Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Dráguló adsl ?! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Hequila


Hequila
őstag

Előre is elnézést kérek, ha már valamelyik topic foglalkozott ezzel, nem néztem utána. De a picsám szétdurran, amikor megláttam, hogy ismét drágul az ADSL az összes szolgáltatónál... Miért van ez? Ennyire mocskos pénzéhes banda lenne az egész bagázs? Vagy ez csak átmeneti? Azért izgat ez engem nagyon, mert kb. 1 hónap mulva jár le a szerződésem, és azt reméltem, hogy 6000 ft körül korlátlan nethez fogok jutni... De úgy látszik, ez nem így lesz... Tényleg dühítő!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2) trenzit válasza Hequila (#1) üzenetére


trenzit
tag

erről nem hallottam, inkább csak a közeljövőben esedékes is,mételt sávszélesség-növelésről (állitolag ez már au utolso bővités lesz)

Állj a tükör elé, és mondd el ötször, hogy Kampókéz, Kampókéz, Kampókéz...

(#3) Hequila válasza trenzit (#2) üzenetére


Hequila
őstag

Nézd meg bármelyik szolgáltató árjegyzékét! Ismét 2 évvel ezelőtti árakon lehet elérni a szolgáltatásokat... :(((

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#4) trenzit válasza Hequila (#3) üzenetére


trenzit
tag

Megnézem mindenképpen. Ezt nem is tudom hogy gondolják, abszolut az elvárható tendenciával ellentétes:(((

Állj a tükör elé, és mondd el ötször, hogy Kampókéz, Kampókéz, Kampókéz...

(#5) VladimirR


VladimirR
nagyúr

persze amikor a matav ketszer megduplata a sebesseget, meg amikor lezuhantak az arak, senkinek nem volt ekkora pofaja.... (jo, tudom, a kurva anyamat, meg a szolgaltatoket is)

(#6) Szabesz válasza Hequila (#1) üzenetére


Szabesz
őstag

így van ez, drágítanak hogy mondhassák ősszel hogy AKKKCCCCIIIIÓÓÓÓ!!! Gyere ide mert itt rohadt olcsó :D

¯\_(ツ)_/¯

(#7) Hequila válasza VladimirR (#5) üzenetére


Hequila
őstag

Lezuhantak az árak? Ha jól emlékszem, szépen lassan csökkent. Ugyan nem tudom, hogy a környező elmaradottabb országokban milyen árak vannak, de szerintem ott is olcsóbb a net, mint nálunk (most nem hozom példának a nyugat-európai országokat). Az a duplázás sem vol minden esetben duplázás, csak (384 -> 512), és változtak az up/down arányok is (512/128 -> 512/96) Ez szerintem nem nevezhető fejlődésnek, legfeljebb pozitív nullának.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#8) trenzit


trenzit
tag

Ezt a jelenlegi technológiát nem lehet drágítani, az az igazság itt.
Ezek a bizonyok sávszél-növelések meg tulajdonképpen teljesen elvárhatóak.

Állj a tükör elé, és mondd el ötször, hogy Kampókéz, Kampókéz, Kampókéz...

(#9) VladimirR válasza Hequila (#7) üzenetére


VladimirR
nagyúr

elnezest az alpari stilusert, de mi kell meg neked? nyaljak ki a seggedet is?
nekem valtozatlan aron megtriplazodott a letoltesem (384 => 512 => 1024, s tegyuk hozza, hogy axeleroek mind9ig kicsit a nevleges felett adnak)...nemtom, en elegedett vagyok
jo tudom, ez szar orszag, szar szolgaltatokkal....de ilyen elegedetlen nem is erdemel mast (ugye kitalalod kikre celzok)

most tudom, megkapom majd, hogy igy birka vagyok, meg ugy hulye, de jelenleg nincs ertelme verni a mellunket, hogy kocsod netszolgaltatok....

[Szerkesztve]

(#10) trenzit válasza VladimirR (#9) üzenetére


trenzit
tag

1 évvel ezelőtt még nekem is 384 volt, jelenleg teljesen megvagyok elégedve, mert a 10k-ért egy teljesen korrekt Adsl-lt kapok.
De ha már ebben fejlődünk, akkor árban minek kell visszafejlődni?

Állj a tükör elé, és mondd el ötször, hogy Kampókéz, Kampókéz, Kampókéz...

(#11) trenzit


trenzit
tag

minden k.urva anyját drágítanak, persze hogy az ember felfigyel erre a pár ezer forint többletre is.

Állj a tükör elé, és mondd el ötször, hogy Kampókéz, Kampókéz, Kampókéz...

(#12) Hequila válasza VladimirR (#9) üzenetére


Hequila
őstag

Nem, nem fogod megkapni (tőlem legalábbis nem). Az eddigi tendencia (sebességemelések) nekem sem voltak ellenemre. Ha az árakat nem csökkentették volna, és most sem emelték volna, akkor sem verném a mellem. DE mégis emelték, amikor egyre több előfizetőjük van. Ezt tartom gusztustalannak, és ne mondja senki, hogy azért kellett emelni, mert drága a technológia, amit kiépítenek. Eddig nem volt drága? A multkor láttam valahol egy cikkat, amiben felmondták 50 előfizetőnek a szolgáltatást, akik havi 250-300 giga forgalmat bonyolítottak le, és állításuk szerint emiatt milliós veszteségük keletkezett. Most ezt próbálják rajtunk ''halandókon'' behajtani vagy mi?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#13) Alex91


Alex91
félisten

Igazan majd akkor fogtok anyazni, amikor majd megszunnek a korlatlan csomagok :DDD !

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14) Waterman


Waterman
aktív tag

Drágul?Hosszabb viszonylatban drágul.Ebben a hónapban az Externetnek három árlistája volt.Mindig kevesebb lett a díj.Volt belépési díjas,majd olcsóbb belépési díjas,mára(gondolom a tonylány balhéját kihasználva)már 0Ft lett a belépési díjuk.
Szolgáltató váltás elött állok(30.-án jár le a 3év hűségem a Vivanetnél.)Akkor kicsíptem egy akciót náluk,havi 9990-ért volt 384-es majd az emelésekkel most 1024-es ADSL-em három évig.Kicsit rizikós volt akkor a 3 év de,viszonylag hamar látszott,hogy jó boltot kötöttem akkor.Most már megint ott tartunk,hogy nemtudja az ember,hogy 1 vagy 2 évre szerződjön(ha korlátozás lesz akkor jobb lenne a 2 év).Most néztem Vivanetes árlistát,a legutolsóhoz képest olcsóbb lett.Egy valami szemet szurt viszont.A szolgáltatót váltók kapnak 6000Ft díjkedvezményt,én ha maradok fizethetem a listás árat.(pedig velem szinte semmi adminisztráció sincs,meg már befizettem nekik 36x10000 Ft-ot)
Röviden annyit,hogy szét kell nézni a piacon és tájékozódni.

(#15) Zoltán2


Zoltán2
csendes tag

Méghogy a Vivanet olcsóbb lett,hát sajnos nem.Kb 2 hete néztem az árakat mert
most fog lejárni az 1 éves szerződésem.Akkor a családi 512-es 1 éves korlátlant
6865 ft bruttoért hirdették,ma meg ugyanezt 7990 ft bruttoért,több mint 16%-os
áremelés egyik napról a másikra.Persze ezek 1 követ fujnak mert a többi szolgáltató is hasonlóan galád módon ugyanígy felemelte az árakat!
És még állítólag sebesség módosítási dijat is kérnek majd,mert a mostani 1024-et
le kell nekik venni 512-re! Ez már pofátlanság!

(#16) Waterman válasza Zoltán2 (#15) üzenetére


Waterman
aktív tag

A 2048-as biztos,hogy olcsóbb lett.

(#17) Zoltán2


Zoltán2
csendes tag

Olyan nagyokat nem figyelgetek,nekem átlagfelhasználónak a leglassabb is elég,csak ne legyen forgalom korlátos.

(#18) twollah válasza Hequila (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Nem ertem mirol beszelsz, szinte mindenutt azonosak az arak az eddigiekkel.
Vagy en lemaradtam valamirol?

Jelenleg Monortel korzetben vagyok ADSL elofizeto, es egy eves husegnyilatkozattal ~14ezer local creditet fizetunk az 1024/256os eleresert ami eredetileg 2004 november elejen csak 384/64re lett megkotve.
Azota emeltek 3* savszelesseget, de meg igy is joval dragabb mint amit TreKom szolgatatasi teruleten el lehet erni.

Szoval csitu.

Arrol szaz szerencsetlen internet felhasznalorol meg ne is beszeljunk akik HungaroTel teruleten vannak ahol meg ha minden igaz ADSL szolgaltatas sincs.

Szoval lehet surun kussolni, es orulni ezerrel, hogy TreKom szolgaltatasi teruleten lakunk, es van ADSL szolgaltato alternativa egy talicskara valo!

[Szerkesztve]

(#19) blueMerle válasza Hequila (#7) üzenetére


blueMerle
veterán

Kezdjuk ott, hogy válogasd meg a szavaidat!

Én szlovákiában élek és nálunk sokkal olcsóbbak a kommunikációs szolgáltatások mint MO-n. Én a DSL-t 399 SK-ért vagyis 2400 FT-ért használom, tehát van egy adatforgalom-mentes (korlatlan) 1024/128 -as DSL vonalam szinte a töredék árért, mint NEKED, amelyet hamarosan megdupláznak, természetesen változatlan marad az ár. :P

Akkor lássuk csak, ki is az elmaradott??? :DD

(#20) Dodge_Dealer


Dodge_Dealer
tag

BlueMerle hsz-ét olvasva mégiscsak jogosan merülhet fel a kérdés, hogy miért drágítják azt, aminek viszonylag hosszú ideje állandó az ára?
Szvsz lassan inkább már ott kéne tartanunk, hogy úgy kéne tekinteni erre a szolgáltatásra, mint a vízre, gázra, áramra stb.

See your local Dodge dealer

(#21) Hequila válasza blueMerle (#19) üzenetére


Hequila
őstag

Miért válogassam meg a szavaimat? Sértettem a Szlovákiát? Sértettem a Szlovákiában élőket? Sértettem a Slovákiában élő embereket? Sértettem a Szlovákiában élő magyarokat? Magyar vagy egyáltalán?
Inkább ott kezdjük, hogy jól gondold meg, hogy mit írsz, mielőtt leírod!
Utána pedig ott, hogy egy szóval sem említettem azt, hogy Szlovákiára gondolok! Most arra vagy büszke, hogy kevesebbet fizetsz az internet-elérésért, mint én? Erre inkább nem mondanék semmit. Ha örülsz neki (ami természetes) akkor sem ilyen hangnemben kéne a másik tudtára adni.

Itt is egy példa, hogy velünk szomszédos, kb. 1 szinten lévő (ha így megengeded) országban töredék pénzért hozzá lehet jutni a szélessávhoz. Valaki esetleg másik szomszédos országból nincs? Hogy megtudjuk, hogy ott mennyibe mérik a net kilóját.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#22) Hequila válasza twollah (#18) üzenetére


Hequila
őstag

Igen, le vagy maradva, mert néhány napja még 59xx volt az externetnél a legolcsóbb net.
Nem hinném, hogy kussolnunk kellene, az emelések csupán arra voltak, hogy bekussoltassanak minket. Értelemszerűen lehetne rosszabb is a helyzet, de akkor meg azért járna a pofá(nk)m, hogy ilyen legyen, mint most.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#23) Dodge_Dealer


Dodge_Dealer
tag

Én szerintem full felesleges a témánák leragani.
Ha drágítják, drágítják, nem mi döntünk.

See your local Dodge dealer

(#24) Hequila


Hequila
őstag

Nem mi döntünk, de a mi pénzünkről döntenek...

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#25) blueMerle válasza Dodge_Dealer (#20) üzenetére


blueMerle
veterán

Egy valamit azért tudni kell. Ugye nálunk is rengeteg ISP van, de a vonalak kizárólag a Slovak Telecomé, tehát minden ISP tölük bérli a vonalat, és ugye ez brutális mennyiségü bevétel, tehát nálunk ezt a szolgáltató MEGTEHETI.

Sajnálattal olvasom, hogy magyarországon milyen elképesztö árak vannak, nálunk csak kezdetben voltak ilyen drágák a szolgáltatások. A vicc az egészben az, hogy ha jól sejtem akkor a Slovak Telecom is majd szépen átcsordogál ''dojcse telekomba''. Ez több okbol is valószinu: 1. Az itteni EuroTel céget felvásároltaa T-Mobile, tehát már jelen van a szlovák piacon (akkor valtottam Orangera:D ), 2. érdekes a nevváltás: Slovenské telekomunikácie --> Slovak TELECOM 3. Németországba nevetséges pénzekért lehet telefonálni 4. A Slovak telecom nagyrésze a dojcse telekom tulajdona ami ugye T cucc....

Szal ha így lesz, asszem ''gatyába ráznak minket'' és megtudjuk mi az a szivatás, és az árak akciosan megduplázodnak 3x-orosára.....Na és majd AKKOR lesz gáz hogy a vonalak kizárólag a Slovak Telecom tulajdonában vannak, mert ugye senki más nem adhat neked netet....az isp-k pedig majd széttárják a kacsóikat és sajnálattal kozlik, hogy oket is szivatjak, azert draga a net...jajjj csak ne így legyen :Y

Nah, mindegy élvezem addig ezt az olcsóságot...ki tudja meddig:))

(#26) Dodge_Dealer válasza Hequila (#24) üzenetére


Dodge_Dealer
tag

Ez világos, engem is nagyon zavar, ugyanis egyes hónapokban igencsak szükösen vagyok, előfordul, hogy internet befizetésére egyszerüen nem is jut pénz:((
Gondolhatja mindenki, hogy az a pár ezer forint is számít havonta.

See your local Dodge dealer

(#27) Dodge_Dealer válasza blueMerle (#25) üzenetére


Dodge_Dealer
tag

Értelek.
De hogyan is lehet az, hogy Szlovákiában kezdetben ilyen árak voltak, mára meg ott tartunk, hogy Szlovákiában harmad-negyedannyi a net?

See your local Dodge dealer

(#28) blueMerle válasza Hequila (#21) üzenetére


blueMerle
veterán

''szomszedos, elmaradott országok''

vegyél elö egy térképet és nézd meg hogy szomszédos-e Magyarországgal Szlovákia. Ha igen, akkor nekem volt igazam ;) Nem, valóban nem említetted szlovákiát, de mivel szomszédos magyarországgal, ezért benne volt a leosztásban.

Mindegy, ez teljesen lényegtelen, csak néha dühit hogy azt olvasom magyar fórumokon hogy így el van maradva szlovákia meg úgy....körül kéne csak nézni egy picit, talán picit más a helyzet:U

nem akartalak megsérteni, remélem peace :)

[Szerkesztve]

(#29) blueMerle válasza Dodge_Dealer (#27) üzenetére


blueMerle
veterán

Úgy hogy az akkori Slovenské telekomunikácie nemet tulajdonban volt és ezért voltak magasak az árak. Utána átkerult szlovák kézre, az árak drasztikusan csokkentek. Most, egy névváltással egybekotve a cég újra német tulajdonba kerult:(( eddig nem emeltek semmit.....eddig...

a kérdés az, hogy most mi lesz? de azt hiszem hogy erre hamarosan - sajnos - megtudjuk a választ

(#30) blueMerle


blueMerle
veterán

Hoppá, most olvastam utána, hogy a Slovak Telecom 51,0 százalék részben a Szlovák Köztársaság tulajdona, a T csak 41 szazalekot kaparintott meg, a többi pedig más, szintén szlovák cégeké. Fuhhhhh megnyugodtam :DDD

(#31) Hequila válasza blueMerle (#28) üzenetére


Hequila
őstag

Igen, van olyan szomszédos ország, amelyik elmaradottabb Magyarországnál, nem az összes országról állítottam azt, hogy elmaradottabb. Ausztia is szomszédos, és arra talán senki nem mondja, hogy elmaradottabb. De ez most lényegtelen.

A Matáv (T-Com?) ugye egyáltalán nincs állami kézben? Nem tudom, de ha teljesen privatizált, akkor megvan a magyarázat arra, hogy miért magasak az árak...

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#32) blueMerle


blueMerle
veterán

Sajnos ezt nem tudom, de elég valoszinu hogy teljesen privatizált. Ahogy olvasgattam a Slovak Telecomot is meg akarta venni teljes egészében a német társaság, csak a Szlovák állam megnyomta a ''Nono, ezt azért mégse'' gombot és nem adta el nekik, ezért lehetséges az hogy én nevetséges árakon nyomom a szélessávú netet és fogom is :)

Soha nem gondoltam volna hogy ezt mondom egyszer, de: néha jó itt lakni :)) A sok sok rossz mellet egy kis szinfolt :))

(#33) shabbarulez


shabbarulez
őstag

Az az állítás hogy drágul a net egyébként nem állja meg a helyét. Persze minden relatív attól függően mi a viszonyítási pont. Ha ahhoz nézed mi volt 1 hónapja akkor drágult. Ha ahhoz az árhoz nézed ami 2.5 éve változatlan a piacon akkor jelenleg nincs változás és 1 hónapja pedig olcsóbb volt.

A valóság az ez a jelenlegi egy nem akciós ár ezért egyezeik meg a 2.5 évvel ez előtti azóta is változatlan árra. A fatáv időszakosan akciózik, de nem mindig. Amikor akciózik akkor pedig olcsóbbak az árak, hogy ez milyen konstrukcióban teszi az pedig elég változatos. Volt már olyan hogy 25%-kal csökkentek a havidíjak 1 éves futamidőre, volt olyan hogy az első 3 hónap ingyen volt. Túl sok matek nem kell hozzá 1 éves futamidőra nézve a kettő dettó ugyanaz csak a szétosztás eltérő. És még erre a két fő variációra kitaláltak már alvariációkat is a lényeg az jellemzően időszakos egy átlag 25% akciós nagykereskedelmi árat ad fatáv és azt az internetszolgáltatók valamilyen formában továbbadják az ügyfeleik felé.

Nem kell itt semmilyen összeesküvés elméletet keresni, hogy azért drágult a többi ISP is meg a másik felemelte az árait. Nem az ISP-t viszonyulnak egymáshoz hanem az összes ISP viszonyul a fatáv nagykereskedelmi akcióihoz. Ha a fatáv nem ad akciós nagykereskdelmi árat akkor az ISP-k sem akcióznak, mint pl. most. Ha akciózik akkor az összes internetszolgáltató egységesen ugyanúgy adja tovább azt az előfizetői felé. Olyan hogy egy internetszolgáltató akciózik nem létező eset. Mincs miből akciózni az internetszolgálatók olyan csekély részt tarthatnak meg a befizetetett havidíjakból(1-2-3ezer forintok) hogy abból a pénzből nem lehet komoly akciót csinálni és árkedvezményeket adni, mert felemészti a működési költségük.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Dráguló adsl ?! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.