Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd olvasó

Hozzászólások

(#1) DJ Diablo


DJ Diablo
tag

Hali!

Olyan kérdésem lenne, hogy melyik DVD olvasót vegyem, ha minden szutykot (princo+karcos lemezek) be szeretnék olvastatni. Most egy nec íróm van, ami írásban bajnok, de olvasásban egy nagy 0. Eddig asus-ra gondoltam (cd olvasóban bevált+ ha jól tudom pioneer optika van benn) vagy lg-re.

A válaszokat köszi!

(#2) deedee válasza DJ Diablo (#1) üzenetére


deedee
őstag

lg-t NEEEEEE! NEKEM IS AZ VAN ÉS AZ A LEMEZ AMI NÁLAM NEM MÜXIK,HAVERNÁL VÍGAN MEGY....

(#3) fokukac válasza DJ Diablo (#1) üzenetére


fokukac
nagyúr

Frissítsd a NEC-íród firmware-ét, és akkor olvasni is jól fog tudni...

Egyébként pioneer olvasót ajánlok.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#4) DJ Diablo válasza deedee (#2) üzenetére


DJ Diablo
tag

A havernak milyen olvasója van?

(#5) DJ Diablo válasza fokukac (#3) üzenetére


DJ Diablo
tag

Most NEC DVD_RW ND-2510A 2.F7 firmware van fenn, de nem hiszem hogy jobb lesz ha frissítem, de most találtam 2.F8-ast. Ezt azért felteszem. Amúgy az asus olvasóban tényleg pioneer optika van?

(#6) Joe_007


Joe_007
tag

Nekem Nec 2510a van és amióta feltettem a 2.F7 firmwaret nem tudom semmilyen másra frissíteni:(
Ez a hiba üzenet: Target NEC ND-2510A is not found correctly

Tudtok esetleg vmi megoldást mi okozhatja, vagy hogy tudnák frissíteni?
Köszi

(#7) DJ Diablo válasza Joe_007 (#6) üzenetére


DJ Diablo
tag

Én feltettem a 2.F8-at felment simán. Melyiket akartad feltenni a windows-ost?

(#8) bored válasza Joe_007 (#6) üzenetére


bored
tag

Necflash-sel próbáld, esetleg előbb ezzel vissza az eredetit (dumpoltad, ugye? :U).
Az F-es Maddog fw., talán annak látja a flasher, azér nem megy föl a NEC-es.

(#9) Joe_007 válasza DJ Diablo (#7) üzenetére


Joe_007
tag

Igen a windows-ost.

(#10) Joe_007 válasza bored (#8) üzenetére


Joe_007
tag

Húú...leírnád nekem olyan szájbarágósan,hogy-hogy csináljam a Necflash-el.
Mert nem értrek a dologhoz.
Köszi.

(#11) bored válasza Joe_007 (#10) üzenetére


bored
tag

C:\>necflash -dump C:\OldFirmware.bin 1.0.0 Ezzel lemented a régi fw-t.

C:\>necflash -flash C:\NewFirmware.bin 1.0.0 Ezzel meg besütöd az újat.

De van belőle wingui-s változat, azt szedd le, ott nem kell parancssorba gépelni, csak értelemszerűen használni. A dump gomb lementi a régi fw-t, a flash gomb meg kéri, hogy mutasd meg neki a *.bin fájlt (az új fw), aztán csinálja. nem lehet elrontani.
A kiválasztott fw *.bin változata kell neked!
És ugye az író sec. masteren, jumperral, nem cs-el állítva, vírusirtó kikapcs, netről lemász, meg egyáltalán, fusson minél kevesebb progi.
Aztán reboot.

(#12) Joe_007 válasza bored (#11) üzenetére


Joe_007
tag

Ezer köszi!:)
Így sikerült megoldanom.

(#13) detroitrw


detroitrw
addikt

Hali mindenkinek!

Léci mondjatok nekem jó minőségű dvd olvasót ami megbízhatóan tudja válalni a lemezről lemezre való írásnál az olvasást.
Lehetőleg márkásat mondjatok s amihez van firmware is.

HELP!!!

ha tudtok akkor egy kb. árat is írjatok rá!

(#14) Atiamd


Atiamd
csendes tag

Sziasztok!

Toshiba SD M1712-es DVD olvasóm van hackelt firmware-rel és találtam neten egy tesztet (képet mellékeltem), ahol RICOHJPNR00 alapanyagú DVD+R 2,4 x-es DVD-t tesztelnek és a tesztelő ugyan ilyen márkájú DVD olvasójának a firmwareje VY004 és nem J004. Ilyen firmware-t honnan lehet szerezni vagy esetleg hogy lehet ilyen jó görbét ezzel a DVD olvasóval elérni, mert én már sok lemezt próbáltam, de mindegyik végénél rondán letörik a görbe és csak P-CAV-ban olvassa a DVD-ket típusra való tekintet nélkül.
Tehát lehet VY004-es firmware-t valahonnan szerezni, mert már más tesztben is ilyen firmwarrel eszméletlen szép görbéket értek el mind - -os mind + -os DVD-ken.

(#15) PPeter válasza Atiamd (#14) üzenetére


PPeter
addikt

A V betű ott nem tartozik a firmware-hez, hanem bizonyos (régebbi) CDSpeed verziókban a firmware elé a program tette be, hogy el lehessen különíteni a drive tíusjelzésétől a firmware revízió (most már szóköz van ott). A hackelt olvasási móddal dolgozó drive-nál normális, hogy a lemezek végén nem tud egyenletesen olvasni, tudnillik nem azzal az olvasási stratégiával próbálja a lemezt beolvasni, amit gyárilag használna (pl. az írott lemezekhez). Ahogy egyre többet olvastatsz vele hackelt módban, úgy lesz egyre inkább érzékenyebb is az olvasó, tudniilik szétmegy a mechanikája a drive-nak.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd olvasó
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.