Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Dupla wifi kapcsolat 1 gépen? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) TKL


TKL
tag

Sziasztok!

Van egy pc-m, arra rá van kötve egy Asus routeren keresztül egy külső HDD, erről szeretnék médiát átjátszani a TV-mben található Measy A2W hdmi stickre.

Sajnos a sticknek elég gyenge a jelerőssége, így a pc-től egy usb wifi adapterrel nem megoldható a dolog, hacsak nem veszek 10m usb hosszabbító kábelt és tolom a wifi adaptert a stick orra alá.

Így arra gondoltam, hogy felhasználnám a laptopomat amolyan htpc jellegűen, a következőképpen:

A laptop a beépített wifi adapterével rákapcsolódok a routerre, így látja a HDD tartalmát, illetve lesz internet elérése. Egy plusz, az előbb említett usb wifi adapterrel pedig rácsatlakozok a hdmi stickre a laptopról.

Az usb wifi adaptert fel is telepítettem a laptopra annak rendje és módja szerint azonban itt kezdődik a probléma, ugyanis a beépített wlan kártya és az adapter nem akar külön csatlakozni.

Ha a beépített kártyával fel vagyok csatlakozva a routerre, és az usb wifi adapterrel megpróbálok a stickre csatlakozni, akkor a beépített kártya csatlakozik át. Ezen kívül megpróbáltam új kapcsolatot létrehozni, külön az usb adapternek, de a végén simán csak feldobja az elérhető kapcsolatok ablakot...

Azzal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni, hogy a két külön wifi adaptert hogyan tudnám két külön eszközre (router és hdmi stick) rácsatlakoztatni.

Előre is köszönöm!!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Dupla wifi kapcsolat 1 gépen? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.