Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) helkis válasza C4mp3r (#148) üzenetére


helkis
addikt

az első koncerten ilyen még nem volt, kb 20h felé kezdtek akkor játszani.. utána volt is pár nyugdíjas akinek nem tetszett a közelben, lehet azért volt ez a mostani csitítás, sziget is egyre halkul, pedig 96-ban még szólt egész Óbuda! :D a 2000-res koncert pedig asszem pont egybeesett egy szimfónikus rendezvénnyel a Hősök terén, ezért max 80%-on ketyegett a hangerő..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#152) Csiborbogár válasza helkis (#151) üzenetére


Csiborbogár
őstag

Vicc ez az egész! :( Városligetben ennyire hallani lehetne egy szabadtéri koncertet a szomszéd házakban?

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#153) helkis válasza Csiborbogár (#140) üzenetére


helkis
addikt

szerintem nem olyan vészes, inkább a ''the dark ethernal night'' ami komplexebb, sőt néhol már deathmetálos! :D sok motivumot szedtek elő a liquid tensionból is, ebben a nótában, nekem eddig ez jött be a legjobban bár a szóló nem kicsit Yngwie Malmsteen-es ;), ill az első+utolsó szám, is elég jó. de most, hogy 2x meghallgattam a lemezt, utána pedig a ''pull me under''-t hát nem is tudom : ''this world is spinning around me'' még mindig nagyon ott van! nem győztem feltekerni a hangerőt, ill kis headbang is befigyelt.. :DDD
na azért az új albumon is vannak jó kis szövegrészletek: ''death, follow me all the days of my life''

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#154) Csiborbogár


Csiborbogár
őstag

A Bonus DVD-t ti mivel tudjátok lejátszani?
Nekem semmi nem viszi, amim van. Quick Time, Winfos, DivX Player stb. se kép se hang. :F

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#155) C4mp3r válasza Csiborbogár (#154) üzenetére


C4mp3r
addikt

Én a PowerDVD-vel szoktam lejátszani a DVD-ket. ;)

(#156) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ejj, de meghalt a topik, pedig megjelent a legújabb Dream-album. No és Július 1-én lesz koncertjük kis hazánkban :)

(#157) C4mp3r


C4mp3r
addikt

Mi a véleményetek az új albumról? Én most jutottam el odáig, hogy meghallgassam teljesen és megemésszem. Véleményem szerint túlságosan Metallicasra sikerült. :( Már a ToT-nál is kezdtek elmenni ebbe az irányba, de utána még jött egy dallamos Octavarium, aminél azt gondoltam visszatérnek a régi irányba, de ki kellett ábrándulnom, mikor kijött a kemény Metallicas riffekkel teletűzdelt Systematic Chaos. Nem azt mondom, hogy ez rossz, de én nem ebbe a stílusba szerettem bele.

Véleményem szerint nem kéne ennyi dupla a számokba Portnoy-nak nem ez a stílusa. Hiányolom azt a DT-t aki Images and Words-ot, ACoS-t meg Scenes from a Memory-t alkotott. Hiányolom az eposzokat, amik nemcsak innovatívak zeneileg, de dalszövegeik is mélyebb nyomot hagynak az emberben. Persze lehet hozni a Black Clouds and Silver Linings-ról is ilyet, pl a Shattered Fortress szerintem méltó lezárása Portnoy Twelve Step Suite-ának.

Természetesen tudom, hogy nem lehet folyton ugyanabban a stílusban alkotni, mert idő után belefásul és kiég az ember, de vajon meddig terjed az a stílus amíg még azt mondhatjuk "igen, ez a DT, ezt szeretem"?

Nektek mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#158) helkis


helkis
addikt

2011 augusztus 4. - FEZEN!

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#159) Csiborbogár válasza helkis (#158) üzenetére


Csiborbogár
őstag

A jegyünk már megvan. :))

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#160) flash-


flash-
veterán

Most végre eljutottam odáig hogy ráállítsam az elmémet és a fülemet a Dramatic turn of events albumra és azt kell hogy mondjam ez szuper album lett előző néhány albumtól összességében jobb!

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#161) Csiborbogár válasza flash- (#160) üzenetére


Csiborbogár
őstag

Ez így van, én egyenesen úgy érzem az Images óta nem fogott meg DT lemez ennyire. :R

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#162) helkis


helkis
addikt

Magyar hivatalos oldal, + új album is van! elég jóra sikeredett.. :K [link]

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#163) flash-


flash-
veterán

Dream Theater Újra magyarországon!

[link]

én 100% hogy ott leszek

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#164) flash-


flash-
veterán

Azt hiszem nagyon szerencsés lehetek hogy ott lehettem 26-án a Dream Theater koncerten.

fantasztikus volt

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#165) Csiborbogár


Csiborbogár
őstag

Hejjj!
DT újra Budapesten a Barba Negra Track-ben!!!!!
Idén 30 éves a banda!! :C

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#166) ham_


ham_
tag

Dream Theater: Budapesten is eljátsszák a teljes Images and Words albumot 2017. május 10-én.
:C

(#167) perempe


perempe
addikt

én előzmények nélkül meghallgattam tegnap őket, nagyon komoly zene, és nem csak Ákos után. tökéletes rock-showt kaptam; nagyon tetszett a változatos zene, ill.számok frappáns lezárása az értelmetlen csépelés helyett.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#168) GSP


GSP
aktív tag

Kedvencem az Images and Words, bár a régebbi albumokat preferálom (2006-ig), de az újabbak is tetszenek.

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.