet,régen nagyonagyon szerettem''
Szerintem ilyen helyzetben nyugodtan használhatod a game ''biztonsági másolatát''.
(Őrizd meg az eredeti csomagolást, a tokot, esetleg a szétrobbant lemez legnagyobb darabját, aztán ha kopogtat a BSA, végezzék el ezen az eredetiségvizsgálatot. :) )

Tényleg, mekkora kb. a legnagyobb megmaradt darab?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#23) raszputyin válasza Thulcandra (#2) üzenetére


raszputyin
senior tag

én úgy tudom, hogy az 1x-es DVD sebesség kb. 3x olyan gyorsan prögeti a lemezt, mint az 1x-es CD-sebesség (és persze valami 7-8-szor akkora adatátviteli sebességre képes). (PPeter, légyszi javíts ki, ha tévednék...)
Tehát 16x-os dvd sebesség az forgásban kb. 48x-os cd sebesség, és ha nem vagyok túl hülye fizikából, akkor a terhelés négyzetesen függ a sebességtől... tehát simán törhet még a dvd is. Persze a jobb meghajtók 4-10x max sebességre pörgetik a lemezt olvasásnál, ez már talán jobb.
Sose jöttem rá, miért van az, hogy az elejét olvassa 4x-en, és a végét 10x-en... Jó, értem, hogy belülről kifelé megy az írás, és belülről kifelé gyorsul a kerületi sebesség, de miért nem kívülről befelé iratik pont ezért, mint régen a bakelitlemez? Talán arra gondoltak, hogy a közepe felé kisebb a sérülés esélye?
A karcolatlan jó lemez nem törik... mikor eldöntöttem, hogy a lehető legdirektebb módon semmisítem meg a gyerekkori illegálisszoftver-gyűjteményemet, elég komoly erőt igényelt :) Már kétrét hajtottam, és még mindig semmi baja nem volt :D Mikor aztán eltört mégis, ripityomra törött, nem pedig 2 szép darabra, ahogy reméltem...
A rossz CD viszont sajnos :( Egyik eredeti Imperium Galactica CD-m sikeresen megmerényelte magát a meghajtót, ráadásul nem az enyémet, hanem egy barátomét, akinek odaadtam, miután én már nem játszom... roppant kínos :( Általában igaz, hogy az igényes írt lemeznek minden szempontból jobb a minősége, mint a préseltnek!

(#24) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Nálam még sose volt olyan , hogy szétszedte volna a meghajtó a lemezt.De hallotam olyanról, hogy a rosszul betett lemez szétrobbant a meghajtóban

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#25) Ameda


Ameda
tag

Megesett: SONY vagy LiTEOn CDÍróban-ban (nem pont emlékszem rá, de mindegy, úgyis csak az előlapban különböznek). Szétrobbant valami NoName lemez, többet nem volt képes írni, olvasni is csak egy-két jobb minőségű CD-t...

Please use LINUX!

(#26) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Nekem is volt már ilyen esetem sajnos. Nálunk a Heroes3 CD vált a törés áldozatává, de olyan erővel ''robbant szét'' a meghajtóban, hogy az egyik (jó nagy) darabja a meghajtó hátuljába csapódott. Most félig kilóg belőle, és teljesen bele van szorulva.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#27) PPeter válasza raszputyin (#23) üzenetére


PPeter
addikt

én úgy tudom, hogy az 1x-es DVD sebesség kb. 3x olyan gyorsan prögeti a lemezt, mint az 1x-es CD-sebesség (és persze valami 7-8-szor akkora adatátviteli sebességre képes). (PPeter, légyszi javíts ki, ha tévednék...)
Tehát 16x-os dvd sebesség az forgásban kb. 48x-os cd sebesség, és ha nem vagyok túl hülye fizikából, akkor a terhelés négyzetesen függ a sebességtől... tehát simán törhet még a dvd is. Persze a jobb meghajtók 4-10x max sebességre pörgetik a lemezt olvasásnál, ez már talán jobb.


Hiányosan (rosszul) tudod. A DVD és CD lemezeknél azonos fordulatszám mellett (is) magasabb a DVD adatátviteli sebessége, tudnillik kisebbek a jelek is a korongon. Mind a két lemeztípus esetén körülbelül 10 rpm a határ, amire felgyorsíthatók, de azonos fordulatszám mellett a DVD jóval nagyobb adatátviteli sebességgel dolgozik, mint a CD.

Sose jöttem rá, miért van az, hogy az elejét olvassa 4x-en, és a végét 10x-en... Jó, értem, hogy belülről kifelé megy az írás, és belülről kifelé gyorsul a kerületi sebesség, de miért nem kívülről befelé iratik pont ezért, mint régen a bakelitlemez? Talán arra gondoltak, hogy a közepe felé kisebb a sérülés esélye?

Ha azonos fordulatszámmal (azonös szögsebebességgel, CAV) dolgozik a drive, akkor értelemszerű, hogy ugyanaz a fordulatszám a lemez belső pereménél kisebb adatátviteli sebességet ad, mint a külső peremen, ahol ugye nagyobb a kerület és a kerületi sebesség. Ennek semmi köze a sérülés veszélyéhez.

A karcolatlan jó lemez nem törik... mikor eldöntöttem, hogy a lehető legdirektebb módon semmisítem meg a gyerekkori illegálisszoftver-gyűjteményemet, elég komoly erőt igényelt Már kétrét hajtottam, és még mindig semmi baja nem volt Mikor aztán eltört mégis, ripityomra törött, nem pedig 2 szép darabra, ahogy reméltem...

A meghajtóban is pont ez történik, nem kétfelé hullik a lemez, hanem gyakorlatilag szétrobban, a legtöbb esetben végzetesen károsítva magát a drive-ot is.

A rossz CD viszont sajnos Egyik eredeti Imperium Galactica CD-m sikeresen megmerényelte magát a meghajtót, ráadásul nem az enyémet, hanem egy barátomét, akinek odaadtam, miután én már nem játszom... roppant kínos Általában igaz, hogy az igényes írt lemeznek minden szempontból jobb a minősége, mint a préseltnek!

Ez viszont nagy butaság, a gyári, préselt lemezek majdnem minden esetben jobbak, mint az igényes írt lemezek.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#28) AMD!4ever válasza mr_ricsi (#22) üzenetére


AMD!4ever
őstag

A legnagyobb megmaradt darab kb az egésznek a negyede majdnem,de azon is van egy jokora luk.
De a többi sokkal kisebb cifetcafat.


Tényleg kinél kopogtatott már a BSA?:)

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#29) raszputyin válasza PPeter (#27) üzenetére


raszputyin
senior tag

hm, asszem pár dolgot félreértettél, amit írtam :)

A DVD és CD lemezeknél azonos fordulatszám mellett (is) magasabb a DVD adatátviteli sebessége
Persze... ennek sztem nem mond ellent az, hogy az ''1x'' DVD-sebesség 3-szor olyan gyorsan pörög, és kb. 8-szor akkora adatátviteli sebességet ad, mint az ''1x'' CD.
Úgy tudom, hogy az egyszeres CD sebesség ex def. a CD audió olvasásához szükséges sebesség (2x2x44100 byte/mp ''raw'' adatátvitel), az egyszeres DVD sebesség pedig a legmagasabb bitrate-ű szabványos DVD videó lejátszásához elegendő sebesség (egy egyrétegű lejátszására kb. 1 óra, most nem számolom ki, mennyi .)

[...]Ennek semmi köze a sérülés veszélyéhez.
Kösz az infót a forgómozgás kinematikájáról, van érettségim :P
Itt természetesen másféle sérülésre gondoltam (nem a meghajtóban, hanem zsíros ujj, karcolás, stb. talán inkább kerül a külső részére egy lemeznek... azt vetettem fel, hogy ez az eredeti oka a belülről-kifelé írási iránynak. Ált a lemez elején van a fontosabb adat, főleg, ha nincs teleírva :) )

Ez viszont nagy butaság, a gyári, préselt lemezek majdnem minden esetben jobbak, mint az igényes írt lemezek.
Nem az adatbiztonságról/visszaolvashatóságról beszéltem, nem a hajszálvékony adathordozó rétegről, hanem a lemeztestről...
Nekem van kb. 10-15 eredeti CD-Rom lemezem és olyan 50 eredeti CD-Audió. Mind elég egyenetlen szemre is, sokan baljós hangon koccannak, mikor a tálcára vagy a tokba teszem őket, mások rettenetesen hangosak a meghajtóban még akkor is, amikor eléggé le van szabályozva a sebesség, szinte sír tőlük az olvasó. (Egyik legrosszabb a legális bolti winXP lemez, fülsüketítő hangot kelt olvasásnál.) Az se véletlen sztem, hogy egy ilyen zörgős préselt lemez robbant a barátom meghajtójában, ami oly sok írtat kibírt...

(#30) PPeter válasza raszputyin (#29) üzenetére


PPeter
addikt

Hát ha félreérhetően írsz :DDD

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#31) raszputyin válasza AMD!4ever (#28) üzenetére


raszputyin
senior tag

Tényleg kinél kopogtatott már a BSA?
Én egyvalakiről hallottam, aki megszívta. Postán rendelt kalózmásolt (valóban kalóz, tehát profi jogsértő másolta) játékot, a terjesztő lebukott, és az illető (egy 16 éves srác) fel lett göngyölítve a bátor jogvédők által, akik vitéz módon, a társadalom védelmében jó nagy pénzbüntetést és fél év felfüggesztettet értek el a dicső koncepciós perben. Egyébként netes kémkedés alapján -- úgy tudom -- egyelőre nem keresnek áldozatot.
Ha ''Fidesz-közeli'' cégnél vagy (pl. pályázatot nyert a cég 98-02 között), akkor számíthattok a látogatásra... van, aki ilyen etikusan értelmezi a politizálást. Egyébként -- úgy tűnik -- egyelőre nincs nagy esélye azok lebukásának, akik semmi kétes helyen nem adtak meg postai címet vagy tel.számot.

Mondanám, hogy nem minden törvénysértés bűn, de annyira silány a kereskedelmi szoftverek túlnyomó többségének színvonala, hogy szükség sincs rá... Amire szükséged van, és nincs ugyanolyan jó amatőr barkács ''szabadszoftver'' az adott feladatra, az belefér. Én pl. kaptam ajándékba Mathematica V-öt, veszek majd valami régi UT-t agresszióm fejlesztésére, másra köszönöm, nincs szükségem többé :)

(#32) icon


icon
senior tag

Sziasztok, tán olyan 6 éve volt egy SONY cdrom-om, ő például a Gamestar mellékletekkel volt hadilábon. Kétszer kaptam gariban helyette másik ugyanolyat, és a hatás nem maradt el... :Y

Aztán kaptam egy Samsungot, az egy év után gazdit cserélt egy kollégámmal, és vettem egy DVD-ROM-ot.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#33) mr_ricsi válasza AMD!4ever (#28) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Tényleg kinél kopogtatott már a BSA?''
Most nem ez a lényeg: fizettél érte, jogod van használni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#34) raszputyin válasza mr_ricsi (#33) üzenetére


raszputyin
senior tag

ez nem ilyen egyszerű. napirendre került ugyanis a biztonsági másolat betiltása. már most is csak akkor jogos, ha tényleg sajátról csináltad, azaz csak megelőzésre jó (ha eltörik, és mástól másolsz, az illegális.) és persze csak 1 biztonsági másolatod lehet.
aki teljesen törvényes akar lenni, az voltaképpen semmit nem csinálhat... ha tudsz fejből egy József Attila- vagy egy Radnóti-verset, már akkor is sérted a szerzői jogokat! ''Hogy rettenetes, elhiszem, de így igaz!'' (Lehet, hogy ezt is illegálisan írtam ide :D nemtom, Szabó Lőrinccel mi az állás.)

[Szerkesztve]

(#35) mr_ricsi válasza raszputyin (#34) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''napirendre került ugyanis a biztonsági másolat betiltása.''
Ám legyen, de ha egy szoftver használati jogát megvásároltam, és a hordozó meghibásodása miatt nem tudom használni, akkor kötelezzék a kiadót/forgalmazót, hogy azt nekem a hordozó előállítási árán cserélje ki.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#36) raszputyin válasza mr_ricsi (#35) üzenetére


raszputyin
senior tag

én is ezt mondanám, de sajnos az erősebb kutya funkcionál, ezt a világ egyetlen országában se garantálja a törvény.

(#37) gLes válasza raszputyin (#36) üzenetére


gLes
őstag

Jobb helyeken ehhez nincs is szükség törvényre :U

(#38) AMD!4ever válasza mr_ricsi (#33) üzenetére


AMD!4ever
őstag

ja,használhatom azt a negyed darab cd-t...:((
de ez érdekes,ha én azt akarnám hogy igenis cserélje ki nekem valaki ezt a programot,igaz már nem garis(ez is egy nagy ökörség a legtöbb programnál a 90napos garancia....)de kihez fordulhatnék?
Fogyvédelem? Cdgalaxis? EA?:DDD Samsung?(dvd-rom) Microsoft? (az Ő szoftverük pörgette az olvasót ami a Cd halálát okozta.)

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#39) DigitXT válasza AMD!4ever (#38) üzenetére


DigitXT
félisten

az Ő szoftverük pörgette az olvasót ami a Cd halálát okozta
Ez baromi jó!:)) De tényleg!:DDD
Persze az eredeti problem már nem ilyen mókás, hiszen sajnos a garancia idején túl, mivel javíthatatlan: vehetsz újat... Egyetlen szerencse, hogy EA Classics (?) kiadásban egész olcsó, asszem.:B

(#40) AMD!4ever válasza DigitXT (#39) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Igen! elég olcsó. Csak egy a bibi,ha én gyüjtő lennék...ugyebár nekem a porsche2000 volt meg (volt) de utána jelent meg a Porsche unleashed és azóta is csak ezeket látom,(ujabb verzio3.0--3.1) ugyanaz a gém végülis csak a cime más

Szoval ez van égre földre... de Porsche 2000? aznincsen:O

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#41) mr_ricsi válasza AMD!4ever (#38) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Egyszerűbb egy másolatot használatba venned, a negyed CD-t, a dobozt pedig tedd el bizonyítéknak.
(Egyébként a lemez volt rossz, mert PPéter is megmondta, hogy hibátlan lemez nem törik el.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#42) iday


iday
aktív tag

Az én asus 50x cdrom-om a magyar videoton ujságcdk-et szerette darabokratörni.
Ugy ráztam ki szegényböl a darabkákat.
Pár év mulva is találtam benne darabokat. :>
De müködik az olvaso. :))

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#43) TeeJay


TeeJay
félisten

kicsit hozzászólnék a témához mert nekem pl 56x Shuttle CD meghajtóm van és még soha 1 darab lemezt nem tört darabokra pedig minden megírt lemezt kajak 56x sebességgel olvas a legvégén.

a hangja se túl nagy de ennek ellenére alig rezonál meg ilyenek.
szerintem a meghajtótól is függ hogy törik e majd a lemez vagy sem.

csináltam egy nemrég írt CD olvasási tesztet és lefotóztam.
lehet látni hogy kb 24-25x sebességgel kezd nálam olvasni és a végén 56-57x sebességet szokott elérni.
szóval szerintem nem a túl nagy sebességtől törik el a CD

[kép]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#44) PPeter válasza TeeJay (#43) üzenetére


PPeter
addikt

''...szóval szerintem nem a túl nagy sebességtől törik el a CD...''
Akkor mitől, a mikulástól? A túl nagy sebességtől, illetve a nem középpontos, nem jól kiegyensúlyzott lemez vibrálásától törhet el, illetve ha eleve repedt, silány a korong. Nem véletlenül nem gyorsították tovább a CD/DVD-technológiát, 10ezres fordulatszám felett szétmegy a korong a retekbe, illetve annyira rezeg, hogy nem lehet normálisan írni/olvasni. A Shuttle olvasód is lazán szétrobbanthat egy lemezt, láttam már ''akcióban'' ilyen meghajtót...

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#45) iday válasza PPeter (#44) üzenetére


iday
aktív tag

Azért nem pörög 10000-t percenként.
Az én olvasom (50x) 7000percenként.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#46) AMD!4ever válasza mr_ricsi (#41) üzenetére


AMD!4ever
őstag

A Cd eredeti tokja megsincs már :(
Mert minden cédét átraktam tartóba.és kidobáltam öket,úgyhogy már az sincs :(

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#47) PPeter válasza iday (#45) üzenetére


PPeter
addikt

Jó, csak leírtam, hogy miért nem gyorsították tovább a 60x-os (és gyorsabb) tartományba.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#48) TeeJay válasza PPeter (#44) üzenetére


TeeJay
félisten

de ha jó a meghajtó és tudja kompenzálni a rezgést vagy valami, akkor nem hiszem hogy jó fajta lemezeket széttöri.

nekem csak philips verbatim tdk meg fuji lemezeim vannak szóval nekem még nem volt bajom pedig már régóta megvan ez a Shuttle olvasó.

ja meg CD olvasás közbe nem kell a házat rugdosni meg ilyenek:DD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#49) raszputyin válasza TeeJay (#48) üzenetére


raszputyin
senior tag

de ha jó a meghajtó és tudja kompenzálni a rezgést vagy valami, akkor nem hiszem hogy jó fajta lemezeket széttöri.
Bármit el lehet törni... számold ki, milyen centripetális gyorsulást kap egy ilyen lemez széle 10000rpm környékén! Ráadásul fel is melegszik akár 70-80 fokra, amitől lágyul az anyaga...
Már két ismerősömnek is úgy belesült a lemez a meghajtóba, hogy az is tönkrement. Az egyik az én lemezem volt :( és persze mindkettő gyári... jó írt lemezzel sztem nem történik ilyen!
Egyébként valahol azt hallottam, hogy vannak különleges, 60x-nál lényegesen magasabb meghajtók, de azok több olvasófejjel érik el további gyorsulást. Persze lehet, hogy ez legenda :)

(#50) iday válasza raszputyin (#49) üzenetére


iday
aktív tag

Valoban voltak 60-70x sebességü meghajtok.
Azok több fellel olvastak.
De ugy eltüntek.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.