Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#157) C4mp3r


C4mp3r
addikt

Mi a véleményetek az új albumról? Én most jutottam el odáig, hogy meghallgassam teljesen és megemésszem. Véleményem szerint túlságosan Metallicasra sikerült. :( Már a ToT-nál is kezdtek elmenni ebbe az irányba, de utána még jött egy dallamos Octavarium, aminél azt gondoltam visszatérnek a régi irányba, de ki kellett ábrándulnom, mikor kijött a kemény Metallicas riffekkel teletűzdelt Systematic Chaos. Nem azt mondom, hogy ez rossz, de én nem ebbe a stílusba szerettem bele.

Véleményem szerint nem kéne ennyi dupla a számokba Portnoy-nak nem ez a stílusa. Hiányolom azt a DT-t aki Images and Words-ot, ACoS-t meg Scenes from a Memory-t alkotott. Hiányolom az eposzokat, amik nemcsak innovatívak zeneileg, de dalszövegeik is mélyebb nyomot hagynak az emberben. Persze lehet hozni a Black Clouds and Silver Linings-ról is ilyet, pl a Shattered Fortress szerintem méltó lezárása Portnoy Twelve Step Suite-ának.

Természetesen tudom, hogy nem lehet folyton ugyanabban a stílusban alkotni, mert idő után belefásul és kiég az ember, de vajon meddig terjed az a stílus amíg még azt mondhatjuk "igen, ez a DT, ezt szeretem"?

Nektek mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.