Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) console


console
aktív tag

Tervezgetem az új gépem...
Asus CT 479 segítségével egy 1,7-es Dothan processzort Asus P4C800-E (i875) lappal.
Szerencsére egyre nagyobb teret kap az átalakítóval a Pentium M asztali gépben.

De azonnal van pár kérdésem.
Mivel az átalakító jelen pillanatban még errefele nem kapható, valaki tudja-e a választ arra, hogy megvalósulhat-e egy ilyen gépben a régóta áhított teljes passzív hűtés (a Zalman passzív házától mentesen, huzamos ideig)? Passzív táp (pl. a TT-é), passzív VGA hűtő, és ami a legfontosabb... egy passzív processzorhűtő... (pl. a TT Sonic Tower). Átalakítóval gondolom kisebb moddoláshoz kell folyamodni, hogy a P4-es hűtőket használhassuk, és csak a hozzágyártott i915 lapokra tehetjük rá őket.

Tudom, jelen pillanatban nem vagyunk sokan (Fercsa - Westlake), de én ebben az irányban fogok fejleszteni. Természetesen a fogyasztás-hűtés arányból kifolyólag.
És a tesztek olvasásakor megfigyeltem, hogy sokan ilyen (bár még elég borsos) irányban töritek a fejetek.

Várom tapasztalataitok.
Akár éveken keresztül.

.

(#2) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

A Centrino nem az egész mobil platform elnevezése?

(#3) fLeSs válasza _Volkovy_ (#2) üzenetére


fLeSs
nagyúr

de.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4) console


console
aktív tag

Kis összefoglaló ennek az iránynak eddigi útjáról.

Aopen és DFI voltak oly kedvesek kiadtak alaplapokat i855 chipsettel, s479-es foglalattal ezekhez a prockókhoz, hogy asztali gépben használhassuk ezeket. Viszont meg kell vallani a chipset, elég gyenge (4x AGP és 333-as ddr támogatás).
Aopen itthon megvásárolható nagykerben, ezen sorok születésekor 52k környékén.

Hamarosan megjelennek az i915 lapok (533-as fsb, ddr2, pci-e stb. nyalánkságok), valamint kedves Asus cégünk volt oly kedves kiadni egy átalakítót Asus CT 479 néven, amit bizonyos s478 P4-es alaplapokba dugva lehetőséget kapunk biosfrissítéssel P4-es lapokat mobilprocis működésre bírni.
Eddig a következő Asus lapokkal működik a dolog (új biosszal):
i865: P4P800-SE, P4P800-VM
i875: P4C800-E Deluxe.

Aki árakban gondolkodik, adok kisebb statot.
1,7-es Dothan proci kb. 55k
Asus CT479-et 10ezer forint környékére mondták
Az említett Asus lapok újonnan kb. 20-20k, illetve a P4C800-E durván 35k.

Szóval még borsos az ár, de a Sonoma magos (533-as fsb) processzorok bevezetésével olvastam valahol, a várható áresésekről (30%-os esésekről volt szó 3 hónapon belül. Így már nem is tűnik olyan távolinak...

.

(#5) Fercsa válasza console (#1) üzenetére


Fercsa
senior tag

a topikomban belinkeltem 2 CT479-es tesztet ,olvasdd at:)

roviden a szorzo allitas nem fog mukodni desktop lapban ,de erre en szamitottam is... ezzel azt akarom mondani ,h a full passziv geprol lemondhatsz ,mert egy min. legmozgas kell a procihutonek ,h elvigye a procit a nevleges teljesitmenyen:)
viszont jo hir a tuning mukodik:D

SZ: jan.-ban kidobtak a Soltek-ek is egy i855-os lapot;)
(nem mindha lehetne itthon kapni..:D)


[Szerkesztve]

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#6) console válasza fLeSs (#3) üzenetére


console
aktív tag

ez ismét egy téves felfogás eredménye? akkor minél előbb változtass a topikcímen, nehogy elterjedjen. bár én külföldi lapokon gyakran így olvastam ezt az irányt.

Szerk:
de pont ez az, h ne csak ''Dothan'' legyen, mert akkor lehetne zárni is - Fercsa topikja ottvan.

[Szerkesztve]

.

(#7) fLeSs válasza console (#4) üzenetére


fLeSs
nagyúr

És milyen tápra/VGA-ra gondoltál?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#8) console válasza fLeSs (#7) üzenetére


console
aktív tag

Thermaltake adott ki egy ilyen passzív csodát.
Bővebben: link
most Garmánál 40k körül van a bruttója - de ez persze nem azt jelenti, hogy mindig ennyi lesz - türelmes vagyok.
Olvasgattam is teszteket róla, és bevált komolyabb rendszerek ellátásánál is.
Nekem csak 2 winyó, 2 optika lesz, semmi neonos csicsa (kb. 200W-nál nem eszek többet).

VGA nehéz kérdés, mivel nem sokat játszom. Inkább az, hogy nekem már 5 éve nem adtak ki olyan játékot, amivel játszottam volna. Viszont az Age of 3-ra ki vagyok éhezve.
Meg is akartam kérdezni, hogy Zalman passzívról (az a szép kék/szürke nagy borda) sokat regélnek VGA-kkal kapcsolatban. Ezekre még rámegy egy ventilátor? Asszem a tesztek azt mutatták, hogy terhelten sem mutatott nagy különbséget a hőmérséklet ventilátor megléte és nemléte-állapotok közt.

[Szerkesztve]

.

(#9) console


console
aktív tag

lehetne inkább Desktop Pentium M tapasztalatok?

.

(#10) console válasza Fercsa (#5) üzenetére


console
aktív tag

hmmm...
csak olyan lapban nem, amit átalakítóval bírunk működésre, vagy az új i915ösben igen?
éss, ha mondjuk egy TT kiad egy barominagy bordát (mint a Fanless vagy Sonic Tower), egy ilyen sem bírja levezetni a hőt? vagy ennek más oka van?

.

(#11) Fercsa válasza console (#10) üzenetére


Fercsa
senior tag

en az atalakitos cuccra gondoltam:)
az Aopen 915-ben tudtommal muxik a szorzo allitas.

en csak 7700-es zalmanrol tudok tapasztalatot mondani ,mivel az van most:D
a videokartyahutesrol : nekem most egy C-s zalman van egy 9700-sen ,de OP1 nelkul nagyon betud futeni megha csak alapon hasznalom (net) es nincs jatek...
ezert inkabb 5V-on jaratom:)

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#12) console válasza Fercsa (#11) üzenetére


console
aktív tag

de még mindig nem fér össze nekem.

ha van átalakító, akkor nincs tuning.
de ha nincs tuning, akkor sem fogyaszt olyan keveset, hogy mehet passzívban egy valahogy az átalakítóra ráeszközölt heatpipeos hűtéssel?

ja most látom, h nem tudsz tapasztalatot ilyen ügyben. na akkor még továbbra is reménykedem. :)

[Szerkesztve]

.

(#13) Fercsa válasza console (#12) üzenetére


Fercsa
senior tag

azt mondom ,h a szorzot nem fogod tudni allitani desktop lapban...
szerintem ez az egyik legnagyobb ervagas.. mivel minimalis allasban 600-on nem fogod tudni hajtani a procit.
viszont az fsb-t lehet:) szal tuning nem teljesen van kilove.

nekem perpill ugy van beallitva ,h ha eleri a 40 fokot a procc akkor bekapcsol a venti. igy ha 600-on hasznalom netezesre ,mp3-ra ,matatasra akkor full passzivan elviszi a zalman:)

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#14) erdoke válasza console (#4) üzenetére


erdoke
titán

Én is töröm a fejem némi változtatáson, és még nem jutottam döntésre a dual-core Opteron, a Venice A64 és a Pentium-M között.
Nekem erős I/O teljesítmény és felszereltség kell, tehát ez a platform csakis az i915 chipsetes lapokkal jöhet szóba. Ezekről mit tudunk, mert le vagyok maradva... :)

A legjobb aláírás a héten

(#15) Domy válasza Fercsa (#11) üzenetére


Domy
aktív tag

Van már itthon Aopen 915?

(#16) FlasH-BacK válasza Domy (#15) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Szerintem akkor arról tudnánk...:U:DDD

erdoke: az új procitesztben azt írják, hogy full extra lesz, mind nb mind sb ügyben! Kiváncsi vok mit kezd a Dothan pl a dual memóriavezérlővel, meg pci-expresszel teljesítmény terén!

Tényleg ha valaki lát 915+pentium M tesztet, az dobja ide a linket plz! -lusta vagyok googleben kajtatni utána-:))

[Szerkesztve]

(#17) fLeSs válasza FlasH-BacK (#16) üzenetére


fLeSs
nagyúr

865PE vagy 875P-ben (még nem eldöntött) és i855-ben lesz lemérve a Dothan, nem 915-ben.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#18) FlasH-BacK válasza fLeSs (#17) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Az se rossz, mondjuk én a nemzetközi oldalakra gondoltam. Meg se fordult a fejemben hogy a ph-n lehetne 915+dothan teszt.:)

(#19) fLeSs válasza FlasH-BacK (#18) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Sztem a 875P+Dothan simán veri a 915+Dothan kombót. ;)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#20) FlasH-BacK válasza fLeSs (#19) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Hát, ha simán a 875p vs 915 összecsapást vesszük alapul, akor van rá esély:). De majd idővel biztos lesznek tesztek mind2 platformon ( itt már biztos lesz 875 v. 865 teszt:D).

(#21) erdoke válasza fLeSs (#19) üzenetére


erdoke
titán

Pár % teljesítmény a gyenge NB2SB és a kevés SATA rovására nem érdekel, nomeg a mobil tulajdonságok kihasználása is fontos szempont nálam.

A legjobb aláírás a héten

(#22) fLeSs válasza erdoke (#21) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Procitesztben nem a NB2SB meg a SATA száma a döntő, nem erről volt szó. ;)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#23) erdoke válasza fLeSs (#22) üzenetére


erdoke
titán

Persze, értem én, de hangsúlyoztam, hogy nálam mi a fontos szempont. Szerintem ezt érdemes a tesztben is kiemelni, végülis az ember nem procival játszik, netezik, DVD-zik, hanem egy platformmal. ;)
Fapados lappal (i855, i875P :D), SpeedStep nélkül nemhogy a sok zsetont nem éri meg, de még az arányos teljesítményért fizetettet sem. Talán nem vagyok egyedül az igényeimmel.

A legjobb aláírás a héten

(#24) console válasza Fercsa (#13) üzenetére


console
aktív tag

oks, leesett :) ''szorzó''...
mennyi az a zalman? :) jól hangzik ez a megoldás is. általában úgyse terhelném le nagyon.

.

(#25) console válasza FlasH-BacK (#16) üzenetére


console
aktív tag

még mindig nem láttam i915 tesztet seholse :(
pedig kajtattam utána.

.

(#26) fLeSs válasza console (#25) üzenetére


fLeSs
nagyúr

875P-vel leteszteltem a cuccot (P4C800-E Deluxe), egy picikét gyorsabb, mint i855-ben.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#27) Fercsa válasza fLeSs (#26) üzenetére


Fercsa
senior tag

hali:)

gondolom ez a gyorsulas a dual chanel miatt van:)
egyebkent erezheto a kulonbseg dual es single chanel kozt?

mas ,h te is tapasztaltal az aopen lapban agp fixalasi problemat tuningnal?

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#28) fLeSs válasza Fercsa (#27) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Vagy dualchannel vagy PAT, de ezt már nem kísérleteztem ki.
dual vs single: ha ez alatt 875 vs 855-öt értesz, akkor nem érezhető, ha ez alatt 875 dc vs 875 sc-t értesz, akkor az már igen, a p4c800-ban max ddr266-ra lehetett állítani a memósebességet, és így nemigazán száguldott.

Az aopen lapban én 2537 mhz-re húztam a 2100-as procit, ez 121 mhz fsb, itt még nem volt semmi baja.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#29) console válasza fLeSs (#28) üzenetére


console
aktív tag

aopen lap = i855?

.

(#30) fLeSs válasza console (#29) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Én arra gondoltam. :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#31) AMD Power


AMD Power
titán

Lenne egy láma kérdésem! Csak 1X 16 órát tölteni a Li-on-s aksit vagy 3X kell 16 órát? Az első 16 óránál nem használtam a gépet a többinél már lehet?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32) Fercsa válasza fLeSs (#28) üzenetére


Fercsa
senior tag

igen erre gondoltam:)
szoval akkor a dual chanel nem sokat er 875-ben:(
a fixalasi problema kb 130mhz folott jon elo..

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#33) console válasza Fercsa (#32) üzenetére


console
aktív tag

...mennyi idő alatt megy fel 40 fokra? és akkor bekapcsol a venti, mennyi idő alatt mennyire hűti le, és utána meddig nem 40fok megint? :)
apropó tuninggal mennyire változik meg a fogyasztás?

.

(#34) actsy_farang válasza erdoke (#23) üzenetére


actsy_farang
csendes tag

Nem vagy egyedül az igényeiddel! Egy ideje én is effelé a megoldás felé tendálok. Most úgy vagyok vele, hogy nekem mindennél fontosabb, hogy csendes és kisfogyasztású legyen a rendszerem. Tényleg, mit nem tudok megcsinálni egy 915-ös mb-vel, 750-es Pentium M-el, egy közepes PCI-expresszes VGA-val, 2x512MB DDR-2-vel? Aminek 40-50W a fogyasztása DVD-RW+HDD-vel együtt, igaz onboard VGAval. Ez utóbbit egy német fórumon olvastam egy srác az új Aopen i915GMm-HFS-ét próbálgatja éppen. Az alaplapot €240, a procit €280 körül lehet kapni egyes helyeken No.-ban. Illetve vagy lehet, vagy nem, mert a proci az már viszonylag jól elérhető, szvsz itthon is, de a board az egyelőre nehéz ügy. Ahol eddig néztem, nem nagy az esélye, hogy szállítanak Mo.-ra is. Nekem megér ennyit, hogy ne kelljen egy kisebbfajta hőerőművet üzemeltetnem. Meg vízhűtés meg ilyen extremitások.
Erről az Aopen lapról írják, hogy megy a speedstep, de az onboard grafik egy kalap trágya(de ott a PCI-e) és érdemes azonnal biost frissíteni, összességében le vannak nyűgözve. Tuti, hogyha elérhető lenne itthon is többen próbálkoznának vele.
Azt is olvastam, hogy az Aopen bővíteni kívánja a socket 479M palettáját és többek között rendes ATX méretű lap is lesz 915-re. Na én erre várok. De ha nem lesz, akkor microATX-et teszek a Chieftec nagytoronyba.:)
Szeretnék már most lépni, de lehet, hogy ősz lesz, mire elérhetők lesznek ezek a cuccosok, és ez egy kicsit elkeserítő.
A Pentium D meg az EM64T meg nem tudom mikor éri majd meg(jövő ilyenkor, két év múlva?) és nem hiszem, hogy hűvösebb lesz. Bár ha tényleg hatékonyan működne az enhanced speedstep benne, akkor lehet, hogy mégsem kellene desktop mobilra átállnom.

(#35) console


console
aktív tag

[sej haj]

felfedeztem EBayen az első nyomokat...
Amerikában 395 dollárért kapható az Aopen i915... brutális egy lap!
Bővebben: link
meg találtam már német EBayen egy ilyen lapos aukciót.

kezdek komolyan elgondolkodni, hogy Dothanra vagy Turionra gyúrjak... a kétmagos cumók nem izgatnak fel a fogyasztásukkal, Jónásra meg várni kell még jócskán.

[Szerkesztve]

.

(#36) console válasza actsy_farang (#34) üzenetére


console
aktív tag

az a 240 eurós hely érdekelhetne... emlékszel még a helyre?

.

(#37) console válasza console (#4) üzenetére


console
aktív tag

hú de csúnya ez itt, úgyhogy most kijavítlak néhány héttel ezelőtti énem:
a Sonoma nem mag :) ott is Dothan a mag 533-as fsb-vel. A Sonoma összefoglalónév (i915+etc), mint a Centrino (i855+etc).

.

(#38) Poctar


Poctar
senior tag

Valaki tudna nekem dobni egy linket egy olyan oldalról, ahol pontos leírást lehet találni az M-ről?

(#39) Fercsa válasza Poctar (#38) üzenetére


Fercsa
senior tag

pontosan mire gondolsz?
mert az intel honlapjan szinte minden fent van ;)
Bővebben: link
mert ha tesztre akkor ph, gamepc ,anadtech:)

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#40) console


console
aktív tag

érdekességek/szépségek tuning és SuperPi szempontból:
Bővebben: link
Bővebben: link

[Szerkesztve]

.

(#41) Poctar válasza Fercsa (#39) üzenetére


Poctar
senior tag

Ilyesmire gondoltam, csak magyarul.

Thx a linkeket.

(#42) console


console
aktív tag

AOpen i915GMm-HFS 259 euró!!!
Bővebben: link

.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.