Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Dual channel: ér valamit? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Fko


Fko
tag

Rengeteg különböző véleményt hallottam már erről, valaki szerint alig számít valamit, valaki meg iszonyatos eredményeket mér vele a memóriatesztelőkkel.

Vajon kinek van igaza??

[Szerkesztve]

UHU Linux forever

(#2) ollie


ollie
MODERÁTOR

Egyszerű a képlet. Athlon XP+ prociknál alig ér valamit, 64 bites AMD-nél és a P4-eknél meg sokat. Az én konfigomon pl 70-80%-os a memória olvasás gyorsulása.

***

(#3) Alvin_ti4200 válasza Fko (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

#2

(#4) Atlantis válasza ollie (#2) üzenetére


Atlantis
veterán

No jo, elméletben. De gyakorlati haszna is van? Van olyan alkalmazás, amiben egyértelműen kimutatható a hatása?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5) Sárpac válasza Atlantis (#4) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nálam 2másodpercel gyorsabban tömörített be a lame egy 1gigás wav fájlt dualba!:))

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#6) Sn00k válasza ollie (#2) üzenetére


Sn00k
veterán

Hi ollie. Ha mondjuk p4-em van és van hozzá 2x 256 (400) ramom, és ezek duálban mennek akkor ez azt jelenti ,hogy 800mhz FSB van??
Feltudnál ezügyben világósítani egy kezdőt??
THX :O

3njoy the Lif3

(#7) Sárpac válasza Sn00k (#6) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nem!
Olyan mint a raid!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#8) Sn00k válasza Sárpac (#7) üzenetére


Sn00k
veterán

Noresz kicsit bővebben lehetne??
pl: ez a 800 FSB hogy jön ki?? Miből kapjuk?? :F

3njoy the Lif3

(#9) ollie válasza Sn00k (#8) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A 800 nem FSB, hanem rendszerbusz sebesség, többek között ilyen sebességgel kommunikál a proci a memcsikkel. A valós fsb 200. A rendszerbusz sebesség a P4-eknél mindig az fsb 4 szerese.

***

(#10) ollie válasza Sn00k (#8) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A 800 nem FSB, hanem rendszerbusz sebesség, többek között ilyen sebességgel kommunikál a proci a memcsikkel. A valós fsb 200. A rendszerbusz sebesség a P4-eknél mindig az fsb 4 szerese.

***

(#11) westlake válasza ollie (#9) üzenetére


westlake
félisten

''A rendszerbusz sebesség a P4-eknél mindig az fsb 4 szerese.''
ezt hivjak psb-nek (processor side bus)

Play nice!

(#12) Egon válasza Sn00k (#8) üzenetére


Egon
nagyúr

Az FSB (front side busz) órajele a P4-es rendszerekben 100, 133 vagy 200 MHz. Amiről beszéltek, az a QPB (quad pumped bus), ami leegyszerűsítve annyit jelent, hogy egy órajelciklus alatt 4 egységnyi adatot továbbítanak (a proci belső szervezése ilyen), így jön ki a 400, 533 és a 800-as QPB.

Namost, ennek következményeképpen a proci meglehetősen sávszélesség-igényes, azaz el kell látni adatokkal. A DDR memóriák az órajel felfutó, és lefutó élével is továbbítanak adatot (egy órajel alatt két egységnyi adat). A dual channeles memóriavezérlő tulajdonképpen a sávszélességet duplázza meg, így jön létre a szükséges (max.) 6.4 GB-os sávszélesség: P4 800 MHz QPB = 2xDDR400 (mindkettő 200 MHz-es fsb-vel megy).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#13) warmaster válasza Fko (#1) üzenetére


warmaster
aktív tag

A Dual Chanel igazán akkor jó, ha a memória és a proci sebessége ugyanaz, tehát nekem 333DDR és 266FSB Athlon nem sokat jelentett memória tesztelő progiknál. Játékok alatt amikor dualban ment a pályák töltésénél érezhetően gyorsabb volt, viszont nagyon gyakran elszállt a game, ezért én megszüntettem a dual chanelt a gépemben mert én inkább használom, mint pontot vadások vele.

A kultúra úgy hull le rólam, mint másról a ruha a boldog szerelemben...

(#14) ollie válasza warmaster (#13) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

P4-nél nem fontos szinkronban lenniük.

***

(#15) warmaster válasza ollie (#14) üzenetére


warmaster
aktív tag

aztat nem ösmerem.

A kultúra úgy hull le rólam, mint másról a ruha a boldog szerelemben...

(#16) Egon válasza ollie (#14) üzenetére


Egon
nagyúr

P4-nél is fontos lenne szinkronban menniük, mert kell a sávszél... Ha 5:4-ben hajtod a ramot, a proci által igényelt sávszélességnek mindössze 80%-át tudod biztosítani...
Ezért lassabbak az egycsatornás memóriavezérlővel felszerelt lapokra épülő rendszerek (i845 sorozat), még ha túlhajtod is a ramot (ott van erre lehetőség, pl. 3:4-es osztó).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#17) ollie válasza Egon (#16) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az lehet, de még is gyorsul a memória írás/olvasás, ha az fsb-t emeled, és ezért az osztót visszaveszed.

Pl az én esetemben fsb/ram/aida olvasás
200/200/5000
240/192/6000

***

(#18) Sn00k


Sn00k
veterán

Köszönöm a seítséget skacok... mostmár világosabban látok:)
amúgy 2200+os amd és 256 (400) memcsinél
ez hogy alakul? Az a baj a 2200+os amd nem tudom hany(fsb)-és
itt hányszorósát kell venni? A 256(400) memcsivel?

3njoy the Lif3

(#19) Gambit


Gambit
őstag

Ez esetben, ha én meg szeretném pörgetni egy kicsit a procimat (2,6 800MHz Northwood), akkor a dualos RAM-jaim sebességét is érdemes arányosan növelnem, igaz? Mert ha jól értem különben a proci nem fog elég adatot kapni, hiába szakítana, mint állat. Tudom, ez már kicsit tuning téma, tehát OFF, és bocsi, de gondolom, tudtok válaszolni... Köszi!

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#20) Gambit


Gambit
őstag

Ja, igen, ha tudtok lécci nekem is mondjatok (ha tudtok) értékpárokat. Tehát ennyi fsb emeléshez ennyi memóriaemelés kéne, vagy valami ilyesmit... Köszi!

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#21) warmaster válasza Sn00k (#18) üzenetére


warmaster
aktív tag

a 2.2-es athlon 266FSB, ugyhogy szvsz nem lesz sokkal gyorsabb a dual chanel.

A kultúra úgy hull le rólam, mint másról a ruha a boldog szerelemben...

(#22) Atlantis válasza Sárpac (#5) üzenetére


Atlantis
veterán

Emiatt már meg is éri. :)
Nem vagyok ellene, de gyakorlatilag eddig semmi hasznát nem látom, hogy duálban mennek a modulok.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#23) Sárpac válasza Atlantis (#22) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Én konkrét teszteket futtatok, nem a szintetikusakat részesítem előnyben!
Egyébként én is jókat mosolyogtam!:) :) :) :))

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#24) tomas


tomas
tag

Itt is megkérdezem:
Rendeltem (Sulinetben) 2db 256MB KVR400X64C3A/256 Kingston RAM-ot is, viszont nem mondtam hogy KIT-et (2 db-ost) hozzanak. Ha nem szettben vanak a RAM-ok, rendesen fognak működni ? Ugyanis a Kingston szettet ajánl.

(#25) Sárpac válasza tomas (#24) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Még két különböző ram is mehet dualban!(Teszteltem)
De a pat már nem!!!!!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#26) Ijk


Ijk
nagyúr

Most abit nf7-em van és 2x256mb ram megy dualban. Szóval, ha egyszer fejleszteni akarok 1Gb-ra melyiket érdemes:
1. eladni a 256-osokat,és helyettük venni 2db 512-est,
2. vagy megtartani őket és venni melléjük a 3. slotba egy 512-eset?

Csak azért kérdem, h. mennyivel lenne lasabb a 2. verzió, ui. sokkal egyszerűbb venni egy 512-es ramot, mint a többit eladni aztán venni újakat.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#27) westlake válasza tomas (#24) üzenetére


westlake
félisten

semmi kulonbseg a ket memoriafajta kozott, csak a parokban arusitottakat egyutt tesztelik, a single modulokat meg nem....

Play nice!

(#28) tomas


tomas
tag

Ja és Sulinetes rendelés (a 2db KVR400X64C3A/256), a KIT-nek meg más a kódja (1db KVR400X64C3AK2/512). Az utóbbi kódot meg nem láttam árlistában. Tudjátok hogy felcserélhető-e a kettő Sulinetben ? Gondolom nem...

(#29) Sn00k válasza warmaster (#21) üzenetére


Sn00k
veterán

Thx Warmaster!
Most mar csak az érdekelne, hogy milyen sebességgel kommunikál a procim a memcsivel? (Xp 2200+, 256(400)) itt hányszorosát kell venni a 266fsb-nek??
Egyébként az alaplapomhoz kapott cd-én van egy software ami szerint 133 fsb megy a gépem...:O

3njoy the Lif3

(#30) warmaster válasza Sn00k (#29) üzenetére


warmaster
aktív tag

Ha jól tudom, akkor az AMD-nél nek kell szorozni, tehát 266(133) nak kell lennie. Igen az FSB a 266, ami 2x133, hasonlóan a DDR Ramokhoz, ami 266(133)-as, Tehát a DRR400 ramod igazi sebessége 200Mhz. Tehát szvsz neked nek érdemes dualban hajtani, kivéve ha nem akarsz tuningolni, mert ha tuninggal felnyomod a proci fsb-jét 400(200)-ra, akkor lehet értelme, vagy...most lehet hogy butaságot mondok, mivel nem szoktam tuningolni, a memória sebességét visszaveszet 166(333), és a késleltetési időket aggresszívra veszed, és a procit felnyomod 333(166)-ra.

A kultúra úgy hull le rólam, mint másról a ruha a boldog szerelemben...

(#31) ollie válasza Sn00k (#29) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A valós FSB itt is 133, ugyanúgy, mint az 533-as P4-nél. A legjobban akkor jársz, ha szinkronban megy a a procid fsb-je a memóriával, tehát 133:133 (266:266). Ha húzod a proci fsb-jét, akkor úgy is fog vele emelkedni a memória sebessége is.

***

(#32) Sn00k válasza warmaster (#30) üzenetére


Sn00k
veterán

Kösz warmaster az INFOT !
Nem akarok tunningolni... pusztán kíváncsi voltam..
Hát akkor nem sok értelme van ennek a 2db 256(400) kingston-nak...
tök mindegy ,hogy a ram (400mhz) vagy (266)-os :(

3njoy the Lif3

(#33) Sn00k válasza ollie (#31) üzenetére


Sn00k
veterán

ollie neked is Thx...
Tehát akkor jobban járnék 2db 256 (266) memcsivel mint így a 2db (400)-al:)
LoL
Na mindegy THX ALL meg1x

3njoy the Lif3

(#34) L3zl13 válasza Ijk (#26) üzenetére


L3zl13
nagyúr

SZerintem nem lenne sebességbeli eltérés, viszont 3 modulnál nagyobb a valószinűsége, hogy enm fog menni tökéletesen duálban.

Aki hülye, haljon meg!

(#35) sirály12


sirály12
őstag

Én észrevettem a gyorsulást amikor dual chanelre váltottam. szal jó az.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#36) Sn00k válasza sirály12 (#35) üzenetére


Sn00k
veterán

sirály neked hány mhz-és a memcsid?? Én hogy tudom dualban használni? Van 2db 256(400) kingston-om.
Elég annyit tennem ,hogy az 1,3 slotba teszem a memcsiket?? :F

3njoy the Lif3

(#37) HiperG válasza Alvin_ti4200 (#3) üzenetére


HiperG
addikt

Ezé kár volt hozzászólni :/

Btw az AthlonXP-s rencereken kb 100mb/s -t számít az olvasásra és kb 200at az írásra

(#38) Sn00k


Sn00k
veterán

Nekem BIOS-ban a cpu-nal 100, 133, 200, 266 fsb lehet állítani...(most 133 van)
Mondjuk kéne már egy BIOS frissítés, mert amióta megvan a gépem azota nem volt, de most nem is ez a lényeg. Mondjuk ha 200 fsb állítok procinál akkor kell a feszültséget is emelni hozzá??
Meg a ramok feszültségét is kell emelni???
Tudna valaki ehhez szólni??

3njoy the Lif3

(#39) Sn00k


Sn00k
veterán

jah még annyit 2200+ AMD

3njoy the Lif3

(#40) ciao válasza Sn00k (#36) üzenetére


ciao
senior tag

ha megnézed az oldalon a NVIDIA nForce2-es alaplapok tesztjét láthatod az eredményekből, hogy szinte semmit nem számít a duál chanel

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#41) Sn00k válasza ciao (#40) üzenetére


Sn00k
veterán

ciao
Az utolso két hozzászólásomban tudnál segíteni??

3njoy the Lif3

(#42) bélanéni


bélanéni
őstag

nálam nForce2-vel mért sebességkülönbség Single és Dual között kb. 60-70%. Ha kizárólag a memória sebességét nézzük, akkor valóban ekkora különbség van. De ez korántsem igaz a gép össz-teljesítményét tekintve. Pl. játékok alatt, ahol számít a VGA-sebesség, a Proci stb... ha valaki észreveszi a különbséget, annak jó szeme van :)

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#43) ollie válasza Sn00k (#33) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Miért lenne jobb? A 400-as ram is tud 266-on menni, sőt jobban is jársz vele, mert valószínűleg kissebb időzítéseket tud 266-on, mint a normális 266-os memcsi, alamitn nicns gond akkor, ha húzni akarod a procit.

***

(#44) ollie válasza L3zl13 (#34) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

3 modulnál fizikai lehetetlenség, hogy dualban menjen (azért dual, mert 2 vagy 4 memória kell hozzá).

***

(#45) ollie válasza bélanéni (#42) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem valamit félremértél, nem létezik hogy ekkora legyen a különbség, ezt még a fanatikus AMD-sek sem állítják, na meg az Athlon XP pociknál fizikai lehetetlenség ekkora gyorsulás, az architektúrális felépítésük miatt (csak 2x szórzó van az fsb-re, szemben az AMD64 és P4 4x-ével).

***

(#46) bélanéni válasza ollie (#45) üzenetére


bélanéni
őstag

itt most a memória olvasási /írási sebességéről van szó. ha jól tudom!? :F :)

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#47) uzsz


uzsz
senior tag

Most aztán +kavartatok mint állat. Egy NF7-es lapom van, 1600+os procival 2*256Mb (DDR400)memmel. Most az fsb öööö 155, ha jól emléxem, a ramok így 410v 418on mennek dual-ban. Ezexerint jobb lenne, ha a procival sinkronba mennének? Mert hogy 1szer próbáltam és valamivel rosszabb eredményeket hozott ki az aida-ban a gép. Nem volt számottevő a különbség, de rosszabbak voltak. Most akkor Mi lenne a leg optimálisabb beálítás? DUAL+Szinkron?

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#48) ollie válasza bélanéni (#46) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, arról. Írhatnál konkrét eredményeket is, dual-al, meg a nélkül.

***

(#49) ollie válasza uzsz (#47) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hát elvileg a szinkron az optimális, de persze ha feljebb van véve a memcsi, abból baj nem lehet.

***

(#50) Sn00k válasza ollie (#43) üzenetére


Sn00k
veterán

ollie még azt mondd meg ,hogy ha 133-rol 200 akaro nyomatni a procit akkor a
feszültséget is emelni kell hozzá? pl: 5% al?

3njoy the Lif3

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Dual channel: ér valamit? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.