Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  döglődő DVD

Hozzászólások

(#1) xjj


xjj
csendes tag

Adott egy Samsung SH-S223L, még 2012-ben vettem. Nem mondanám h tartós terhelésnek volt kitéve, alig használtam, írásra még kevésbé. Ehhez képest nem olyan régen nem olvasta be egy eredeti DVD-met (konkrétan a Torrente DVD-t, ejnye). Azt gondoltam, hogy a DVD a hibás. Ma bemondta az unalmast az ugyancsak eredeti Kutyaszorítóban DVD-re. Ugyanaz: hülye, kínlódós hangok (zzznyek) ritmikusan, pár mp eltéréssel. Rögvest kipróbáltam egy random írott DVD-t is, a reakció ugyanez.

A kérdés h vajon mi fáj neki? Simán csak az optikát kéne megtisztítani v. komolyabb a baj? :(

(#2) xjj


xjj
csendes tag

Na, itt jön a komplikáció... CD-ket olvas... DVD-ket nem, csak nyomatja pár mp-ként a kínlódós hangot. Mintha próbálna felpörögni, de nem menne neki... :(

(#3) xjj


xjj
csendes tag

Szétszedtem, megtisztítottam a lencsét, hatás: semmi. Sok helyen azt írják, hogy ilyenkor az a legvalószínűbb h a DVD-olvasó résznek annyi, mivel eltérő hullámhosszon működik a kettő. Azaz "vehetsz másikat, paraszt", ahelyett, hogy lehetőséget biztosítanánk egy (nagyságrendileg vélhetően) 100 ft-os alkatrész cseréjére, mert fogyasztói társadalom ftw. Persze akad biztos szerviz is, amely megjavítja kb. annyiért, amennyibe egy új eszköz kerül. Röhejes.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  döglődő DVD
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.